Officiële Berichten NIEUWS Prodikbeurton zondag 29 novombor 1964 m wordt gehouden; en alle hens moet aan dek. Van een secuur uitgekiend leer plan komt niets terecht, als het aan be zieling bij wie het volgen zullen, ont breekt. De catechisatie moet een an dere faam krijgen dan die ze thans heeft. Altijd weer moet het er inge- hamerd worden, dat een heilige plicht ons is opgelegd, die waarlijk niet te veel vraagt: slechts dertig uurtjes in een heel jaar; maar die dan in die uurtjes de volle en niet verslappende inspan ning vergt. D. B. (De Wachter) VERSLAG vergadering Classis Middel burg, 12 november 1964. 1. Opening. Ds. van Wouwe opent de vergadering. We zingen Ps. 3:1 en 6, gelezen wordt Ps. 100. De kerken van Domburg en Meliskerke zien de credentie- brieven na. 2. Constituering van de vergadering. Alle kerken blijken wettig vertegenwoor digd. Het moderamen neemt zitting. Ds. van Wouwe is praeses, Ds. van Wilgen burg assessor, Ds. Verschoor eerste- en Ds. Streefkerk tweede scriba. Ds. van Wouwe spreekt de kerken die met het beroepingswerk bezig zijn toe, spreekt de blijdschap der classis uit voor het bedan ken van Ds. Boonstra voor het beroep naar Rotterdam-Schiebroek, memoreert het a.s. vertrek van Ds. Boot uit Gapinge en uit het midden der classis. Ds. den Hengst ontvangt de gelukwens der classis met de geboorte van zijn dochter, Ds. Streefkerk met het cand. examen theologie van zijn zoon. 3. Notulen. De notulen van de septem- bervergadering worden gelezen en na een wijziging vastgesteld. 4. Gevoerde correspondentie. Ds. Meijer rapporteert over de door hem gevoerde correspondentie. Hij ontving een dank schrijven van Ds. Pontier dat aan de classis wordt voorgelezen. 5. Vasstelling agendum. Na aanvulling met enkele punten wordt het agendum vastgesteld. 6. Ingekomen stukken a. Van de kerk van Goes. Verzoek om afgevaardigden aan te wijzen voor de P.S. van Zeeland 1965 b. Van Herv.-Geref. gesprekskringen, wordt voor kennisgeving aangenomen c. Van A.K.B. Collectelijst 1965 d. Van classicale quaestorquotatiecijfers over 1965 e. Van de kerk van Oost- én West- Souburg. Het valt deze kerk zwaar steeds diakenen af te vaardigen naar de classis, daarom verzoekt Souburg de classis op andere uren te gaan vergaderen. Besloten wordt in mei en sept. 1965 bij wijze van proef 's avonds te gaan vergaderen f. Van br. J. Koole te St. Laurens. Verzoek ontheffing deputaatschap hulpbehoevende kerken in de classis. Hem zal de dank der classis voor de verrichte arbeid schrifte lijk worden overgebracht. 7. Instructies a. De kerken van Dom burg, St. Laurens en Westkapelle vragen vacaturebeurten voor het derde kwartaal 1965 b. De kerk van Middelburg vraagt toestemming van de classis voor het hou den van een dienst met de Herv. Kerk op 24 dec. in de „Ontmoetingskerk", die ge meenschappelijk wordt gebruikt. De clas sis geeft deze toestemming c. Koudekerke verzoekt voor 1965 verlenging classicale steun voor het werk in de verpleeg- en rusthuizen. Besloten wordt steun te ver lenen d. Gapinge verzoekt als consulent te mogen ontvangen Ds. van Wouwe. Toegestaan. 8. Rapportena. Classicale quaestor Voor de hulpbehoevende kerken is alles binnen zowel voor classis als voor provin cie, enkele collectes en quota zijn door sommige kerken nog niet opgezonden. Gevraagd wordt in het afdragen medewer king te verlenen b. Zending de depu- taat doet enige mededelingen over het werk, de kerken worden opgewekt toe te zien, dat de quota over 1964 vóór 1 januari 1965 geheel voldaan zijn c. Evan gelisatie Ds. Brederveld deelt mee, dat deputaten zich hebben beraden over de opdracht om tot coördinatie van het strandpastoraat te komen. Zij doen het voorstel in overleg met de strandkerken een stichting voor het strandpastoraat in het leven te roepen. Ds. Ringnalda spreekt zijn blijdschap over dit voorstel uit, hij hoopt van harte, dat de classis het aan vaardt. Depp, ontvangen de opdracht toe te zien op het in het leven roepen van een stichting zulks in overeenstemming met de regels daarvoor door de G.S. gegeven. Depp, verzoeken de classis, gezien het groeiende werk, één deputaat meer te be noemen. Zij dragen daartoe voor br. J. Tevel van Koudekerke. De classis benoemt br. Tevel. Praeses dankt depp. voor hun belangrijke arbeid, spreekt de hoop uit, dat hun plannen mogen worden verwezen lijkt. 9. Afvaardiging P.S. Na verkiezing worden aangewezen als primi predikanten: Ds. Verschoor en Ds. van Wouwe, als secundi predikanten Ds. Oegema en Ds. van Wilgenburg, als primi ouderlingen de brs. B. H. Lavooij te Middelburg en A. Schout te Vlissingen, als secundi ouder lingen de brs G. de Jager te Vrouwenpol der en P. Ton te Souburg, als primus dia ken br. G. Boot te Middelburg, als secun dus diaken br. J. C. Wattel te Middelburg. 10. Bespreking predikantswerk in deze tijd, Ds. Verschoor geeft een toelichting op het in mei aan alle kerken uitgereikte rapport. Vele kerken geven een resumé van de besprekingen die in eigen kerkeraad werden gehouden over dit rapport. Ds. Verschoor gaat op de gemaakte opmer kingen in. Waar blijkt dat bij zeer veel waardering voor het werk van de com missie de voorstellen zoals ze er liggen nog niet rijp voor aanvaarding zijn stelt de praeses voor dat de commissie, gehoord de bespreking, op de volgende vergadering een nieuw voorstel zal indienen. Br. Mari- nussen uit Grijpskerke zal de plaats van br. Geschiere innemen. 11. Vacaturebeurten. Domburg-West- kapelle4 juli Ds. Bosman, 18 juli Ds. Brederveld, 25 juli Ds. Elshout, 8 aug. Ds. Gommer, 22 aug. Ds. den Hengst, 29 aug. Ds. Streefkerk, 5 sept. Ds. Meijer, 19 sept. Ds. Oegema, 26 sept. Ds. Kornet. St. Laurens 4 juli Ds. van Wouwe, 22 aug. Ds. Boonstra, 19 sept. Ds. Breder veld. Breskens 18 juli Ds. Verschoor, 15 aug. Ds. van Wilgenburg, 19 sept. Ds. van Til. 12. Bejaardenzorg. Besloten wordt dat de classicale quaestor ter voldoening van de aanloopkosten 500,mag uitkeren als voorschot uit de classicale kas. 13. Rapport commissie herzening clas sicaal H.R. (naar de huidige situatie der K.O.). Ds. van Wilgenburg geeft als as sessor dit rapport in bespreking. De voor gestelde wijzigingen worden aanvaard. De commissie wordt bedankt voor haar werk zaamheden. 14. Benoemingen. I.p.v. Ds. van Lilden wordt Ds. Gommer benoemd als secundus- dep. voorbereiding examina. I.p.v. br. Koole wordt als dep. hulpbeh. kerken clas sis benoemd br. Marinussen van Grijps kerke. Als dep. voor het nazien van het classicaal archief wordt benoemd Ds. den Hengst, als primusdep. voor het werk on der de militairen Ds. Gommer, als secun dus Ds. Bosman. Alle overige deputaten zagen hun mandaat verlengd. 15. Afscheid Ds. Boot. De stukken benodigd voor het vertrek van Ds. Boot zijn in orde bevonden. De classis reikt een acte van vertrek aan Ds. Boot uit. De praeses dankt Ds. Boot voor alle arbeid die hij gedurende bijna 7 jaar heeft ver richt in het midden der classis. Hij spreekt de hoop uit, dat Ds. Boot tot rijke zegen zal mogen gaan werken in de kerk van Oudewater en in de classis Gouda. 16. Rondvraag art. 48 K.O, De kerk van Gapinge vraagt vertegenwoordiging der classis bij afscheid Ds. Boot op 6 dec. n.m. 2 uur. Ds. van Wouwe zal de classis vertegenwoordigen. De kerk van Arne- muiden neemt de organisatie van de ouder lingencursus over. Koudekerke dank voor de toegezegde steun voor het werk in de verpleeg- en rusthuizen. De kerk van Sou burg vraagt toezending van de genomen besluiten. De korte notulen zullen aan alle kerken worden toegezonden. 17. Persoonlijke rondvraag. Ds. Boot dankt voor het gesproken afscheidswoord. Hij heeft zeer dankbaar in het midden van de classis gewerkt, dankt alle kerken voor de ontvangen vriendschap. 18. Vaststelling volgende vergadering. Dinsdag 2 febr. 1965. Aanvang vergade ring 9 uur v.m. Praeses Ds. Boonstra, as sessor Ds. van Wouwe, scriba I Ds. van Wilgenburg, scriba II Ds. Verschoor. 19. Sluiting. Na dankgebed door Ds. van Wilgenburg, nadat het kort verslag is gelezen en vastgesteld, sluit de praeses de vergadering. In opdracht der classis, J. C. STREEFKERK, scriba II. UIT DE KERKEN Beroepen te St. LaurensM. V. J. de Craene te Baarland te Driebergen- Rijscnburg (vak. J. C. Houtzagers): H. R. Zijlstra te Buitenpostte 's-Gravenzande (vak. M. T. Minnema): C. L. Timmers te Amstelveen te Oude Pekela J. Jeuring te Hoornsterzwaag. Aangenomen naar Schiedam (vak. J. Nawijn): J. N. Nammensma te Weesp naar Bolsward (2e pred. pl. in combi natie met Schettens): G. van Halsema te Amsterdam. Bedankt voor Leeuwarden-Huizum vak. wijlen W. v. d. Heide): D. Bouwknegt te s-Gravenhage-Moerdijk. Examens. Ds. A. W. Meeder te Ooltgensplaat slaagde aan de V.U. voor het doctoraal examen theologie. Afscheid en intrede. Ds. Tj. Sj. de Groot is voornemens 29 november afscheid te nemen van Ferwerd, om 13 december d.a.v. intrede te doen te Zevenhuizen (Gr.), na te zijn bevestigd door ds. E. Smilde van Blija. Velp. Voor deze zo zwaar getroffen gemeente, die haar bedehuis door een he vige brand geheel verloor, wordt in het gehele land geofferd. Uit de kerken in de plaats zelf kwam van de Hervormden ruim 1300,van de Rooms-Katholieken 1810,(de normale koliekten deelde de pastoor mede, brengen nooit meer op dan 1100,van de Vrij Evangelischen 150,—. De eerste bijdrage kwam uit het R.K. Bejaardencentrum „Het Jachthuis" en bedroeg ruim 48,De diakonie van Urk bestemde de avondkollekte voor dit doel: 1525,Uit Rheden-De Steeg kwam 600,—. In totaal werd reeds ver over de 10.000,ontvangen. Voor nieuwbouw kan geen gebruik worden ge maakt van de nog aanwezige fundamen ten. Deze moeten worden verwijderd, om dat zij te veel van water en vuur hebben geleden. Dc geblakerde muren staan ook niet meer overeind. Een is er omgewaaid, terwijl de andere zijn omvergehaald, om dat de mogelijkheid bestond, dat ook zij het zouden begeven. Ds. G. Bouwmeester fNadat hij kort geleden opnieuw door een hartaanval getroffen werd, is in het ziekenhuis Eudo- kia te Rotterdam, in de ouderdom van 66 jaar overleden, ds. G. Bouwmeester, sinds kort emeritus-predikant van de Gerefor meerde Kerken. Ds. Bouwmeester werd 28 juni 1898 uit een schippersfamilie te Am sterdam geboren. Hij bezocht de normaal school te Schoonhoven en was werkzaam op een notariskantoor te Oudewater. Na staatsexamen te hebben gedaan, studeerde hij aan dé Theol. Hogeschool te Kampen, waar hij 1 juni 1928 kandidaat werd. Uit een achttal beroepen nam hij dat naar Andel-Giessen-Rijswijk aan, waar wijlen prof. dr. T. Hoekstra hem 21 oktober 1928 in zijn ambt bevestigde. 7 juli 1931 deed hij intrede te Rotterdam, waar hij werk zaam geweest is tot aan zijn emeritaat, dat hem vorige maand verleend werd. Ds. Bouwmeester heeft in de Maasstad in ver schillende wijken gearbeid. Hij maakte bij herhaling deel uit van de Particuliere Sy node van Zuid-Holland-Zuid, waarvan hij ook scriba en assessor was. Tal van jaren is hij penningmeester, later secretaris ge weest van deputaten voor de zending van deze Part. Synode. Ds. Bouwmeester was lid van de zendingsraad, curator van de Theol. Hogeschool te Kampen, voorzitter van deputaten voor de ziekenhuisarbeid in de Rotterdamse ziekenhuizen en maakte deel uit van de Generale Synode van Zwolle (1946). Hij was een uitstekend kenner van de kerkhistorie. Het grote Catechismusboek van Ursinus vertaalde hij uit het Latijn, terwijl hij studies publi ceerde over Johannes Alasco, Caspard Olivianus, Ursinus en anderen. Ook schreef hij een tweedelige leidraad over de Ne derlandse Geloofsbelijdenis. Tijdens de kerkscheuring in de veertiger jaren werd ds. Bouwmeester een half jaar vrijgesteld van zijn ambtelijke arbeid, teneinde de kerken van voorlichting en advies te kun nen dienen. Zijn gezondheidstoestand, die de laatste jaren te wensen overliet, dwong hem tot vervroegd emeritaat. Elkander niet bekonkurerenHet komt herhaaldelijk in de Geref. Kerken voor, dat als een predikant een beroep heeft, andere kerken eveneens een beroep op hem uitbrengen. Zo kreeg ds. D. Bouw knegt te 's-Gravenhage-Moerwijk, nadat hij een beroep van Leeuwarden-Huizum had ontvangen, er ook één van Vlaardin- gen en beriepen de kerkeraden van Vee- nendaal en Groningen-Noord ds. J. v. d. Zanden, nadat hij reeds een beroep van 's-Gravenhage-Oost had ontvangen. Over deze praktijken sprak ook reeds de Gene rale Synode zich al eens uit. Thans heeft ds. v. d. Zanden voor het beroep naar 's-Gravenhage-Oost bedankt en hij nam dat naar Groningen-Noord aan. De ker keraad voor algemene zaken van de Geref. Kerk van 's-Gravenhage-Oost heeft over deze aangelegenheid met die van Gronin gen-Noord correspondentie opgenomen. Dc kerkeraad van 's-Gravenhage-Oost sprak uit, dat de desbetreffende Synode besluiten door alle kerken behoren nage leefd te moeten worden en hij betreurt het, dat de kerkeraad van Groningen-Noord in dit opzicht niet juist is opgetreden. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. v. Wilgenburg 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Boonstra. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Til, Voorb. H. Av. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. Enige kollekte: J4 deel: Evangelisatie Noodgebieden; deelMaatschappelijk Werk en Gezins verzorging Middelburg. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10.30 uur Ds. Jansen te Goes, 7 uur Ds. Kornet. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. Gommer, Bed. H. Av. en Dankzegging. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 u. Ds. Elshout, 2.30 u. Ds. Den Hengst Koudekerke 9.30 uur Ds. Den Hengst, 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10.15 uur Ds. Boonstra, 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Kornet. Souburg 9.30 uur Ds. De Jongh, 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 10 uur geen dienst, 2.30 u. Ds. Verschoor, 7 uur Cand. Paksy te Kampen. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen te Pernis. Breskens 10 en 3 uur Ds. Gispen. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Van Kapel te Rhoon. Schoondijke 10 en 2.30 uur Ds. Grashoff, Sliedrecht. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Dragt te Amstelveen. Oostburg 10 en 2.30 uur Cand. J. Paksy te Kampen. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Ringnalda te Middelburg. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Verbeek. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 2.30 u. Ds. De Jongh, 's-Gravenhage Driewegen 9.30 en 2 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Poppe te Naarden. 5 uur Ds. Jansen. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Poppe, Zondag 45. Collecte voor de Diaconie. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 9.30 en 2.30 u. Ds. Feenstra, Scheveningen Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Ribberink te Beilen. Lewedorp 9 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Kerk te Putten, Bed. H. Av. en Dankzegging. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. Voormiddag Bevestiging Ambtsdragers. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 11 uur Ds. Krabbe te Hillegom, 5 uur Ds. Hauw, Legerpredikant. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Schippers te Amersfoort. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Rullmann te Hoek van Holland. Oud-Vossemeer 10 en 3 u. Ds. Noordhof, den Bommel Bed. H. Av. en Dankzegging. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 3 uur Ds. Sloot. Tholen 9 en 4.45 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Versluys, em. pred. te Geldermalsen. Bruinisse 9.15 en 5 uur Ds. Krabbe te Hillegom. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Hoogsteen. Bed. H. Av. en Dankzegging. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Van Zuylen, Rotterdam. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1964 | | pagina 3