Pleegzuster Bloedwijn Naamplaten Verlovings- en Geboortekaarten (vele soorten] Leverbaar binnen enkele uren Exclusieve Geboortekaarten, leverbaar binnen 24 uur Huwelijkskaarten en Huwelijksbrieven in vele modellen Littooij Olthoff - Spanjaardstraat 47 - Middelburg NIEUWS Predikbeurten zondag 8 november 1964 Drogisterij L. JANSE VOOR NAAR LITT00IJ 0LTH0FF Weleerw. en Eerw. Heren en Broeders, Evenals andere jaren wordt U hierbij uitgenodigd tot bijwoning van de Najaars conferentie die zal worden gehouden op zaterdag 14 november a.s. in Middelburg in het gebouw „De Schakel" aan de Bach- tensteene om kwart vóór drie. Als spreker zal deze keer voor ons op treden de Weleerw. Heer Ds. A. G. Kor net te Vlissingen met als onderwerp „Begaafd met Uw Geest De verwachting wordt uitgesproken, dat niet alleen de ouderlingen van hun belang stelling blijk geven, maar ook de diakenen en gemeenteleden. Wij rekenen dus op Uw komst. Namens het Comité, D. J. ROUW, Voorz. B. HOOGENDORF, Secr. UIT DE KERKEN Tweetal te Schiedam (vak. J. Nawijn): Bonda te Dordrecht en J. N. Nammens- ma te Weesp. Beroepen te Midsland en West-Ter schelling P. Wamelink te Hijlaard te PoortugaalP. Noomen te Wormerveer te Hoogezand-Sappemeer (vak. P. Klap wijk): G. v. Driel te Ouddorp te Amers foort (5e pred. pl.M. v. Harmeien te Wons te Marum P. J. Westerneng te Oosterzee te Almelo (vak. dr. A. Wind): A. IJkema te Putten te Krommenie C. E. v. d. Broek te Nieuwleusen. Aangenomen naar Zwijndrecht (vak. ds. mr. W. S. de Vries). H. J. van Duinen te Zwijndrecht naar Rotterdam-Overschie (vak. Joh. Ribberink): J. van Dalen te Uithoorn. Bedankt voor Drachten (6e pred. pl.): H. R. Zijlstra te Buitenpost voor Boe- chout (België): P. Riemersma te Leeu warden-West voor 's-Gravenhage-Oost (vak. K. Welbedacht) en voor Veenen- daal (vak. J. Overduin): J. v. d. Zanden te Zwolle voor Franeker (vak. A. W. Bol): J. van Dalen te Uithoorn voor Leeuwarden (vak. C. de Kruyk): P. Joos- se te Barendrechtvoor Rotterdam-Schie- broekJ. Boonstra te Middelburg. Beroepbaar. De heer J. Pasky, kand. te Kampen is na gehouden praeparatoir examen beroepbaar verklaard. Examens. Aan de V.U. slaagden voor het prop. examen theologie mej. M. van Gunsteren te Wassenaar en de heer P. Hekstra te Leeuwarden. Afscheid en intrede. Na te zijn be vestigd door zijn schoonvader, ds. J. G. Feenstra van Scheveningen, deed dr. G. P. Hartvelt, gekomen van Delft, intrede te Hilversum, sprekende over Jer. 23 29 kand. W. E. M. Honig te Amsterdam is voornemens 15 november intrede te doen te Scharnegoutum, na te zijn bevestigd door zijn broer, ds. C. J. Honig van Rot- terdam-Delfshaven. Ds. C. v. d. Boom heeft zich geves tigd te Groningen, Kapteynlaan 24a. Ds. G. Brouwer, die onlangs intrede deed te Zaandam, heeft zich in een tijde lijke woning gevestigd. Rond de jaarwis seling zal hij zijn intrek nemen in de Do- donausstraat 2. Dr. Y. Feenstra kan na vele weken van onzekerheid toch nog onverwachts naar zijn arbeidsterrein in Kongo vertrek ken. 6 november reist hij met zijn vrouw af naar Leopoldville. Ds. C. Mak, emeritus-predikant te Hardegarijp en werkzaam als ziekenhuis predikant te Leeuwarden, is thans be noemd tot diakonessenhuispredikant te Leeuwarden. Ds. L. de Nood, die oorspronkelijk was beroepen als predikant van IJsselmui- den, maar daarnaast ook belast met de arbeid in de ziekenhuizen in de classis Zwolle, heeft per 1 april ontheffing ge vraagd uit laatstgenoemde funktie, in ver band met de groei van zijn gemeente. Ds. W. Seinen fIn de ouderdom van 70 jaar is te Ermelo overleden ds. W. Seinen, emeritus-predikant van de Geref. Kerken. Ds. Seinen werd 3 oktober 1894 geboren en deed 9 november 1924 intrede in zijn eerste gemeente te Opperdoes. Hij stond achtereenvolgens te IJmuiden, Baarn, Lemmer en te Naarden, om zich 16 novem ber 1952 aan de gemeente van Strijen te verbinden, waar hij 1 december 1963 met emeritaat ging. Hij vestigde zich metter woon te Ermelo. Zijn stoffelijk overschot is maandag bijgezet in het familiegraf te Baarn, na een rouwdienst in het kerkge bouw aan de Oude Utrechtseweg aldaar. Ds. E. Verburg te Winschoten heeft bij een val zijn linkerarm gebroken en is in het ziekenhuis opgenomen. Ds. M. Vreugdenhil te Ruinerwold- Koekange, die onlangs uit het ziekenhuis werd ontslagen, moest weer te Emmen worden opgenomen. Ds. J. S. v. d. Weg, legerpredikant te 's-Gravenhage, is benoemd tot geeste lijk verzorger van het militaire hospitaal aldaar. In verband hiermede zal hij zijn hulpdiensten te Overschie beëindigen. Apeldoorn. De verwarmingsinstalla tie in de Zuiderkerk zal worden verbeterd. De akoestiek laat ook te wensen over, Waarom door een architect een onderzoek werd ingesteld. Aangezien voor verbete ring een aanzienlijk bedrag moet worden gevoteerd, besloot de kerkeraad in 1965 voor dit werk een post op de begroting uit te trekken. In de wijk Westenenk- Ugchelen bestonden plannen voor een cen trum. De mogelijkheden hiertoe zijn gron dig onderzocht, maar zijn momenteel be slist niet te realiseren. Dit zou de planning voor de komende jaren, waarover enige tijd geleden werd geschreven, volkomen ih de war sturen. Daar komt bij, dat de grond in deze wijk nog niet bouwrijp is en het verkrijgen van een houten gebouw ook al geen goedkope aangelegenheid kan worden genoemd. Thans wordt uitgekeken naar een gebouw, dat voor genoemd doel geschikt is, of kan worden gemaakt. Ede. De heer H. M. Oldenhof, voor zitter van de commissie van beheer, heeft het nieuwe jeugdgebouw in het Beatrix- park overgedragen aan de praeses van de kerkeraad, ds. K. Sierink, die het op zijn beurt weer overdroeg aan de heer J. Val- ster, voorzitter van de stichting, die het gebouw gaat exploiteren. Naast een grote zaal, die 280 personen kan bergen, bevat het gebouw een foyer met buffet, een hal met open haard en een zitje voor ge spreksgroepen, enkele kleine zaaltjes, een groot toneel met kleedkamer, een club lokaal voor spel en handenarbeid en ten slotte een grote bergruimte. Gorinchem. De kerkeraad heeft een principebesluit genomen betreffende de ur gentie van een derde predikantsplaats. Het ledental der gemeente bedraagt thans 2250 en blijft steeds groeien, zodat de kerkeraad tot genoemd besluit kwam. 's-Gravenhage-Oost, Nu de nieuwe Pax Christikerk in gebruik is genomen, wordt de houten Maranathakerk afgebro ken niet elders opgebouwd. De preekstoel, de psalmborden, het doopvont en de kniel bank zullen dienst gaan doen te Wijchel (Fr.). GROTE SORTERING haarden en kachels in de nieuwste kleuren en modellen. B. MIDAVAINE Langeviele 62, Middelburg. Gasfornuizen, wasmachines, huish. artikelen. SpeciaalB.K. emaille en aluminium, Tornado- en Brabantia-artikelen. DAMES! Koopt Uw BABY- EN KINDERKLEDING bij MEJ. POPPE Gravenstraat 86, Middelburg DE ENIGE ECHTE, Lange Noordstraat (hoek Hofplein), Middelburg. Is uw naaimachine defect? Dekker maakt het perfect Het adres is nog steeds DEKKER'S naaimachinehandel Giststraat, Middelburg Spanjaardstraat, Middelburg. OOK VOOR U AUTORIJSCHOOL P. WATTEL Lange Noordstraat 44, Telefoon 41 18, Middelburg. Erkend en gediplomeerd F.N.O.P. INSTRUCTEUR CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Ytsma te Rotterdam. 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Boonstra. (^sfoorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Ytsma. Enige kollekte Kerk. In alle diensten gelegenheid tot het verkiezen van 11 ouderlingen. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Ytsma. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 uur Ds. Dondorp te Zutfen, 2.30 uur Ds. Kornet. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Elshout. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Boot. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St, Laurens 10 uur Ds. Juch, 7 uur Ds. De Craene. Souburg 9.30 uur Ds. Brederveld, 2.30 u. Ds Streefkerk Veere 10 uur Ds. Streefkerk, 2.30 uur Ds. Brederveld Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Ds. Pontier, 2.30 u. Ds. Dondorp CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Van Wilgenburg te Middelburg. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 10 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 en 2.30 uur Cand. Verheul te Nijkerk. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Ringnalda te Middelburg. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. Eikelboom. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 42. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen. Collecte voor de Diaconie. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Schenk te Enter. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 5 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Kersten, Rotterdam Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Van der Stoel. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Verdoorn, Hasselt Oud-Vossemeer 10.30 en 2.30 uur Ds. Sloot. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond Rilland-Bath 10 en 3 uur Cand. Van Dijk, Hilversum Tholen 9 en 4.45 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Verschoor te Vlissingen. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Hoogsteen. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Visscher te Zwijndrecht. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1964 | | pagina 3