Uit de Gemeenten Officiële Berichten NIEUWS Predikbeurten zondag 1 maart 1964 r" Nieuwcrkcrk. 1. H. Doop: Bediend aan Ronald de Reus, zoon van M. de Reus Johszn en L. Hart man, op zondag 9 februari 1964 (geboren 26 januari 1.1.). Wat de Here betreft, zal deze doop tot zegen zijn voor heel het leven. Laten de ouders met deze beloften veel tot de Here gaan, en Ronnie later zelf ook 2. Kerkdienst. a. Woensdag 11 maart a.s. Bidstond voor het gewas, ditmaal weer 's morgens en 's middags (in de middagdienst D.V. Ds. Den Heeten)Dan zal de Biddagcollecte met bijzondere aandrang bij u worden aanbevolen. Voor de diaconale ook. Maar in het bijzonder voor de kerk. Zulk een bijzondere collecte is zo brood nodig. Met ernst wordt dit door de kerkeraad u op het hart gebonden. b. Na de biddag, dus met ingang van zon dag 15 maart zal de middagdienst weer aanvangen om 5 uur. c. Met Pasen zal er weer een dienst zijn waar te nemen in Oosterland. Daar zal de morgendienst zijn om 9 uur, bij ons om half elf. li wilt dit half uurtje wel verzetten, om een kleine zusterkerk te helpen. 3. Kerkvisitatie D.V. woensdag 8 april, 's av. 7.30 uur. 4. Jeugdwerk a. Kleine meisjesclub wat 'n aardig werk, om een paar keer plaatjes te vertonen (Bijb. geschiedenis, Vad. geschiedenis, en over allerlei). Vooral de gekleurde plaat jes over de Bijb. geschiedenis treffen het jeugdig hart altijd weer. Nu zijn de jon gens aan de beurt. b. Jeugdvereniging 's zondagsavonds. Juist zou de bespreking aanvangen over de brief aan Filemon, toen we weer 's bin nen stapten. Houdt dit vast, vrienden en vriendinnenhet onderzoek van Gods Woord De tijd, daaraan besteed, is goed besteed, jonge Bereeërs (Hand. 17 11). J. H. B. Oosterland. 1. Br. Stuy Sr., in een ziekenhuis te Rotterdam opgenomen, heeft wel uw aller voorbede no dig, brs en zrs. Mogen daar nog middelen worden gevonden en worden gezegend om pijnen te verlichten. Het is onze bede, dat onze br. kennelijk mag ondervindenHij heeft onze krankheden op zich genomen, en onze ziekten heeft Hij gedragen. De Here sterke en bemoedige ook zijn vrouw. 2. Verder een groet aan allen, en jongelui, tot ziens jullie acht op de catechisatie. J. H. B. LAATSTE OPROEP VOOR DE RECRUTENDAG van donderdag 5 maart a.s. Het programma heeft in de vorige af levering van de Kerkbode vermeld gestaan. Opgave uiterlijk 2 maart a.s. bij Chr. van Ulden, Noordweg 206, Sint Laurens. PARTICULIERE SYNODE 1964 van de Gereformeerde Kerken in Zeeland. Ter voldoening aan het gestelde in ar tikel 10 van de Handelingen van de Parti culiere Synode der Gereformeerde Kerken in Zeeland 1963, roept de Raad van de daarin genoemde samenroepende kerk de kerk van Goes de Gereformeerde Kerken in Zeeland op, ter vergadering in Particuliere Synode, te houden op D.V. woensdag 3 juni a.s., aanvang 9.00 uur, in de Gereformeerde Oosterkerk, Bergweg 88 te Goes. De kerken en Deputaten worden vrien delijk, maar dringend, verzocht stukken, rapporten en begrotingen voor deze ver gadering vóór 1 mei a.s. te willen toezen den aan de scriba van voornoemde roepen de kerk. Door de roepende kerk te contro leren boeken en bescheiden voor die ver gadering dienen eveneens vóór 1 mei a.s. te worden ingezonden aan br. P. S. Mari- nussen, Kon. Wilhelminastraat 29 te Kloe- tinge, tel. (0 1100) 52 31, samenroeper van de door de roepende kerk aangewezen controlecommissie. Deze kerk zorgt voor de vermenigvuldi ging der rapporten etc., en tijdige toezen ding aan de leden der Part. Synode en de kerken in de provincie, en zal gaarnè voor komen, dat de leden eerst op de zitting der P.S. van deze rapporten kennis kunnen nemen. Wilt U daarom, zo mogelijk niet tot de uiterste datum wachten met het in zenden der stukken Actuariï van de laatstgehouden, c.q. bin nenkort te houden Classisvergaderingen in het ressort der P.S. worden verzocht de juiste namen en adressen (en eventueel la tere wijzigingen) van zowel de primi- als de secundi-afgevaardigden naar de P.S. te willen opgeven aan de scriba van de roe pende kerk. Namens de roepende kerk voornoemd, Ds. W. KATS, praeses h.t. D. J. ROUW, scriba, Wilhelminastraat 16d, Goes, tel. (0 1100) 66 76. Goes, 19 februari 1964. KORT VERSLAG van de vergadering van de Classis Middelburg der Geref. Kerken, te Middelburg, dinsdag 11 februari 1964. 1. Ds. Van Til opent de vergadering. Gelezen wordt Openb. 5 614 gezon gen Gez. 17. De praeses richt woorden van welkom tot Ds. Ringnalda, feliciteert de kerk van Grijpskerke, die de vacature spoedig vervuld zal zien D.V., feliciteert Ds. Boonstra met het beroep van Ermelo, en spreekt de wens uit, dat ook de kerken Oost- en West-Souburg, Domburg en Westkapelle spoedig het beroepingswerk met het begeerd resultaat bekroond mogen weten. 2. De credentiebrieven worden nagezien. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. De kerken Oost- en West-Souburg, Kou- dekerke en Domburg hebben een instructie. 3. Moderamen Ds. v. Til, praeses Ds. Meijer, assessor Ds. Streefkerk, scriba I Ds. Oegema, scriba II. 4. Het agendum wordt vastgesteld. 5. Ds. Streefkerk leest de notulen van de vorige vergadering. 6. Ds. Kornet rapporteert over de ge voerde correspondentie. 7. Ingekomen stukken a. Van de kerk van Domburg, dat scriba van de kerk geworden is br. H. Geertse. b. Van de Classis Tiel, dat Ds. Weit- kamp van Zaltbommel op zijn verzoek ont heffing gekregen heeft uit zijn ambt als Dienaar des Woords, wegens consciëntie bezwaren. c. Van br. Van Veeren, dat hij de re gionale leiding van de Actie 1964 S.S.K. niet op zich nemen kan. d. Van de kerk van Westkapelle ver zoek om vacaturebeurten. e. Van de kerk van Breskens. Hetzelfde verzoek. f. Van de Stichting voor Maatschappe lijk Werk en Gezinsverzorging op het Platteland van Walcheren, verzoek om Ds. Van Wouwe, die als bestuurslid moet aftreden, in zijn functie te continueren. 8. Instructies a. Van de kerk van Oost- en West- Souburg, verzoek om na elke Classisver- gadering een besluiten-register toe te zen den aan de kerken. Aan dit verzoek zal voldaan worden. b. Van de kerk van Domburg. Een ver zoek om een bijdrage in de installatiekosten van de beroepen predikant. Zal in handen gegeven worden van de Deputaten Hulp behoevende Kerken. c. Van de kerk van Koudekerke, of de Classisvergadering op een avond in de week of op zaterdag gehouden kan worden. Dit zal niet mogelijk zijn. 9. Vacaturebeurten. Domburg -Westkapelle: 4 oktober Ds. Verschoor. 18 oktober: Ds. v. Wouwe. 25 oktober Ds. Boonstra. 1 novemberDs. Boot. 15 nov. Ds. Bosman. 22 november Ds. Elshout. 29 november Ds. Gommer. 6 decemberDs. Meijer. 13 december: Ds. Oegema. 27 december Ds. Streefkerk. Breskens: 18 oktober Ds. v. Wilgenburg. 15 november Ds. Brederveld. 20 december Ds. Den Hengst. 10. Rapporten a. Zending. Ds. Streefkerk doet enkele mededelingen. In Rwanda blijft het werk zeer moeilijk. Ds. Slomp vertrekt naar Pakstistan. Ds. Luyendijk zal enige tijd op Soemba werken. Het quotum zal 10% ver hoogd moeten worden voor de tweede helft van 1964. Br. Cornelisse van St. Laurens werkt voor het Idenburgfonds. Ds. Van Til attendeert op een Israël- Zomercursus, in augustus 1964, in het Eyk- manhuis te Driebergen. Ds. Bavinck van Doorn laat waarschuwen tegen de Kib- boets-romantiek. b. Evangelisatie Ds. Ringnalda is tot het werk ingeleid. Hij spreekt woorden van dank voor de zeer hartelijke ontvangst in de Classis. c. Een enkele mededeling over het zie- kenhuiswerk. d. Classicale quaestor. Rekening en be groting worden besproken. Van de kerken in de Classis zal 18.000,worden ge vraagd. e. Hulpbehoevende Kerken. Br. Lavooij rapporteert hierover. f. Ds. Boot spreekt over de G.V. voor militairen. De recrutendag wordt gehouden D.V. 5 maart. g. Br. Lavooij roept, in verband met de rooster voor collecten, enkele kerken ter verantwoording. 11. Vaststelling volgende vergadering. Buitengewone Classisvergadering D.V. 25 februari, 's morgens 9 uur. Moderamen Ds. Van Ulden, praeses Ds. Van Til, assessor Ds. Streefkerk, scriba I Ds. Meijer, scriba II. Gewone Classisvergadering D.V. 12 mei, 9 uur. ModeramenDs. Verschoor, praeses Ds. Van Ulden, assessor Ds. Streefkerk, scriba 12; Ds. Van Til, scriba II. 12. Rondvraag naar Art. 48. Dank van Domburg voor de afvaardiging van de Classis bij het afscheid van Ds. v. d. Bom. Ds. Boot rapporteert over de Ouder lingencursus. Als van Domburg de dank van West kapelle. 13. Persoonlijke rondvraag. 14. Br. de Bruyne bespreekt voor de Commissie Predikantstractementen de nieu we salarisschaal. Ook de kwestie kinder gelden wordt voor de aandacht van de Classis geplaatst. lg. Ds. Meijer gaat voor in dankgebed. Voor de Classis, G. S. OEGEMA, scriba II. KORT VERSLAG van de Buitengewone vergadering van de Classis Middelburg op dinsdag 25 februari 1964. Deze vergadering heeft een bijzonder karakter door het peremptoir examen van kand. P. G. den Hengst, beroepen predi kant te Grijpskerke. Nadat we Ps. 68 10 hebben gezongen en 1 Cor. 12 2831 is gelezen, gaat de praeses ds. Van Ulden ons voor in gebed. De deputaten naar art. 53 K.O. en vele brs. en zrs. uit Grijpskerke worden welkom geheten. De Classis is dankbaar, dat ds. Boonstra bedankte voor het beroep van de kerk van Ermelo. De kerken van Sint Laurens en van Domburg-Westkapelle wordt toegewenst, in een te verwachten of voortdurende vakature spoedig weer een eigen predikant te mogen ontvangen, nu ds. Van Ulden D.V. op 1 juli a.s. voor 4 jaren in militaire dienst gaat als leger- predikant, en nu tot onze spijt kand. Kooy een beroep naar elders aannam. Vóór het examen houdt kand. Den Hengst een preekvoorstel over Matth. 3:3, dat zo gunstig wordt beoordeeld, dat de verwachting van een vlot verloop van het classicale onderzoek aanwezig is. Er blijkt dan ook geen enkel bezwaar tegen toela ting tot de Dienst des Woords en der Sacramenten. De Classis is dankbaar, dat de kerk van Grijpskerke nu D.V. op zon dag 15 maart weer een eigen predikant heeft na een vakature van meer dan een jaar, en feliciteert, nadat Gez. 29 gewijzigd is toegezongen, deze gemeente en haar be roepen predikant hiermee van harte. De vergadering wordt gesloten met dankgebed door de assessor ds. Van Til. In opdracht van de Classis, J. H. MEIJER, h.t. scriba II. UIT DE KERNEN Beroepen te Bussum (vac. L. Ringnalda): L. J. Boeijinga te Rijswijk (Z.H.) te Harderwijk (vac. wijlen A. Dercksen): C. Dijkstra te Andijk te Creil-Espel (N.O.P.): P. van Dijk, kand. te Kampen te Halle (Gld.): A. J. Bos te Marum (Gr.) te Goor D. de Heer te Dracht- stercompagnie. Aangenomen naar Leiden (vac. H. Heu- le): J. Bovenberg te Geesteren-Gelselaar naar Katwijk a. d. Rijn A. C. v. Beek te Ottoland naar Drijber St. J. Ver veld te Scharnegoutum - naar Zaltbom mel W. de Graaf te Almkerk naar ZierikzeeH. J. Nawijn, te Moordrecht. Bedankt voor Bleiswijk en voor Wie- ringerwerf A. C. van Beek te Ottoland voor Ermelo J. Boonstra te Middelburg. Examens. De classis Amsterdam heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heren F. de Jonge en H. Kuijk, beiden te Amsterdam-W. Ds. A. J. Jelsma te Dordrecht heeft de Visser-Neerlandiaprijs, groot 1.000, gekregen voor zijn in opdracht van het Algemeen Nederlands Verbond geschreven televisiespel, getiteld „Het geweer", dat (4e LIJDENSWEEK) CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Wijnja te Drachten. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Wijnja. 5 uur Ds. Van Til. Collecte Kerkbouw. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Ringnalda. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 uur Ds. Van Egmond te Oosterbeek, 2.30 uur Ds. De Jongh. Gapinge 9.30 uur Ds. Streefkerk, 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10.30 uur Ds. Elshout, 2.30 uur Ds. Verschoor. Koudekerke 9 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 uur Ds. Boot, 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 10 uur Ds. De Jongh, 2.30 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS AXEL. Aardenburg 9.30 uur Cand. Kampherbeek te Katwijk aan Zee, 5 uur Ds. Hoogerwerf. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Ds. Goslinga te Amsterdam. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 10 en 3 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Schouten te Utrecht. Oostburg 10 en 2.30 uur Cand. Schuman, Amsterdam. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. v. Wilgenburg, Middelburg. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Kornet te Vlissingen. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur geen opgave ontvangen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Heijden. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Végh te Boechout. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 24. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Végh. Collecte voor de hulpbehoevende kerken in Classis cn Provincie. Extra-collecte voor de kerkbouw in Boechout. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Van Rheenen, Colijnsplaat. Kruiningen 10 uur Ds. Koolstra, 5 uur Ds. Booy. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds. Bosman te V rouwenpolder Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Vreugdenhil te 's-Gravenhage. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Van Egmond. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Maaskant. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Maaskant te Leiden. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. 4 maart 10 en 7 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Vollenhoven te Stiphout. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds. Visscher te Zwijndrecht. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 2.30 uur Ds. Van Houten te Aalsmeer. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1964 | | pagina 3