Uit de Gemeenten NIEUWS Predikbeurten zondag 8 en woensdag 11 maart 1964 (Biddag) 4. Praeses heet allen welkom, speciaal ds. Heemskerk, voor het eerst ter classis aanwezig. Een gelukwens gaat naar Axel. Ook naar Terneuzen gaat een felicitatie, want ds. Gispen nam het beroep aan. Aar denburg, Breskens en Oostburg zijn aan gelukwensen helaas nog niet toe. Praeses wenst hen sterkte bij het beroepingswerk. 5. De Classis besluit een telegram te verzenden met de volgende inhoud ,,Aan H.K.H. Prinses Irene, Paleis Soetdijk. „Bij Uw verloving met Z.D.H. Don „Carlos de Bourbon bidt de Classis Axel „der Gereformeerde Kerken in vergade ring bijeen te Terneuzen Uwe Konink lijke Hoogheden de Zegen des Heren toe „als vervat in Numeri 6 24, 25 en 26 „De Here zegene U en behoede U „De Here doe Zijn aangezicht over U lichten en zij U genadig „De Here verheffe Zijn aangezicht over U en geve U vrede.'' 7. De actuarius doet mededeling van de gevoerde correspondentie. 8. De kerken van Aardenburg, Breskens, Oostburg en Terneuzen vragen een con sulent. ,Ze krijgen die ook, maar 't kost wel wat gepuzzel. Alle predikanten worden met één of anderhalf consulentschap bedeeld. Zelfs ds. Heemskerk, nog pas twee dagen in de Classis, ontkomt er niet aan. Aarden- burg krijgt ds. Hoogerwerf. Breskens ds. Verbeek. Oostburg ds. Heemskerk voor de catechisatie en ds. Hoogerwerf voor het overige werk. Terneuzends. Verbeek voor de catechisaties en ds. den Boer voor de andere werkzaamheden. Volledigheids halve zij nog vermeld, dat ds. den Boer nog consulent is van Zoutespui. Sterkte 9. Ingekomen stukken a. Dankbetuiging voor het medeleven bij het overlijden van. br. D. M. Kunst. b. Bericht van de Classis Tiel, dat zij aan ds. J. Weitkamp te Zaltbommel op zijn verzoek ontheffing heeft verleend uit zijn ambt als dienaar des Woords. De Classis neemt hier met droefheid kennis van. c. Opgave Jaarboekje. d. Verzoek van ds. M. Boot, prov. dep. militairen, een nieuwe primus deputaat in de Classis te benoemen, in verband met het a.s. vertrek van ds. de Vries. Zie be neden. e. Van br. W. Bogaards te Yerseke het kasoverzicht 1963 van de interclassicale kinderbijslagregeling. De Classis betreurt het, dat deze regeling nu is stopgezet. Zij heeft het altijd een heel mooie regeling ge vonden en heeft de bezwaren van een an dere Classis nooit goed kunnen begrijpen, laat staan delen. Besloten wordt br. Bo gaards hartelijk te danken voor het vele, soms ondankbare werk door hem verricht. Voorts zijn de kerken er in grote meerder heid vóór de interclassicale regeling voor de eerste twee kinderen te continueren. Daarom zal aan br. Bogaards gevraagd worden een berekening hiervoor te maken en die aan de kerken toe te zenden. Wanneer van een nieuwe regeling niets zou komen en het overgebleven saldo over de Classes zou moeten worden verdeeld, zal dat gedeelte, dat aan de Classis Axel toekomt, verdeeld worden onder de beide ongehuwde predikanten, als boekenbon. Die hebben er dan ook nog eens plezier van 10. Verkiezingen P.S. Tussen de vorige en volgende bedrijven door worden de afgevaardigden gekozen naar de Particuliere Synode, te houden op 3 juni a.s. te Goes. Benoemd worden PredikantenDi. den Boer en Verbeek, primiDi. Heemskerk en Hoogerwerf, sec. Ouderlingen: F. J. de Ruyter (Terneu zen) en A. de Waard (Axel), primi I. J. van Bortel (Schoondijke) en J. Haak (Aar denburg), secundi. Diaken G. v. d. Driest (Oostburg), pri mus C. A. den Hollander (Terneuzen), secundus. 11Rapporten aHulpbehoevende kerken. Br. de Feij- ter (Schoondijke) brengt verslag uit. De tractementsverhogingen werken door in de steunaanvragen. Deputaten hadden het daardoor moeilijker dan andere jaren. De bedragen worden vastgesteld, advies zal gegeven worden aan de Part. Synode. Op verzoek van br. de Feijter besluit de Clas sis in dit deputaatschap weer een predikant te benoemen. Zie beneden. Blijkbaar be schouwt dus nog niet iedereen predikanten als financieel ondeskundig b. Classis contracta. Ds. den Boer rap- perteert over de gehouden Classis contrac ta, waar de stukken van ds. Van Hattem, ds. Heemskerk en ds. De Vries werden na gezien en in orde bevonden. c. Collecten. Hierover rapporteert ds. De Vries. Enkele kerken hebben hun col lecten van 1963 nog niet geheel in orde. d. Zending. Ds. Verbeek brengt verslag uit over de Zending. Hij vraagt de kerken de achterstallige bijdrage over 1963 nu spoedig over te maken. De begroting voor dit jaar vertoont een kleine verhoging. Op 1 januari 1964 waren 28 zendingsarbeiders te velde, 16 met verlof, 4 in opleiding. Ge memoreerd wordt de zorgwekkende poli tieke situatie in Rwanda. e. Evangelisatie. Namens deputaten rap porteert ds. Van Hattem. De door Aarden burg, Breskens en Terneuzen gevraagde steun wordt toegezegd. Gunstig advies zal worden gegeven aan de Part. Synode. In eigen Classis moeten dit jaar 2 collecten gehouden worden. Enkele kerken zijn ach ter, één heeft zelfs over 1962 nog niets bijgedragen. Het gironummer van classicale deputaten is: 51 59 87 t.n.v. De Twentsche Bank te Terneuzen, ten behoeve van Deputaten Evangelisatie in de Classis Axel. 12. Benoemingen Door het vertrek van ds. Van Hattem en ds. De Vries krijgen een aantal deputaatschappen een nieuwe bezetting. De belangrijkste wijzigingen zijn: Art. 48 Classisds. Heemskerk, W. Kurvink (Zaamslag) en Jac. de Feijter (Terneuzen). Kerkvisitatie Di. den Boer en Verbeek, pr. Di. Heemskerk en Hoogerwerf, sec. Examina Di. den Boer, en Verbeek, pr.; Di. Heemskerk en Hoogerwerf, sec. Controle collectends. Hoogerwerf. Evangelie onder Israëlds. Hoogerwerf. Geestelijke verzorging militairends. Heemskerk, pr. ds. Hoogerwerf, sec. Evangelisatie prov.ds. Verbeek, pr. ds. Gispen sec. Evangelisatie Classisds. Gispen, ds. Verbeek en br. Passchier (Schoondijke). Doofstommen ds. Gispen. 13. Rondvraag a. Aardenburg vraagt afvaardiging bij het afscheid van ds. De Vries op 23 fe bruari. Vraagt tevens vacaturebeurten. b. Oostburg vraagt eveneens vacature beurten. Naar mogelijkheid zal daarin voorzien worden. c. Terneuzen vraagt afvaardiging bij het afscheid van ds. v. Hattem op 16 februari. 14. De volgende keer gaat de Classis op een avond vergaderen, als proef. Dat zal dan zijn 5 mei 1964 te Schoondijke, 6.30 uui. Samenroepende kerk is Aardenburg. Moderamen ds. Hoogerwerf, praeses, ds. Heemskerk, scriba en ds. den Boer, asses sor. 15. Persoonlijke rondvraag. a. Ds. Heemskerk dankt voor de wel komstwoorden van de praeses bij zijn in trede te Axel en aan het begin van deze elassisvergadering. b. De Classis besluit, dat financiële rap porten voortaan schriftelijk moeten worden uitgebracht en in voldoende mate gesten cild. 16. Afscheid Ds. Van Hattem en ds. De Vries. Beide gaan de Classis binnen kort verlaten. Zij getuigen van hun dank baarheid voor de goede broederlijke en collegiale verhoudingen in de Classis. Het afscheid valt hun moeilijk, maar wij moeten gaan, waar de Meester roept. Praeses dankt ds. De Vries en de assessor ds. Van Hat tem voor alles wat zij deden in en voor de Classis. Gods zegen vergezelle hen op hun nieuwe arbeidsterrein. 17. Sluiting. Praeses verzoekt te zingen Gezang 23 6. Dan gaat hij in dankgebed voor en sluit de vergadering. In opdracht van de Classis, A. J. VERBEEK. Nieuwerkerk. 1. Vrije stof: het is mijn voornemen, om de catechismusprediking over het H.A. in april tc houden (mede met het oog op voortzet. H.A.) en dus enkele zondagen in maart ook 's middags vrije stof te nemen, mede met het oog op de passie-tijd. 2. Biddag: diensten zijn ditmaal om 10 en 3 uur. 's Morgens zal D.V. voorgaan Ds. Den Heeten, 's middags uw eigen predikant. Wij willen de biddagcollecte, inzonderheid voor de kerk, bijzonder bij u aanbevelen namens de kerkeraad. God zegene u en uw gaven 's Avonds hopen we half acht gemeente vergadering te houden, de jaarvergadering. Komt allen getrouw 3. D.V. zal zondag 26 april H.A. gevierd worden. Dit zij met het oog op uw persoon lijke plannen nu reeds meegedeeld. 4. Voorts wensen we ouden en zieken Gods nabijheid. Dit geldt voor Nieuwerkerk en tevens voor Oosterland. J. H. B. UIT DE KERKEN Beroepen te Hoogezand-Sappemeer (vac. S. G. Bloem): D. Passchier te Zwarte- broek te Nagele-Tollebeek (N.O.P.): D. de Heer te Drachtstercompagnie te Heeg D. Barten te Appelscha te Olde- kerk A. J. Aaftink te Hellendoorn te Elim J. A. Gravenstein te Rinsumageest. Aangenomen naar Neede (Gld.): R. de Vries te Gasselternijveen naar St. Pan- eras P. Kooij, kand. te Heemstede naar Creil-EspelP. van Dijk, kand. te Kampen. Bedankt voor Aardenburg-Breskens (met evang. opdracht voor Zeeuws-Vlaande- ren), Doezum, Domburg-Westkapelle, Holwerd, Kapelle-Biezelinge, Oud-Vosse- meer, Oude Pekela, Schagen, Vlagtwedde, Westzaan, Wilnis, Woubrugge, Zoutkamp en Zwaagwesteinde P. Kooij, kand. te Heeriistede voor Lichtenvoorde, Beet- sterzwaag, Sellingen, Pieterburen en Schou werzijl en voor TerzooiP. v. Dijk, kand. te Kampen voor Amsterdam-W. (vac. J. Wiersema): P. Riemersma te Leeuwar den-W. voor Harderwijk (vac. wijlen A. Dercksen): C. Dijkstra te Andijk voor Sneek (4e pred. pl.J. Hengeveld te Gouda. Examens. Aan de V.U. slaagde voor het doet. examen theologie de heer J. G. Klomps te Aalten en voor het prop. exa men A. V. de Nooy te Utrecht. De classis Leiden heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer A. J. Kampherbeek, Boulevard 21 te Katwijk aan Zee, kand. aan de Theol. Hogeschool te Kampen, die terstond beroepbaar is en de classis Schiedam de heer W. J. Markus te Vlaardingen, Wiardi Beckmansingel 451. Onbehagen. De uitspraak van de ge nerale synode inzake het lidmaatschap van de P.v.d.A. heeft in de kerken kennelijk onbehagen gewekt en de gegeven nadere verklaring vermocht dat getuige de reac ties, niet wegnemen. De kerkeraad van Aalten besloot stelde de classis Zutphen voor de synode een verduidelijking c.q. uitbreiding van haar uitspraak te vragen, maar de classis verwierp dit met 18 tegen 16 stemmen. De kerkeraad van Nijkerk besloot tot de synode een schrijven te richten met het verzoek duidelijk uit te spreken, dat van de leden der kerk en met name van de ambtsdragers mag worden verwacht, dat zij de noodzakelijkheid van chr. partijvorming principiëel belijden en ook in de practijk beleven, alsook dat de synode krachtig en publiek onderstrepen zal het besluit van de synode van Zwolle- 1946 terzake genomen. De kerkeraad van Sprang besloot een schrijven tot de synode te richten, wijl hij zich niet ver enigen kan met de door deze vergadering aangenomen slappe houding. De kerkeraad is van oordeel, dat men in de kerken geen ambtsdragers mag aanvaarden die lid zijn van een partij, die Gods Woord niet er kennen ook op het terrein van het politieke (5e LIJDENSWEEK) CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. v. Wilgenburg 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Boonstra. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Til, Openbare Belijdenis. 5 uur geen dienst. „Ontinoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Boonstra, Voorber. H. Av. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. Collecte Kerkelijke arbeid onder studerenden, Ned. Gereformeerden Buitenland, Geestelijke verzorging koopvaardij en kustvaart. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Woensdag Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 7.30 uur Ds. Van Wilgenburg. Collecte: Evangelisatie Beligë, Ned. Bijbelgenootschap Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. W. 10, 2.30 en 7.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 ert 2.30 uur Ds. Gommer, Bed. H. Av. en Dankz. W. 10 uur Ds. Ringnalda, 7 uur Ds. Meijer. Gapinge 9.30 en 2 uur Cand. den Hengst. W. 9.30 uur Ds. Boot, 2 uur Ds. Streefkerk. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. W. 10 en 2.30 uur Ds. Feenstra te Scheveningen. Koudekerke 10.30 en 7 uur Ds. Elshout. W. 9.30 uur Ds. Elshout, 2.30 uur Gem. dienst Ds. Elshout en Ds. Altema. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Boot. W. 10 uur Ds. Meijer, 2.30 uur Ds. Bosman. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Ringnalda. W. 10 uur Ds. Gommer, 7 uur Ds. Bosman. Serooskerke 10 uur Ds. Van Wouwe, 2.30 uur Ds. Oegema. W. 10 uur Ds. Van Ulden, 2.30 uur Ds. v. Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. W. 10 uur Ds. Van Wouwe, 7.30 uur Ds. v. Ulden Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. De Kluis te Santpoort. W. 2.30 uur Ds. Meijer, 7.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. W. 10 uur Ds. Streefkerk. 2.30 uur Ds. Boot. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. W. 10 uur Ds. Bosman, 7.30 uur Ds. Gommer. Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds. Pontier. W. 2.30 uur Ds. Boonstra, 7.30 uur Ds. Pontier. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Hoekstra te Lewedorp. Biddag voor 't Gewas. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Ds. Hoogerwerf. Biduur voor gewas en arbeid. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 10 en 3 uur Prof. Mulder. Zendingszondag. Terneuzen 10 en 3 uur Dhr. W. Blokland, Roosendaal 12 maart 7.30 uur Ds. Kornet te Vlissingen. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Verschoor te Vlissingen Biddag Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Zelle te Leeuwarden. Voorbereiding H. Av. 12 maart 10 en 3 uur Ds. De Craene te Baarland, Biddag voor 't Gewas. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2.30 uur Ds. De Craene. Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Jansen. W. 10 uur Ds. v. d. Veen, 2.30 uur Ds. Vrolijk. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. W. 9.45'uur Ds. Vrolijk te Rotterdam, 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Jansen, Dankz. H. Av. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Kats, Dankz. H. Av. Collecte voor de Kerk. W. Biddag voor Gewas en Arbeid. (Westerkerk) 10 uur Ds. De Craene, Baarland. 7.30 uur Ds. Jansen. (Oosterkerk) v.m. geen dienst, 7.30 uur Ds. ,Kats. Collecte voor Kerk en Diaconie. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 u. Ds. Keur, 's-Gravenhage Namiddag Voorber. H. Av. W. 10 en 2.30 uur Ds. Schaafsma te Rotterdam. Heinkenszand 10 uur Ds. Eikelboom, 2.30 uur Ds. De Craene. W. 10 uur Ds. Eikelboom, 2.30 uur Ds. Booy. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Cand. Zuidema, Badhoevedorp W. 10 en 2.30 uur Ds. Kakes te Rotterdam. Kruiningen 10 uur Ds. Koolstra, 2.30 uur Ds. Kats. W. 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Brederveld. W. 10 uur Ds. Goedendorp, 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. W. 10 uur Ds. Hoekstra, 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. W. 10 uur Ds. Mintjes, 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. W. 10 uur Ds. Booy, 2.30 uur Ds. Eikelboom. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Visscher te Zwijnd recht. W. 7.30 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9 uur Gez. dienst met N. H. Gem. Bidstond Ds. Van der Stoel en Ds. Greve, 4 uur Ds. Van der Stoel. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Cand. Stroes, Haarlem. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Fidder. Poortvliet 10 en 2.30 uur Ds. Van Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 uur Leesdienst, 5 Uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. W. 10 uur Ds. Becker, 7 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Hegger te Velp. W. 11 uur Ds. Scholing, 7.30 uur Ds. Huyser. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. W. 10 uur Ds. Den Heeten, 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds. Feringa te Ulvenhout. W. 10 en 2.30 uur Ds. Wouters te Dordrecht. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing, Bed. H. Av. en Dankz. W. 9.30 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 2.30 uur Ds. Tiemersma, Vlaardingen W. 10 en 7.30 uur Ds. Mulder te Delft. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1964 | | pagina 3