r Officiële Berichten NIEUWS Predikbeurten zondag 31 mei 1964 kon, dank zij de aktie „Brood voor het hart" in Djakarta begonnen worden met de stichting van een groot gebouw voor de interkerkelijke lektuurdienst van de In donesische kerken, die destijds is opgezet door dr. J. Verkuyl. Een bedrag van 365.000,is hiermee gemoeid. Ook kregen in Indonesië de kerken van Midden-Java en van Soemba, waarmee de gereformeerde zending van ons land nog altijd speciale banden onderhoudt, een be langrijke steun voor hun lektuurwerk, na melijk 130.000,Verder is het geld van de aktie bestemd voor tal van lek- tuurprojecten van verschillende kerken en zendingsverenigingen, zowel van de her vormde kerk als van de lutherse, christe- lijke-gereformeerde en doopsgezinde ker ken, de gereformeerde zendingsbond en de Morgenlandzending. UIT DE KERKEN Beroepen te Holwerd en te Oude Pe- kela W. C. P. den Boer te Uithuizen te Bierum J. de Jongh te Nes (W.D.) te Zaandam (5e pred. pl.): G. Brouwer te Ten Post te Niezijl en te Wijckel H. D. de Wit, kand. te 't Harde te LutjegastJ. de Hoop te Erica te Gro- ningen-Zuid (evang. pred.): Iz. Meijer te Oegstgeest te Utrecht-Noord (vac. T. Spilker): Joh. Dijkstra te Klazienaveen te Ve'lp (2e pred. pl.): C. Stam te Fijnaart te Boerakker K. Hoogsteen te Stave ren te Reitsum c.a. Joh. G. Lensink te Haastrecht te Halfweg (2e pred. pl.): B. Mintjes te Wolfaartsdijk te Alkmaar (vac. C. von Meyenfeldt): H. R. Zijlstra te Buitenpost (Fr.) te Goor: J. Melse te Oenkerk te Harderwijk (vac. wijlen A. Dercksen): H. J. Bouwhuis te Epe te Bussum (vac. L. Ringnalda): dr. A. Wind te Almelo te Roden J. Melse te Oenkerk te GrootegastD. C. Firet te Gees (Dr.) te Franeker dr. M. Feitsma te Emmen te Beetsterzwaag J. Vos, kandidaat te Emmen te Mid delburg (4e pred. pl.): A. IJkema te Put ten te Oude Pekela: W. C. P. den Boer te Uithuizen. Aangenomen naar Rijswijk (Z.H.) (4e pred. pl.): M. T. Minnema te 's-Graven- zande naar Sellingen T. Siebesma te Hornhuizen-Kloosterburen naar Wijc kel H. D. de Wit, kandidaat te 't Harde naar Amsterdam-Zuid (vac. wijlen L. Kuiper): E. H. Nagel te Brussel naar Delft (2e studentenpredikant): K. Wel bedacht te Den Haag-Oost naar Dalf- sen A. M. de Hoogh, kandidaat te Olde- broek naar Almkerk H. W. Nussel- der te Niezijl. Bedankt voor Heerlen (vac. A. ter Hoe ve): H. Gilhuis te Balk voor Leiden (studentenpredikant): dr. S. J. Ridderbos te Amsterdam voor Groningen-Zuid (studentenpredikant): R. J. v. d. Veen, studentenpred. te Delft voor Aarden- burg-Breskens, Niezijl en voor Westzaan: H. D. de Wit, kandidaat te 't Harde voor Oud-Beijerland D. C. Firet te Gees (Dr.) voor Nieuw-Weerdinge H. W. Nusselder te Niezijl voor Oudewater C. E. v. d. Broek te Nieuwleusen voor Oud-Vossemeer en voor EnumatilJ. Noordhof te den Bommel. Beroepbaarstelling» De classis Zwol le heeft praep. geëxamineerd en beroep baar verklaard de heer J. J. v. Nijen, Bui tenkade 13 (bv) te Kampen. De classis Klundert heeft praep. geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer L. C. v. Drim melen, Zevenbergseweg 5 te Klundert. Eerbeek-Laag Soeren» Vanaf 1 mei bestaat alhier een Gereformeerde Kerk, krachtens het besluit van de classis Apel doorn d.d. 12 februari 1964. 13 mei werd dit besluit bekrachtigd tijdens de ingebruik name van het nieuwe bedehuis. Leeuwarden» In principe is overeen stemming bereikt over de verkoop van de Noorderkerk aan de Geref. Kerk Vrijge maakt. Er heeft de laatste tijd veel kon- takt bestaan tussen de kerkeraad en ver schillende instanties over de bestemming van dit bedehuis. Dat het uiteindelijk bij de Geref. Kerk Vrijgemaakt terecht is ge komen is vooral te danken aan het feit, dat het gebouw voor vele industrieën be slist niet geschikt werd geacht. Tijdens een onlangs gehouden buitengewone kerke- raadsvergadering van Leeuwarden-West werd besloten het bod van de Geref. Kerk Vrijgemaakt, groot 200.000,te aan vaarden. Hierin is het orgel inbegrepen. Laatstgenoemde maakte met de beslissing nogal haast, daar men plannen had voor nieuwbouw. Door een architect was reeds een schetsplan opgesteld. Door deze aan koop komen deze nu te vervallen. Vorig jaar reeds werd het besluit genomen de Noorderkerk te verkopen, dit als gevolg van de steeds verdergaande ontvolking van de binnenstad. Sinds 1962 was alleen het schip van de kerk nog in gebruik de galerijen waren toen reeds lang voor het kerkvolk gesloten en dat nog niet eens iedere zondag. Met ingang van 1 januari van dit jaar werd het bedehuis definitief gesloten. Dit stond ook in verband met de ingebruikname van de Salvatorkerk. Men heeft thans alleen nog de Koepelkerk en de Oosterkerk. Rotterdam-C» De kerkeraad heeft een gift van 5000,gezonden aan Dr. E. B. Christian, de geneesheer van een kliniek voor melaatse kinderen te Zahee- rabad, die met zijn vrouw en drie zoons, ook doktoren, trachten te komen tot een flinke uitbreiding van de kliniek, waarin zij thans werkzaam zijn. De kerkeraad heeft een persoonlijk schrijven ontvangen van Dr. Christian, waarin hij dankt voor deze mooie gift en schrijft dat hij regel matig bericht zal zenden over de vorde ringen, die het werk aan de kliniek maakt. Zeist. Iedere wijk (er zijn er totaal 5) gaat een chinees kind adopteren. Deze kinderen, die allen vluchtelingen zijn uit Rood-China, zullen in het Hongkongs jeugdinternaat „Rennies Mill" een voort gezette schoolopleiding ontvangen op kos ten van de plaatselijke gereformeerde kerk, die dit doet in het kader van de Wereld- hulpaktie. Hiervoor zal gedurende vijf jaar 4000,moeten worden bijeenge bracht. Om dit te verkrijgen is een aktie ingezet onder het motto „Vijf voor vijf". PARTICULIERE SYNODE der Geref. Kerken van Zeeland, te houden op woensdag 3 juni a.s. te Goes in de Oosterkerk, aanvang 9 uur AGENDUM 1Opening namens de samenroepende kerk van Goes door Ds. W. Kats. 2. Onderzoek van de credentiebrieven. 3. Verkiezing van het moderamen. 4. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 20 maart 1963. 5. Mededeling inzake de gevoerde cor respondentie. 6. Ingekomen stukken 1. Moderamen Part. Synode 1963 concept Huis. Regeling P.S. 2. Classis Axel a. gecentraliseerde uitbetaling Emeritaats-, Weduwen- en/of Wezenuitkeringen. b. Besluit Gen. Synode 1963/4 terzake. 3. Classis Tholen a. dienstboek in voorbereiding bevorderen b. advies steun evangelisatie Bergen op Zoom met aan vraag van die kerk en verslag Evang. commissie 1963 c. advies steunverlening kerk v. Oud-Vossemeer d. advies benoeming deputaten e. advies steunverlening kerk van Rilland-Bath. 4. Classis Zierikzee a. voorstel toekennen predik beurten aan kerken, die hun predikant afstaan als legerpre- dikant, met brief terzake van de kerk te Bruinisse b. advies benoeming deputaten. 5. Classis Rijnland wijziging van haar naam. 6. Gen. Synode 1963/4 a. besluit gezinsvorming b. brief dreigend tekort aan pre dikanten c. besluit wijziging art. 20 K.O. met rapport commissie c. besluit leeftijdsgrens emerite- ring predikanten e. besluit plaats en taak van dia ken in meerdere vergaderin gen f. besluit juiste vertegenwoordi ging op meerdere vergaderin gen, met toelichting. 7. Deputaten F.A.K.A. steun hulp behoevende kerken. 8. Classis Middelburg a. onderzoek naar Stichting „Evangelisatie en Industrie" b. voordracht benoeming depu taten. 7. Rapporten 1van de Archivaris 2. van de Curator der Theol. Hoge school 3. van de Quaestor 4. van Deputaten ad art. 11 K.O. 5. van Deputaten ad art. 17 K.O. 6. van Deputaten ad art. 20 K.O. 7. van Deputaten ad art. 53 K.O. 8. van Deputaten voor de Zending 9. van Deputaten voor de Evange lisatie 10. van Deputaten Kas hulpbehoeven de Diaconieën 11van de Commissie voor Controle boeken en bescheiden quaestores; 12. van Deputaten geestelijke verzor ging militairen 13. van Deputaten voor de Arbeid onder schippers 14. van Deputaten Gereformeerde Stichting voor Maatschappelijk Werk in de Provincie Zeeland 15. van Deputaten Commissie „Kerk en Deltaplan" 16. van Commissie toezicht Zeeuwse Kerkbode 17. van Commissie vaststellen per- centagecijfers 18. van Comité Diaconaal Jaar 19. van Coördinatie-Commissie 20. van de Zeeuwse Predikantencon ferentie. 8. Benoemingen 1. Archiefbewarende Kerk en Ar chivaris. 2. Curator Theol. Hogeschool. 3. Quaestor Part. Synode. 4. Artikel 11 K.O. 5. Artikel 17 K.O. 6. Leden Landelijke Samenwerking. 7. Artikel 20 K.O. 8. Artikel 53 K.O. 9. Zending. 10. Evangelisatie in de Provincie. 11Kas hulpbehoevende Diaconieën. 12. Controle boeken en bescheiden Quaestores. 13. Geestelijke verzorging militairen. 14. Arbeid onder schippers. 15. Geref. Stichting Maatsch. Werk in de Provincie Zeeland. 16. Commissie „Kerk en Deltaplan". 17. Commissie toezicht Zeeuwse Kerkbode. 18. Commissie vaststellen percentage- cijfers. 19. Comité Diakonaal jaar. 9. Regeling van de volgende Particuliere Synode 1965. 10. Aanwijzing drukker Acta 1964. 11. Rondvraag. 12. Vaststelling der korte notulen. 13. Sluiting. In opdracht van de Part. Synode, Namens de Raad der roepende kerk 1964, Ds. E. JANSEN, praeses h.t. D. J. ROUW, scriba, Goes, Wilhelminastraat 16d, tel. (0 1100) 66 76. VERGADERING van de Classis Middel burg, gehouden 12 mei 1964 in het Jeugdgebouw te Middelburg. Namens de roepende kerk Middelburg opent ds. Verschoor de vergadering. Hij leest een gedeelte van Psalm 25, laat zin gen Ps. 25 7 en gaat voor in gebed. Na een welkom aan alle afgevaardig den, speciaal de diakenen, welke deze keer ook aanwezig zijn, wordt de kerken Grijps- kerke en Gapinge verzocht de credentie brieven na te zien. Alle kerken zijn wettig vertegenwoor digd. De vergadering wordt geconstitueerd. Als moderamen neemt zittingds. Ver schoor, praeses ds. Van Ulden, assessor ds. Streefkerk, scriba I en ds. Van Til, scriba II. De praeses wijst er op, dat ds. Van Ul den deze keer voor het laatst in ons mid den is wegens zijn in dienst treden bij de Landmacht als Veldprediker in lang ver band. Voorts spreekt hij zijn blijschap uit over het blijven van ds. Boonstra in onze classis en memoreert het beroepingswerk van de kerk van Souburg, dat tot nu toe niet het gewenste resultaat heeft gehad. De notulen van de twee .vorige verga deringen worden door ds. Streefkerk ge lezen en door de vergadering vastgesteld. Ingekomen stukken 1. Namens de kerk van Middelburg zijn de boeken van deputaten voor Evangelisa tie, van de classicale quaestor, van pen ningmeester deputaten hulpbehoevende kerken en van de deputaat classicale col lecten nagezien en in orde bevonden. 2. Van deputaten voor de geestelijke verzorging van de opvarenden ter koop vaardij, waarin o.m. gevraagd wordt aan dacht te vestigen op een predikant, die bereid is een jaar mee te reizen met de koopvaardij. 3. Van de kerk te Vlissingen. Verzocht wordt de toestemming van de classis om in Vlissingen op tweede Pinksterdag een gezamenlijke kerkdienst te houden met de Ned. Herv. gemeente aldaar, waarin zul len voorgaan ds. Kornet en ds. Kwast. Toegestaan. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra. 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Van Til. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Boonstra. Collecte Kerkbouw. In alle diensten verkiezing ambtsdragers. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Den Hengst te Grijpskerke. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Everaars te Schiedam Domburg 10 uur Ds. Pontier, 2.30 uur Ds. Verschoor. Gapinge 9.30 uur Ds. Boot, 2 uur Ds. Gommer. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 uur Ds. Gommer, 2.30 uur Ds. Boot. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Candidaat Helderman te Amsterdam. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Ds. Van Ulden, 2.30 uur Cand. De Hoog. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Mantz te Rozenburg. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Ds. Hoogerwerf. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.3Ó u. Ds. Ringnalda, Middelburg Terneuzen 10 en 4.30 uur Cand. De Jonge, Amsterdam Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Drimmelen, Klundert Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Steunenberg te Rotterdam. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Den Boer. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. Goedendorp. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Couvée te Bennekom. 5 uur Ds. Kats. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Couvée. Collecte Kerkbouwschuld. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 u. Ds Oegema, Arnemuiden Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Bed. H. Av. en Dankz. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Cand. Kuyk te Amsterdam. Kruiningen 10 en 5 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Jansen te Goes. Nieuwdorp 10.30 uur Ds. De Craene, 5 uur Ds Mintjes Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Bed. H. Av. en Dankz. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Kornet te Vlissingen. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Baayen te Zuidland. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Vreugdenhil te 's-Gravenhage. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Snel te Nieuwveen. Bed. H. Av. en Dankz. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 9 en 4.45 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. De Jong te 's-Gravenhage. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Hoogsteen. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Voormiddag Bevestiging Ambtsdragers. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Huyser. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 2.30 uur Ds. Van Duinen, Zwijndrecht Zonnemaire 10 en 2.30 uur

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1964 | | pagina 3