r Officiële Berichten Uit de Gemeenten I NIEUWS Predikbeurten zondag 6 september 1964 de gemeente de kerkelijke afgevaardigden aan te vra gen. Om nu toch de Oostduitse kerken ten volle te betrekken in de conferentie, be sloot men de kerkenvergadering op een schip buiten de territoriale wateren van' Denemarken te houden. De Oostduitsers gaan aan boord in Malmö in Zweden, een neutraal land, dat geen lid is van de NATO. De meeste anderen schepen zich te Kopenhagen in Denemarken in. In to taal verwacht men tweehonderd deelne mers, komende van Spanje tot Rusland en van Griekenland tot Schotland. Vanwege de goede relaties met Dene marken sinds de vorige Nyborgconferen- ties koos men een Deens schip, namelijk de 5000 ton metende „Bornholm". Ook de Denese minister van religieuze zaken, mevr. Bodil Koch neemt aan de conferen tie, die duurt van 5 tot 10 oktober, deel. DIAKONALE ZORG VOOR DE GEHANDICAPTEN. Gehandicapte mensen, die vroeger tot niets-doen gedwongen waren, krijgen in onze tijd door revalidatie de kans om toch actief mee te werken in de samenleving. De zorg voor gehandicapten krijgt daar door in het diakonale dienstbetoon van de kerk ook nieuwe mogelijkheden. Des kundige voorlichting hierover krijgen de diakenen van de gereformeerden kerken op hun landelijke Centrale Diakonale Con ferentie op donderdag 17 september in de Rivièrehal te Rotterdam. Thema van deze conferentie, die 's morgens half elf begint, isDe gehandicapte mens en zijn toe komst. De besprekingen worden ingeleid door prof. mr I. A. Diepenhorst uit Am sterdam en de heer A. Verkuyl, revalida- tie-arts te Leersum. Voor een nieuw centrum voor gehandi capte kinderen ,,De Wielbergen" in An- gerlo bij Doesburg financierden de gere formeerde diakoniën kort geleden de inventaris, waarmee een bedrag van 42.000,gemoeid was. Dit tehuis gaat uit van Philadelphia" de christelijke ver eniging van ouders en vrienden van af wijkende kinderen. De Senaat van het Corpus Studiosorum in Academia Campensi „Fides Quaerit Intellectum" deelt mee, dat het novitiaat van de cursus 19641965 begint op dins dag 15 september a.s. De inschrijving zal plaats vinden op dezelfde dag om 16.00 uur in het gebouw van de Theologische Hogeschool. Namens de Senaat, A. HEKMAN, h.t. abactis. Nieuwerkerk. 1Kerkelijke stand a. Kees Folmer en Heiltje Schilperoord zijn in ondertrouw opgenomen. Vrijdag 4 september zal hun huwelijk kerkelijk bevestigd worden te Zierikzee. De eer ste uit den huize Folmer Mogen velen in gelukkig huwelijk volgenBruids paar God zegeme jullieEn leeft in de vreze des Heren. Op dezulken wil de Here in gunst neerzien. b. Op zondag 9 augustus is de H. Doop bediend door Ds. J. H. Baas, den Haag, aan Zoetje Vis, dochter van L. Vis en L. Schilperoord. Ouders, gefeliciteerd Genade toegewenst voor de opvoeding van uw groeiend gezinnetje, ook van deze, José genoemd. c. Met attestatie als dooplid vertrokken naar ZuidlandRita Tieleman. God zegene je, Rita, en stelle je door Zijn genade tot een zegen, nu je je taak hebt aangevangen als onderwijzeres aan de Chr. school, aldaar. Mooi werk, in Gods Koninkrijk. 2. Naar de Classis van 9 sept. '64 afgevaar digd worden de brs Joh. Schiettekatte en K. B. Bij de Vaate. De andere brs zijn secundi. De Koning der Kerk geve een goede Classis-vergadering. 3. Jaarlijkse schoonmaak kerkhartelijk dank aan de zusters, die zich zo geweerd hebben, bij dit werkEen kerkgebouw is groot. Liefde tot de kerk heeft u dit weer inge geven te doen. 4. Tijdens mijn afwezigheid de komende we ken Wilt u dan opgave doen voor bezoek aan zieken enz. bij br. Bij de Vaate, of telefonisch bij br. Joh. Schiettekatte (tel. 557)1 5. De eerstvolgende viering van het Heilig Avondmaal is D.V. gesteld op zondag 1 november a.s. 6. Een hartelijke groet aan allen, ook aan Bruinisse en Oosterland, en aan allen die dit lezen. Ds. J. H. Becker. Waar „Frankfort" (gelukkigaan onze Gereformeerde Kerken niet geheel is voorbijgegaan immers onze Synode zond er twee waarnemers heen professor Nauta en dr Broek Roelofs geven we gaarne volgend bericht door Wellicht bent U op de hoogte van de aanwezigheid in Nederland van twee Afri kaanse dames, t.w. Mrs R. Addo en Mrs L. Shalaby, in de periode van 20 augustus- 20 september. Zij zijn hier als gasten van de vrouwe lijke leden der Hervormde Kerk, nadat zij de bijeenkomst van de Wereldconferentie van Hervormde Kerken meegemaakt heb ben in Frankfurt van 3-13 augustus, met als thema: ,,Kom Schepper, Heilige Geest!" In verschillende plaatsen in ons land willen zij van hun ervaringen vertellen in eigen land en kerk opgedaan, terwijl het tevens in de bedoeling ligt, dat één van de gedelegeerden naar Frankfurt, spreekt over wat in Frankfurt heeft plaats gehad. Voor Zeeland zal een bijeenkomst wor den gehouden op woensdag 9 september 1964 in de Prins van Oranje te Goes. Aanvang 10.30 uur. Voor deze bijeenkomst nodigt de Pro vinciale Commissie Hervormde Vrouwen dienst U hartelijk uit. Zegen ons bij alle plannen en bij elk nieuw begin. Nieuwe griffels en schone leien zijn mooi, maar een hart, dat steeds nieuw wordt, is onmisbaar, Heer. Dat kunt Gij alleen geven door de Hei lige Geest. UIT DE KERKEN Het Dagelijks Bestuur van de Kamper Studenten Vereniging laat weten, dat het dinsdag 15 september a.s., des morgens vanaf 11.30 en des middags vanaf 2 uur zitting houdt in het gebouw der Hoge school ter inning van de contributie voor het Verenigingsjaar 19641965. Dit houdt tevens aanmelding in. Zoals bekend stelt de K.S.V. zich ten doel de sociale belangen van de Kamper student te behartigen. Nadere mededelingen volgen in het Kamper Studentenblad „Fax". Voor het Bestuur, G. A. den Hartogh, president. S. W. J. Zoutman, secretaris-penningmeester. INSTRUCTIE TEN DIENSTE VAN G.J.O.-LEIDERS EN LEIDSTERS Voor het begin van het nieuwe sei zoen zullen de ouderbesturen van onze jongens- en meisjesclubs ongetwijfeld te maken krijgen met het aanstellen van nieuwe leiders en leidsters. Dit is belangrijk, omdat het niet al leen gaat om het vervullen van bestaan de vacatures, maar ook om het vinden van enthousiaste en vooral geschikte mensen. Daarnaast zullen de ouderbesturen ongetwijfeld ook het bestaande leiders korps graag een duidelijk zicht willen geven op zijn taak. Hoewel enthousiasme van grote be tekenis is, zal de praktijk van het club werk staan of vallen met de mate van „deskundigheid" van de leiding. Daarom is het zonder meer noodza kelijk, dat vooral de beginnende leiders en leidsters van onze jongens en meis jes gelegenheid krijgen kennis op te doen om zich op hun taak te bekwamen. Hierdoor zouden we in de G.J.O. regel willen maken, dat iemand die de leiding van een club op zich neemt, ook een instructie volgt. Vooral ook in de werving van nieuwe krachten zal het er om gaan, de aspirant leiding een duidelijk zicht te geven op wat van hen wordt verwacht. In Zeeland zullen nu cursussen wor den gegeven voor beginnende leiders en leidsters z.g.n. basiscursussen. Deze zijn echter ook toegankelijk voor die genen die al enige tijd als leider of leidster werkzaam zijn. De basiscursussen vallen in twee groepen uiteen. De eerste instructie betreft de leiders en leidsters van de clubs van 8—11- jarigen. Behandeld zullen worden 1. De doelstelling. 2. Het kind (de psychologie van 8— 11-jarigen en de groep). 3. De hoofdgedachte. 4. De vertelling c.q. het Bijbelverhaal. 5. De methode. Deze instructies omvatten vier avon den en wel op 17, 24 sept, en 1 en 8 oktober in Goes, Middelburg, Terneu- zen en Zierikzee. De tweede instructie betreft de lei ders en leidsters van de clubs van 12— 16-jarigen. Behandeld zullen worden 1. De doelstelling. 2. Het kind (psychologie). 3. De groep. 4. De leider en het leidinggeven. 5. Programmeren. Ook deze cursus omvat vier avonden en wel in Goes op 15, 22, 29 september en 6 oktober Middelburg 16, 23, 30 september en 7 oktober Terneuzen 10, 17, 24 september en 1 oktober Zierikzee 11, 18, 25 september en 2 oktober. Het afdelingsbestuur van de G.J.O.- Zeeland dringt er bij de ouderbesturen op aan alles in het werk te stellen om hun leiders en leidsters de gelegenheid te bieden deze cursussen te volgen. Het cursusgeld bedraagt slechts ƒ5, ter wijl de reiskosten vergoed zullen wor den. Het bestuur weet dat aan deze instructie grote behoefte bestaatzij verwacht dan ook een groot aantal cur sisten. Opgave kan reeds geschieden bij de heer J. Looise, P. Louwerstraat 1, Sou burg, tel. (0 1183) 4 36. Beroepen te Alkmaar (vak. C. von Meyenfeldt): H. Kremer te Giessenburg te OldekerkJ. Goris te Lutten aan de Dedemsvaartte Lekkerkerk: H. C. Voor- neveld te Pernis te Domburg-Westka- pelle en te MoordrechtT. L. H. Pieterse, kand. te Voorschoten te Sint-Laurens W. E. M. Honig, kand. te Amsterdam te Midsland-Westterschelling M. Boot te Gapinge te Zwaagwesteinde J. J. R. Baas, kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Zevenhuizen (Gr.): Tj. Sj. de Groot te Ferwerd naar Bad hoevedorp F. J. Bil te Delfzijl naar Utrecht-Noord (miss. dienst): C. H. Koet sier te Koog aan de Zaan. Bedankt voor Grootegast (vak. B. Smil- de): W. P. H. Pouwels te Nunspeet. Beroepbaar. De classis Harderwijk heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer A. C. Verheul, Luxool 24 te Nijkerk. Afscheid en intrede. Ds. A. W. Bol heeft j.l. zondag 30 augustus afscheid ge nomen van Franeker, om 13 september d.a.v. intrede te doen te Urk, na te zijn bevestigd door ds. H. Veenstra aldaar. Wegens vertrek naar Westerbork nam ds. J. W. Broersma afscheid van Vijfhuizen met 1 Cor. 3:9.— Wegens vertrek naar Bocrakker nam ds. K. Hoogsteen afscheid van Staveren met Hebr. 2:1. Wegens bekomen emeritaat nam ds. J. H. Meule- man afscheid van Wolvega met Philipp. 4:19 en 20. Na bevestiging door ds. N. Streefkerk van Oldebroek met 1 Cor. 3, deed kand. H. D. de Wit, gekomen van 't Harde, intrede te Wijckel, sprekende over 1 Cor. 4 1 en 2. Ds. K. Wel bedacht van 's-Gravenhage-Oost zal 17 september te Delft worden bevestigd door ds. R. J. v. d. Veen aldaar. Ds. Joh. Ribberink van Overschie is voornemens 27 september intrede te doen te Beilen, na bevestiging door ds. J. Goris van Lutten aan de Dedemsvaart. Dr. A. Wind van Almelo is voornemens 20 september in trede te doen te Bussum, na te zijn be vestigd door ds. A. v. d. Weg aldaar. De bevestiging van ds. J. v. d. Haagen, laatstelijk vrijgemaakt predikant te Deven ter, te Wieringcrwerf, zal geschieden door ds. D. N. Wouters van Hoorn. -Kand. H. R. Juch van Rotterdam is voornemens 20 september intrede te doen te Kapelle- Biezelinge, na bevestiging door ds. H. J. Kampherbeek van Heemse. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til, Voorber. H. Av. en bevestiging Ambtsdragers. 2.30 uur Ds. Couvée te Bennekom. 5 uur Ds. Boonstra. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Couvée. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Van Til. Enige kollekteTheologische Hogeschool, Zee-, Land- en Luchtmacht, Kerkopbouw, Maatschappelijk werk en Gezinsverzorging. Ieder J4 gedeelte. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema, Voorb. H. Av. en bevestiging Ambtsdragers. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. Kornet. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 uur Cand. Oranje, 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. De Jong, Vlootpred. Serooskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. Bed. H. Av. en Dankz. St. Laurens 10 uur Ds. Den Hengst, 2.30 uur Cand. Oranje te Amsterdam. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Bohlmeijer. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Meyerink te Edam, Bed. H. Av. en Dankz. Westkapelle 9.30 uur Ds. Kampherbeek, 2.30 uur Ds. Pontier. CLASSIS AXEL. Aardènburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10.30 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Le Cointre te Amsterdam. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Vreugdenhil, 's-Gravenhage Zoutespui 10 uur Ds. Heemskerk, 4.30 uur Ds. Hoogerwerf. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Jansen. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Kats. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen, Voorb. H. Av. 5 uur Ds. Kats, Zondag 35. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Kats, Voorber. H. Av. 5 uur Ds. Jansen, Zondagen 36 en 37. Collecte voor de Diaconie. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. De Jong, Winterswijk Kapelle 10 en 2.30 uur Cand. v. Drimmelen, Klundcrt. Kruiningen 10 en 5 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 8.30 en 5 uur Ds. Den Heeten te Bruinisse. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Sloot. Krabbendijke 9 en 2.30 uur Ds. Hagen te Rotterdam. Oud-Vossemeer 10.30 en 2.30 uur Ds. Bouwman te Heemstede. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond, Voorbereiding H. Av. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. Van Dijk te Hilversum. Tholen 9 uur Ds. v. d. Beukei te Dinteloord, 4.45 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10.30 en 3 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Vos te Hoogkerk. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Ringnalda te Middelburg. Nieuwerkerk 9 uur Ds. Wentsel, 5 uur Ds. Huyser. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Vos te Hoogkerk. Zierikzee 10 uur Ds. E. I. F. Nawijn te Hattem, Bevestiging. 5 uur Ds. J. H. Nawijn, Intrede. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser. EBi

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1964 | | pagina 3