Officiële Berichten NIEUWS Predikbeurten zondag 5 september 1985 ABONNEERT U op uw eigen kerkelijk blad de ZEEUWSE KERKBODE "A Mits we maar goed verstaan, dat de mensen doorlopend naar de kerk ko men, niet naar het kerkgebouw, behalve misschien om het als monument te be zichtigen, maar naar de kerk als een apart mensensoort. De gemeente is in elk van haar leden dag aan dag om stuwd met mensen, die niet weten van het heil, dat zij kent. Misschien is het de buurman, die naast je woont, mis schien de buurvrouw met wie je achter het huis een praatje maakt, misschien de kameraad naast je in de fabriek, misschien de kantoorgenoot aan het an dere bureau, misschien de arbeider met wie je schuilt voor de regen. Zó kunnen we het eens zijn met de uitspraak, die aan het begin van dit artikeltje werd aangehaald, dat het voor de gemeente gaat om ,,de verkondiging en het ge tuigen van het hele volk Gods". Zo blijft er aan de ene kant het on derscheid van de kerk en de wereld en aan de andere kant de solidariteit van de kerk met de wereld. Y. K. VELLINGA in de Drents-Overijsselse kerkbode AGENDUM van de vergadering der classis Middelburg te houden op WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1965 in het Gereformeerd Jeugdgebouw Singelstraat 15 Middelburg. AANVANG: 7.00 namiddag. 1. Opening. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Constituering van de vergadering. 4. Vaststelling van het agendum. 5. a. Notulen vergadering der classis 2 februari 1965. b. Notulen vergadering der classis 19 mei 1965. 6. Mededelingen over gevoerde corres pondentie. 7. Ingekomen stukken. 8. Instructies. 9. Rapporten o.a. zending evangelisatie. 10. Regeling vacaturebeurten. 11. Rondvraag vlg. art. 48 k.o. 12. Persoonlijke rondvraag. 13. Vaststelling van de volgende vergade ring. 14. Voorlezing kort verslag. 15. Sluiting. Moderamen ds D. BREDERVELD, praeses. ds J. BOSMAN, assessor, ds P. G. DEN HENGST, scriba I. ds G. VAN WILGENBURG, scriba II. Namens de roepende kerk van Middelburg, G. VAN WILGENBURG, praeses h.t. B. H. LAVOOIJ, scriba. AGENDUM van de vergadering der Classis Zierikzee der Gereformeerde Kerken in Nederland D.V. woensdag 15 september 1965, te Zierikzee, in het Verenigingsgebouw der Geref. Kerk, St. Domusstraat, des avonds 18.30 uur. 1. Opening door de samenroepende kerk van Oosterland. 2. Nazien der credentiebrieven door de kerk van Scharendijke. 3. Constituering van de vergadering en het moderamenPraesesDs. B. WentselScriba Dr. J. H. Beckers AssessorDs. J. H. Nawijn Actua- rius br. J. M. de Waal. 4. Vaststelling der notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies en voorstellen. 7. Rapporten. 8. Benoemingen. 9. Rondvraag naar art. 48 K.O. 10. Regeling der vacaturebeurten. 11Hoofdelijke rondvraag. 12. Aanwijzing van de samenroepende kerk. 13. Vaststelling van de datum der vol gende vergadering. 14. Persverslag. 15. Sluiting. Namens de samenroepende kerk van Oosterland, C. J. ZOETER, Praeses. A. J. ROTTE, Scriba. KORTE NOTULEN van de buitengewone vergadering van de Classis Zierikzee op 18 augustus 1965 te Zierikzee. 1. Opening. Ds. J. H. Nawijn opent de vergadering namens de 3 kerken van Brui- nisse, Zierikzee en Zonnemaire, die deze vergadering hadden samengeroepen. Hij gaat voor in gebed na gelezen te hebben Jac. 3 13 t/m 18 en roept het welkom toe aan de broeders. Hij feliciteert Ds. Huyser met de geboorte van hun eerste zoon. En stelt voor de kosten van deze vergadering voor rekening van de Classis te nemen. Dit wordt goedgevonden. 2. De afgevaardigden van Bruinisse zien de credentiebrieven na en Ds. Den Heeten rapporteert, dat alle kerken zijn vertegenwoordigd. Daarna stelt Ds. Na- Wijn de vraag of het moderamen zal ge vormd worden door het moderamen van de Classisvergadering, zoals vermeld was op het agenda of moet het bestaan uit de aangewezen personen voor de e.k. septem- bervergadering Goedgevonden wordt het eerste. Hierna rieemt Ds. Nawijn als prae- ses zitting, Ds. Scholing als scriba en as sessor en br. J. M. de Waal als actuarius en wordt de vergadering geconstitueerd. 3. Volgende punt van het agenda, is ontslagaanvrage voor Ds. Q. Huyser we gens a.s. vertrek van Zonnemaire naar Barendrecht. Ds. Becker en br. Zoeter zien de stukken na en kunnen vermelden, dat alles in orde is. Het ontslag wordt verleend en de ontslagbrief van de Clas sis wordt voorgelezen. 4. In de tweede plaats wordt in behan deling genomen een verzoek om medewer king te verlenen voor het benoemen van een lerend ouderling in de kerk van Zonnemaire. Ds. Huyser geeft uitvoerig inlichtingen waarom deze kerk met dit plan ter tafel is gekomen. Op allerlei vra gen wordt nog nader ingegaan. Op be paalde punten zullen nóg nadere inlichtin gen worden ingewonnen, waarover op een volgende vergadering gerapporteerd zal worden. 5. De kerk van Zonnemaire vraagt en verkrijgt als consulent Ds. Becker. 6. Bij de rondvraag deelt Ds. Den Hee ten mee door de Classis Tholen benoemd te zijn tot consulent van Anna Jacoba- polder, waarover met het moderamen van de vorige Classisvergadering overleg was gepleegd. Op de septembervergadering zal hierover nog nader gesproken worden. Br. Van der Bijl van Zonnemaire infor meert naar de mogelijkheid van een bui tengewone Classisvergadering na de sep tembervergadering. Wordt niet nodig ge oordeeld als het eventueel zover kan ko men, dat tot definitieve stappen zal kun nen worden overgegaan met de benoeming van een lerend ouderling. Ds. Huyser dankt voor het meeleven der Classis met de blijdschap in zijn gezin, voor het verlenen van het gegeven ontslag en voor wat hij in de Classis heeft mogen ontvangen. Dit wordt door de praeses be antwoord en wenst hem en zijn gezin Gods zegen toe in de nieuwe gemeente van Ba rendrecht. Daar èn de praeses èn de con sulent op zondag 29 augustus a.s. verhin derd zijn het afscheid bij te wonen in de kerk van Zonnemaire wordt Ds. Scholing hiervoor aangewezen. 7. Nadat Ds. Scholing in dank aan God is voorgegaan, sluit praeses deze verga dering. In opdracht van de Classis, Ds. H. SCHOLING, h.t. assessor. De scholen zijn begonnen of gaan vol gende week weer beginnen. Onze gebeden omringen alle leerlingen en onderwijzers of leraren. Moge in de lessen de verkondiging van Gods grote daden doorklinken. UIT DE KERKEN Beroepen te PapendrechtM. Berg te Giessen-Rijswijk te HoogkerkG. Sinia te Ee (Fr.); te Vorden T. P. van Belzen te Mariënberg (O.); te Surhuisterveen J. Boer Jr. te Wetsinge-Sauwerd te Rot terdam-Kralingen (voor Alexanderstad) P. Riemersma te Leeuwarden-W. Bedankt voor AduardA. Schweitzer te Dedemsvaartvoor Giessendam-Neder- hardinxveld M. Berg te Giessen-Rijswijk. Afscheid en intrede, Ds. P. C. Meijer te Valthermond is voornemens 19 septem ber intrede te doen te Oost- en West- Souburg, na te zijn bevestigd door Ds. G. D. L. Brederveld aldaar. Ds. Si Greving verhuisde van Wil- dervank naar Botanicuslaan 8 te Haren (Gr.). Haarlem-N, Bij de Goede Herderkerk wordt momenteel een wijkcentrum bijge bouwd, dat door een ontmoetingshal met het bedehuis zal worden verbonden. Te vens zal het interieur enkele wijzigingen Ondergaan. De gaanderij werd verwijderd, maar om hetzelfde aantal plaatsen te hou den, werd het achter de kansel gelegen gedeelte, dat in gebruik was als kerke- raadskamcr en jeugdruimte, bij de kerk getrokken. In het nieuwe bijgebouw een kerkeraads- en een predikantenkamer en een jeugdlokaal, terwijl op de tweede ver dieping nog drie vergaderlokalen zijn aan gelegd. Moerdijk. Nu Ds. C. van Noort naar Oostelijk-Flevoland vertrekt heeft de ker- keraad zich uitvoerig beziggehouden met combinatie Klundert-Moerdijk. De kerke- raad is van gevoelen, dat die combinatie beter nfet kan worden voortgezet. Met de kerkeraad van Klundert zal hierover nog worden gesproken. Rozenburg, Ds. J. F. Mantz, die ge durende vier maanden dienst zal doen als koopvaardijpredikant, is 8 september ver trokken. Ds. Fr. de Jong en Ds. J. Z. Potjer, beide te Maasland, zullen catechi saties, ziekenbezoek en andere pastorale zaken waarnemen. Scribaten. Als scriba van Alteveer is opgetreden E. Dieders, Alteveer 87 te Hoogeveen van Nieuw-Loosdrecht A. Klootwijk, Moerbeilaan 17 te Loosdrecht van Tilburg J. Hurenkamp, Europalaan 495 van Watergraafsmeer J. Winter, Chr. de Wetstraat 45 te Amsterdam-O. Uden-Grave, De classis 's-Hertogen- bosch heeft besloten de kerk van Oss te splitsen, waardoor de nieuwe gemeente Uden-Grave zal ontstaan. Ds. H. J. Hoek blijft predikant van Oss en Ds. M. E. van Heesen, die reeds te Uden woonachtig is, blijft verbonden aan Uden-Grave. Deze nieuwe gemeente gaat ongeveer 300 zielen tellen, waardoor er voor Oss ongeveer 350 overblijven. De kerkleden van Uden-Grave blijven hun samenkomsten houden in de Hervormde kerk van Uden en het be staande Gereformeerde kerkje in Grave. Vrouwelijke scriba. De kerkeraad te Vreeswijk heeft besloten tot de benoeming van een vrouwelijke scriba. Het is mevr. Van KooyMiddeldorp. Voor de uitvoe ring van haar werkzaamheden is door de kerkeraad een speciale regeling vastgesteld. Giften en legaten. Te Drachten, Drie- bergen-Rijsenburg, Katwijk a. d. Rijn, Rot terdam, Uithoorn en te Velp werden gif ten ontvangen van 1000,te Bols- ward, Maasland, Schiedam, Veenendaal en te Wateringen kwamen giften in van 500,te Monster werd een legaat ontvangen van 500, CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra. Bevestiging Ambtsdragers. 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Van Til. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur geen dienst. ..Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Boonstra. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema, Voorb. H. Av. en Bevestiging Ambtsdragers. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. Meyer. Bed. H. Av. en Dankzegging. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Joosse. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Schaft te Oud- Beijerland. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. Bed. H. Av. en Dankzegging. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 9, 10.30 en 7 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds. v. d. Bom. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerff. Terneuzen 10 en 4.30 uur Cand. v. d. Ree. Oostburg 10 en 3 uur Ds. v. d. Meulen te Wassenaar. Zaamslag 11 uur Ds. Heemskerk, 5 u. Ds Hoogerwerff Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Ringnalda te Middelburg. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. De Regt, Nieuwendijk. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Colijnsplaat 10.30 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen, Voorb. H. Av. Geersdijk 10.30 uur Ds. Jansen, 2.30 uur Ds. Kornet Goes Westerkerk) 10 uur W. Kats, Voorb. H. Av. 5 uur Ds. Jansen. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen, Voorb. H. Av. 5 uur Ds. Kats. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Lammens, Heemstede Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Slingenberg. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 uur Ds. Koolstra, 2.30 uur Ds. Juch. Wissenkerke 9 uur Ds. Van Rheenen, 2.30 uur Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamp, Holten Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. Voormiddag bevestiging Ambtsdragers. CLASSIS THOLEN, Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Nagelkerke te Dordrecht. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10.15 en 5 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2 uur Rilland-Bath 9.30 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Cand. v. Dijk te Hilversum. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 4.30 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Becker. Nieuwerkerk 9 uur Ds. Nawijn, 5 uur Ds. Scholing. Oosterland 10.30 en 3 uur Ds. Nawijn. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 5 uur Ds Van Egmond, 's-Gravenzande

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1965 | | pagina 3