Naamplaten NIEUWS LITT00IJ 0LTH0FF Predikbeurten zondag I november 1964 VOOR NAAR KORT VERSLAG van de Classicale Diaconale Conferentie, gehouden op 17 oktober 1964 in „De Poort" te Zaamslag* De voorzitter, br. de Koeyer, opent deze 50ste conferentie, laat zingen Psalm 25 6, leest een gedeelte uit de 2de brief van Paulus aan Timotheüs, en gaat voor in gebed. Hij heet alle aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder onze spreker, br. Hartman en br. v. d. Driest. Voorlezen presentielijstaanwezig 6 diaconieën. Ingekomen stukkenvier vragen van Terneuzen. Financieel verslag ontvangen 260,49, uitgegeven 152,Voordelig saldo van 108,49. Bespreking vragen van Terneuzen Hoe bij de diaconieën de wijze van vergaderen is of er gebruik wordt gemaakt van het verhaalsrecht. Wat er aan het maatschap pelijk werk, bejaardenzorg en jeugdvraag- stuk wordt gedaan. De ondersteuning van bejaarden met de nieuwe bijstandswet voor ogen. Hoe of onze houding moet zijn te genover bejaarden en hulpbehoevenden met die nieuwe wet nè 1-1-'65. Of we hen er zonder meer er naar moeten ver wijzen of hen blijven ondersteunen. Al deze vragen werden breedvoerig be sproken. Verslag Centrale Diaconale Conferentie, gehouden te Rotterdam. Hierna hield br. Hartman zijn referaat: ,,De vrouw in het ambt". Hierop volgde de pauze met koffie. Na de pauze bespreking van het gehou den referaat, waar druk gebruik van werd gemaakt. Aanwijzing roepende DiaconieZoute - spui. De boeken nagezien en in orde bevon den. In de rondvraag werd besloten om in het vervolg de notulen gedrukt te laten verschijnen en aan alle diaconieën toe te zenden. Voorlezing kort verslag, dat on veranderd werd goedgekeurd. Hierna sprak br. de Koeyer zijn dank woord uit tot alle aanwezigen en verzocht br. Hartman deze vergadering te willen sluiten met dankgebed. OUDERLINGENKURSUS CLASSIS MIDDELBURG. Eerstvolgende kursusavond zal zijn op vrijdag 6 november a.s., om half acht, in de lokalen van de Hofpleinkerk in Mid delburg. Deze keer een oriëntatie en gedachten- wisseling over wat vandaag in onze ker ken leeft. Drs. Verschoor hoopt een ge sprek in te leiden over het boekje „Tus sentijdse balans" van ds. E. G. van Tey- lingen. Ieder die van nabij met het werk van de ouderling te maken heefthijzelf, de voormalige en de toekomstige ouder ling en zijn vrouw, deze allen zijn er har telijk welkom De kerkeraad van Gapinge. U ANTWOORDT 2 COR. 96. Bedenk ditWie karig zaait, zal karig oogsten en die mild zaait, zal ook milde- lijk oogsten. 2 Cor. 913. Want door dit duidelijk blijk van hulpbetoon prijzen zij God om Uw gehoorzaam belijden. Tholen 3.000,— Aanna Jacoba Polder4.680, Bergen op Zoom 16.000, Rilland-Bath 1.100, Krabbendijke 1.900, Poortvliet 1.551, Contactvrouw Classis Tholen. UIT DE KERKEN Beroepen te Groningen-N. (4e pr. pl.) J. v. d. Zanden te Zwolle te Wartena (tevens ziekenhuispredikant te Leeuwar den): W. C. Huismans te Stiens te Hol- werd M. H. v. Es, kand. te Groningen te Delfzijl (vak. F. J. Bil): M. v. Harmeien te Wons te Wageningen (vak. H. J. Kouwenhoven): H. Steendam te Onnen te DelfzijlM. van Harmeien te Wons te Wageningen H. Steendam te Onnen te Midsland-West, Terschilling P. Wa- melink te Hijlaardte PoortugaalP. Noomen te Wormerveer. Aangenomen naar Nieuw-Weerdinge J. A. Kwast te Ruinerwold-Koekange naar Zutphen (vak. B. Scholten): P. Pop- ma te Londen naar Hol werdM. H. v. Es, kand. te Groningen. Afscheid en intrede. Na te zijn be vestigd door ds. K. Bokma van Voorthui zen met 2 Cor. 5 20, deed ds. J. de Hoop, gekomen van Erica, intrede te Zwarte- broek, sprekende over Matth. 834 en Luk. 5:8; ds. Joh. Dijkstra te Klaziena- veen is voornemens 6 december intrede te doen te Utrecht-N. kand. G. Heitink te Rheden is voornemens 3 januari intrede te doen te Eist (Gld.). Examens. Aan de V.U. slaagde voor het kand. examen theologie de heer M. H. v. Es te Groningen (cum laude). De classis Arnhem heeft peremptoir geëxami neerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten kand. G. Heitink te Rheden-De Steeg, beroepen te Eist (Gld.). De classis Dokkum heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacra menten kand. L. C. van Drimmelen te Klundert, beroepen te Niawier. De classis Heerenveen heeft peremptoir ge ëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten kand. J. Kroeze te Kampen, beroepen te Echten (Fr.). Ds. S* van Dijken f. In de ouderdom van 69 jaar is te Harderwijk overleden ds. S. van Dijken, emeritus-predikant van de Geref. kerken. Simon van Dijken werd 11 december 1894 te Marken waar zijn va der, de bekende Amsterdamse predikant wijlen ds. A. van Dijken, toen predikant was, geboren. Hij studeerde aan de V.U., werd in september 1918 kandidaat en 25 mei 1919 door zijn vader te Zweeloo in het ambt bevestigd. In 1923 vertrok hij naar Nieuweroord en 22 juli 1928 deed hij intrede in zijn derde en laatste gemeen te Nijkerk, die hij gediend heeft tot aan zijn emeritaat, dat hem 1 november 1951 om gezondheidsredenen vervroegd ver leend werd. Ds. van Dijken vestigde zich daarna metterwoon te Harderwijk. Hij vervulde enkele deputaatschappen voor de part. synoden van Drente en Gelderland. Tijdens zijn verblijf in Nijkerk werd daar in 1943 de derde predikantsplaats gesticht en in 1951 het tweede kerkgebouw, te Nijkerkerveen in gebruik genomen. De teraardebestelling van zijn stoffelijk over schot heeft j.l. woensdag vanuit de Veld- kampkerk op de dodenakker te Harder wijk plaats gevonden. Tilburg. Vermoedelijk door kortslui ting heeft een korte brand brand gewoed in de kerk aan het Molenbochtplein. Er ontstond brand- en rookschade aan de wanden en plafonds, terwijl het orgel zo werd vernield, dat het moet worden ver- vanqen. De schade loopt tegen de 50.000,—. Gemeenschap der heiligen. In de kerkbode van Leeuwarden-West lezen we het volgende stukje ondertekend door een gemeentelid„In de tweede dienst zaten wij in stille eerbied te luisteren naar de voorlezing van het formulier van het Hei lig Avondmaal, waarin naast de zinnen vol van het verlossende sterven van onze Heiland „tot volkomen vergeving van onze zonden", óók, wéér, het zinnetje werd voorgelezen „dat wij allen tezamen één lichaam zijn en zulks niet alleen met woorden, maar óók met de daad jegens elkander bewijzen". En na de dienst vielen wij allen wéér als los zand uiteen Bij het uitgaan van de kerk spoelde het van de regen Niemand kon er door, behalve de autobezitters. Echter, de kleumende groep, die nog steeds in het grote voor portaal stond (het was in de Pelikaan- kerk), zag even later tot haar verbazing en groeiende blijdschap, dat al de auto bezitters terug kwamen om allen daar (en dat waren zéér velen) zonder uitzondering tot de laatste vrouw, kind en man toe, droog thuis te brengen Hoe glansde daar na boven menig verlate koffietafel Chris tus' kruis wonderbaarlijk van liefde, door de wérkelijke liefde van gemeenteleden onder elkander". Hulpbehoevende kerken. Een com missie in de classis Warffum heeft de mogelijkheid onderzocht voor de hulpbe hoevende kerken in dit ressort. De vol gende punten werden de classis voorge legd „wat betreft de kerk van Schouwer zijl, is het meest aanbevelenswaardig, dat deze haar zelfstandigheid zou behouden, maar zich voor de Dienst des Woords en daarmee samenhangende ambtelijke arbeid zou combineren met de kerk van Winsum- Obergum. De kerk van Kantens zou een gelijke combinatie kunnen aangaan met de kerk van Middelstum. Voor de kerk van Hornhuizen-Kloosterburen en Houwerzijl is zulk een combinatie eveneens de aan gewezen weg. Hetzelfde geldt voor de ker ken van Pieterburen en Den Andel". Al leen de combinatie van Hornhuizen-Kloos terburen met Houwerzijl achtte de classis niet ideaal. De overige kerken worden dringend verzocht de genoemde verbinte nissen aan te gaan. De kerk van Houwer zijl wordt aangeraden in kontakt te treden met de kerk van Zoutkamp, om daarmee de mogelijkheid van een samengaan te be spreken. Ook de classis Bolsward heeft zich met de hulpbehoevende kerken bezig gehouden. Dit naar aanleiding van een vraag van de kerk van Wons om instel ling van een commissie, die samengaan van genoemde kerken waar mogelijk moet be vorderen. Aan „kerkopbouw" zal worden gevraagd een prognose over de migratie binnen dit ressort in te dienen. Evangelisatie. De classis Hallum heeft zich bezig gehouden met een rapport over het evangelisatiewerk in Het Bildt. Voor de te beroepen evangelisatiepredi kant voor deze streek is de bouw van een pastorie aanbesteed in St. Anna Parochie. Allemaal gelijk. De kerk van Zeven huizen zal op de eerstkomende classisver- gadering een instructie indienen, waarin zal worden verzocht of het mogelijk is, dat alle kerken in de classis Gouda, de catechisaties op dezelfde avond houden. Commissie van administratie en be heer. Tot het verband van de commissies van administratie en beheer der gerefor meerde kerken zijn de volgende leden toe getreden Garrelsweer, St. Jacoba Paro chie, Tzum, Schoonebeek, Dronten, Heer- de, Heiloo, Bleiswijk, Heerjansdam en Rozenburg. Scribaten. Als scriba van Amersfoort is opgetreden E. Puykschot, Madoerastraat 8 van Badhoevedorp W. Drechsler, Kees- omstraat 28 en van Leidedorp L. Schip- aanboord, Meidoornstraat 22. Giften en legaten. Te Dubbeldam kwam voor eigen kerkbouw een gift in van 25.000,te Amsterdam werd een le gaat ontvangen van 5000, Spanjaardstraat, Middelburg* CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra. Bevestiging Ouderling. 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Eikelboom te Heinkenszand. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Bosman te Vrouwenpolder. 5 uur Ds. Boonstra. Enige kollekte Diaconie kollekte, Ned. Bijbel genootschap 34 kollekte. Extra kollekteS.S.K. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 uur Ds. Van Wouwe, 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. Visser te Suameer. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Ringnalda. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelie 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 uur Ds. Oegema, 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Steunenberg, Rotterdam Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Richel te Heemstede. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen '9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 en 2.30 uur CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Ds. Vreugdenhil, 's-Gravenhage Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. 4 nov. 7 uur Ds. Verbeek, Dankstond voor 't gewas. Schoondijke 10 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 en 2.30 uur Cand. Schuman, Amsterdam. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Dhr. Blokland, Roosendaal. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Borssele 10.30 uur Ds. De Craene, 2.30 uur Ds. Jansen Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 41. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 42. Collecte voor 2/3 gedeelte voor de Evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg, en voor Va gedeelte voor de Evangelisatie in België. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Kornet, Vlissingen Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Van Til, Middelburg. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Egmond te Oosterbeek. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 5 uur Ds. v. d. Beek te Arnhem. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Van Aller te Geersdijk. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Vesseur, Boskoop. Oud-Vossemeer 10.30 en 2.30 uur Ds. Snel te Nieuwveen. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 9 en 4.45 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Broer te Spijkenisse. (Dankdag) 10 uur Ds. Lindeboom te Zwijndrecht, 7 uur Ds. Nagelkerke te Dordrecht. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Hoogsteen. 4 nov. (Dankdag) 10 uur Ds. Scholing, 7 uur Ds. Hoogsteen. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Bed. H. Av. en Dankzegging. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Huyser. 4 nov. 10 uur Ds. Nagelkerke te Dordrecht, 3 uur Ds. Lindeboom te Zwijndrecht. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 uur gezamenlijke dienst met de Ned. Herv. Gem. Voorganger Ds. Huyser, 2.30 uur Ds. Nawijn. SB

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1964 | | pagina 3