Naamplaten r Uit de Gemeenten Officiële Berichten Van de G.J.O. I LITT00IJ 0LTH0FF 044 NIEUWS LEESTAFEL Predikbeurten zondag 19 januari 1964- de gemeente VOOR NAAR Nieuwerkerk. 1. Breking des broods: a.s. zondag 19 januari voorber. pred. voor het H.A. en 26 januari de viering zelf- D.V. Hoe is het Zullen we nu niet op anderen zien Er is zulk een farizeïstisch gevaar om te denkenik ga niet zo maar als die anderen, ik ben eigen lijk beter daarin dan die anderenAch, we hebben met God alleen te maken en met de Here Jezus. Ook gij avondmaalganger, die wèl hoopt te gaan. Is uw leven een leven der dankbaarheid, dicht bij God Hij geve goede zondagen voor en bij het H.A. 2. Nu het jaar 1963 voorbij is, zullen de ver jaringsbusjes weer geleegd worden. U hoort er wel nader van. 3. Hartelijk dank voor alle attenties op 20 dec. J. H. B. Oosterland. Op de jongeren-catechisatie hier (en ook in Nieuwerkerk) kwam de naam Timotheüs ter sprake. Wat een voorrecht van der jeugd af aan de Here te vrezen als hij. Ik weet schrijft Paulus dat het geloof in u woont, en dat het ook heeft gewoond in Eunice, uw moeder, en in Loïs, uw grootmoeder. Een godvruchtige linie 't Kan ook zo anders gaan afglijdend in de geslachten. Wat doet u Vertellen over God aan uw kinderen dóórgeven, vóórleven, Zijn dienst J. H. B. AGENDUM van de Classis Zierikzee van de Gereformeerde Kerken in Neder land D.V. woensdag 5 februari 1964, lokaal Geref. Kerk, Zierikzee, St. Do- musstraat, des voormiddags 9.30 uur. 1. Opening door de samenroepende kerk: Zierikzee. 2. Nazien der credentiebrieven door de kerk van Zonnemaire. 3. Constituering van de vergadering en het moderamen Ds. G. den Heeten, Praeses H. Scholing, Assessor Dr. J. H. Becker, Scriba br. J. M. de Waal, Actuarius. 4. Vaststelling der notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies en voorstellen. 7. Rapporten. 8. Benoemingen. 9. Rondvraag naar art. 48 K.O. 10. Regeling der vacaturebeurten. 11. Hoofdelijke rondvraag. 12. Aanwijzing van de samenroepende kerk. 13. Vaststelling van de datum der volgen de vergadering. 14. Persverslag. Namens de samenroepende kerk van Zierikzee, J. C. VAN DEN DOEL, Praeses. L. VAN SLUIS, Scriba. AFD. ZEELAND Op vele plaatsen in onze provincie, waar wel meisjes- en jongensclubs zijn, bestaan echter geen ouderbesturen. Dat is een vreemde zaak zo iets als een school zon der schoolbestuur. Immers, de opvoeding van onze meisjes en jongens is in de eerste plaats de taak van de ouders. Het jeugdwerk geeft in de opvoeding een eigen bijdrage. De ouders dienen echter de verantwoordelijkheid te dragen en niet de leider of leidster van de club. Deze mensen zijn op een bepaald terrein de helpers bij de opvoeding door de ouders. Door middel van een oudervereniging, met als uitvoerend orgaan een ouderbe stuur, houden de ouders toezicht op het gereformeerd clubwerk. De leden van dit bestuur ontvangen het tweemaandelijks blad „Stimulans", waarin zij mededelingen omtrent de taak van het ouderbestuur vin den. Tevens ontvangt de secretaris van het bestuur maandelijks het Leidersblad ter circulatie onder de leden van zijn bestuur en ter oriëntering op de mogelijkheden voor het clubwerk. Wanneer er bij U nog geen ouderver eniging is, laten enkele mensen dan eens samenkomen om er over te spreken en no digt U dan tevens uit de heer J. I. de Regt, het bestuurslid dat speciaal met deze taak is belast. Zijn adres is De Landregtstraat 7, Souburg, tel. (0 1183) 5 82. Het Afdelingsbestuur wil U graag van dienst zijn, zorgt U er voor dat zij inder daad dienst kan betonen in het belang van onze meisjes en jongens. Lonen en prijzen brengen onrust, maar ook moeilijkheden voor vele zakenlieden. Christen zijn en zakendrijven is dikwijls zo moeilijk. Laten wij bidden voor hen, opdat zij de moed hebben „zakelijke" maar soms ook „onzakelijke" besluiten te nemen. Maar laten wij ook beseffen, dat een „vast salaris" maar heel betrekkelijk is en dat voor ons allen, in het vrije bedrijf of niet, er maar één vastheid is, waar ons leven op steunt. UIT DE KERKEN Beroepen te Domburg-Westkapelle P. Kooy, kand. te Heemstede te Amers foort (vac. G. Veeneman): H. M. Derck- sen te Rotterdam-Charlois te Zwaag- westeinde en te ZweeloR. v. d. Berg, kand. te Emmeloord te Te Heeg R. Molemaker te Pingjum en Zurich te Zaandam (5e pred. pl.)A. ter Hoeve te Heerlen te Aardenburg-Breskens (met evang. opdracht): P. Kooy, kand. te Heem stede te Marknesse (N.O.P.): J. W. Bats, kand. te Amsterdam te Goor H. Koetsveld te Naarden. Aangenomen naar Amsterdam-Sloter- vaart-Osdorp (vac. N. Korenhoff): A. ter Hoeve te Heerlen naar Grijpskerke P. G. den Hengst, kand. te Amsterdam naar Purmerend (2e pred. pl.): D. J. Suur- mond te Vleuten-de Meern. Bedankt voor Culemborg P. Sijtsma te Nederhorst den Berg voor Bleiswijk, St. Pancras en voor Zweelo R. v. d. Berg, kand. te Emmeloord voor Oudewater H. A. Starrenburg te Eefde-Gorssel voor Doezum R. Molemaker te Pingjum en Zurich voor Schiedam (vac. J. Na- wijn): W. B. v. Halsema te Roden voor Harderwijk (vac. wijlen A. Dercksen) en voor Zaandam (5e pred. pl.): A. ter Hoeve te Heerlen voor Overschie (vac. A. Nagelkerke): J. Boonstra te Middelburg voor Utrecht-N. (vac. T. Spilker): L. Zwanenburg te Groningen-O. voor Be- dum (vac. D. Kuiper): A. Wiersinga te Winschoten voor MiddelburgTh. Oostra te Hoogeveen. Examens, De classis Harderwijk heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer E. Pruim, kand. te Olde- broek en de classis Zwolle P. van Dijk, kand. te Kampen en J. H. van Strijen, kand. te Ermelo, waarvan alleen de heer v. Dijk terstond beroepbaar is. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Vroomshoop nam ds. E. C. Kim af scheid van Reitsum met Num. 2027 en 28. Wegens vertrek naar Pakistan .nam ds. J. Slomp afscheid van Zijldijk met Philipp. 4 47. Na bevestiging door zijn schoonzoon, ds. J. J. Lamme van Balk brug met Hand. 18 9 en 10, deed ds. S. E. Wesbonk, gekomen van Leeuwarden, in trede te Vreeswijk met Jes. 40 31. Ds. A. Nagelkerke is voornemens wegens ver trek naar Dordrecht 22 maart afscheid te nemen van Overschie. Ds. M. v. d. Werff, miss. predikant op Soemba, wiens verlofperiode nu geëin digd is, kan om zijn gezin niet meer naar zijn arbeidsveld terugkeren. Hij zal een eventueel beroep gaarne in overweging ne men. Zijn adres is Dalweg 13 te Baarn, tel. (0 29 54) 27 63. Ds. H. L. Hoving te Blacktown in Australië komt 31 januari met verlof naar Nederland. Ds. Hoving, die een Groninger van afkomst is, zal dan verblijven ten huize van zijn ouders v. Slingelandtstraat 103 te Groningen. Bij de uitgeverij W. ten Have N.V. te Amsterdam zijn enkele studies verschenen samengesteld door de Commissie voor So ciale Zaken van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland. Zij zullen nog door meerdere gevolgd worden. De titels van de eerste twee zijn „Welvaart en Welvaartsdenken" en „Sociale Stroomver snellingen in Nederland, dl 1". Elke bundel is samengesteld uit bijdragen van verschillende deskundige auteurs. Het thema van het gehele hier verrichte werk is dat van de eerste assemblée van de Wereldraad van Kerken, gehouden in 1948 te Amsterdam, n.l. een verantwoor delijke maatschappij d.w.z. een maatschap pij, waarin de vrijheid heerst van mensen, die zich verantwoordelijk weten voor ge rechtigheid en openbare orde. Inzonderheid de eerst genoemde bundel is van harte aan te bevelen. Het leven met de welvaart is een opgave kan zelfs een probleem worden. Dat echter de opening van het Woord ook hierover licht ver spreidt, blijkt duidelijk uit de bijdrage van wijlen Prof. Brillenburg Wurth, getiteld Bijbelse waardering van de welvaart. Ook de andere bijdragen zijn zeer instructief. De bundel „Sociale Stroomversnellingen in Nederland" lijkt ons als bundel minder geslaagd, hoewel de bijdragen elk op hoog peil staan. Het lijkt n.l. een bezwaar, dat in één bundel uiteenlopende onderwerpen aange sneden worden zoals over de „onderne ming" en b.v. „een veranderend complex van sociale factoren religie, natie en so ciale ideologie". De artikelen van Prof. van Zuthem en Dr. Albeda vinden we het interessants. Zij gaan over de structuur van de onderne ming, medezeggenschap etc. Hoewel over deze zaken tegenwoordig veel gepubliceerd wordt, kan men in deze stukken niettemin originele opvattingen aantreffen. We zijn benieuwd naar de volgende bundels. Wie ernst maakt met zijn chris telijke verantwoordelijkheid voor de maat schappij, waarin hij leeft, heeft hier waar devol studiemateriaal. T. P. Simons. POCKETBOEKEN verschenen weer bij de uitgeverij Kok te Kampen. Ditmaal een herdruk in vier delen van het werk van Joh. van Hulzen Onze vaderlandse geschiedenis. Een bijzonder goede gedachte van Kok om ook dit werk onder de aandacht van een breder publiek te brengen. Verschillende duurdere meer delige werken komen op deze wijze voor weinig geld onder een groter pubhek. Naast de Kaarten van politiek en kerkelijk Ne derland verscheen er nu ook een Kaart van het onderwijs in Nederland, nr. 69 van de Boeketreeks. De schrijver is dr. A. C. de Ruiter, die sedert 1949 als adjunct-grif fier werkzaam is bij de Tweede Kamer. Een functie waarin hij zich hoofdzakelijk bezig houdt met aangelegenheden, die fi nanciën, landbouw en onderwijs betreffen. Het werkje is met grote kennis van zaken geschreven en up to date, bijv. de Mam moetwet vindt een ruime bespreking. De tweede druk van Profetische vergezichten door ds. J. Overduin verscheen als een dubbelnummer (45, 46) in de Boeketreeks. Het boek handelt over Jacobs zegening van zijn zonen. Hartelijk aanbevolen. Zij het als mosterd na de maaltijd we kregen ze helaas te laat binnen kondi gen we twee nieuwe kerstuitgaven van de firma Voorhoeve aan, eveneens in pocket- vorm. Het zijn Nieuwe Kerstverhalen en Kinder-Kerstpocket. Beide bundeltjes zullen zeker in een behoefte voorzien. En we be velen ze dan ook hartelijk aan. Eerlijk voor God heet het werk van de Anglikaanse bisschop John A. T. Robinson, dat in vertaling verscheen in de Carillon reeks (27) bij de firma ten Have. Een boek dat zeker vele vraagtekens zal doen rijzen. Eerlijk is het wel, maar of het Bij bels getuigenis door de schrijver recht ver staan wordt behoeft voor de bijbel-gelovige lezer geen vraag meer te zijn. Duidelijk blijkt de schrijver grote voorkeur te voelen voor mannen als Bultmann, die de Schrift willen ontmythologiseren. Enerzijds is het boek hierdoor hopeloos ouderwets 19de eeuws liberaal terwijl het anderzijds modern wil zijn. Men zal wel tegenwerpen, dat wij met deze recensie het boek en de bedoeling van de schrijver niet begrepen hebben. We behoren nu eenmaal niet tot die lieden die „hoera" roepen, wanneer er fundamenten van het geloof worden aan getast. Hoe eerlijk men dat dan ook noe men moge. Naar onze mening staat dit boek mijlen van de Schrift verwijderd, daar het klare schriftuurlijk getuigenis volgens schrijver „ontmythologisering" van node heeft. Enfin men oordele zelf. v. H. Spanjaardstraat, Middelburg, CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Van Til. Collecte Evangelisatie in eigen stad. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10.15 uur 2.30 uur Ds. Van Til. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Cand. Stroes te Haarlem. Koudekerke 9 en 2.30 uur Ds. Elshout. Bed. H. Av. en Dankz. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 uur Ds. Van Wouwe, 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 uur Ds. Gommer, 2.30 u. Ds.vWouwe St, Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. v. d. Brink te Katwijk aan Zee. Veere 10.15 uur Ds. Van Wilgenburg, 2.30 uur Ds. Verschoor. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 10 en 2.30 uur Ds. De Jongh, Vloot- predikant, Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Bed. A. Av. en Dankz. Axel 10 en 3 uur Ds. Hekman te Zwartsluis. Breskens 10 en 3 uur Ds. Streefkerk te Veere. Bed. H. Av. en Dankz. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 10 en 3 uur Ds. Van Heijst te Krimpen aan de Lek. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Brederveld te Souburg. Zaamslag 10 en 3 uur Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Den Boer. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerlc) 10 uur Ds. Keur te Scheveningen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 21a H.C. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Keur. Collecte voor eigen evangelisatie voor Provinciale Deputaten voor de arbeid onder schippers en voor de kerkelijke arbeid onder studerenden ieder voor éénderde" gedeelte. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Kornet, Vlissingen Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Jansen te Goes. Bed. H. Av. en Dankz. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Volten te Rhenen. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heijden. Kruiningen 10 uur Ds. Koolstra, 5 uur Ds. Jansen. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Namiddag Voorber. H. Av. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Cand. Eijkelenboom, beroepen predikant te Heinkenszand. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 10 en 2.30 u. Ds. Zelle, em. pr. te Leeuwarden CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Le Cointre te Amsterdam. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. v. d. Stoel. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. De Wit te Rotterdam Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Donner te Scheveningen. Voormiddag Voorber. H. Av. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker, Voorber. H. Av. Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. De Jongh te 's-Gravenhage. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen te Heinenoord. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1964 | | pagina 3