NIEUWS Predikbeurten zendag 16 mei 1965 "A mededeling er over is ook geen gemeente lid gebaat. Links en rechts wordt gepraat over voorlichting, maar over 't algemeen zijn de kerken er nogal zuinig mee. Althans op het plaatselijke vlak. Laten we ons bij het diakonaat bepalen. We horen en lezen over het moderne diakonaat, zoals dat funktioneren moet in de gemeente, die een gemeenschap dient te zijnPrachtig, en vader hoorde er over op een conferentie en moeder maakte er een inleiding over voor de vrouwenverenigingmaar van je eigen diakonie merk je in dit opzicht niets. Goed, er is wel wat, autobezitters rijden bejaarden naar de kerk, een dames comité is er attent op dat chronische zie ken niet verkommeren, maar dat je er nu regelmatig over verneemt of er iets van leest in de kerkbode, nee, dat bepaald niet. De oudste dochter wil echt wel wat ,,doen"moeten we dan maar wat ver zinnen Nu moeten we oppassen, dat we geen noden gaan scheppen. Oppassen dat we, in overmaat van dienstbetoon, de mensen niet iets gaan opdringen. Maar zóver is het niet gauw. Waarom, zo willen we vragen, heeft de diakonie geen eigen rubriek in de kerk bode, waarin zij de mensen voorlicht (daar is het woord weer) over de mogelijkheden tot onderling dienstbetoon. Niet in de vorm van een stichtelijk verhaal, maar concreet. Van dat rijden-van-bejaarden weten we wel, maar staan we er, bijvoor beeld, wel bij stil dat oudere mensen er vaak in ernstige mate de dupe van zijn, dat het tegenwoordig zo moeilijk is kleine, maar toch dringend nodige, reparaties uit gevoerd te krijgen Of, ander voorbeeld, dat een aan huis gebonden gehandicapte ook toch wel èens een feest van de jeugd club wil meemaken Concreet zijn het gaat niet aan dat een vader z'n opgroeiende jongen in 't wilde weg op een vrije middag naar dit of dat bejaard echtpaar stuurt om te kijken wat er te doen valt. Waarom kan er niet „ge woon"' in de kerkbode staan dat er in de gemeente een paar mensen zijn met een kapot stopcontact of een verstopte goot steen welke broeder-vakman heeft een ogenblikje voor een medebroeder over We moeten er maar niet gewichtig over doen, en elke oproep (er zijn voorbeelden genoeg te bedenken) hoeft niet vergezeld te gaan van een vrome tekst. Mits op de achtergrond maar steeds meespeelt dat we méér dan hulpvaardige padvinders zijn, n.I. gemeenteleden die zich beijveren in onder ling dienstbetoon, die hun diakonale taak verstaan. UIT DE KERKEN Beroepen te Daarle (O.), Stiens en Warns C. van Ommen, laatstelijk vrijge maakt predikant te Hattem te Rheden- De Steeg Joh. Rowaan te Westmaas te Middelharnis P. Schravendeel te Gaast- meer te Wolphaartsdijk W. C. P. den Boer te Uithuizen te 's-Gravenhage-Es- camp (5e pred. pl.H. J. Heynen te Vlaardingen te Oost- en West Souburg (vak. P. A. Bohlmeijer): P. C. Meijer te Valthermond te Poortugaal en te Ruiner- wold-Koekange (vak. J. A. Kwast): G. Gommer te Oostkapelle. Aangenomen naar Galt Ont.-Canada J. H. Binnema te Rocky Mountain Haus (Alta) (voorheen te Lemmer); naar Roo- deschool I. Hamming te Loppersum naar Leeuwarden-Huizum (vak. wijlen W. v. d. Heide): G. J. v. d. Pol te Oude- en Nijemirdum naar Sassenheim J. D. te Winkel te Vorden. Bedankt voor Ferwerd en voor Koudum: Tj. Doesburg te Tienhoven voor Hooge- zand-Sappemeer (vak. P. Klapwijk) en voor Buitenpost (2e pred. pl.): L. R. Krol te Midwolda. Ds. P. de Jong, emeritus-predikant te 's-Gravenhage, is benoemd tot hulppre diker te 's-Gravenhage-Moerwijk. Hij heeft deze benoeming aangenomen. Examens. Aan de V.U. slaagden voor het kandidaatsexamen theologie de heren J. v. d. Ree te Voorburg en H. H. Wind te Amsterdam. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar 's-Gravenhage-Oost nam ds. S. van Bekkum afscheid van Monster, sprekende over Ps. 23 1 ds. H. Kremer. is voor nemens 20 juni afscheid te nemen van Goessenburg, om 11 juli d.a.v. intrede te doen te Zaandam, na te zijn bevestigd door ds. G. Brouwer Snz., aldaar. Na te zijn bevestigd door ds. K. Snoey te Mep- pel met Matth. 28 20, deed kand. B. de Boer, gekomen van Meppel, intrede te Hellendoorn, sprekende over 1 Cor. 3:11; na te zijn bevestigd door ds. A. Riddersma van Zuidlaren met Jes. 40 9, deed ds. J. van Dijk, gekomen van Koudum, intrede te Gasselternijveen, sprekende over 1 Cor. 3 10b en 11 wegens vertrek naar Grijps- kerk nam ds. H. Hazenberg afscheid van Surhuisterveen, sprekende over 1 Tim. 3: 16. Ds. H. v. d. Brink verhuisde van Katwijk aan Zee naar Wilhelminapark 55 te Utrecht. Prof. dr. J. A. Schep is voor familie bezoek naar Canada vertrokken. Hij is voornemens 10 september in ons land te rug te keren, waarna 19 oktober, met de „Maasdam", de terugreis naar Australië zal aanvangen. Ds. S. J. de Boer te Lopik moet in verband met zijn gezondheidstoestand reeds enkele weken zijn werk laten rusten. Dr. O. Jager verhuisde van Haarlem naar Harterlaan 40 te Hilversum-West. Ds. Js. v. d. Linden verhuisde van Rotterdam naar Huizen (N.H.), Linden- laan 101, tel. (0 29 52) 45 95. Ds. J. v. d. Meulen, emeritus-predi kant te Driebergen, is na een ernstige ope ratie te hebben ondergaan weer zover her steld, dat hij naar zijn huis mocht terug keren. Delft. Het Gereformeerde bejaarden centrum met verzorgingstehuis is thans vrijwel gereed. Eind vorige maand zijn de bewoners er reeds ingekomen. De officiële opening is in verband met de vakanties uitgesteld tot 4 september a.s. Tot direc trice werd onlangs benoemd mej. E. Not- tin, directrice van een bejaardencentrum te Assen. Grafsteen dr. H. Holtrop. In de wijkgemeente Statenkwartier te Scheve- ningen is het initiatief genomen gelden in te zamelen voor een grafsteen op de laat ste rustplaats van dr. H. Holtrop. Aan vankelijk zou een fonds worden gevormd om bij het emeritaat van dr. Holtrop dit najaar een passend geschenk aan te bie den. Nu dit niet mogelijk is, meende men het geld het beste te kunnen besteden voor het bovengenoemd doel. Te zware belasting. De kerkeraad van Wierden heeft gesproken over de re gelingen van de diensten met Delden en Denekamp. Hij was van mening, dat de kleinere gemeenten zwaarder belast wor den dan steden als Almelo, Hengelo en Enschedé. De ruiling geschiedt per ge meente en niet per predikantsplaats. Nu heeft de kerkeraad de classis verzocht de bestaande regeling zodanig te wijzigen, dat per predikantsplaats de ruiling zal ge schieden. Oostelijk-Flevoland. De moeilijkhe den, die waren gerezen, omtrent het be roepen van een derde predikant zijn uit de weg geruimd. De kerkeraad heeft er mee ingestemd, dat de instituering van nieuwe kerken bevorderd zal worden, te gen de tijd, dat een wijk 250300 zielen zal tellen, althans met dien verstande, dat de situatie op dat ogenblik op zich zal worden bekeken, vooral met het oog 'op. de eventuele mogelijkheden tot uitbreiding. Nu de geschilpunten zijn opgelost zullen ook gelden beschikbaar worden gesteld, voor het beroepen van een derde predi kant. De kerkeraad heeft direct een hoor- commissie samengesteld, die haar werk is begonnen. Oud-Loosdrecht. Namens de classi cal cvangelisatiecommissie heeft ds. P. A. E. Sillevis Smitt te Utrecht medegedeeld, dat er mogelijkheden zijn voor het beroe pen van een evangelisatiepredikant. Er zal dan steun worden verleend door verschil lende deputaten. Dit aanbood is direct aanvaard, temeer daar dc gemeente, die ongeveer 125 zielen telt, sinds 1945 va- kant is. Rotterdam-Zuid. De restauratie van de Breepleinkerk verloopt niet zonder te genslagen. De ijzerconstructie, waarop het nieuwe orgelfront moet worden geplaatst, kon niet zonder meer worden aangebracht, wat stagnatie veroorzaakte bij andere werkzaamheden. De nieuwe in- en uitgan gen zijn inmiddels gereed, ook wordt hard gewerkt aan het schilderen van het ge bouw. Binnen enkele weken zal een begin worden gemaakt met het opknappen van de grote vergaderzaal aan de Van Malsen- straat. De keuken naast de vergaderzaal zal dan ook onder handen worden geno men. Op de torenspits zal een nieuwe haan worden geplaatstt, terwijl de maquette voor de op de aandachtswand aan te bren gen metaalplastiek gereed is en door en kele deskundigen zal worden beoordeeld. Het orgel zal bij de ingebruikname van de kerk nog niet gereed kunnen zijn. Er wordt naar gestreefd het instrument eind september gedeeltelijk bespeelbaar te heb ben. Soesterberg. Uitvoerig heeft de ker keraad gesproken over dc plannen voor nieuwbouw, dan wel restauratie van het oude bedehuis. Nu de bouwkundige uit breiding van de plaats op losse schroeven is gekomen, achtte de kerkeraad het niet verantwoord toch tot de bouw van een nieuwe kerk over te gaan. Hij heeft de bouwcommissie opgedragen in overleg met een architect plannen uit te werken voor restauratie en uitbreiding van het oude gebouw. Om voorlopig het ruimtegebrek iets op te vangen werd besloten ingaande de eerste zondag in juni twee morgendien sten te houden. Tilburg. De kerkeraad heeft met de commissie van beheer uitvoerig de bouw plannen besproken. Het oorspronkelijke plan werd veel te kostbaar, waarom nu verschillende wijzigingen zijn aangebracht. De kerk zal nu verrijzen aan de Prof. Cob- benhagelaan. Er komt een kerkzaal, die vergroot kan worden door bijvoeging van een der bijzalen, een jeugdlokaliteit, een catechisatiekamer, een kerkeraadskamer, predikantenkamer, bibliotheekruimte, keu ken en garderobe. De kosten bedragen nu 325.000,waarbij inbegrepen de grond prijs, centrale verwarming, meubilering, stoffering, verlichting, stalen toren met zes klokken en beplanting, terwijl tevens nog een post onvoorzien aanwezig is. De plaats is in het westelijk deel zeer centraal. Voor Tilburg-Noord, een nieuw te bouwen wijk met 40.000 inwoners, is in het centrum ruimte gereserveerd voor de bouw van een kapel bij bijlokalen. Men verwacht de bouwvergunning spoedig te ontvangen, zodat 1 juli a.s. met het werk kan worden begonnen en rond kerstmis de ingebruik name zal kunnen plaats vinden. De nieuwe gezangen. De kerkeraad van Hoogvliet zal de Generale Synode verzoeken de veranderingen in de verschil lende bekende gezangen weer ongedaan te maken. In afwachting van een beslissing zullen alleen de oude melodieën worden gezongen. Scribaten. Als scriba van Rotterdam- Charlois is opgetreden Joh. v. d. Meer, Boergoensevliet 141a de scriba van Stadskanaal is verhuisd van Margrietlaan naar Henegouwenlaan 21. Giften en legaten. Tc Poortugaal kwam een gift in van 1000,— te Dor drecht werd een gift ontvangen van 750,— te Hoofddorp, Meppel, Leider dorp en St. Jansklooster kwamen giften in van 500, CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. v. Wilgenburg Openbare belijdenis. 2.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Bosman. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Gilhuis, 's-Gravenhage 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Kornet. Domburg 10 uur Ds. Gommer, 7 uur Cand. Torenbeek Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Verschoor. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10.15 en 7 uur Ds. Kornet. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Wentsel te De Lier. Veere 10.15 uur Ds. Boonstra, 3.30 uur Ds. Verschoor Vlissingen 10 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Ds. Pontier, 2.30 u. Ds. Gommer CLASSIS AXEL. Aardenburg 9 uur Ds. Paksy, 3 uur Ds. Pontier. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Ds. Van Til te Middelburg. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Gispen. Oostburg 10.30 en 3 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Zwart te Harderwijk. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Cand. Drewes te Zeist. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Juch. Geersdijk 10 en 3 uur Ds. Wielenga. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. De Boer te Heerenveen. (Oosterkerk) 9 uur Ds. De Boer. 5 uur Ds. Kats. Collecte voor de Diaconie. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 u. Ds Oegema, Arnemuiden Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10.30 en 5 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Smit te Voorschoten. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 5 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Maaskant, Leiden. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Cand. Torenbeek te Dordrecht. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Wouters, Dordrecht Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Van der Stoel. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Slingenberg te Goes Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Snel te Nieuw veen. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Groenenberg Rilland-Bath 10 en 3 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Groenenberg te 's-Gravenhage CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Becker Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Becker. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Masselink te Rotterdam. Nieuwerkerk 10.30 uur Ds. Huyser te Zonnemaire, 5 uur Ds. Den Heeten. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Muntingh, Middelharnis. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire uur 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1965 | | pagina 3