Uit de Gemeenten <=Oan HIER en DAAR NIEUWS Predikbeurten zondag 26 april 1964 GEREFORMEERDE WAARNEMERS NAAR „REFORMATORISCH CONCILIE" Naar de grote internationale vergade ring van de Wereldbond van presbyteri aanse en gereformeerde kerken, die in augustus te Frankfurt in Duitsland wordt gehouden, zenden de gereformeerde kerken van Nederland twee waarnemers. Dit zijn prof. dr. D. Nauta uit Amsterdam en dr. O. C. Broek Roelofs uit Zuidlaren. Thema van dit „reformatorische conci lie" in Frankfurt is de oude pinksterhymne „Kom Schepper, GeestMen verwacht vertegenwoordigers uit meer dan vijftig landen. Grote delegaties komen uit Ame rika en de landen van oost- en west-Euro pa. Maar ook uit de jonge kerken van Azië en Afrika meldden zich reeds tien tallen vertegenwoordigers aan, o.a. uit Ni geria, Nyassaland, Ruanda, Formosa, Pa kistan, Korea en Thailand. Bij de wereldbond, in het engels bekend als „World Presbyterian Alliance", zijn 93 presbyteriaanse- en gereformeerde kerk genootschappen met in totaal vijftig mil joen leden aangesloten. De gereformeerde kerken van ons land zijn geen lid, maar zij werden wel uitgenodigd voor de grote vergadering in Frankfurt. Drie nieuwe kerkgemeenschappen zullen tijdens deze vergadering hun intrede doen in deze wereldbond, o.a. de Indonesische Christelijke Kerk. Tot deze kerkgemeen schap behoren de christelijke kerken van west-, midden- en oost-Java. Zij tellen samen 32000 leden in '55 plaatselijke ge meenten. De kerk van midden-Java is oor spronkelijk als een chinese kerk ontstaan uit de Nederlandse gereformeerde zending in Indonesië. De beide andere kerken, die in de we reldbond worden opgenomen zijn de ge reformeerde kerk van Algerije (1500 le den) en de presbyteriaanse kerk van Tsonga in Zuid-Afrika (11000 leden). LANDDAG VOOR HET SCHIPPERSWERK. Voor allen, die betrokken zijn bij het gereformeerde kerkelijke werk voor de schippers wordt op zaterdag 2 mei in Am sterdam een landelijke medewerkersverga dering gehouden. Het centrale onderwerp voor deze dag is „Het geestelijk gesprek met de schipper". Dit wordt ingeleid door ds. H. H. Grosheide van het evangelisatie vormingscentrum in Baarn. De bijeenkomst vindt plaats in de grote zaal van de Kei- zersgrachtkerk te Amsterdam (Keizers gracht 566) waar 's middags ook een ge zamenlijke maaltijd is. Men begint 's mor gens om half elf. ZWOLLE TREFPUNT VOOR DE GEREFORMEERDE MANNENBOND. Voor de meer dan vijfhonderd gerefor meerde mannenverenigingen van ons land wordt op dinsdag 12 mei in de Zuiderkerk te Zwolle de jaarlijkse bondsdag gehou den. De besprekingen zijn ditmaal gericht op de veranderingen en vernieuwingen in het kerkelijk leven. Dit thema wordt aan gegeven door bondsvoorzitter ds. A. I. Koffeman, die zal spreken over „Oude op dracht, nieuwe dienst". Voorts spreken prof. dr. J. T. Bakker uit Kampen over „Veranderingen in de structuur van de ge meente" en ds. H. H. Grosheide, vormings predikant voor de evangelisatie in Baarn over de vraag „Zou het ook anders kun- De bond telt thans bijna 11.000 leden. Vergeleken met het vorige verslagjaar daalde het ledenaantal met 570. Men wil dit ledenverlies trachten op te vangen door het stichten van verenigingen voor jongere mannen, waarmee men een betere door stroming van jeugdvereniging naar de mannenvereniging hoopt te bereiken. Ook zoekt men naar meer eigentijdse vormen voor de vergaderingen. nen De originele pepermuntplant! De originele KING pepermunt! (Ingez. mededeling) ARNEMUIDEN. Voor de kerkbouwactie. Tot onze grote vreugde mogen wij U uitnodigen op onze verkoopmiddag en -avond, die D.V. 9 mei, 's middags om half 3, door Ds. Oegema officiëel ge opend zal worden. Er is werkelijk enthousiast gewerkt. In de week van 2026 april komen de Wijkdames de gemaakte goederen bij U ophalen. De gemeente wordt gelegenheid gegeven het geheel des morgens tussen 1112 uur te bezichtigen in het Verenigingsgebouw. Laten we vooral niet vergeten het grote doel, te komen tot de bouw van een nieu we kerk, een bedehuis. Salomo begeerde van God wijsheid, de Here gaf hem daarbij welvaart en van daaruit bouwde hij een prachtig Godshuis. God is een God van orde, maar ook van schoonheid. Waar gouden de portalen zijn, Hoe zullen daar de zalen zijn. De bouwcommissie is dankbaar voor hetgeen reeds is gepresteerd, in het bij zonder wat de lepeltjesactie betreft. GEMEENTEAVOND GEREF. KERK OOSTERLAND. Op 9 april 1964 werd door de kerkeraad met de gemeente een contactavond gehouden. De praeses, br. C. J. Zoeter, opende de ver gadering, liet zingen Ps. 25 vs 2 en 4, las loh. 15:18 en ging voor in gebed. Na een welkomstwoord, in 't bijzonder tot de consulent Dr. Becker, werden de notulen der vorige ver gadering en het jaarverslag gelezen. Uit dit laatste bleek, dat door vertrek het zielental aanmerkelijk was verminderd en op 1 januari tot 60 was gedaald. Door vertrek van ouder ling en scriba br. J. M. de Waal was br. J. Stuy gekozen, die slechts korte tijd in het ambt is werkzaam geweest. Tengevolge van een ernstige ziekte was de kerkeraad genoodzaakt hem op zijn verzoek ontheffing te verlenen. Met dankbaarheid denkt de kerkeraad aan de trouwe arbeid door hem in het ambt verricht. In zijn plaats werd als ouderling gekozen br. J. Op 't Hof. Sterfgevallen hebben in het af gelopen jaar niet plaats gehad, er was één geboorte. Een bijzonder woord van dank aan onze consulent Dr. Becker voor zijn vele arbeid in de gemeente. Met een opwekking tot ge trouwheid en naarstig leven in de wegen des Heren, waarop alleen de zegen des Heren kan worden verwacht en de bede, dat de Here Zijn zegen moge schenken, eindigde dit jaarverslag. Na het zingen van Ps. 89 vs 7 en een korte pauze werden door de boekhouders der kerk en diaconie rekening van hun beheer over 1963 gedaan, voor zoveel nodig toegelicht. Mede gedeeld werd, dat de zittingsperiode van de ambtsdragers door de kerkeraad was bepaald op 6 jaar. Van de rondvraag, die hierop volg de, werd geen gebruik gemaakt. Tot slot be handelde Dr. Becker het boekje van de Engelse bisschop, dat in de Nederlandse vertaling luidt „Eerlijk voor God". Deze schrijver wil de Bijbel zien geschikt voor onze moderne tijd. Deze theologie is verwerpelijk, omdat zij de grondwaarheden van de Bijbel aantast. Op dit onderwerp volgde een goede bespreking. De praeses dankte Dr. Becker zeer hartelijk voor de duidelijke uiteenzetting van een en ander. De praeses merkte nog op, dat hoewel meer deren deze avond hadden kunnen bezoeken, deze avond toch geslaagd mocht genoemd wor den. Dr. Becker eindigde met dankzegging. Aanwezig waren 15 personen. C. J. Z. De Vereniging tot Uitbreiding van het Evangelie in Egypte (Egyp te-zending) hoopt dit keer haar jaarvergadering te houden in Middelburg en wel op zaterdag 9 mei om 8 uur in de consistorie van de Hofpleinkerk. In deze bijeenkomst hopen wij U iets te vertellen met dia's e.d. over de beide zendingsposten in Barrage en Ca- lioub. Op zondag 10 mei hoopt ons bestuurs lid, Prof. Dr. G. C. van Niftrik, de dienst te leiden in de Nieuwe Kerk aan de Groen markt. Deze dienst begint om 10 uur, Alle leden, contribuanten en belangstel lenden zijn van harte welkom. Namens het Bestuur, D. Thomassen a Theussink van der Hoop van Slochteren, Voorzitter. J. J. de Jong Schouwenburgten Cate, Secretaresse. LAATSTE HERINNERING!! Nog eenmaal vestigen wij Uw aandacht op de Voorlichtingsdag van de Theologi sche Hogeschool te Kampen, die op zater dag 25 april gehouden zal worden. Een ieder, die zich nader op de hoogte wil stellen van de situatie en mogelijkheden in Kampen, wordt dan hiertoe alle gelegen heid gegeven. Ontvangst 's morgens om 10.30 uur in het' gebouw van de Hogeschool, Oude straat 6, Kampen. Reiskosten worden voor eindexamen kandidaten e.d. vergoed. UIT DE KERKEN Beroepen te BeilenJoh. Ribberink te Rotterdam-Overschie te Hardenberg H. v. Rhijn te Leeuwarden te Oude- PekelaI. Meijer te Oegstgeest te HoogvlietH. Gilhuis te Balk c.a. Aangenomen naar Anjum H. Fransen te Nieuw-Weerdinge naar Steenwijk (vac. R. Reitsma): W. B. v. Halsema te Roden. Bedankt voor Maassluis (vac. C. Mak): C. v. Rij te Zaandam. Examens. De classis Harderwijk heeft preap. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heren H. D. de Wit, Munniken- weg 7 te 't Harde en A. M. Hoogh, Ro zenstraat 23 te Oldebroek. Beiden zijn ter stond beroepbaar. Afscheid en intrede. Ds. R. Mole- maker is voornemens 17 mei a.s. intrede te doen te Dronten (standplaats Bidding huizen), na bevestiging door ds. B. J. Aal- bers te Dronten, na op 3 mei afscheid te hebben genomen van zijn gemeente te Pingjum Ds. W. R. Barkema is voor nemens 26 april afscheid te nemen van Echten, om 10 mei d.a.v. intrede te doen te Sprang-Waalwijk, na te zijn bevestigd door zijn schoonvader, ds. L. ten Kate te Stedum Ds. D. J. Suurmond hoopt 26 april afscheid te nemen van Vleuten-De Meern, om 10 mei d.a.v. intrede te doen te Purmerend, na bevestiging door ds. P. B. Suurmond te Baarn. Ds. W. Haver kamp te Anna Jacobapolder is voornemens 10 mei intrede te doen te Aalsmeer. Ds. J. H. Nawijn te Moordrecht is voor nemens 2 augustus afscheid te nemen van Moordrecht wegens vertrek naar Zierik- zee. V Ds. E. de Jong te Winterswijk is uit het ziekenhuis ontslagen. Hij zal even wel de eerstkomende 2 maanden nog rust moeten houden. Ds, H. J, Kouwenhoven. De nestor van de predikanten van Wageningen, ds. H. J. Kouwenhoven, heeft met ingang van 1 juli emeritaat aangevraagd. Ds. Kouwen hoven werd 19 juni 1894 te Groningen, waar zijn vader, de later zo bekende H. J. Kouwenhoven van Leiden, toen predikant was, geboren. Ds. Kouwenhoven aan vaardde 13 juni 1926 het predikambt te Leidschendam. 13 oktober verwisselde hij deze gemeente met die van Wageningen, waar hij wijlen ds. C. L. F. van Schelven opvolgde. Dr. M. J. Mulder. Op voorstel van de kerk van Wijhe verleende de classis Deventer aan dr. M. J. Mulder te Vlaar- dingen, wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de theologische faculteit aan de V.U., toestemming binnen dit classicaal ressort in de eredienst een stichtelijk woord te spreken. Amerongen. De mogelijkheden wor den besproken voor een gezamenlijke kerk bouw met de Hervormde gemeente te Leer- sum. Assen, In mei zal worden begonnen met de bouw van een kerkelijk centrum op de hoek Thorbeckelaan-Nobellaan. Naast de kerkzaal zijn zalen gepland voor het houden van allerlei aktiviteiten. Een toren moet om financiële redenen achter wege blijven. Bunschoten-Spakenburg. Tijdens een kerkeraadsvergadering heeft men gespro ken over de predikantstraktementen. Aan de classis zal bericht worden gezonden, dat men er naar streeft het salaris aan te passen bij dat van een hoofd van een ULO-school. 's-Gravenhage-Escamp. Het in aan bouw zijnde bejaardenpension „Campdui- nen", dat aan de Thorbeckelaan verrijst, hoopt men half augustus in gebruik te ne men. Tot directrice is benoemd zuster A. C. Moolenaar te Dordrecht, die aldaar se dert tien jaar als wijkverpleegster werk zaam is. Groningen. De plan-commissie van de kerken van groot-Groningen heeft een nieuwe opzet tot samenwerking van de vier deelkerken met betrekking tot kerk bouw etc. ontworpen. Voorgesteld wordt CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra. 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Van Til. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Boonstra. Collecte Diaconie. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Dhr. Van Leerdam te Serooskerke. Arnemuiden 10 uur Ds. Boot, 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 uur 2.30 uur Ds. Boonstra. Gapinge 9.30 uur Ds. Oegefna, 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 uur Ds. Den Hengst, 2.30 uur Ds. Streefkerk. Koudekerke 8.45 uur Ds. Bosman, 2.30 uur Ds. v. Til Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. De Graaf te Almkerk. Veere 10 uur Ds. Streefkerk, 2.30 uur Ds. Den Hengst Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder Westkapelle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Kornet. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Ringnalda te Amsterdam Bed. H. Av. en Dankzegging. Axel 10 en 3 uur Ds. Mantz te Rozenburg. Breskens 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Bos, Hoofdlegerpredikant. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Elshout te Koudekerke. Oostburg 10 en 2.30 uur Cand. Wessels te Schelling- wolde. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Verbeek. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Kats. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Bed. H. Av. en Dankzegging. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes Westerkerk) 10 uur Cand. Pieterse te Voor schoten. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 26. Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Cand. Pieterse. Collecte voor de aflossing Kerkbouwschuld. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Verschoor te Vlissingen. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Bed. H. Av. en Dankzegging. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Bed. H. Av. en Dankzegging. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Meyer, Oegstgeest Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Warnink, Zaandijk Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Donner, Scheveilingen' Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 8.30 en 4.45 uur Ds. Van Egmond. Bed. H. Av. en Dankzegging. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Haamstede 10 en 5 uur Cand. Stroes te Haarlem. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Bed. H. Av. en Dankzegging. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds. Koning te Woerden. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 2.30 uur Ds. Spilker te Utrecht. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Den Heeten.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1964 | | pagina 3