r Uit de Gemeenten Officiële Berichten NIEUWS Predikbeurten zondag 21 juni 1964 meerde kerken in Nederland volledig be houden. Zending en evangelisatie zijn de laatste tijd sterk toegenomen. Een der predikan ten van Castrolanda, ds. D. C. van Lonk- huyzen kreeg een half jaar studieverlof om een cursus te volgen aan de talenschool van de zending in Campinas. Met een goede taalkennis zal hij straks in zijn ge wone pastoraat beter kunnen werken te midden van de Brazilianen. Ook de kerkjeugd is actief. Zij voerde een geslaagde campagne voor een biblio theek in het zendingsgebouw te Carambeï. Hier werkt namens de gereformeerde zen ding van Nederland de missionaire predi kant F. L. Schalkwijk. Nieuwerkcrk. a. Kerker aadsvergaderingwoensdag 10 juni vergaderde de kerkeraad. De aftredende brs waren voor het laatst aanwezig, ril. br. C. N. Syriër en br. L. Tieleman. Hun werd hartelijk dank gebracht voor al hun arbeid. De bevestigde brs werden, op de vergadering bijzonder welkom geheten, nl. de brs S. Overbeeke en Jac. de Bil. Tot scriba werd benoemdbr. J. M. den Haan, Maudplein 4. Zorg voor de bandrecorderde brs. Mar. de Reus en Joh. Schiettekatte, met hun as sistenten. Penningmeester diaconiebr. Jac. de Bil. Huisbezoek in totaal gebracht 67. Enkele volgen nog. Datum H.A. wordt gesteld op zondag 12 juli. Volgende vergaderingD.V. woensdag 8 juli 1964. b. Br. Folmer, in het R.K. ziekenhuis (kamer 101) te Zierikz.ee is wel herstellende, maar heeft nog veel rust nodig. We wensen hem veel genade toe. c. De jongensclub was weer present. Bravo Tot een volgend keer. J. H. B. Oosterland. a. Zr Stouten kwam weer terug uit het zie kenhuis, maar ligt nu nog thuis. Herstel van krachten wordt u toegewenst en Gods zegen. b. Weduwen en weduwnaarsook u moge de Here sterken en nabij zijn. Ik eindig met een groet aan allen en D.V. tot ziens 5 juli op de kansel, gemeente. J. H. B. L.S. De vergadering van de Kerken in de Classis Zierikzee-Contracta zal D.V. wor den gehouden op woensdag 15 juli 1964 te Zierikzee. Stukken voor het agendum te zenden aan de eerst-ondergetekende vóór 10 juli 1964. Namens de samenroepende kerk van Zierikzee, J. C. VAN DEN DOEL, praeses. L. VAN SLUIS, scriba. De Provinciale Diaconale Conferentie zal dit jaar gehouden worden op woens dag 24 juni a.s. in de Oosterkerk aan de Bergweg te Goes. Als spreker hoopt voor ons op te treden de Weledelgestrenge Heer Mr. J. van Viegen, met als onderwerp „De Alge mene Bijstandswet". Een onderwerp dat niet alleen voor dia kenen, maar ook voor predikanten, ouder lingen en zij die bij het maatschappelijk werk betrokken zijn heel belangrijk is. Aller aanwezigheid zal zeer op prijs worden gesteld. De conferentie vangt aan om 10 uur. Namens het Comité, B. SCHREUDER, secr. De originele pepermuntplontl De originele KING pepermunt! (Ingez. mededeling) KORT VERSLAG van de vergadering der Particuliere Synode der Gerefor meerde Kerken in Zeeland, gehouden op woensdag 3 juni 1964, in de Oos terkerk te Goes. 1. Namens de samenroepende kerk van Goes opent ds. W. Kats, om 9 uur, de vergadering, laat zingen Gez. 23 1 en 2, leest Hebr. 12 13a. Hij spreekt een kort woord naar aanleiding van deze ver zen laat bij ons zijn de volharding, bij Christus is de voleinding, ja Hij is de Vol einder. Na dit woord gaat ds. Kats voor in gebed. Vervolgens heet hij al de leden der Synode welkom en memoreert, dat 385 jaar geleden, in 1579, de eerste Particu liere Synode in Goes is gehouden en daar na onder meer ook in 1844, toen duchtig is gedelibereerd over de vraag of de ho noraria der predikanten moesten worden verstrekt in geld of in natura als ham en dergelijke 2. De credentiebrieven worden nage zien en in orde bevonden. 3. Nu heeft plaats de verkiezing van het moderamen Ds. A. G. van der Stoel, praeses, Ds. S. van Wouwe, assessor, Ds. E. Jansen, scriba I, Dr. J. H. Becker, scriba II. Het moderamen neemt zitting. De prae ses dankt de kerk van Goes voor de uit nemende voorbereiding van deze vergade ring hij stelt voor Ds. Kats te benoemen tot adviserend lid, waartoe wordt beslo ten en dankt voor het. vertrouwen, dat in het moderamen wordt gesteld. 4. De notulen van de vorige Part. Sy node d.d. 20 maart 1963, zoals die zijn vervat in de verschenen Acta, worden goedgekeurd, vastgesteld en getekend. 5. Door Scriba I worden mededelingen gedaan over de gevoerde correspondentie, over Kinderbijslagregeling, F.A.K.A., Stich ting Maatsch. Werk, enz. Alvorens verder te gaan noemt de praeses de aanvullingen op het verschenen agendum der vergade ring, zodat dit nu wordt vastgesteld. Van Ds. Y. J. Tiemersma, nu te Vlaar- dingen, is een afscheidsbrief ter tafel, waarin hij meldt met vreugde terug te zien op zijn tijd in Zeeland doorgebracht, en waarin hij tevens ontheffing vraagt van lidmaatschap in deputaatschappen en com missies. De scriba zal in een antwoord brief onze erkentelijkheid betuigen voor al het werk door hem verricht. 6. Ingekomen stukken 1. Van het moderamen der vorige Part. Synode een concept Huishoudelijke Rege ling (H.R.) Part. Synode. Bij de bespre king worden enkele wijizingen en aanvul lingen aangebracht. De uitgave van dit H.R. zal voorlopig in gestencilde vorm geschieden. 2. Een schrijven van de Classis Axel, behelzende het verzoek, dat voortaan ge centraliseerde uitbetaling geschiede van de Emeritaatsuitkeringen. Besloten wordt, dat de kerken hiervan gebruik kunnen maken, als zij dit zelf begeren. Zij worden daarin vrijgelaten. 3. Van de Classis Tholen, om te be vorderen de uitgave van het dienstboek onzer kerken. Deze classis wordt ter ver gadering geantwoord, dat er naar beste kunnen aan wordt gewerkt, en dat iedere kerk zelf haar beleid in deze zaken zal dienen te bepalen. De behandeling der ingekomen stukken wordt onderbroken voor behandeling van een rapport over het maatschappelijk werk (art. 7, sub 14, van het agendum). De praeser verwelkomt de deputaat Ds. Els- hout. Voorgesteld wordt de naam van de Stichting voortaan te doen zijn Stichting Gereformeerd Sociaal Centrum voor Zee land (met als ondertitelvoor kerk en samenleving). De aspecten van de arbeid van een zie kenhuispredikant komen ter sprake (pas toraal werk aan Geref. patiënten evan gelisatie taakzorg voor het personeel). De voorstellen van deputaten worden aanvaard. Dit behelst onder meer de dia- konieën te adviseren hun bijdrage van 0,46 per ziel voor het jaar 1965 te ver hogen tot 0,52 per ziel. 4. Van de Classis Tholen een voorstel inzake de Kinderbijslagregeling, nl. om een provinciale regeling te treffen. Na kennis name van de opvattingen of bepalingen ten deze in de onderscheiden classes, wordt besloten, dat de kerken deze zaak zelf zul len regelen, en indien zij niet aan de nor men, door de Gen. Synode gesteld, kunnen voldoen, zich te wenden tot deputaten ad art. 48. 5. Van de Classis Zierikzeeeen voor stel tot het toekennen van predikbeurten aan kerken, die hun predikant afstaan als legerpredikant. Voor de uitvoering advi seert de Part. Synode, dat de deputaat voor de vacaturebeurten zich met de resp. classes in verbinding stelt, voor de uit voering van deze zaak. 6. Van de Gen» Synode a. besluit gezinsvorming. Voor kennis geving aangenomen b. brief over dreigend tekort aan pre dikanten. Bij de behandeling wordt onder streept de urgentie tot combinatie van kleine kerken. In verband met de nieuwe mogelijkheden voor hen die een diploma bezitten van H.B.S., H.T.S. en Kweek school, zal door de curator van de Theol. Hogeschool Ds. A. G. v. d. Stoel een po ging worden aangewend tot een voorlich tingsvergadering in Zeeland. c. Besluit leeftijdsgrens emeritering pre dikanten. Nadat duidelijk is naar voren gebracht, dat 't hier gaat over de moge lijkheid om op 65-jarige leeftijd emeritaat te ontvangen (en niet over verplichting daartoe), stelt de Part. Synode zich er achter. d. Besluit plaats en taak van diaken in meerdere vergaderingenvoor kennisge ving aangenomen. e. Besluit afvaardiging en juiste verte genwoordiging op meerdere vergaderingen: wordt aanvaard. f. Van de deputaten F.A.K.A dat een groter bedrag dan aanvankelijk gedacht werd zal worden gevraagd. Voor Zeeland over 1964 26.640, Weer wordt nu eerst een rapport be handeld over de Zending. Br. Wattel, deputaat, ter vergadering gekomen, wordt verwelkomd. Verschillen de vragen worden beantwoord. De idee zit voor om weer eens iemand naar het eigen terrein uit te zenden er is verlangen naar decentralisatie. Er is wel contact tussen Zending en Werelddiakonaat, maar zendingsgelden blijven voor de zending. Met de Ned. Herv. Zending is enige samenwerking. Niet op een zendingster rein, maar b.v.b. wat betreft zitting in de Ned. Zendingsraad en door contact wat de opleiding betreft (Baarn en Oegst- geest) Verslag en begroting Zending worden goedgekeurd. Begrotingle halfjaar 57.200,—, 2e halfjaar 62.000,—. Behandeling ingekomen stukken wordt voortgezet. Ze zullen verder worden be handeld bij de rapporten. Voor het con tact met de Geref. Jeugdorganisatie Zee land zal een deputaat als contactman wor den benoemd. (Wordt vervolgd) UIT DE KERKEN Beroepen te Groningen-West (als stu denten-predikant): C. de Kruyk te Leeu warden te Nieuw-Weerdinge W. Fokken te Veenwoudsterwal te Ter- zool J. C. van Drimmelen, kandidaat te Klundert te Nieuw-LelckerlandF. v. d. Bos te Scheemda te Andijk P. C. Koster te Roodeschool te NiezijlM. v. d. Werff te Baarn, voorheen zendings predikant te Baarn. Aangenomen naar Lemele-Lemelerveld J. J. van Nijen, kandidaat te Kampen naar Halfweg (2e pred. pl.): B. Mintjes te Wolphaartsdijk naar Sneek (4e pred. pl.): G. Clements te Lekkerkerk. Bedankt voor Leiden (als studenten predikant): P. Heinen te Utrecht-Oost voor Domburg-Westkapelle J. J. v. Nijen, kandidaat te Kampen voor Oudewatcr: G. Clements te Lekkerkerk voor Leeu- warden-Huizum (vak. wijlen W. v. d. Hei de): A. IJkema te Putten. Aan het ambt onttrokken. De ker keraad van Rotterdam heeft in de zondag morgen gehouden kerkdiensten aan de ge meente medegedeeld, dat één der predi kanten, ds. J. M. van Krimpen, zijn be diening heeft neergelegd. Ds. van Krim pen, die werkzaam was voor de Stichting Evangelisch Herstel en Opbouw, arbeidde sinds 1944 te Rotterdam en was daarvoor zes jaar predikant te Hornhuizen-Kloos- terburen. Examens. Aan de V.U. slaagde voor het doet. examen theologie de heer M. L. Daniël te Morgenster, Zuid-Rhodesië (cum laude) CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Steunenberg, em. pred. te Rotterdam. 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Steunenberg. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg, Voorbereiding H. Av. ,Ontmoetingskerk'Oosterscheldestraat KWART VOOR NEGEN Ds. Van Til, Bed. H. A. 5 uur Ds. Van Til, Dankzegging H. Av. Collecte Kerk. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Boot. Domburg 10 uur Cand. Pietersen, 7 uur Ds. Ringnalda Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Bloemkolk te Eindhoven. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Visser, Hardinxveld. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Meijer. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Ringnalda, Middelburg Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Voormiddag Voorber. H. Av. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Cand. Brouwer. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Drie te Leiderdorp Veere 10 en 2.30 uur Ds. Oosterhoff te Sliedrecht. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Ds. De Jongh, 2.30 uur Cand. Pietersen. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Craene te Baarland. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Ds. Elshout te Koudekerke. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld, Souburg Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Jansen te Goes. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Cand. Schuman te Amsterdam, Voorber. H. Av. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Boonstra te Middelburg. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. Beukema te Rotterdam. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Richel te Heemstede, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Kats, Dankzegging. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Kats, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Richel, Dankzegging. Collecte voor de Kerk. 's-Gravenpolder 10.30 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen, Bed. H. Av. en Dankz. Heinkenszand 10 uur Ds. Willemse te Arnhem, 2.30 uur Ds. Richel. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Joosse te Barendrecht. Kruiningen 10 en 5 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk te Veere Yerseke KWART VOOR NEGEN Ds. Richel te Heemstede, 2.30 uur Ds. Kats. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Verschoor te Vlissingen. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Keur, 's-Gravenhage Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Bouman, Heemstede. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Swierts. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 9 en 4.45 uur Ds. Swierts te Enkhuizen. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Wielemaker te Nieuw- Loosdrechtvoormiddag Voorber. H. Av. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Hoogsteen. Bed. H. Av. en Dankz. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Wielemaker te Nieuw-Loosdrecht. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 2.30 uur Ds. Hessels Mulder te Amsterdam. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1964 | | pagina 3