Officiële Berichten A Predikbeurten zondag 23 en donderdag 27 mei 1965 (Hemelvaartsdag) ïïmmm Rotterdam-Kralingen (vak. J. Ytsma): S. de Vries te Bennekom te Gorinchem (vak. W. G. Scheeres): R. Strijker te Em- meloord te Voorburg (vak. dr. J. M. Vlijm): G. Rang te Haarlem-Z. Aangenomen naar Staveren-Hindelopen: J. M. Mulder, kand. te Amsterdam naar Westzaan N. A. Schuman, kand. te Am sterdam. Bedankt voor HasseltJ. M. Mulder, kand. te Amsterdam voor Terneuzen (2e pred. pi.): M. C. Kersten te Rotterdam- IJsselmonde voor Leeuwarden R. Peter sen te Bergum (Fr.). Ds. G. van Driel, te Ouddorp, waar van wij in ons vorige nummer meedeelden, dat hij zich had onttrokken aan de gemeen schap van de Gereformeerde Kerken in Nederland, wegens overgang naar de Pro testants Evangelische Kerk van België, is door de classis Brielle van zijn ambt ver vallen verklaard. Reeds geruime tijd be stonden er moeilijkheden rondom de per soon van ds. v. Driel, in verband met zijn levenswandel. In een verder gehouden classisvergadering was hij daarom al ge schorst. P. Reedijk, tot voor kort als wacht meester eerste klas werkzaam bij de Ma rechaussee op het vliegveld Valkenburg (Z.H.) en wonende te Katwijk a. d. Rijn, is door de classis Leiden praep. geëxami neerd en volgens artikel 6 K.O. (singuliere gaven) beroepbaar verklaard, met ingang van 1 juni a.s. Zijn adres Anjerstraat 4b. Middelburg. Ineke Kunnen, dochter van de vorig jaar overleden voorzitter van de bouwcommissie, heeft de eerste steen gemetseld voor de in aanbouw zijnde ,,Ge- tuigeniskerk". Ds. J. Boonstra voerde het woord. De bouwkosten zullen ongeveer een miljoen gulden gaan bedragen. Het gehele complex beslaat een oppervlakte van 3700 vierkante meter. Er is dan aan zienlijke ruimte voor het jeugd- en ver- gaderwerk, terwijl de kerkzaal 680 zit plaatsen zal krijgen. Men verwacht, dat de kerk volgend jaar april in gebruik kan worden genomen. Het gesprek met Rome. Te Nijmegen wordt momenteel getracht te komen tot de benoeming van een studentenpredikant, die tevens zal worden benoemd voor het gesprek met Rome. Dit met het oog op de intensieve contacten, die vooral in de laatste jaren zijn ontstaan tussen Rome en de Reformatie. Van Hervormde zijde is in principe ook reeds medewerking toe gezegd. Op dit ogenblik studeren al 63 Hervormde en Gereformeerde studenten aan de Nijmeegse universiteit en men ver wacht, dat dit aantal over enkele jaren nog aanmerkelijk groter zal zijn. Het voor nemen bestaat reeds bij de aanvang van het nieuwe cursusjaar een begin te maken met de werkzaamheden. In de Friese taal. Op de vergadering van de Particuliere Synode van Friesland- Noord werden enkele voorstellen betref fende een Friese psalmberijming aangeno men. Deputaten ontvingen de opdracht „de lopende zaken t.a.v. het psalm- en ge zangboek voort te zetten en door te gaan met de vertaling van de formulieren en be- lijdenis-geschriften de vertaling van de 119 gezangen te verzorgen en in overleg met het Nederlands Bijbelgenootschap voorbereidende onderzoekingen te doen, teneinde in samenwerking met zoveel mogelijk kerkformaties te komen tot een nieuwe c.q. gereviseerde vertaling van de Bijbel in het Fries". Amerikaans huisbezoek. Een lid van de kerkeraad voor algemene zaken te Bus- sum vroeg een lokaal in de Zuiderkerk ge durende enkele zaterdagmiddagen per jaar beschikbaar te stellen voor zogenaamd Amerikaans huisbezoek. Dit zijn ontmoe tingssamenkomsten, waarop ook een maal tijd wordt genuttigd. De kerkeraad heeft dit verzoek toegestaan, omdat hij van oor deel is, dat dit kan dienen tot versterking van de band tussen de gemeenteleden. Een ontslag. De heer Jac. Jong, reeds bijna 40 jaar organist van de gemeente te Noord-Scharwoude, is op staande voet ontslagen. Toen onlangs de gemeente reeds in het gebouw zat, bleek de heer Jong niet aanwezig. Hij was een weekeinde op reis gegaan, maar had er niet aan ge dacht een vervanger aan te wijzen. De heer Jong, organist van de Hervormde kerk te Groet en is nog al eecumenisch inge steld. Iets wat niet ieder in Noord-Schar woude kan waarderen. Daarbij komt nog, dat hij ook bijzonder vooruitstrevend is, want hij heeft onder meer de nieuwe psalmberijming ingevoerd, wat ook al de nodige weerstanden heeft opgeroepen. Hij is niet van plan dit ontslag zonder meer te aanvaarden. Hij zal de kwestie aanhan gig maken bij de classis Alkmaar. VERSLAG van de vergadering van de Classis Axel, gehouden op 4 mei 1965 te Schoondijke. 1. Ds. J. Paksy opent de vergadering namens de kerk van Oostburg hij leest 1 Joh. 4 716 en gaat voor in gebed. 2. Alle kerken blijken min of meer vol tallig vertegenwoordigd. Het moderamen voor deze vergadering bestaat uit Ds. W. H. Gispen, praeses, Ds. E. Hoogerwerf, scriba en Ds. A. J. Verbeek, assessor. 3. Praeses spreekt enkele woorden ter herdenking van de bevrijding staande wordt het Wilhelmus gezongen. Dan wordt bijzonder welkom geheten Ds. Paksy, voor het eerst als lid der Clas sis aanwezig Praeses wenst hem en zijn gemeente veel geluk met elkaar. Voorts wordt de wens uitgesproken, dat het be- roepingswerk in Terneuzen spoedig geze gend wordt. 4. De scriba van de vorige keer wil het kort verslag doen doorgaan voor de offi ciële notulen. Bij wijze van uitzondering wordt dit geaccepteerd. Het kort verslag wordt op enkele punten aangevuld. 5. Aangehouden voorstellen. Allereerst wordt een beslissing genomen inzake naamswijziging van de Classis Axel in Classis Zeeuws-Vlaanderen. Een minder heid maakt bezwaren, dat de band met het historisch gewordene wordt verbroken. De meerderheid laat zich echter overtuigen door het argument van grotere duidelijk heid. Zo is de naam van de Classis dan voortaan Classis Zeeuws-Vlaanderen. Om niet na verloop van tijd opnieuw te moe ten wijzigen, wordt besloten de ch uit Zeeuwsch maar direct weg te laten. Dan wordt eveneens een beslissing ge nomen inzake het instellen van een depu- taatschap voor advies aangaande de pre- dikantstractementen. De taak van dit de- putaatschap wordta. zich grondig op de hoogte te stellen van de richtlijnen van de Generale Synode b. zich te oriënteren over de salarissen van overeenkomstige beroepen c. informaties in te winnen bij de kerken en de andere classes d. ieder jaar op de novemberclassis rapport uit te brengen e. de kerken desgewenst van ad vies te dienen. Benoemd worden in dit de- putaatschap de brs. Bot (Oostburg), Van Dijke (Axel) en Hovestadt (Terneuzen). 6. Ingekomen stukken a. Van de Classis Harderwijk bericht dat Ds. C. van Ommen, voorheen vrijge maakt predikant te Hattem, in onze kerken beroepbaar is gesteld hiervan wordt met dankbaarheid kennis genomen. b. Het agendum van de Particuliere Synode van Zeeland. 7. Rapporten a. Ds. Verbeek brengt verslag uit van de op 17 maart gehouden Particuliere Sy node van Zeeland. Uitvoerig wordt over allerlei punten nagepraat. Het op de Sy node besprokene terzake van Kerk en In dustrie en Geestelijke verzorging Zieken huizen leidt tot het besluit, dat het mode- ramen van de Classis aangevuld met Ds. Heemskerk en br. Den Ouden contact zal opnemen met het moderamen van de Clas sis IJzendijke der Ned. Hervormde Kerk. b. Ds. Verbeek rapporteert over de zending. Enkele kerken hebben een ach terstand in het overmaken van de bijdra gen. De decentralisatie van het Paruba- werk zal op 1 januari a.s. haar beslag krij gen. Gezocht wordt naar wegen om de gemeenten grondig over een en ander in te lichten. c. Ds. Heemskerk brengt verslag uit over de Geestelijke verzorging van de militairen. Op de laatste recrutendag was geen enkele recruut uit onze Classis aan wezig. Hij verzoekt de kerken met klem hieraan aandacht te besteden. d. Ds. Hoogerwerf rapporteert als de- putaat voor de Evangelieverkondiging on der Israël. Het werk onder Israël heeft een groot verlies geleden door het over lijden van Ds. C. Kapteyn te Amsterdam. e. Di. Den Boer en Gispen hebben het rapport over de gemeenschappelijke avond maalsvieringen bestudeerd en brengen daar verslag over uit. Er ontstaat een pittig debat, waarin pro en contra ieder hun deel krijgen. Een eenstemmige conclusie komt er niet uit, waarschijnlijk mede omdat de meeste kerken nog niet de gelegenheid hadden het rapport in eigen kring te be spreken. 8. Rondvraag naar de kerken Hoek stelt voor aan de Generale Sy node te vragen een beslissing inzake de Wereldraad van Kerken uit te stellen op zijn minst tot een volgende Synode om de kerken gelegenheid te geven een eenslui dende standpuntbepaling te laten rijpen. Ook hier wordt breed en vooral lang over gepraat, maar het voorstel strandt op het feit dat de afgevaardigden de mening van hun kerkeraad niet kennen. De zaak wordt dus naar de kerkeraden terug verwezen en op een volgende Classis gaan we er weer over spreken. 9. Die volgende vergadering van de Classis Zeeuws-Vlaanderen zal D.V. ge houden worden op dinsdag 14 september 1965 te Schoondijke. Samenroepende kerk is Schoondijke en het moderamen zal be staan uit Ds. Heemskerk, praeses Ds. Verbeek, scriba en Ds. Gispen, assessor. 10. Persoonlijke rondvraag Br. Le Feber (Axel) wekt op de bid stond te bezoeken voor de komende Ge nerale Synode. Ds. Heemskerk vraagt in aansluiting hieraan het werk van de Sy node a.s. zondag in de voorbede te ge denken. 11. Ds. Hoogerwerf gaat ons dan voor in dankgebed, waarna de praeses de ver gadering sluit. In opdracht van de Classis, A. J. VERBEEK. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Tissink te Bodegraven. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Tissink. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Van Til. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Donderdag (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Donderdag 10 uur Ds. Oegema. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. Meijer, Bed. H. Av. en Dankzegging. Donderdag 10 uur Ds. Ringnalda. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Verschoor. Donderdag 10.30 uur Ds. De Craene. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 uur Ds. v. Wilgenburg, 2.30 uur Ds. Kornet. Donderdag 10 uur Meijer. Oostkapelle 10.30 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 uur Ds. Bosman, 2.30 u. Ds. v. Wouwe Donderdag 10 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Lievaart te Onnen. Veere 10.30 uur Ds. v. Wouwe, 2.30 uur Ds. v. Til Donderdag 10 uur Vlissingen 10 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 9 uur Ds. Van Wouwe, 2.30 uur Ds. Bosman, Voorber. H. Av. Westkapelle 9 u. Ds. Gommer, 2.30 u. Ds. Slingenberg Donderdag 8.45 uur Ds. Ringnalda. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Hoogerwerf. Donderdag 8.45 uur Ds. Hoogerwerf. Axel 10 en 3 uur Ds. De Jong te 's-Gravenhage. Breskens 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Cand. Zuidema te Amstelveen. Donderdag 9.30 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Paksy. Donderdag 10 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. De Vries, 's-Gravenhage. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Cand. Verschoor, Naaldwijk. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Donderdag 10.30 uur Ds. Hoekstra. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. Goedendorp. Donderdag 9.30 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 uur Ds. Wielenga, 2.30 uur Ds. Juch. Donderdag 10 uur Ds. Wielenga. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Van der Hauw te Roosendaal. 5 uur Ds. Jansen. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Van der Hauw. Donderdag (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. (Oosterkerk) geen dienst. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Booy. Donderdag 8.30 uur Ds. Kats. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Donderdag 10 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10.30 en 5 uur Ds. Juch. Kruiningen 10.30 uur Ds. Jansen, 2.30 uur Ds. v. d. Hauw te Roosendaal. Donderdag 9 uur Ds. Kornet te Vlissingen. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Oegema te den Helder Donderdag 9.15 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Bakker. Donderdag 10 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Donderdag 9 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nam. Voorber. H. Av. en Openbare belijdenis. Donderdag 10 uur Ds. Van Til te Middelburg. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Zelle. Donderdag 9.30 uur. Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Boonstra te Middelburg. Donderdag 10 uur Ds. Brouwer te Rotterdam. Bergen op Zoom 10 en 5 uur geen opgave ontvangen. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur geen opgave ontvangen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Krabbe, Hillegom. Donderdag 9.30 uur Ds. Koolstra te Kruiningen. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Sloot. Donderdag uur Ds. Brouwer te Rotterdam. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 u. Ds. v. d. Elskamp Donderdag 9 uur Ds. Van Egmond. Rilland-Bath 10 en 3 uur Ds. Streefkerk te Veere. Tholen 10 fn 5 uur Ds. v. d. Elskamp te Bennekom. Donderdag 10.30 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Van Oostrum, em. pred. te De Meern. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Van Egmond te Tholen. Donderdag 10.30 uur Ds. Huyser. Haamstede 10 en 5 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Donderdag 9 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Ringnalda te Middelburg. Donderdag 10.30 uur Ds. Becker. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Donderdag 10 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1965 | | pagina 3