r Uit de Gemeenten Officiële Berichten I NIEUWS Predikbeurten zondag 18 juli 1965 de gemeente bereidingen hebben lang geduurd. Ze zijn met zegen bekroond. De Sumak-commissie was zó blij met deze gebeurtenis, dat ze aan dokter de Jong vroeg om voor een tractatie te zorgen. Hij heeft het in die zin uitge voerd, dat velen een lap stof kregen. Dat blijft beter dan een tractatie. 10. Suba. Op dit ogenblik zijn er op Sumba twee missionaire predikanten, twee art sen, een verpleegster, een landbouw kundige en een bouwkundige. Ds. H. Olde kreeg zijn visum en zal spoedig vertrekken. Een vierde missionaire pre dikant werd gevonden in ds. H. Reen- ders te Alteveer. Hij bereidt zich voor op zijn uitzending. Er moet op Sumba zeer veel gebouwd worden. De heer Aalsmeierheeft zich daar buitengewoon voor ingespannen en de bouwerij goed georganiseerd. Maar hij had zich voor vier jaar ter beschikking gesteld. Men hoopt, dat hij bereid is nog een periode te gaan na zijn verlof, dat in het volgend jaar valt. Maar een tweede bouwkundige is nood zakelijk. Het landbouw-trainingscentrum zal op gang komen als ir Schotveld (door het Algemeen Diaconaal Bureau ter be schikking gesteld) op Sumba zal zijn gearriveerd. Hij deed intussen met goed gevolg zijn missionair examen aan het Zendingsseminarie in Baarn. Waar schijnlijk krijgen hij en ir Abels ook de beschikking voor twee jaar over een smid, die door de jeugdvereniging van Boskoop betaald wordt en die tot taak krijgt zoveel mogelijk Sumbanezen de kunst van het vak te leren, zodat zij zelf de meest nodige landbouwgereed schappen kunnen maken. De tweede zendingsarts, dokter Oei Kiem Hien te Waikabubak zou met verlof naar Nederland komen, maar door omstandigheden kan hij nog niet komen. Hij is uitgeleend door de stich ting van christelijke ziekenhuizen op Midden-Java en moet naar Midden- Java terug. Naar een opvolger wordt gezocht. Het is nog niet gelukt, de arts van Subanese afkomst op Sumba ge- lpaatst te krijgen. Alle leerlingen te Waikabubak zijn geslaagd voor het diploma verpleegster. Een mooi succes voor het ziekenhuis en de docenten. Naar een tweede ver pleegster voor Jajeti wordt gezocht. (Wordt vervolgd) Nieuwerkerk. Actie Brood voor het Hart. Eind juni was de stand 1.267.039,09, dus ruim één en een kwart millioen. Er moeten nog verscheidene collecten binnen komen. Zal het streefbedrag worden ge haald, of althans zeer benaderd Het ziet er naar uit. Het zal goed zijn, vergeleken bij de ontzaglijke bedragen uit Moskou aan Afrika besteed. Bidden we met de Cate chismus Bewaar en vermeerder uw Kerk. J. H. B. Kerkelijke stand de mutaties der laatste weken zijn de volgende a. de H. Doop werd bediend aan Karin Overbeeke en André Roskam, resp. op 6 en 27 juni 1.1. Rijke beloften Gods aan kinderen en ouders, die we pas la ter hoe langer hoe meer gaan beseffen Psalm 105:5. b. VertrekMiep van der Meijden en Ada Syriër gaan elders arbeiden, in een bejaarden-tehuis te Scheveningen. God zegene jullie aldaar en stelle tot een zegen (beiden met bel. attestatie). c. Ingekomenmet bel. att. zr. Jacoba C. Bij de Vaate, die in Zierikzee zal arbeiden, in de Cornelia Stichting, in verpleging van zieken. Ik spreek ook tot u eenzelfde wens uit. d. Overleden br. Joz. Syriër (reeds ver meld vorig kerkblad). Bij alle mutatie staan we dus weer op 265. J. H. B. Oproep de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland verzoekt uw aandacht, vooral van jullie, Zeeuwse meis jes, om in de verpleging te gaan. Er be staat een cursus ter opleidin'g van zieken- verzorgster (lagere school, 17 jaar), ter stond salaris, enz., enz., met inwoning. Zonder cursus is plaatsing als verpleeg hulp mogelijk. Adres Dam 73, Middelburg. Cursus o.a. in Goes. J. H. B. KRUININGEN. Het adres van de Gereformeerde Kerk is thans H. Schuring, scriba, Rijksweg 67 te Kruiningen, tel. (0 1130)2 70. Wij bidden om open ogen voor de grote werken Gods in de natuur. Nog te velen lopen temidden van zoveel schoons met een blinddoek voor. Laten we God danken voor de bloemen, vogels, bomen. Maar laten we Hem ook bidden om kracht voor de blinden. UIT DE KERKEN Beroepen te Joure en te Zuidhorn G. Haaksma te Nieuw-Amsterdam te Sur- huistcrveen (2e pred. pl.H. Wijmans te St. Jacobiparochie te Rheden-De Steeg: Tj. Doesburg te Tienhoven te Berkel- Rodenrijs A. J. v. d. Sluijs te Enschedé te Drachten (6e pred. pl.): J. v. d. Berg te Ermelo te Bloemendaal (vac. P. N. Kruyswijk): P. Heinen te Utrecht-Oost te Scheveningen (vac. wijlen dr. H. Hol- trop): Dr. E. de Vries te Amsterdam- West te Zuidland-Abbenbroek (2e pr. pl.): C. v. d. Broek te Nieuwleusen -- te Zwolle (vac. J. v. d. Zanden): M. C. Kersten te Rotterdam-IJsselmonde te Gent (België): M. J. Vos te Asperen. Bedankt voor Amsterdam J. Hengeveld te Gouda voor Slikkerveer G. v. An- del te Rotterdam-Charlois. Aangenomen naar Terneuzen (2e pred. pl.): L. Berger te Halfweg naar Nicuw- LoosdrechtG. Lievaart, laatstelijk vrij gemaakt pred. te Onnen (Gron.), die be dankte voor Borger en voor Ferwerd de benoeming tot industriepred. voor Over ijssel (met standplaats Hengelo): H. Wil- lems te Augustinusga-Surhuizum naar Hoogezand-Sappcmeer (vac. P. Klapwijk): P. Reedijk, kand. te Katwijk aan de Rijn, die bedankte voor Anna-Jacobpolder, Domburg-Westkapelle en voor Ten Post. Examens. De classis Sneek heeft praep. geëxamineerd de heer G. Snel te Ijlst, die in verband met een te volbrengen stage nog niet beroepbaar is. Aan de V.U. slaagden voor het doet. ex. theologie ds. A. J. Koffeman te Nijkerk en voor het cand. examen de heren B. Boonstra in Amerika, J. A. Bos te Emmeloord, H. J. Bruning te Amsterdam, A. K. Douina te Sneek (cum laude), R. Klijnsma te Weesp, F. Ledegang te Baarn en A. C. Pieron te St. Pancras (cum laude). Afscheid en intrede. Kand. E. Tj. de Haan te Bolsward is voornemens 18 juli intrede te doen te Erica, na te zijn bevestigd door ds. J. Paksy van Oostburg ds. H. v. d. Laan is voornemens 25 juli afscheid te nemen van Kantens, om 8 aug. d.a.v. intrede te doen te Vleuten-De Meern, na te zijn bevestigd door ds. J. Hindriks te Rotterdam als bevestiger van ds. W. G. Scheeres van Gorinchem op 15 augustus te Amstelveen-Noord-Buitenvel- dert, zal optreden prof. dr. J. v. d. Berg, hoogleraar aan de V.U. ds. J. v. Leeuwen is voornemens 5 september afscheid te ne men van Zeist, om 19 september d.a.v. in trede te doen te 's-Gravenhage-Oost ds. v. Wattum te Landsmeer is voornemens 26 september intrede te doen te Nunspeet, na te zijn bevestigd door ds. J. van Dijk van Tuindorp-Oostzaan. DE BIJBEL EN ZIJN BOODSCHAP. We ontvingen twee deeltjes van een uitgave van de bijbel in de nieuwe verta ling van het Nederlands Bijbelgenootschap voor dagelijks gebruik, voorzien van een voudige aantekeningen en samenvattingen, onder redactie van dr. H. J. Langman en ds. G. Lugtigheid. De uitgever is A. Jong bloed, Leeuwarden. Het ene deeltje is van de hand van wijlen ds. J. Gillebaard en voortgezet door dr. K. Dijk handelend over Jesaja het andere van drs C. M. Lutein gaat over Ezra, Nehemia, Esther en Job. Ze zijn in een net stemmig bandje gevat en de druk is duidelijk. En de inhoud waar het tenslotte om gaat? Nu, de lezer zal begrijpen, dat ik deze werkjes niet doorgelezen heb wel doorgekeken en steekproeven genomen als u 't zo wilt noe men. De verleiding is daarbij zo groot, dat ik bijna hele stukken zou willen laten af drukken, maar d.i. voor een boekbespre king te veel gevergd. De samenvattingen staan op hoog ni veau zo b.v. die op Ezra 4 16 over de afwijzende houding der ballingen tegen over de vraag der omwonenden om ook mee te mogen doen met de herbouw van de tempel. Ik citeer één zinnetje Israël moet neen zeggen, zoals u en ik neen moeten zeggen, als men op welke wijze ook het wereldse gedoe wil combineren met de dienst van God. Nog een zin bij Nehemia 12 4447. Uit dit uitermate praktische boek blijkt wel heel veel te leren voor ons tegen woordig kerkelijk leven. Waar liefde is voor de zaak des Heren, gaat alles van zelf en worden geen kwade gesprekken gevoerd over het geld. Maar als de be langstelling verkwijnt, wordt altijd het eerst op de kerkelijke bijdrage „bezuinigd". Ook het boekje over jesaja verdient iof. Op 12:1 leest men de aantekening Pro fetie van Pinksteren. Op 7:1017 staat de aantekening „het komt meer voor, dat een voorzegging twee vervullingen kent, eerst dichtbij en dan later in de komst van de Heiland. Maar, zoals gezegd, ik kan zo niet voortgaan. Laat het genoeg zijn om de aandacht voor deze uitgave te vragen. De auteurs hebben ieder voor zich hun best gedaan de Bijbel en zijn boodschap ons te doen verstaan. Brouwershaven B. WENTSEL. GEMEENSCHAP DER HEILIGEN. Ik heb zo de idee, dat ik met de bespre king of vermelding van dit in opdracht van de Generale Synode uitgegeven ge schrift wel wat aan de late kant ben. Er is in de pers al heel wat over gezegd, zo dat het me maar moeilijk lijkt er nog iets zinnigs aan toe te voegen. Intussen is het nog steeds actueel al zou het alleen al het hoofdstuk zijn dat handelt over de erkenning van andere kerken naast de eigen kerk. Heel wat ongelukken op kerkelijk terrein zijn veroorzaakt omdat men hier niet het juiste inzicht had. Het boekje is bij Kok uitgegeven "en verkrijgbaar voor 1,75. Brouwershaven B. WENTSEL. Cor Kee: De hemelwagen. J. H. Kok, Kampen. Cor Kee dacht ik. Dat is toch een musicus En dan dit boekje Dit won derlijke boekje Is Saul ook onder de profeten Inderdaad, en de profetie is nog goed ook al is het doorgaans wat vreemd, maar dat is ook een kenmerk van profetie. 't Begint al met de titel: de hemel wagen. „Op een lichte wolkenwagen werd de Heer van d'aard' gedragen", zong het in eens bij me, maar dat is toch weer wat anders. Leest u dit boekje hoe vreemd het ook lijkt, maar dan niet achter elkaar, doch bij stuk jes en beetjes. B. Wentsel, Brouwershaven. Van de schrijfster Nelly van*Dijk— Has (in Goes woonachtig) ontving ik ter recensie in onze kerkbode de roman: Gespannen boog (Kok, Kampen). Het boek is een vervolg op: Als het hart gaat spreken, maar kan ook heel goed afzonderlijk gelezen worden. Omdat de hoofdpersoon in dit boek een predikant is, heb ik er met meer dan gewone be langstelling kennis van genomen. Be grijpelijk wellicht, als u weet, dat ik zelf wijkpredikant van de schrijfster mag zijn Dan spits je de oren en lees je aandachtig Het boek vertelt ons van de problemen van Ds. Warns, die in zijn arbeid geconfronteerd wordt met zijn eigen (slechte) verleden. Uiteinde lijk gaat hij zelfs over tot „een andere staat des levens". Men zal zeggen: dit bevredigt niet maar is de afloop van conflictsituaties in het leven altijd be vredigend De schrijfster heeft de pro blematiek duidelijk getekend, het boek is door Kok weer keurig uitgevoerd. U kunt het rustig in uw gezinsbiblio theek opnemen, wat niet van alle moderne litteratuur gezegd kan wor den W. KATS. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Heijerman te Kampen. 2.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Joosse. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskcrk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Joosse. 5 uur Ds. Heijerman. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Joosse. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 uur Cand. Wind te Amsterdam, 7 uur Ds. v. d. Berg. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Nagelkerke te Dordrecht. Bed. H. Av. en Dankzegging. Grijpskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Bed. H. Av. en Dankzegging. Koudekerke 10.30 en 7 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Oostra te Hoogeveen. 23 juli 3 uur Ds. Meijer, Huwelijksbevestiging. Oostkapelle 9 en 10.30 uur Ds. Gommer, 7 uur Ds. Dercksen te Rotterdam. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Dercksen. Veere 10 uur Ds. Fokkers te Veenwoudsterwal, 7 uur Ds. Jonker te Bovensmilde. Vlissingen 9.30 uur Ds. Verschoor, 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 9, 10.30 en 7 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Ds. v. d. Berg te Ermelo, 2.30 uur Cand. Wind. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Ds De Vries te Hoofddorp. Axel 10 en 4.30 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Ds. Kuiper te Boksum. Hoek 9 en 2.30 u. Ds. De Jonge te Emmercompascuum Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Van Mechelen, Heinenoord Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10.45 en 4.30 uur Ds. De Jonge. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. Verschoor te Vlissingen. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Van Belzen. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. De Vries te Capelle a. d. IJssel. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Koolstra. 5 uur Ds. Jansen. (Oosterlcerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Koolstra. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Juch. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10.30 en 5 uur Ds. Meijer te Meliskerke. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Lewedorp 9.15 cn 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 cn 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heide. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Bakker te Kiel- windeweer. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Bos te Halle. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Modderaar te Voorschoten. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Goedendorp te Nieuwdorp. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. v. d. Stoel. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. De Bruin, Zandvoort Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2 uur Rilland-Bath 9.30 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Moolenaar, Legerpredikant te Breda. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 9 en 10.30 uur Ds. Wiersema, Apeldoorn. 5 uur Ds. Bocyinga te Rijswijk. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker, Bed. H. Av. en Dankzegging. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Nawijn te Amsterdam. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Huntingh te Middel- harnis. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyscr.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1965 | | pagina 3