Officiële Berichten r Predikbeurten zondag 15 december 1963 (vervolg van pagina 2) waar hij vanavond ishet was alle maal wat druk met de kinderen en haar man was laat van de zaak thuis geko men, er was amper tijd geweest voor een rustige maaltijd, toen ging hij al weer... Hij was op huisbezoek vanavond, dat wist ze welHet gevoel van verla tenheid overvalt haar opnieuw, ze moet er zich tegen verzettenhij zal zo wel komen. Ze loopt naar de radio en draait de knop om. De muziek is schril en modern, klanken uit een wereld, die haar vreemd is. Ze draait het toestel af en opnieuw is er de stilte, als een vijand, als een bedreiging. Ze dwingt zichzelf in haar stoel te gaan zitten, trekt het boek naar zich toe, leest enkele regels en luistert naar geluiden, die er niet zijn Mijnheer Zeldenthuis rept zich door de donkere straat, tussen de slapende huizen. Het is vanavond wel wat erg laat geworden. Maar het was ook geen gemakkelijk bezoek, dat laatste. Stugge mensen met koele kritiek op heel het kerkelijk leven, moeilijk te benaderen... wat zat er nu eigenlijk aan geestelijk le ven in zulke mensen Mijnheer Zelden thuis, die graag alleen op huisbezoek gaat, had vanavond wel graag een part ner gehad. Het gesprek was zó stroef geweest. Hij moest er zo nog maar eens binnen vallen op een avond, wat minder officiéél. Maar ja, waar haalde hij de tijd vandaan Morgenavond bestuurs vergadering van de kiesvereniging, don derdag schoolbestuur, vrijdagwat was er vrijdag ook weerZo met een thuis dadelijk maar even kijken. En de volgende week was ook al weer vol. Dat kwam voornamelijk doordat hij in die commissie zat voor een nieuw jeugd- gebouw. Dat kostte heel wat tijd, maar ja, het moest er komen. De jeugd daar moest de kerk wat voor over heb ben. Zijn gedachten gaan weer naar het laatste huisbezoek. Die man had een lans gebroken voor ,,de vrouw in het ambt". Nu, daar had mijnheer Zelden thuis wel een en ander op te zeggen ge had. De vrouw hoorde thuis en niet in de ouderlingenbank of op de preek stoelIneens ziet mijnheer Zelden thuis het gezicht van zijn vrouw duide lijk voor zich. Ze zag er wat moe uit de laatste tijd, vond hij. Het viel ook niet mee met die groter wordende kinderen. Jan was lastig en Lenie had laatst ge zegd ,,Ik moet mezelf in de arm knij pen om te weten, dat U mijn vader bent, ik zie U bijna nooit". Mijnheer Zeldenthuis sluit het hekje en loopt over het paadje naar de voor deur. De sleutel heeft-ie al in de hand. De gang is donker en stilhet hele huis is vréémd stil, vindt hij opeens. Hij gaat de kamer binnen, wil wat zeggen en dan ziet hij haar liggen, zijn vrouw, roerloos, languit op de vloer vóór het raam. Een tafeltje is omgeval len. Mijnheer Zeldenthuis knielt naast haar en noemt haar naam, eerst zacht met een brok in zijn keel, dan wat lui der. Ze kreunt, ze lééftMijnheer Zel denthuis is een aktief man. Hij rent naar de gang en belt driftig het nummer van de huisdokter. Die geeft dadelijk gehoor en belooft onmiddellijk te komen. Mijn heer Zeldenthuis haalt water uit de keu ken, hij maakt haar polsen en voorhoofd nat. Het lijkt hem toe, dat ze bij komt. De kleur komt een beetje terug. Zal hij de oudste kinderen uit bed halen Maar niet doen, die schrikken toch alleen maar. Hij hoort de auto van de dokter stoppen, snelt naar de voordeur. Dat ene ogenblik, dat zê de ogen op sloeg en hem aankeek, is voor mijnheer Zeldenthuis genoeg geweest. Hij ziet haar eenzaamheid, haar angst, haar gro te trieste gevoel van verlatenheid. Sa men met de dokter legt hij haar op de bank. De dokter doet rustig zijn werk, onderzoekt het hart en stelt enkele vra gen. Mevrouw Zeldenthuis glimlacht mat en vertelt van de pijn, die ze plot seling gevoeld had in de hartstreek. ,,Het gaat nu wel weer", zegt ze moe dig. Maar de dokter denkt er anders over. ,,Ik zal een injectie geven", zegt hij. ,,En morgen vóór het spreekuur kom ik terug." Het heeft diep ingegrepen in het le ven van mijnheer Zeldenthuis. Hij is die volgende dag niet naar het kantoor ge gaan. Hij had nog een week vakantie te goed, die kon hij nu meteen wel ne men. Hij kwam niet op de bestuursver gadering van de kiesvereniging, hij kwam niet op de schoolbestuursverga deringDe dominee komt bij zijn vrouw op bezoek en praat beneden nog even met mijnheer Zeldenthuis. Hij trekt bedachtzaam aan een sigaar en vuurt dan zijn vraag op mijnheer Zel denthuis af broeder, was u niet wat erg veel de deur uit De dominee mèg dat zeggen, hij mag het nü zeggen, want hij heeft diezelfde vraag een paar jaar geleden ook al eens aan mijnheer Zeldenthuis voorgelegd. Toen ketste de vraag af op de opgewekte onbe zorgdheid van mijnheer Zeldenthuis, maar déze keer schiet de dominee in de roos. ,,Weet u, broeder, wij zijn niet on misbaar, u niet, ik nietik dacht, dat u aan uw kerkeraadswerk meer dan genoeg had. U kunt het allemaal wel aan, maar ik heb met de dokter over uw vrouw gesprokenBént u wel eens een avond thuis Mijnheer Zeldenthuis zegt niet veel terug. Die dominee moet ophouden. Hij wéét het wel, hij weet het sinds enkele dagen, dat hij in al dat werk óók zich zelf gezocht heeft. De dominee stapt op. „Sterkte, broe der, en voorlopig zou ik me maar niet al te veel met „kerk, staat en maatschap pij" bemoeien". Mijnheer Zeldenthuis gaat naar bo ven. Hij is heel erg dankbaar, dat het goed gaat met zijn vrouw. De dokter is tevreden. Hij heeft alles toegeschre ven aan het drukke gezin en dan de leeftijd van uw vrouwMaar mijn heer Zeldenthuis weet wel beter. Het gezinZo'n moeder raakt van haar gezin niet overspannen. Maar dat an dere, wat hij gelezen heeft in haar ogen, toen ze bijkwam. Ze hebben er nog niet over gesproken, maar mijnheer Zelden thuis is van plan het nü te doen. En hij doet het. Hij praat nu iets min der rustig dan ze van hem gewend is. Maar hij sprak anders ook niet over zichzelf, altijd over anderen. Zij weet, dat haar man de Here Jezus echt lief heeft en dat hij daarom zoveel doet voor de kerk en zo „Ik heb de zaak scheef getrokken", zegt mijnheer Zeldenthuis. Ik zag het koninkrijk Gods alleen maar buiten de deur, maar zou het hier bij ons in huis ook niet moeten zijn, werkelijk zijn Ik heb het verkeerd gedaan en ik heb jou vergeten, terwijl ik niets anders deed dan op je rekenen. Je moet het me ver geven Mijnheer Zeldenthuis is geen huismus geworden. Maar hij heeft wél ontdekt, dat zónder zijn aanwezigheid en mede werking heel wat werk in het koninkrijk Gods gewoon doorgaat. En zijn gezin is voor hem een nieuwe wereld gewor den, vol wondere verrassingen en blijde ontdekkingen. Hij is ouderling gebleven. En de men sen zeiden „die mijnheer Zeldenthuis begrijpt ons tegenwoordig veel beter. En wat kan hij opgetogen vertellen over zijn vrouw en zijn gezin Maar mijnheer Zeldenthuis heeft al het andere werk er aan gegeven, er aan moeten gevener aan willen geven. En als hij op zondagavond uit de kerk thuis komt, loopt hij naar het orgel en zingt„waar liefde woont, gebiedt de HEER de zegen Bennekom S. de Vries. King kent, kent ook dat heerlijke verkwikkende gevoel, dat elk tablet onmiddellijk geeft. Neem King, bereid uit het zuivere natuur product en ga de dag tegemoet met frisse moed en frisse mond. De natuurzuivere (Ingezonden mededeling) OECUMENISCHE GESPREKSDAGEN Onder het thema „dat allen één zijn" worden in het R.K. Vormingscentrum „Bouvigne" te Breda een aantal oecu menische gespreksdagen georganiseerd. De eerste bijeenkomst wordt deze maand gehouden, terwijl de data van de volgende bijeenkomsten zijn vastgesteld op 25 en 26 januari, 22 en 23 februari en 21 en 22 maart. Op de bijeenkomst in januari, die belegd is voor protestant se en r.k. jongeren boven de achttien jaar, zullen als inleiders optreden ds. H. van Andel, secr. van de oecumeni sche jeugdraad en drs. J. C. Becers van het Groot Seminarie te Hoeven. De gespreksdagen in februari, belegd voor protestanten en rooms katholieken bo ven 25 jaar, zullen handelen over het ambt in de kerk. De inleiders zijn dan ds. A. T. Besselaar te Eindhoven (hij is tenminste hiervoor aangezocht en men hoopt dat hij het doen kan) en pa ter dr. L. Lescrauwaet te Stein. Over de sacramenten zal gesproken worden in maart, met als inleiders, ds. J. Bart- lema te Amsterdam en pater dr. A. Fio- let te Boxtel. Ook deze bijeenkomst is voor jongeren boven 18 jaar. De gespreksdagen beginnen steeds op zaterdagmiddag half drie en eindigen op zondagavond half zes. Opgaven voor deelname aan Bouvigne, Bouvigne- laan 5 te Breda. Tel. (0 1600) 2 36 88. VERSLAG van de vergadering van de Classis Tholen van de Gereformeerde Kerken, gehouden op woensdag 6 november 1963 in de Gereformeerde Kerk van Bergen op Zoom. Om 9 uur in de morgen opent de praeses Ds. B. Fidder de vergadering, laat Psalm 118 5 zingen, gaat voor in gebed en leest Ezechiël 3 16—21. In zijn openingswoord zegt hij, dat Ezechiël Gods Woord spreken moest tegen de ballingen in Babel. Dat was niet plezierig, want dat volk was een zon dig en van God afgedwaald volk. Ook wij ambtsdragers moeten Gods Woord door geven. Daarbij moeten we de moed hebben om zondaren te waarschuwen. Doen wij dat niet, dan zullen dezen misschien in hun zonde sterven, maar hun bloed zal dan van ons geëist worden. Daarna feliciteert hij de kerk van Oud- Vossemeer met het uitbrengen van een be roep op candidaat Eikelenboom en spreekt de wens uit, dat dit beroep mag worden aangenomen. Hij wenst de kerk van Anna Jacobapol- der toe, dat zij hun predikant mogen be houden, nu deze een beroep heeft ontvan gen naar Aalsmeer en Ds. Haverkamp wenst hij veel wijsheid toe bij zijn beslis sing. De credentiebrieven worden nagezien door de kerken van Rilland-Bath en Poort vliet. Poortvliet en Tholen hebben naast een ouderling ook een diaken afgevaardigd. Hen wordt keurstem verleend. Rilland Bath heeft een instructie. Door de scriba van de classis Mr. J. J. Versluys worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en na een enkele wij ziging goedgekeurd en vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen deelt Ds. Haverkamp mede, dat het tuchtgeval, waarover in de vorige vergadering om advies is gevraagd, is afgehandeld, doordat de bedoelde persoon zich onttrok aan de gemeenschap van de kerk. Mr. Versluys deelt mee, dat de ouders, over het dopen van wier kind advies is gevraagd, dit kind intussen elders hebben laten dopen. Uitgegane en ingekomen stukken worden behandeld. a. Naar de kerk van Bergen op Zoom is een schrijven uitgegaan, waarin de classis haar afkeuring uitspreekt over het vroeg tijdig verlaten van de vergadering door haar afgevaardigden. b. Naar de heer Boogaards is een schrij ven uitgegaan, waarin wordt medegedeeld, dat de classis over een eventuele voortzet ting van de kinderbijslagregeling na 1 ja nuari 1964 pas een besluit zal nemen, wan neer de commissie voor de kinderbijslag regeling hierover advies heeft gegeven. Eveneens, dat over het gezamelijk dragen van de jaarlijkse verhogingen der predi- kantstractementen een besluit zal worden CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til, Voorber. H. Av. 2.30 uur Ds. Goslinga, voorheen te Valkenswaard. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Goslinga, Voorb. H. Av. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Van Til. Collecte Geref. Gezinsverzorging, afd. Middelburg. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10.15 uur Ds. Van Wilgenburg, 2.30 uur Ds. Kornet. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Cand. den Hengst, Breda. Koudekerke 9 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Le Cointre, Amsterdam. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 10 en 2.30 uur geen opgave ontvangen. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Kamp te Amsterdam. Breskens 10 en 3 uur Ds. Meyer te Meliskerke. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 10 en 3 uur Ds. Jonkers te Delft. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Snel te Nieuwveen. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Dhr. Blokland te Roosendaal. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Borssele 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 uur Ds. v. d. Veen, 2 uur Leesdienst. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 18. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 19. Collecte voor ons eigen Jeugdverband. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Verschoor te Vlissingen, Bed. H. Av. en Dankz. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Boonstra, Middelburg Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelie 10 en 2.30 uur Cand. Zuidema te Amstelveen. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Keur te Scheveningen. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heijden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheide Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Vreugdenhil te 's-Gravenhage. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 u. Ds. De Jong, 's-Gravenhage Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 9 uur Ds. Scholing te Scharendijke, 3 uur Ds. Den Heeten te Bruinisse. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds. Huyser, Voorb. H. Av. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 2.30 uur Ds. Van Munster, Harderwijk Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Boerma.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1963 | | pagina 3