Officiële Berichten Predikbeurten zondag 12 januari 1964 De service van de Kerk 3. Kerkeraadsvergaderingwoensdag 15 janu ari, 's avonds half 8. Daar zal o.m. de be groting aan de orde komen, zodat we vrij spoedig een gemeente-vergadering kunnen hebben. 4. Met erkentelijkheid kan worden vermeld, dat de collecte, ter versterking van de ker kelijke kas, opbracht ruim 320,Hierin zijn de verwachtingen inderdaad niet be schaamd geworden Hartelijk dank namens de kerkeraad. Oosterland. 1. Veel mochten we elkander ontmoeten onder het Woord, rondom en op deze bijzondere dagen. God zegene al dat gesproken woord. Aan een ieder van ons. 2. Verkozen werd tot ouderling in de vacature van br. Stuy Sr.br. Op 't Hof, te Sir- jansland en deze br. aanvaardde deze roe ping. God zegene br. Stuy in zijn zwakheid en ziekte, en bekwame de nieuw-gekozen broeder tot heil der gemeente. Tenslotte een groet, aan zieken en ouden, zowel in Nieuwerkerk als Oosterland. Dr. J. H. B. AGENDUM vergadering van de Classis Goes van de Gereformeerde Kerken, te houden op donderdag 16 januari 1964, in het lokaal achter de Gerefor meerde Kerk te Goes, Westwal. Aan vang 9.00 uur precies. 1. Opening door de roepende kerk. 2. Onderzoek der credentiebrieven en instructies. 3. Instituering van het moderamen Praeses ds. A. J. Radder Assessor ds. B. Mintjes le Scriba ds. M. van der Heiden 2e Scriba ds. W. van Rheenen. 4. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 5. Lezing van gehouden correspondentie. 6. Ingekomen stukken en instructies Peremptoir examen van Cand. H. Eikelboom te Sleeuwijk, beroepen pre dikant van de kerk van Heinkenszand. TekstMatth. 20 116 Exegese O.T. Zach. 7 en 8 N.T. Rom. 12 en 13. 7. Rapporten en begrotingen van Depu- taten steunaanvragen hulpbehoeven de kerken. 8. Benoeming van Deputaten. 9. Regeling der vacaturebeurten. 10. Onderzoek naar art. 48 K.O. 11Aanwijzing van de roepende kerk en moderamen voor e.v. vergadering. 12. Rondvraag. 13. Vaststelling der korte notulen. 14. Sluiting. Namens de Raad der roepende kerk van Goes, W. KATS, Praeses. D. J. ROUW, Scriba. CLASSIS THOLEN. De kerkeraad van de Geref. Kerk te Oud-Vossemeer roept de kerken van de Classis Tholen op tot een vergadering te houden D.V. woensdag 5 februari 1964, des morgens te 9 uur in de Geref. Kerk te Bergen op Zoom. De scriba II, J. J. Versluys. UIT DE KERKEN Tweetal te Amsterdam-Slotervaart-Os- dorp (vac. N. Korenhoff): A. ter Hoeve te Heerlen en B. Scholten te Zutphen te Amersfoort (vac. G. Veeneman): H. M. Dercksen te Rotterdam-Charlois en M. C. Kersten te Rotterdam-IJsselmonde. Beroepen te Utrecht-Noord (vac. T. Spilker): L. Zwanenburg te Groningen- Oost te Dronten (met standplaats Bid dinghuizen): H. R. Zijlstra te Buitenpost te Siegerswoude Herm. Koetsveld, kand. te Naarden te Haamstede W. Hoog- steen te Wateringen te Purmerend (2de pred. pl.): D. J. Suurmond te Vleuten-den Meern te Bleiswijk P. G. den Hengst, kand. te Breda te Amsterdam-Sloter- vaart-Osdorp (vac. N. Korenhoff): A. ter Hoeve te Heerlen te Schiedam (vac. J. Nawijn): W. B. van Halsema te Rhoden te Bedum (vac. D. Kuiper): A. Wier- singa te Winschoten te Overschie (vac. A. Nagelkerke): J. Boonstra te Middelburg te Schettens J. W. Bats, kand. te Am sterdam te Gorredijk-Kortezwaag W. Visscher te Rutten (N.O.P.) te Beet- sterzwaag en te 's-Gravenmoer R. v. d. Berg, kand. te Emmeloord te Anna JacobapolderH. Koetsveld, kand. te Naarden te Rotterdam-Z. (vac. A. L. Bos): C. P. T. Rijper te Amsterdam-O. te Wilnis F. Spoelstra te Schermerhorn te Sneek (4de pred. pk): H. Kappers te Oegstgeest te Doezum R. Molema- ker te Pingjum te Drijber T. de Korte te Woldendorp te Urk (vac. J. Wol ven): K. H. Schuring te Alphen a. d. Rijn te 2e Exloërmond en te Lichtenvoorde: W. Bats, kand. te Amsterdam te Oostburg, te Lemele-Lemelerveld en te Wormer Herm. Koetsveld, kand. te Naar den te Terzooi en te Warns R. van den Berg, kand. te Emmeloord (N.O.P.) te Harderwijk (vac. wijlen A. Dercksen): A. ter Hoeve te Heerlen te Maassluis (vac. C. Mak): J. Bovenberg te Geesteren- Gelselaar te BeilenD. Passchier te Zwartebroek te Amsterdam-West (vac. J. Wiersema): P. Joosse te Barendrecht. Aangenomen naar GenderenD. O. Veenendaal, kand. te Vreeswijk, die be dankte voor Domburg-Westkapelle, Mee- den, Reitsum, Wilsum (O.), Woubrugge en voor Zwaagwesteinde naar Does burg J. Koopmans te Boornbergum naar Spijkenisse (2de pred. pk): H. J. Kof- frie, legerpred. te Doorn naar Noord- wijk aan Zee (3de pred. pl): W. Bakker te Blokzijl naar Campen (Duitsland): H. Wanink, kand. te Hoogeveen, die be dankte voor Laar (Duitsland) naar Aalten (vac. Dr. P. Rinzema): C. H. van den Berg te Lollum, die bedankte voor Beilen naar Grijpskerkekand. den Hengst te Breda. Bedankt voor Stadskanaal (vac. W. Stuursma): C. H. van den Berg te Lollum voor Leiden (vac. H. Heule): G. Meijs- ter te Ede voor Ermelo (vac. R. J. Beukema): H. Moll te Werkendam voor Lutjegast: W. Visscher te Rutten (N.O.P.) voor Kapelle-Biezelinge B. Koekkoek te Heusden voor Oud-BeijerlandG. van Driel teOuddorp voor Hilversum (7de pred. pk): A. Trapman te Velp voor OudewaterH. A. Starrenburg te Eefde-Gorssel voor CulemborgP. Sijtsma te Nederhorst den Berg. Beroepbaar. Ds. M. van der Werff, laatstelijk zendingspredikant op Sumba, is beroepbaar, zijn adres is Dalweg 13, Baarn. Examens. Aan de Theologische Hoge school te Kampen zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen de heren P. van Dijk en J. J. van Hijen, beiden te Kampen en A. J. Kampherbeek te Katwijk. Aan de Theol. Hogeschool te Kampen slaagden voor het prop. examen de heren W. van Galen te Rotterdam en L. J. Oomkes te Leeuwarden. Afscheid en intrede. Dr. J. Rinzema te Aalten, die voornemens is 8 maart in trede te doen te Leeuwarden, zal aldaar worden bevestigd door ds. G. Morsink van Aalten. -- Wegens bekomen emeritaat nam ds. Joh. de Boer afscheid van Bierum met Ef. 3 13. Na bevestiging door ds. D. J. P. Meijer aldaar met Ez. 33 7, deed ds. W. Stuursma, gekomen van Stadskanaal, intrede te Dokkum het Luk. 15 25. Ds. H. E. Smid is voornemens a.s. zondag afscheid te nemen van Lemele- Lemelerveld, om 26 januari d.o.v. intrede te doen te Zwartemeer, na bevestiging door ds. Joh. Dijkstra van Klazienaveen. Ds. A. Brink neemt 19 januari afscheid van Joure, om 2 februari d.o.v. intrede te doen te Hazerswoude, na bevestiging door ds. W. H. J. de Boer van Heerenveen. Ds. R. v. d. Berg té Bergen (N.H.) is voor nemens 12 april intrede te doen te Bode graven. Ds. G. H. A. Meinders te Nieuwveen is benoemd tot geestelijke verzorger van de Johannesstichting aldaar, welk werk hij naast zijn pastorale arbeid zal blijven ver richten. Amsterdam. De beslissing van de kerkeraad om het aantal predikantsplaatsen van 10 op 9 te brengen heeft blijkens een mededeling in de kerkbode niet de instem ming van de predikanten dr. H. M. Kuitert en dr. S. J. Ridderbos, die op de bewuste vergadering niet tegenwoordig konden zijn. Zij hadden reeds eerder hun bezwaren te gen het voornemen kenbaar gemaakt en zijn van gevoelen, dat men terzake eerst de gemeente had moeten raadplegen om haar dringend te vragen of zij de gelden beno digd voor financiering van tien plaatsen kan en wil verschaffen. ,,Van een Sinter- klaasvierende, autorijdende en televisie kijkende gemeente verwachten wij anders en hierin zijn wij met onze mede-kerke- raadsleden niet unaniem." Apeldoorn. Bij de kerkeraad voor al gemene zaken kwam een schrijven in van de kerkeraad van Vaassen voorstellend samen een predikant te beroepen, die voor één derde deel werkzaam zal zijn voor de kerk van Vaassen en voor tweederde voor die van Apeldoorn. De kerkeraad benoem de een commissie van zes, n.l. twee predi kanten en vier ouderlingen om met de kerk van Vaassen in nader overleg te treden. Schiedam. In Nieuwland heeft de ge meente de nieuwe Magnalia Dei-kerk in gebruik genomen. Voorheen vergaderde men zondags in de kantine van de Carton- nagefabriek, waarmede men zich drie jaar heeft beholpen. De heer J. Wagenaar heeft als voorzitter van de bouwcommissie de kerk aan de kerkeraad overgedragen, die het gebouw bij monde van ds. J. Couvée aanvaardde. Ds. M. Schenkeveld, em. predikant te Doorn, is benoemd tot bibliothecaris van het Zendingscentrum te Baarn, alsook tot bibliothecaris van deputaten voor de Evangelieverkondiging onder Israël. Ds. A. Vos te Wassenaar-Zuid, aan gezocht om te willen optreden als adjunct directeur van het Zendingscentrum te Baarn, heeft na beraad dit aanzoek afge wezen. Ds. P. Warmenhoven te Badhoeve dorp heeft wegens voortdurende ongesteld heid op zijn verzoek vervroegd emeritaat ontvangen, ingaande 1 januari j.l. De clas sis sprak haar hoge waardering uit voor de arbeid van ds. Warmenhoven en voor de wijze, waarop hij op deze kerk een stempel gezet heeft in haar belangstelling voor zending en evangelisatie. De classis vaardigde een deputatie af naar ds. War menhoven, die reeds vijf maanden ziek is, om hem van haar medeleven blijk te geven. Ds. Warmenhoven werd 18 januari 1903 geboren en 16 maart 1930 te Reeuwijk in zijn ambt bevestigd. Deze standplaats ver wisselde hij 30 nov. 1947 met die van Bad hoevedorp. Bond voor Geref. Jeugdorganisatie. De bondsdag zal dit jaar op 4 april a.s. te Rotterdam gehouden worden in de Rivièra- hal. Ds. K. A. Schippers, directeur van de Ned. Geref. Jeugdraad, zal refereren over Christelijke levensstijl". Ook zal een bondsdag-appèl gehouden worden, waar voor de commissie-creatief reeds aan het werk is getogen. De oude klacht. In de jongste hoofd bestuursvergadering van de Geref. Zon dagsschoolvereniging „Jachin" hebben de kerstboekjes onderwerp van gesprek uitge maakt. De meningen waren nog al ver deeld. ,,Er zijn bestuursleden, die het ge halte van de boekjes om te huilen vinden. Vaak is er sprake van een romantische vroomheid, die vals is. Het klassieke en overjarige thema verdwaald, bidden in het bos, de weg teruggevonden, doet nog steeds opgeld. Met bijbelse begrippen wordt al te vlot gespeeld via een druk knop-systeem. Liever een gezond neutraal boek dan zo'n romantisch, vroom geval". Het hoofdbestuur besloot suggesties voor de auteurs op te stellen en dit probleem ernstig en fors aan te pakken. Er werd een commissie van vier ingesteld om dit te doen. Wij lazen in „Kerknieuws" Er is een tijd geweest waarin men de kerk kon verwijten, dat zij conservatief was, dat zij niet met open ogen door de wereld ging en geen begrip had voor de wensen en verlangens van de onkerkelijke of buitenkerkelijke mens. Maar van de kerk van 1963 kan men dat niet meer zeggen. Die gaat gelukkig met haar tijd mee. Die verstaat wat er leeft en omgaat in de hoof den en harten. Ze begrijpt waaraan de mens van vandaag behoefte heeft, op welke wijze hij moet worden „benaderd" om dat modewoord maar eens te gebruiken. Dat heeft de kerkeraad van de Gerefor meerde kerk van Amsterdam dezer dagen eens duidelijk getoond. Dit college heeft besloten de kerkdiensten op de laatstleden oudejaarsavond te houden op zulk een tijdstip, dat het de Amsterdammers moge lijk was naar de kerk te gaan én te luisteren naar het cabaretprogramma van Wim Kan. Deze kerkeraad doet tenminste iets. Er wordt tegenwoordig heel veel gesproken en geschreven over de wijze waarop de kerk de moderne mens tegemoet moet tre den, maar de Amsterdamse kerkeraad be grijpt dat we er met woorden en conferen ties niet komen. We hebben behoefte aan daden. Deze kerkeraad begrijpt, dat de moderne mens van het oude jaar niet ge troost afscheid kan nemen zonder te genie ten van de grappen van Wim Kan. Dit besluit heeft natuurlijk consequenties, maar dat zal de kerkeraad wel voorzien hebben. Hij zal er wel op voorbereid zijn, dat hij in de toekomst nog wel met heel wat meer radio- en televisieprogramma's rekening zal moeten houden. Want als men met de verlangens van de een tegemoet wil komen, dan moet men ook de wensen van de ander eerbiedigen. Broeder A. vindt zijn jaarwisseling niet geslaagd zonder het ca baret van Wim Kan, maar voor zuster B. is het pas echt zondag, als ze geluisterd heeft naar „Weer of geen weer". De gusti- bus non ets disputandum Men moet nu eenmaal niet twisten over smaken. De kerkeraad zal daar wel een commis sie voor benoemd hebben. Dat doen we bij alle belangrijke kwesties. Die commissie zal wel nauwkeurig alle programmabladen raadplegen bij het vaststellen van de tijden der kerkdiensten. Vroeger diensten zullen er wel niet meer georganiseerd worden, want dan wordt het reeds genoemde pro gramma „Weer of geen weer" uitgezon den. Bovendien is het Ikor soms op de vroege zondagmorgen nogal aktief. Voor tien uur kan er dus in Amsterdam geen Gereformeerde kerkdienst gehouden wor den. Maar om tien uur kan het evenmin. Want dan valt er vaak een kerkdienst van het Ikor of het Convent van Kerken te be- CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Poppe te Naarden. 2.30 uur Ds. Poppe. 5 uur Ds. Boonstra. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Van Til. Collecte Kerk. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Vesseur te Boskoop. Domburg 10 uur Ds. Van Wilgenburg, 2.30 uur Ds. Kornet. Gapinge 9.30 en 1.45 uur Ds. Groenenberg te 's-Gravenhage voormiddag Voorber. H. Av. Grijpskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Verschoor, Bed. H. Av. en Dankz. Koudekerke 10.30 en 7 uur Ds. Elshout, Voorb. H. Av. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Bed. H. Av. en Dankz. Oostkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds. Gommer, Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 10 uur Ds. Van Wouwe, 2.30 uur Ds. Bosman. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Bed. H. Av. en Dankz. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 uur Ds. Bosman, 2.30 uur Ds. Van Wouwe. Westkapelle 10 uur Ds. De Jongh, Voorber. H. Av., 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Voormiddag Voorber. H. Av. Axel 10 en 3 uur Ds. v. d. Brink te Katwijk aan Zee. Breskens 10 en 3 uur Ds. Verbeek, Voorber. H. Av. Hoek 10 en 2.30 uur Cand. Pieterse te Voorschoten. Schoondijke 10 en 3 uur Ds. Hoogerwerf, Bed. H. Av. en Dankz. Terneuzen 9.30 en 3.30 uur Ds. Van Hattem. Bed. H. Av. en Dankz. Oostburg 10 en 2.30 uur Cand. v. d. Berg, Emmeloord. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en'3 uur Ds. Maaskant te Leiden. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Jansen te Goes. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 20. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 21a. Collecte voor de aflossing. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Oegema te Arnemuiden. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Cand. P. Kooy te Heemstede. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Bed. H. Av. en Dankz. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Bed. H. Av. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heijden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Cand. Eijkelenboom. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 uur Ds. v. d. Breukel te Dinterloord, 2.30 uur Ds. Den Heeten te Bruinisse. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Bed. H. Av. en Dankz. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Pontier te Vlissingen voormiddag Voorber. H. Av. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Haverkamp. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. Vm. Voorb. H. Av. Bevestiging Ouderling en Diaken CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Koenekoop te Rotterdam. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds. Huyser. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Boes te Nieuw Loosdrecht. Zierikzee 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Werff te Baarn. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Scholing.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1964 | | pagina 3