Wereldhulpactie in de Kerken r Officiële Berichten NIEUWS Predikbeurten zondag 31 januari 1965 Tenslotte wij moeten naar grotere frequentie van onze Avondmaalsvierin gen. Calvijn pleitte voor 1 X per maand. Welnu wanneer er een korte ope ning van het Woord is, onmiddellijk voorafgaande aan de Avondmaalsvie ring, dan is er niet de minste reden voor de al-oude vrees dat grotere fre quentie dan 4 a 6 X per jaar de be diening van het Woord te veel op de achtergrond zou dringen. Integendeel D. R. Scriba Gereformeerde Kerk van Hoek J. Goossen, C 37, Tel. (0 1150) 29 28. AGENDUM van de Classis Axel der Gereformeerde Kerken D.V. dinsdag 2 februari 1965 te Terneuzen, >,Pro Rege", aanvang 13.30 uur. 1. Opening. 2. Onderzoek van de credentiebrieven. 3. Constituering van de vergadering. Moderamen Ds. A. J. Verbeek, prae- ses Ds. M. den Boer, scriba Ds. W. H. Gispen, assessor. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies en voorstellen. 7. Rapporten. 8. Rondvraag van de kerken (art. 48 K.O.). 9. Benoemingen. 10. Vacaturebeurten. 11Financiën. 12. Vaststelling van datum en plaats van de volgende vergadering. 13. Persoonlijke rondvraag. 14. Vaststelling van het persverslag. 15. Sluiting. Namens de samenroepende kerk van Hoek, A. J. VERBEEK, praeses. J. GOOSSEN, scriba. AGENDUM vergadering Classis Middel burg te houden op dinsdag 2 februari 1965 in het Gereformeerd Jeugdge- bouw, Singelstraat 15, Middelburg. Aanvang 9.00 uur voormiddag. 1. Opening. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Constituering van de vergadering. 4. Vaststelling Agendum. 5. Notulen. 6. Mededeling gevoerde correspondentie. 7. Ingekomen stukken. 8. Instructies. 9. Rapporten a. Zending b. Evangelisatie. 10. Regeling vacaturebeurten. 11. Rondvraag Art. 48 K.O. 12. Persoonlijke rondvraag. 13. Vaststelling volgende vergadering. 14. Kort verslag. 15. Sluiting. Moderamen Ds. J. Boonstra, Praeses. Ds. S. van Wouwe, Assessor. Ds. G. van Wilgenburg, Scriba I. Ds. A. Verschoor, Scriba II. Namens de roepende kerk van Middelburg, Ds. P. VAN TIL, Praeses h.t. B. H. LAVOOIJ, Scriba. Verhoudingsgewijs levert Nederland ver reweg de meeste deskundigen voor hulp in ontwikkelingslanden. Vorig jaar waren er 221 Nederlandse landbouwkundigen, economen, artsen, leraren en andere spe cialisten werkzaam in hulpprojecten, voor namelijk in de jonge staten van Azië en Afrika. Uit de Verenigde Staten, met bijna vijftien maal zoveel inwoners als Neder land, waren het er maar 353 en uit het eveneens zoveel grotere Westduisland slechts 156. Ook in de hulpverlening vanuit de ker ken neemt Nederland een vooraanstaande plaats in. Sinds 1953 toen ons land ge troffen werd door de watersnood en uit heel de wereld hulp ontving, wordt er jaar lijks op de eerste zondag van februari in vrijwel alle reformatorische en oud-katho lieke kerken van Nederland een inzame ling gehouden voor hulp aan noodlijdende gebieden. Dit jaar is dat op zondag 7 fe bruari. De gereformeerde kerken hopen dit jaar hun tiende deskundige te kunnen uit zenden. Dit zal, zo is de bedoeling, een ambachtschoolleraar voor Pakistan zijn. Reeds benoemd werden twee landbouw kundigen, die bestemd zijn voor een trai- nings-instituut voor de landbouw op Soem- ba en voor ontwikkelingswerk in een nu nog onvruchtbaar gebied in Pakistan. Het programma van het gereformeerde werelddiakonaat is voornamelijk gericht op Pakistan en Indonesië. Uit de inzame ling, die op zondag 7 februari wordt ge houden, hoopt men echter ook een grote bijdrage te kunnen geven aan het vluchte lingenwerk van de christelijke kerken van India. Daarmee neemt gereformeerd Ne derland voor het eerst deel aan de om vangrijke interkerkelijke hulpverlening in India, waaraan uit vrijwel alle landen van de wereld wordt bijgedragen. Tienduizenden vluchtelingen kwamen India binnen, voornamelijk uit Oost Pa kistan en uit Tibert, waar ze door de Chinese legers werden opgejaagd. Ze wer den opgevangen in kampen. In de staat Assam vindt men tientallen kampen. De mensen daar aan het meest nodige, zoals voedsel, kleding en medicijnen te helpen is het eerste doel van de interkerkelijke hulp. Daarnaast echter poogt men hen aan werk te helpen, onder andere door hen een vak te leren. Op deze manier hoopt men de gezinnen op de duur uitzicht te geven op een zelfstandig bestaan. Zeker is dat ook Afrika dit jaar veel medewerking zal vragen. Temidden van de vaak chaotische toestanden in vele jonge staten, doen de kleine christelijke kerken hier wat zij kunnen om de nood te ver zachten en hun landgenoten te helpen. Dit kan alleen met krachtige steun van de ker ken in landen waar welvaart heerst. Ruim een miljoen gulden is vorig jaar vanuit de gereformeerde kerken besteed aan het werelddiakonaat. Behalve uit de kerkelijke collectes kwam ook zeer veel geld binnen via gironummer 22 11 van het Algemeen Diaconaal Bureau te Utrecht. Dit nummer is ook in de komende weken beschikbaar voor hen, die mede met het oog op belastingfaciliteiten liever recht streeks overmaken. Tot de projecten, die dit jaar de aan dacht vragen behoren ook de bouw van een nieuwe christelijke kraamkliniek bij Pasar Senen in Djakarta en de stichting van een derde christelijk studenteninter naat in Djokja. Voorts zal een begin ge maakt worden met de bouw van een tweede tehuis voor vluchtelingenkinderen in Hongkong, waarvoor reeds eerder geld is gereserveerd. ZENDING BENOEMT TWEE DOCENTEN VOOR BRAZILIË. Twee docenten gaan voor de gerefor meerde zending van ons land naar Brazi lië. Het zijn de heren C. Geuze uit Amers foort en J. E. Scheffer uit Kampen. Zij zijn benoemd als resp. directeur en inter naatsleider van het Instituto Cristao te Castro in de staat Parana. KIRCHENTAG VERWACHT VEEL NEDERLANDERS. Voor de grote Duitse ,,Kirchentag", die dit jaar in Keulen wordt gehouden, ver wacht men veel belangstelling vanuit Ne derland. Een interkerkelijk comité is in oprich ting voor de regeling van de Nederlandse deelname. Een aantal Nederlandse kerken, waaronder de hervormde en de gerefor meerde kerken, zenden een officiële ver tegenwoordiger naar de „Kirchentag". Bo vendien zijn uit Nederland, drie leken" uitgenodigd als speciale gasten. Hierbij gaat het om figuren, die geen kerkelijk ambt bekleden, maar die wel een belang rijk aandeel hebben in het kerkelijk leven. Uit de gereformeerde kerken is daartoe mevr. W. M. Ridderbosde Rooy, presi dente van de bond van gereformeerde vrouwenverenigingen uitgenodigd. De „Kirchentag" begint op 28 juli en eindigt op 1 augustus met een massale sa menkomst, waarbij meer dan een half mil joen mensen worden verwacht. Centraal thema is - „In der Freiheit bestehen". Dit wordt dagelijks besproken in kleine ge- sprekskringen, waarin zich de deelnemers in de ochtenduren steeds groeperen. 's Middags en 's avonds zijn dan de grote gezamenlijke bijeenkomsten. Tal van bijzondere kerkdiensten, concerten en ten toonstellingen vinden ter gelegenheid van de „Kirchentag" in Keulen plaats. Voor de buitenlandse bezoekers wordt een spe ciaal oecumenisch centrum ingericht. Hier is gelegenheid voor gesprek en beraad met mensen uit vrijwel alle grotere kerken van Europa. Ook de russisch-orthodoxe kerk zal vertegenwoordigd zijn. UIT DE KERKEN Beroepen te Joure C. A. Wielemaker te Nieuw-Loosdrecht te Erica en te Geesteren-Gelselaar R. J. A. Hanenburg, kand. te Amsterdam te Delfzijl (vak. F. J. Bil) en te Stiens P. C. Meijer te Val- thermond te Utrecht-Zuid (vak. wijlen L. W. Muns): G. Rang te Haarlem-Zuid te Treebeek (vak. J. van Wijngaarden): J. D. te Winkel te Vorden te 's-Graven- hage-OostS. van Bekkum te Monster te Heerlen (vak. A. ter Hoeve): A. Ver doorn te Hasselt te Enumatil en te Vis vliet J. F. Sollie, laatstelijk vrijgemaakt predikant te Nyega-Opeinde te Barne- veld (2e pred. pl.P. J. Westerneng te Oosterzee te SouburgD. Kronemeyer te Maastricht. Aangenomen naar Alkmaar (vak. C. von Meyenfeldt): J. W. Vlaanderen te Barneveld naar Avereest-Balkbrug J. Brouwer te Aduard. Bedankt voor de benoeming tot hulp prediker te MontfoortDr. E. Smilde te Blijavoor GramsbergenP. C. Koster te Roodeschool voor Leeuwarden J. P. Kakes te Appingedam voor Maassluis (4e pred. pl.): J. Hengeveld te Gouda. Examens. Aan de Theologische Ho geschool te Kampen slaagde voor het kan didaatsexamen de heer E. Tj. de Haan aldaar. Beroepbaarstelling. De heer K. J. Arwert, v. Mourik Broekmanstraat 681, Amsterdam-Slotervaart, is terstond be roepbaar. Afscheid en intrede. Ds. J. Jeuring is voornemens 7 maart a.s. afscheid te ne men van Hoornsterzwaag, om 21 maart d.a.v. intrede te doen te Oude Pekela, na te zijn bevestigd door ds. A. B. C. Hof land van 's-Gravenhage-Moerwijk ds. P. Wamelinlc te Hijlaard is voornemens 7 februari intrede te doen te Midsland en West-Terschelling, na te zijn bevestigd door ds. J. B. Vogelaar van Zwolle we gens vertrek naar Wageningen is ds. H. Steendam voornemens 25 april afscheid te nemen van Onnen wegens vertrek naar Lutten aan de Dedemsvaart is ds. W. Net jes voornemens 25 april afscheid te nemen van Stellendam-Melissant. Ds. W. H, Melles te Amstelveen- Noord-Buitenveldert, heeft bij een auto ongeval een lichte hersenschudding opge lopen. Assen. Een aantal uit de gemeente leden heeft plannen ondernomen om te ko men tot de bouw van een toren bij de nieuwe Marturiakerk. De kerkeraad had aanvankelijk van een toren afgezien, om dat deze te zware financiële lasten zou geven. Uit de gemeente heeft men nu geld ingezameld voor dit doel en een bedrag bijeen van bijna 9200,De kerkeraad heeft nu, teneinde deze aktie te steunen, de architect opdracht gegeven een toren bij het nieuwe kerkelijke centrum te ont werpen. Haarlem-Zuid. Onder grote belang stelling is de eerste steen gelegd voor de nieuwe Pelgrimskerk. De handeling werd verricht door een drietal gemeenteleden, vertegenwoordigers van de kerkeraad, de ouderen en de jongeren. Ds. W. van Wijk hield daarna een korte toespraak. De kos ten worden geschat op 600.000, Overschie. Het kerkgebouw dat zo veel jaren met het karakteristieke torentje het dorpsbeeld aan de Delftweg heeft be heerst, zal nu binnen haar muren een be drijf van jalouzieën en markiezen zien ge huisvest. De pastorie wordt de woning van de directeur. Het kerkbezoek liep in deze kerk al meer terug, omdat de nieuwe Ma- ranathakerk plaats genoeg biedt. Sedert juli j.l. stond het gebouw reeds ongebruikt. Valkenburg (Z.H.). Onder grote be langstelling is het feit herdacht, dat de ge meente 25 jaar geleden werd geïnstitueerd. De bijeenkomst werd geleid door de pas- tor-loci, ds. A. Langeler. De heer N. Ouwersloot gaf een uitvoerig historisch overzicht, waaruit bleek, dat na met 100 zielen te zijn begonnen, men nu een zielen tal heeft van bijna 500, terwijl in 1944 bij de scheuring nog een gevoelig verlies is geleden. Men heeft een eigen kerkje en pastorie en grond genoeg om een even tuele uitbreiding te kunnen realiseren. Een groot aantal sprekers voerde het woord, waaronder de oud-predikanten ds. P. Hain- jé van Hoogvliet en ds. E. J. Nijhuis van Breda. Ds. A. C. van Beek van Katwijk aan de Rijn sprak namens de classis Leiden. Zaandam. De Wijkraad Noord heeft de kerkeraad voor algemene zaken voor gesteld eenmaal per maand een dienst te beleggen in het Kogersveld. Dit voorstel is aanvaard. De diensten zulle'n worden gehouden in de Prins Berrhardschool. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds v. Wilgenburg 2.30 uur Ds. Van Til, Zondag 4. 5 uur Ds. Boonstra. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Til, Zondag 4. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. Enige kollekte Kerk. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Brederveld te Souburg. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 uur Ds. Brederveld, 2.30 u. Cand. Mulder te Amsterdam. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Brunsting te Baarn. Grijpskerke 10 uur Ds. De Jong, 7 uur Ds. Kornet. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Cand. Zijlstra te Lunteren Souburg 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Veere 9 uur Ds. Bosman, 2.30 uur Ds. v. Wilgenburg Vlissingen 10 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10.30 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 10.15 uur Ds. Boonstra, 2.30 uur Ds. Brederveld. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Van Egmond te Tholen. Axel 10 en 3 uur Ds. Richel te Heemstede. Breskens 10 en 3 uur Ds. Verbeek te Hoek. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Pijlman te Katwijk aan Zee. Schoondijke 10 en 2.30 uur Ds. Houtzagers, Driebergen Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Den Boer. Zaamslag 10 en 3 uur geen opgave ontvangen. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Bed. H. Av. en Dankzegging. Geersdijk 10.30 uur Ds. Jansen, 2.30 uur Ds. Kats. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. De Boeft te Rotterdam. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Bed. H. Av. en Dankzegging. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Verschoor, Vlissingen. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes te Halfweg. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Den Heeten te Bruinisse. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. v. d. Hauw te Roosendaal. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Baaijen te Zuidland. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy te Utrecht. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Sloot. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Van Kapel Rilland-Bath 10 en 3 uur geen opgave ontvangen. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Kapel te Rhoon. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 4.45 uur Ds. Scholing. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Hoogsteen. Bed. H. Av. en Dankzegging. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Arntzen te 's-Gravendeel Oosterland 10 uur Leesdienst, 6 uur Ds. Becker. Scharendijke 10 uur 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1965 | | pagina 3