Officiële Berichten NIEUWS CLUB OUDERBESTUUR GEZIN 1 Predikbeurten zondag 20 juni 1965 de gemeente Hoort gij die stemme, roepend uit de verte? Maar ook het werk dichtbij roept. Klopt maar op 'n deur ook naast u wonen de mensen in nood, de vastgelopenen, de eenzamen. Al God het niet verhoedt, zal Europa, zal Nederland ontzinken aan de dienst van God, aan het Evangelie van Chris tus. En zoals op de Pinksterdag een voudige mannen en vrouwen met het Woord van God losgelaten" werden op een door en door vermoeide wereld, zo wil nog de Heilige Geest de mensen van de kerk gebruiken om het Woord van God uit te dragen naar de wereld ver weg en naar de wereld dichtbij. Gods Geest drijft uit tot in de vreemdte hoeken. In Sydney, Kaapstad en in Akesloot Je hoeft het niet altijd zo heel ver weg te zoeken Vlak bij is vaak de grootste nood. O wat kunnen wij en hoe durven wij? Vaak de schuchtere, de bange mensen! Het is toch stukken gemakkelijker om een extra-gift voor de Zending in de kerkzak te deponeren dan om dagelijks kleur te bekennen en om in het persoon lijk gesprek te getuigen van Christus' liefde over ons. De Heilige Geest moet ons grijpen en vasthouden, de schaamte over onze on trouw en onze nalatigheid bij ons op wekken, ons over de schuchterheid en de vrees heen helpen. Ze moeten het aan ons zien en ze moeten het van ons horen, dat de dienst van Christus rust schenkt en vreugde bereidt. Wij hebben een woord voor de we reld. Voor de wereld ver weg. Maar ook voor de wereld dichtbij. En als de kerk zwijgt, gaan de stenen spreken. Wat de kerk niet doorgeeft, kan zij ook zelf niet behouden. Wie geeft, zal steeds meer ontvangen: wie het waagt in de kracht van de Heilige Geest, zal het winnen. Want wat ge daan en gesproken wordt uit liefde tot Jezus, zal niet zonder uitwerking en niet zonder vrucht blijven. Op het Pinksterfeest bezinnen we ons over de Zendingstaak en over de Evangelisatie-roeping van de kerk. De Geest, die in de kerk zijn woning ge vonden heeft, legt beslag op ons. We zijn de kleine mensen in een grote we reld. Wat kunnen zij, wat betekenen wij? Maar het Woord van onze Koning is het reddende Woord. Alleen dat Woord brengt redding, in Bodjonegoro, in Pakistan, in Koudekerke, in Melis- kerke, in de wereld ver weg en in de wereld dichtbij. Uw werk was af, Gij mocht dit Zelf getuigen. Maar Gij hebt hier voor ons een taak bereid. Groot moet de schare zijn, ja niet te tellen die delen zullen straks in Uw heerlijkheid. Geef, dat wij dan als Uw getrouwe kind'ren, Gereinigd door Uw bloed, vervuld met Uw Geest. Aan allen willen brengen 't reddend Evangelie. Dan zijn wij Uw getuigen ook, op 't Pinksterfeest. G. S. O. Nu de maanden juni en juli weer zijn aangebroken maken de leidsters en lei ders van onze clubs zich weer gereed om van een welverdiende vakantie te gaan genieten. Te weinig staan we er als buitenstaanders bij stil wat het zeg gen wil om elke week maar weer met een tiental jongens of meisjes tussen de 8 en 16 jaar op te trekken. Toch wordt dit werk ook in onze eigen pro vincie door ruim tweehonderd mensen ,,in alle rust en orde" en met veel ple zier gedaan! In het afgelopen seizoen werd er van wege het bondsbureau meer dan ooit de nadruk op gelegd dat er allerlei in structie-mogelijkheden waren om dit wekelijks terugkerende bezig-zijn-met- jongeren zo zinvol mogelijk te doen zijn. Ook in Zeeland werden op vier ver schillende plaatsen z.g. basiscursussen gehouden waarbij in totaal 77 leidsters en leiders meededen. Voor velen van hen was het niet eenvoudig om vier avonden achtereen vrij te maken. Toch heeft slechts een enkeling verstek laten gaan op één van de vier avonden. Ja sterker nog, er was vaak vraag naar méér! Daar over het algemeen nog de gedachte leeft dat men wel clubleider kan zijn door er één uur in de week mee bezig te zijn kan het geen kwaad dat er ook in onze Zeeuwse Kerkbode aan dit soort kerkewerk eens aandacht besteed wordt. Vaak horen we de klacht dat er van de zijde der ouders te weinig aan dacht voor het clubwerk is. Hier ligt ongetwijfeld een taak voor de ouder besturen. Vanouds is er in onze kring van uitgegaan dat het clubwerk in G.J.O.-verband geschiedt onder uitein delijke verantwoordelijkheid van de ou ders van de leden der clubs. Laten we niet vergeten dat dit uitganspunt uniek is in het nederlande jeugdwerk en een grote waarde heeft. Er zijn nog te veel plaatsen waar men de leiding van de clubs maar voor alles op laat draaien. Het zal duidelijk zijn dat er dan te veel van te weinig mensen wordt gevergd. Het districtsbestuur is voornemens op 23 juni op vier verschillende plaatsen in onze provincie contact-avonden te beleggen om deze zaak nader toe te lichten. Van die plaatsen waar geen ouder bestuur is wordt de jeugdouderling of ander kerkeraadslid verwacht! Bedenkt wat de leiders en leidsters voor deze tak van Jeugdwerk over hebben! Contactavond voor ouderbesturen G.J.O.: 23 juni 8.00 uur. Goes, Oosterkerk; Hoek, Geref. kerk; Middelburg, Geref. Jeugdgebouw, Sin gelstraat 15; Zierikzee, Geref. kerk. ZEEUWSE PROVINCIALE DIACONALE CONFERENTIE Op woensdag 23 juni a.s. hopen de Zeeuwse diakenen haar jaarlijkse con ferentie te houden. Spreker is de heer L. A. Hartman, Directeur van de Geref. Stichting voor Maatschappelijk Werk in de provincie Zeeland. Onderwerp: „Het open Bejaarden- werk". De heer Hartman zal trachten een aantal praktische mogelijkheden aan te geven zowel plaatselijk als regionaal. Het onderwerp bejaardenzorg is nog steeds een urgente zaak in onze kring. De conferentie wordt gehouden in de Geref. Kerk (Oosterkerk) aan de Berg weg te Goes, aanvang 10 uur v.m. Het Comité De intercommunie. De particuliere synode van Zuid-Holland-Oost heeft zich uitvoerig beziggehouden met het rapport betreffende de intercommunie, gericht aan de komende generale syno de. Na een aantal overwegingen te heb ben doorgenomen kwam men tot het volgende besluit: 1. Thans geen gele genheid te geven tot intercommunie met de Ned. Herv. gemeenten. 2. Eerst vast te stellen in hoeverre voor intercommu nie nodig is een consensus inzake de aard van het avondmaal. 3. Hetzelfde te doen inzake de grenzen van de kerke lijke gemeenschap, zowel landelijk als plaatselijk. 4. Uitvoeriger aan te geven wat de inhoud van het beraad tussen plaatselijke kerken dient te zijn in ver band met gemeenschappelijke Woord bediening. 5. Zich nader te beraden op de vraag of en op welke wijze de inter communie de eenheid tussen de kerken zou kunnen worden. 6. Niet eerder een uitspraak over intercommunie te doen dan nadat de resultaten van plaatse lijk beraad inzake gemeenschappelijke Woordbediening te harer kennis zijn gekomen. UIT DE KERKEN PINKSTERCOLLECTE 13 HOGER DAN VORIG JAAR Gezien de resultaten die tot dusver bekend zijn, is de Pinkstercollecte voor de Zending in de Gereformeerde Ker ken weer hoger dan vorig jaar. Deze verhoging bedraagt ongeveer 13 procent in vergelijking met 1964. Deze hogere opbrengst is des te meer opmerkelijk, nu in mei van dit jaar de collecte Brood voor het hart" is gehouden, die tot dus ver al ruim één miljoen gulden heeft op gebracht. 00 0 Onze gebeden zijn deze week voor hen, die in militaire dienst zijn. Moge God hen bewaren voor de verzoekingen van de verveling en hen trouw doen zijn in het geloof. Beroepen te Rottevalle G. Lievaart, laatstelijk vrijgemaakt pred. te Onnen; te Rotterdam-Schiebroek (vak. wijlen J. Verlare), W. Dekker te Noordwijk- Binnen; te Delfzijl (vak. F. J. Bil), J. Wessel te 's-Hertogenbosch; te Utrecht- Z. (vak. wijlen L. W. Muns) W. Kats te Goes; te Naaldwijk Th. ten Napel te Lonith; te Krommenie A. Vos te Hoog kerk; te Erica E. Tj. de Haan, kand, te Bolsward; te Anna Jacobapolder P. Ree dijk, kand. te Katwijk a.d. Rijn. Beroepen te Vlaardingen L. R. Krol te Mid- wolda; te Hallum J. Boer jr. te Wetsinge- Sauwerd; te Hoogezand-Sappemeer (vak. P. Klapwijk) P. Reedijk, kand. te Katwijk a.d. Rijn; te Ferwerd en te Oude en Nieuwe Bildt- zijl G. Lievaart, laatstelijk vrijgem. pred. te Onnen,; te Gramsbergen en te Monster (2e pred.pl.) Joh. Rowaan te Westmaas; te Lop- persum H. Willems te Augustinusga; te Arn hem (vak. N. Willemse) Dr. E. de Vries te Amsterdam-W. en (vak. D. W. v. d. Laan) W. Dekker te Noordwijk-Binnen; te Munnekezijl C. Bruning te Nieuwlande (Dr.). Aangenomen naar Achlum Joh. Kar- sten te Garrelsweer; naar Erica E. Tj. de Haan, kand. te Bolsward. Aangenomen naar Enumatil P. M. Veld- huijzen te Westbroek; naar Naaldwijk Th. ten Napel te Lobith. Bedankt voor Treebeek (vak. J. v. Wijn gaarden) en voor Surhuisterveen (2e pred.pl.) Tj. Doesburg te Tienhoven; voor Voorburg (vak. Dr. J. M. Vlijm) G. Rang te Haarlem-Z.; voor Rotterdam-Kralingen (vak. J. Ytsma) S. de Vries te Bennekom; voor Rotterdam-IJssel- monde (3e pred.pl.) W. Kats te Goes; voor Alblasserdam (2e pred.pl.) G. J. v. d. Burgh te Lexmon-Ameide; voor Slikkerveer Th. P. van Belzen te Mariënberg; voor Delft (vak. Dr. G. P. Hartvelt) M. Wilschut te Amsterdam-W.; voor Wildervank en voor Zwijndrecht (vak. H. J. v. Duinen) G. Gommer te Oostkapelle; voor Lisse A. Wieringa te Winschoten; voor Delfzijl (vak. F. J. Bil) J. Wessel te 's-Her togenbosch. Examens. Aan de V.U. slaagden voor het doctoraal examen theologie mej. C. M. Chardon te Renkum en voor het kand. examen W. Davidse te Goes; aan de Theologische Academie uitgaande van de Joh. Calvijnstichting te Kampen slaagde voor het doctoraal examen de heer B. Chr. Lategan te Bloemfontein (Zuid-Afrika) Examens. De classis Amsterdam heeft praep. geëxamineerd de heer H. H. W^ind, p.a. Van Schoonhovenstraat 15 te Zwolle, die na vol brachte stage beroepbaar zal zijn. Aan de V.U. slaagde voor het kand. examen theologie de heer G. Snel te Ijlst. Ds. H. D. Bruggeman te Amsterdam is benoemd tot leraar godsdienstonder wijs aan het chr, lyceum te Amsterdam- Buitenveldert. Ds. H. den Boeft te Veendam heeft het aan zoek van de protestantse gemeente Ispr. Varese (voor de geestelijke verzorging van de in Noord-Italië woonachtige protestanten) aange nomen. Ds. H. v. d. Brink te Utrecht, die van 1933 tot 1962 in dienst van de Gereformeerde Ker ken predikant is geweest voor de missionaire dienst op Makassar gaat zich metterwoon ves tigen in het in aanbouw zijnde Nederlandse dorp bij Malaga in Spanje. Daar zullen zich 270 Nederlandse gezinnen gaan vestigen, voor namelijk landgenoten, die uit Indonesië afkom- CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til, Bed. H. Av. 2.30 uur Ds. Boonstra, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Van Til, Dankzegging H. Av. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg, Voorbereiding LI. Av. ..Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Boonstra. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Bed. H. Av. en Dankzegging. Domburg 9 uur Ds. Visser, 7 uur Ds. Meijer. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Horlings te Nijkerk. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 uur Ds. Van Wouwe, 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Vreugdenhil te Ruiner- wold. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Oussoren, em. pred. Serooskerke 10.15 uur Ds. Elshout, 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10.30 uur Ds. Visser te Suameer, 2.30 uur Ds. Van Til. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 9 uur Ds. Elshout, 4 uur Ds. Brederveld. Viissingen 10 en 5 uur Ds. Ringnalda. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Tissink, Ridderkerk Westkapelle 9 uur Ds. Meijer, 2.30 uur Ds. Visser. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. v. d. Veen. Axel 10 en 3 uur Ds. Couvée te Bennekom. Voorbereiding H. Av. Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Schiebaan te De Krim. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Warnink te Nieuwerkerk aan de IJssel. Terneuzen 10 en 4.30 uur Cand. J. van de Ree. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Tissink te Bodegraven. Voorbereiding H. Av. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. De Craene te St. Laurens Borssele 10.30 uur Ds. Juch, 2.30 uur Ds. Slingenberg Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Heiden. Geersdijk Goes Westerkerk) 10 uur Ds. De Jong, 's-Gravenhage 5 uur Ds. Kats. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. De Jong. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Heinkenszand 10.30 uur Ds. Hoekstra, 5 uur Ds. Goedendorp. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 9 en 5 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Bed. H. Av. en Dankzegging. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10.30 uur Ds. Hoekstra, 2.30 uur Ds. Van Rheenen te Colijnsplaat. Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds. v. d. Veen. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Jansen te Goes. Yerseke 9.30 en 2.30 uur CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Feenstra. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Impeta te Wolfheze. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Van Egmond. Rilland-Bath 10 uur Ds. Van Egmond, 3 uur Ds. Sloot Tholen 10 uur Ds. Sloot, 5 uur Ds. Van Egmond, Afscheid. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 uur 5 uur Cand. Boiton te Zuidlaren. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Huyser. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Van Boggelen te Diemen. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Goris te Geldermalsen. Zonnemaire 10 en 2.30 uur

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1965 | | pagina 3