r Officiële Berichten De macht van het kleine 1 NIEUWS Predikbeurten zondag/ 14 februari 1965 de gem ee rite, Het is heelijk om het zö te mogen doen. Maar moeilijk blijft het Ik moet helaas geloven dat er onder vele preken tegenwoordig heel wat kortsluiting is, want onze tijd is zo za kelijk, zo realistisch, zo existentialistisch ingesteld. De mensen willen aangespro ken worden in hun actuele relaties en functies en faculteiten. Kan dat Dit kan alleen wanneer de gemeente de kerk verlaat met de stille juichtoon Wij zagen niemand dan Jezus al leen Hier alleen is het gewenste „tref punt", wanneer we vragen hoe er anno 1965 gepreekt moet worden Eenvoud en oprechtheid" D. R. De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Hoek roept de kerken in de Classis Axel op tot de voortgezette clas- sisvergadering op donderdag 18 februari 1965 te Terneuzen, „Pro Rege". Aanvang 10 uur. Agendum: Peremptoir examen van kandidaat J. Paksy, beroepen predikant te Oostburg. Prediking 2 Koningen 5 1 14. Exegese O.T. Jeremia 1 en 2. Exegese N.T. Romeinen 3 en 4. A. J. VERBEEK, praeses. J. GOOSSEN, scriba. KORT VERSLAG van de vergadering van de Classis Zierikzee op 27 januari 1965. 1. Namens de roepende kerk van Haam stede opent Ds. W. Hoogsteen deze ver gadering. Hij leest uit de Bijbel 1 Joh. 5 16, laat zingen Ps. 84 6 en gaat voor in gebed. 2. De kerk van Nieuwerkerk kijkt de credentiebrieven na. Er zijn geen instruc ties. 3. De vergadering wordt geconstitueerd. I.p.v. Ds. J. H. Nawijn, die wegens ziekte verhinderd is, is Ds. H. Scholing praeses. Ds. Q. Huyser is scriba Ds. W. Hoog steen assessor en br. J. M. de Waal, ac- tuarius. In het raam van de personalia wordt br. J. C. v. d. Doel staande herdacht. I.v.ni. zijn overlijden zullen diverse va catures vervuld moeten worden. De pastoriebewoners van Bruinisse wor den geluk gewenst met de geboorte van een zoon, terwijl ook nog diverse verjaar dagen de aandacht van de praeses krijgen. 4. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd en ondertekend. 5. Ingekomen stukken a. brief van het A.K.B. inzake verant woording koliekten 1964 b. idem inzake gegevens kerkelijk jaar boek c. brief inzake controle van de boeken van de quaestor. Het geheel is keurig in orde bevonden d. steunaanvrage van de kerken van Haamstede en Zierikzee voor het evan gelisatiewerk. Wordt toegestaan, plus gunstig advies voor de Part. Synode. 6. Rapporten a. de quaestor wordt onder dank gede chargeerd voor zijn beleid over 1964. Hij deelt verder mee, welke kerken nog koliekten over 1964 hebben af te dra gen b. de kerk van Oosterland verklaart, dat de boeken ad art. 17 K.O. in orde zijn. Br. Soeter wordt onder dank gedéchar- geerd voor zijn beleid over 1964 c. Ds. Wentsel deelt mede, dat op één na alle kerken aan hun financiële zen dingsplichten hebben voldaan. Hij wijst verder met name op Rwanda en vraagt de aandacht van de kerken daarvoor d. Ds. Huyser rapporteert over de gees telijke verzorging van de militairen. 1 maart a.s. zal te Goes de enige re- crutendag van dit jaar gehouden wor den. Eén van de predikanten van de classis zal aangezocht worden in in dienst te gaan i.v.m. de grote behoefte aan legerpredikanten e. Dr. Becker, als samenroeper kerkvisi- tatoren, noemt de data van kerkvisita tie f. Br. de Waal deelt namens de archief commissie mee, dat alle kerken accoord gaan met het voorstel de kosten voor de archiefruimte te Haamstede ineens te betalen. Br. v. Oord stelt voor de volgende vergadering dan te Haamstede te hou den, zodat iedereen zich kan overtui gen van de goede kluis. Voorstel aan genomen. Als archiefkerk wordt nu aangewezen de kerk van Haamstede. Deze kerk zal tevens voor een archivaris zorgen. De archiefcommissie wordt in dankbaar heid öntheven van haar taak g. Ds. Scholing rapporteert over hulpbe hoevende kerken. Dit betreft steunaan vrage van de kerk van Nieuwerkerk. Wordt toegestaan. 7. Benoemingen a. tot secundus ouderling naar de Part. Synode wordt bènoemd br. Joh. Boe t te Haamstede. b. In de coördinatiecommissie wordt be noemd Ds. Nawijn. 8. Rondvraag naar art. 48 K.O. niets. 9. Dr. Becker laat de regeling vacature beurten voor het le halfjaar 1966 horen. 10. Hoofdelijke rondvraag Br. v. Oord van Haamstede legt de clas sis de nood van de vrijgemaakte broeders voor. Hij doet de suggestie ook vanuit de classis, hoe dan ook, toenadering te zoe ken en al het mogelijke te doen de hinder palen uit de weg te ruimen. De classis spreekt haar grote bewogen heid over deze nood uit. Op de Part. Syn. zal ook hiervoor duidelijk de aandacht worden gevraagd. Dr. Becker informeert naar de termijn binnen welke er nog bezwaren kunnen worden ingebracht tegen de nieuwe ge zangenbundel. Ter vergadering is daarover niets stelligs bekend. 11. Samenroepende kerk voor de vol gende vergadering is Nieuwerkerk. Het moderamen zal dan bestaan uitDs. J. H. Nawijn, praeses Ds. W. Hoogsteen, scriba Ds. H. Scholing, assessor en br. J. M. de Waal, act.uarius. 12. De volgende vergadering wordt vast gesteld op 12 mei a.s., 18.30 uur, te Haam stede. 13. Het persverslag wordt voorgelezen en goedgekeurd. 14. Na dankgebed sluit de praeses de vergadering. Op last van de classis, W. HOOGSTEEN. Men verzoekt ons opname van het vol gende Deze vereniging, die werkt ten bate van hen die lijden aan vallende ziekte en dat is er 1 op elke 200 mensen hoopt van 11 februari tot 20 februari een grote ledenwerfactie te houden in verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen en wel in Terneuzen, Zaamslag, Axel, Sluiskil, Schoondijke, Breskens, Groede, Oostburg, Cadzand, Retranchement en Oostburg. Uit de contributies, opgebracht door de leden wordt het werk van de inrichting Meer en Bosch te Heemstede en de over het gehele land verspreide consultatie bureaus mogelijk gemaakt. De contributie is niet hoog. Min. slechts 45 cent per 3 maanden of 1,80 per jaar. Maar juist het grote aantal leden, in ons land bijna 300.000, maakt dat met de op brengst van deze vele „Kleintjes" iets groots verricht kan worden. Er is een begin gemaakt met de bouw van een nieuwe inrichting, de Cruquius, in de Haarlemmermeerpolder, die plaats moet bieden aan 540 patiënten. Binnenkort wordt een folder, die iets mteer vertelt over het werk van Meer en Bosch en de Macht van het Kleine, bij U thuis bezorgd. Tussen 11 en 20 februari wordt het ant woord bij U opgehaald. Wij hopen dat U de vraag Wordt U ook lid dan met JA beantwoord. 444 Het wekelijkse werk van de catechese heeft te weinig onze aandacht. Juist nu, in het midden van het cursusjaar willen bij bidden voor de catecheten, die de bood schap van het Evangelie aan de jeugd moeten uitleggen in de taal en de wereld van vandaag. Moge God hun het nodige inzicht en de fantasie daarvoor geven, zodat onze jonge mensen gevormd worden tot „mensen Gods". UIT DE KERKEN Beroepen te Gees B. de Boer, kand. te Meppelte Balk en te Siegerswoude K. J. Arwert, kand. te Amsterdam-Sloter- vaartte Andijk (vak. C. Dijkstra): J. C. van Egmond te Tholen te Krommenie P. C. Koster te Roodeschool te Amster dam (vak. dr. A. G. Luiks): G. Rang te Haarlem-Z. te Anna Jacobapolder en te Dwingelo Tj. Kuipers, kand. te Nijmegen: te Achlum J. F. Sollie, laatstelijk vrijge maakt predikant te Nijega-Opeinde te De Bilt (2e pred. pl.j: H. M. Dercksen te Rotterdam-Charlois te Voorburg (vak. dr. J. M. Vlijm): C. L. Timmers te Amstel- veen-Z. te MiddelburgP. Joosse te Barendrecht. Aangenomen naar Roermond-Maas- bracht (schipperspredikant)A. C. Ver heul, kand. te Nijkerk naar Joure C. A. Wielemaker te Nieuw-Loosdrecht. Bedankt voor Veenendaal (vak. J. övef- duin): H. M. Dercksen te Rotterdam- Charlois voor Hornhuizen-Kloosterburen en voor Staveren-Hindelopen A. C. Ver heul, kand. te Nijkerk. Examens, Aan de Theologische Ho geschool te Kampen slaagde voor het kan didaatsexamen de heer D. N. Verschoor te Naaldwijk. De classis Arnhem heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer Tj. Kuipers, St. Anna- straat 112 te Nijmegen. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Groningen (evangelisatiepredikant) nam ds. G. v. d. Berg afscheid van Grijps- kerk, sprekende over Ef. 6: 1318 we gens bekomen emeritaat is ds. A. M. Lin deboom voornemens zondag a.s. afscheid te nemen van de gemeenten van Staphorst en Rouveen ds. H. J. van Duinen is voor nemens 21 maart afscheid te nemen van Zwijndrecht, om 28 maart d.a.v. intrede te doen te Voorburg ds. P. Popma is voornemens 11 april afscheid te nemen van Londen, om 25 april d.a.v. intrede te doen te Zutphen. Met emeritaat. Een viertal predikan ten zullen in de loop van dit jaar met emeritaat gaan, namelijk ds. A. K. Krabbe te Hillegom, ds. K. Schouten te Lisse, ds. C. J. Sikkel te Amsterdam-Z. en ds. W. J. Smidt te Naaldwijk. Ds. Krabbe werd 29 juli 1895 te Zwartsluis geboren. Hij bezocht de Rijks H.B.S. te Meppel, deed staatsexamen en studeerde aan de V.U. theologie. In 1922 kandidaat geworden, werd hij 17 oktober 1926 door prof. dr. A. D. R. Polman van Kampen te Mijdrecht in het predikambt bevestigd. 18 mei 1930 deed hij intrede in Hillegom, welke ge meente hij nu bijkans 35 jaar dient. Tij dens zijn verblijf in Hillegom werden tal van plaatselijke verenigingen in het leven geroepen en heeft ds. Krabbe zich met name aan het evangelisatiewerk gegeven. De kerk van Hillegom heeft reeds een be roep uitgebracht in de komende vakature. Ds, Schouten werd 16 juni 1909 te Watergraafsmeer, waar zijn vader, wijlen ds. J. L. Schouten, predikant was, geboren. Hij studeerde aan de V.U. en werd 13 december 1936 door zijn vader te Wate ringen in het ambt bevestigd. -Hij diende de kerken van Coevorden en Nijmegen en verbond zich 5 september 1954 aan die van Lisse. Tijdens zijn verblijf .te Nijme gen diende ds. Schouten als legerpredi- kant. Ook maakte hij een reis als geeste lijk verzorger met een emigrantenschip naar Canada. Ds. Sikkel werd 28 aug. 1895 te 's-Gravenhage, waar zijn vader predikant was, geboren. Hij bezocht het gereformeerd gymnasium te Amsterdam en studeerde theologie aan de V.U. aldaar, waar hij in 1920 zijn kandidaatsexamen en in 1925 zijn doctoraal examen aflegde, in welk jaar hij na te zijn bevestigd door wijlen ds. S. G. de Graaf, intrede deed in zijn eerste gemeente te Oosthem. 1 juli 1928 verwisselde hij deze gemeente met zijn huidige, na te zijn bevestigd door wij- CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra, Zondag 5. 2.30 uur Ds. Richel te Heemstede. 5 uur Ds. Van Til. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Richel. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Boonstra, Zondag 5. Enige kollekte Diaconie. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Eikelboom te Heinkenszand. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 uur Ds. Gommer, 2.30 uur Ds. Kornet. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Verschoor. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Heesen te Budel. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Dercksen, Rotterdam. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. de Heer te Nagele. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. Souburg 10 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 10 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 10 uur Ds. De Jongh, 2.30 u. Ds. Gommer CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Ringnalda te Middelburg. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Ds. Coumou te Haarlem. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 10 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 en 2.30 uur Cand, Hanenburg, Amsterdam Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Dén Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Van Zuylen te Rotterdam. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. Van Egmond te Tholen. Borssele 10 uur 2.30 uur Ds. Kats. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Geersdijk 9 u. Ds. v. d. Heiden, 2.30 u. Ds. Slingenberg Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 52. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 1. Collecte voor de helft voor ons eigen Jcugdverband en voor de contact-commissie voor onze eigen mili tairen en zeevarenden, en voor het Geref. Jeugd centrum „De Witte Hei", ieder voor gedeelte. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9 uur Ds. Goedendorp, 2.30 uur Ds. v. Til te Middelburg. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolfaartsdijk 10 en 2.30 u. Ds. Visscher, Zwijndrecht Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Smit te Voor schoten. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Van der Hauw te Roosendaal. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Van der Stoel. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Keur, 's-Gravenhage, Bed. H. Av. en Dankz. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Snel te Nieuwveen. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 3 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Nawijn. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Hoogsteen. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Nawijn, Voorbereiding H. Av. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel te Brouwers haven. Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1965 | | pagina 3