Officiële Berichten NIEUWS PretUkSs&urten xostdagi 4 juli 1965 deze het meeleven van de kerk hierin ook ervaren. Hier komen wij op het grensgebied van het pastorale be naderen van de leden van de kerk. In hoeverre hier de ambtelijke taken van predikant, ouderling en diaken door elkaar heen lopen is een kwestie welke op deze conferentie niet- speciaal aan de orde is geweest. Dat deze ambten met elkaar te maken hebben en met elkaar vervlochten zijn werd terecht benadrukt. Vervlechting en vervloeiing kunnen gemakkelijk als synoniemen worden opgevat. Het komt mij voor dat de bezinning op dit punt nog in volle gang moet zijn. In de discussie-groepen werden de vragen geformuleerd die de spreker in de namiddag nog had te beantwoorden. Door interruptie en repliek kreeg één punt nog even bijzondere aandacht n.l. in hoeverre men oude mensen onder een mOirele jiruk mag zetten om nu maar in een Rusthuis te gaan. Juri dische dwang is hierbij de toereke- ningsvatbaren uitgesloten. Een medisch advies kan een betrokkene wel onder zware druk brengen. Tenslotte werd men het er over eens dat het recht van de bejaarden om ook een medisch ad vies en de goede raad van derden ter zijde te leggen, niet betwist mag worden. De spreker heeft naar voren laten komen dat het oud worden volgens de bijbel een voorrecht is, een stukje goedertierenheid Gods. Wij zullen er voor moeten zorgen, naar ons beste vermogen, dat wij door onze daden en houding deze ouderdom tot een vreugde maken. Aan het eind van deze vergadering heeft de heer A. de Poorte, die sedert 1952 de voorzittershamer hanteerde, zijn functie neergelegd. Hij had de kerk van Middelburg verzocht gevrijwaard te worden van een herverkiezing voor het diakenschap, wetende wat hierin de consequenties liggen voor dit voor zitterschap. Dit ontslag heeft hij niet begeerd uit gezondheidsoverwegingen. Hij is sedert 26 jaren nooit een dag door ziekte ver hinderd geweest om zijn werk te doen. Maar vele functies, ook in de vakver eniging en politiek hebben hem hiertoe gebracht, na rijp beraad. Broeder Schreuder, die als secretaris vele jaren in nauw contact heeft ge werkt met de voorzitter, sprak zijn bij zondere waardering uit voor de goede diensten welke hij aan de conferentie heeft gewijd en overhandigde hem als blijk van waardering namens de ver gadering, een boekenbon. Ook me vrouw de Poorte, die deze keer de ver gadering bijwoonde, werd in de hulde betrokken met waarderende woorden en het overhandigen van een prachtig boeket. In de ontstane vacature is benoemd br. J. Looise uit Middelburg. De func ties zulen nader door het Comité wor den verdeeld. Tot adviseurs van de conferentie waren deze keer uitge nodigd: Ds. van der Stoel van Bergen op Zoom en ds. Van Til van Middel burg. Op verzoek geeft laatstgenoemde U bovenstaande indrukken door. PvT. VERSLAG van de vergadering van de classis Tholen der Geref. Kerk, gehouden 12 mei 1965 in de Geref. Kerk van Bergen op Zoom. (vervolg en slot) De kerken van Tholen en Poortvliet vragen de classis om in verband met het a.s. vertrek van Ds. v. Egmond Ds. Fidder van Krabbendijke als con sulent te willen benoemen. Praeses vraagt Ds. Fidder of hij een dergelijke benoeming zou willen aan vaarden. Na enige discussie aanvaardt Ds. Fidder deze benoeming. In verband hiermede komt de kwestie van de salariëring van consulenten door de kerken ter sprake. Praeses stelt dat het voor consulenten wat moeilijk is deze zaak zelf aan te snijden en peilt hoe of het hiermede nu in onze classis gesteld is. Algemeen blijkt men van gevoelen te zijn, dat de honorering over het alge meen bij ons niet meer in overeen stemming is met de eisen van deze tijd. Ds. Fidder wijst er in discussie op dat binnenkort de Commissies van beheer landelijk zullen vergaderen over de tractementen van predikanten om deze op te trekken tot het peil van leraren M.O. Mogelijk zit hier ook iets in voor het bepalen voor het honorarium voor een consulent. Praeses deelt mede, dat Bergen op Zoom deze optrekking reeds kent. Br. v. Reest zegt dat Anna Jacoba- polder binnenkort zonder consulent zal zijn en in zijn plaats Ds. den Heeten van Bruinisse zou willen vragen dit consulentschap op zich te nemen. De classis gaat hiermee accoord en be noemt Ds. den Heeten met ingang van de datum, dat Ds. van den Beukei van Dinteloord vertrekt onder voorwaarde dat èn Ds. den Heeten en de classis Zierikzee hiermee accoord gaan. Het consulentschap van Ds. Fidder voor Tholen en Poortvliet gaat in per 1 juli 1965. De praeses leest het verslag van de kerkvisitatie te Krabbendijke. Er zijn geen aan- of opmerkingen. De praeses brengt rapport uit over de vergadering der P.S. Bij het rapporteren over de kwestie van de bezwaarde broeders in Rilland- Bath zegt praeses dat hij met grote blijdschap kan mededelen, dat deze broeders hun bezwaarschrift hebben ingetrokken. De aanvrage der vacaturebeurten is door Ds. v. Egmond geregeld tot en met het tweede halfjaar 1965. De door hem te vervullen beurten vervallen door zijn vertrek. Ds. Fidder zal in het vervolg deze vacaturebeurten regelen. Als kerkvisitatoren worden door de classis benoemd: voor Anna Jacobapolder: Ds. Sloot en Br. Versluys. Bergen op Zoom: Ds. Fidder en Br. Verschuure. Krabbendijke: Ds. Sloot en Br. Ver schuure. Poortvliet: Ds. v. d. Stoel en Br. Versluys. Oud-Vossemeer: Ds. Fidder en Br. Verschuure. Rilland-Bath: Ds. Fidder en Br. Ver sluys. Tholen: Ds. v. d. Stoel en Br. Ver sluys. Geen der kerken wenst gebruik te maken van de rondvraag naar art. 48 K.O.. evenmin van de algemene rond vraag. De stukken inzake het ontslag van Ds. v. Egmond van die kerken van Tholen en Poortvliet worden in orde bevonden. Hij ontvangt eervol ontslag uit zijn dienst in de classis Tholen. De UIT DE KERKEN Beroepen te St. Annaparochie (evange lisatie-predikant voor Het Bildt): W. Baas te Hengelo (O.); te Slikkerveer: G. van Andel te Rotterdam-Charlois te Terneu- zen (2e pred. pl.): L. Berger te Halfweg te Apeldoorn (8e pred. pl.): W. Kats te Goes; te Alteveer (Dr.), Arum, Fijnaart, Giessenburg, 's-Gravenmoer, Heeg, Moor drecht, Nederhorst den Berg, Ottoland- Noordeloos, Vijfhuizen en te Wirdum D. N. Verschoor, kand. te Naaldwijk te Middelburg (vak. J. Boonstra): J. Wessel te 's-Hertogenbosch te Delfzijl (vak. F. J. Bil): P. van Breugel te Soesterberg. Aangenomen naar Monster (2e pred. pl.): Joh. Rowaan te Westmaas; naar Dronten (3e pred. pl.): C. van Noort te Klundert-Moerdijk. Bedankt voor Arnhem (vak. N. Willem- se): Dr. E. de Vries te Amsterdam-W. voor Gramsbergen en voor Vorden Joh. Rowaan te Westmaas. Kand. D. N. Verschoor te Naaldwijk, die na volbrachte stage beroepbaar werd gesteld door de classis Delfland, kan geen verdere beroepen in overweging nemen. praeses spreekt zijn waardering uit voor het werk, dat Ds. v. Egmond heeft verricht. Uit de stukken bleek reeds de waardering van de kerken die hij ge diend heeft. Maar ook voor de classis heeft Ds. v. Egmond veel betekend. Praeses wenst hem de zegen van de Heer der kerk toe in zijn nieuwe werk kring. Ds. v. Egmond dankt praeses voor de tot hem gesproken woorden. Eén ding heeft steeds bij zijn 5-jarig verblijf hier de overhand gehad: dat hij Dienaar des Woords is. Hij heeft altijd geprobeerd te zijn: slaaf van Jezus Christus. Hij is verheugd te mogen merken, dat de classis die achtergrond heeft kunnen opmerken. Zelf ben je al tijd geneigd steeds de gebreken te zien. De classis wenst hij toe, dat zij een goede tijd mag tegemoet gaan. Tenslotte komt ter tafel de steunaan vrage van Oud-Vossemeer voor het geval zij een eigen predikant krijgt. Na enige discussie naar aanleiding van de overgelegde begroting besluit de clas sis op basis hiervan te handelen over eenkomstig het advies van de deputaat voor hulpbehoevende kerken in onze classis. De volgende vergadering wordt yastgesteld tegen 8 september 1965 des avonds 7 uur. Praeses zal zijn Ds. Fid der, assessor Ds. v. d. Stoel. Namens het moderamen, D. SLOOT. Handboekje voor de gereformeerde militair. J. H. Kok, Kampen. Dit is het telken jare verschijnende nuttige, goed hanteerbare boekje voor al wie met zee- land- en luchtmacht te maken hebben. Ds. Hajer stelde het samen. Aanbe veling is wel overbodig. Uit een zeer bijkomstige opmerking moge ik als /blijk van belangstelling opmerken dat op bladzijde 47 als kerk bode wordt vermeld de Amsterdamsche kerkbode, maar die bestaat al lang niet meer. 't Is Amsterdams kerkblad. B. Wentsel, Brouwershaven. Konvooi Lustrumuitgave van de Stichting Raad voor Gereformeerde Sociale Arbeid. In dit boekje zijn gebundeld een aantal bij dragen van bestuursleden en adviseurs van de G.S.A., die een inzicht geven in het denken over verschillende facetten van het maatschappelijk werk binnen de kring van de G.S.A. Er komen heel wat onderwerpen in aan de orde waar bij een zoeken naar de juiste weg tot onderlinge discussie voert. De heer v.d. Zwaan zegt dit als hij schrijft: de aandachtige en ingewijde lezer zal be grepen hebben dat ik in dit stuk ge polemiseerd heb met verschillende scri benten uit onze eigen kring. De bedoeling van de polemiek is naar ik hoop duidelijk: een stimulans tot verder- en diepgaande studie. Zie eens, dit is nu een opmerking die echt prettig aandoet juist uit deze kring die zozeer met praktische vragen belast is en wordt. Men beseft goed dat theorie en praktijk bijéén horen. Het boekje is verkrijgbaar door stor ting van f 2,— op gironummer 646902 t.n.v. de Stichting Raad voor Gerefor meerde Sociale Arbeid te Utrecht, al dus verzoekt men ons mede te delen. Mooie foto's van Jaap Zwart doen het goed in verband met de titel der uit gave Konvooi hebben ze alle betrek king op de scheepvaart, maar waarom ook niet wat foto's van fabrieken en werven en kantoren opgenomen En fin, dit dan maar bij het vijftienjarig bestaan. B. Wentsel, Brouwershaven. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk.) 9.30 uur Ds. Dercksen te Rotterdam. 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Dercksen. (Noorderkerlc) 9.30 uur Ds. Van Til. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Boonstra, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Boonstra, Dankzegging H. Av. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Tissink te Bodegraven. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Poelman te Berlicum. Domburg 10.15 uur 7 uur Ds. Bosman. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Harms te Eindhoven. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 10 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 7 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Bed. H. Av. en Dankzegging. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Joosse. Bed. H. Av. en Dankzegging. Vlissingen 10 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Brunsting te Baarn Westkapelle 9.30 uur Ds. Bosman, 2.30 uur Ds. Kats. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Gispen. Namiddag Voorbereiding H. Av. Axel 10 en 3 uur Ds. Bakker te Doorn. Breskens 10 en 3 uur Ds. Warnink te Epe. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Bed. H. Av. en Dankzegging. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf, Voorbereiding H. Av. Terneuzen 10 en 4.30 uur Oostburg 10 en 3 uur Ds. Paksy, Voorber. H. Av. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer, Voorb. H. Av. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. De Vries te Hoofddorp. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen, Voorb. H. Av. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Jansen. Geersdijk 10 uur Ds. Van Aller, 2.30 uur Ds. Gommer te Oostkapelle. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Van Koningsveld te Ede. Namiddag Voorber. H. Av. Kamperland 10 en 2.30 uur Kapelle 10.30 en 5 uur Ds. Juch. Voormiddag Voorbereiding H. Av. Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Namiddag Voorbereiding H. Av. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Slingenberg. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heide. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Yerseke 9.30 en 2.30 uur' Ds. Booy. Voormiddag Voorbereiding H. Av. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. v. d. Stoel, Voorbereiding H. Av. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Van der Meulen te Ede. 'Krabbendijke 9 uur Ds. Slinqenberq te Goes, 2.30 uur Ds. v. d. Stoel. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. De Wit, Rotterdam. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2 uur Rilland-Bath 9.30 en 2.30 uur Ds. Sloot. Bed. H. Av. en Dankzegging. Tholen 10 en 5 uur Ds. Wentsel te De Lier, Voorbereiding H. Av. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 uur Leesdienst, 2.30 u. Ds. Wentsel Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Bed. H. Av. en Dankzegging. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Boerma te Rotterdam. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Bil te Badhoevedorp. Oosterland 10 cn 3 uur Ds. Becker. Scharendijke 10 en 3 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Nawijn, Voorber. H. Av. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser. a

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1965 | | pagina 3