Officiële Berichten Y NIEUWS Predikbeurten zondag 1 december 1963 hier, in vier lokalen. Een uurtje Bijb. vertelling, over Bileam, bij meester Ju- meleteen uurtje rekenen bij meester Slingerland, het Hoofd der School een uurtje lezen in de eerste klas bij mevr. de ReusHanewijk, en een uurtje ge schiedenis, met repetitie, en vertelling over Luther bij meester Van Sluis. Door dit alles wordt ons de zaak nog eens dieper op het hart gebonden, de zaak van het Christelijk onderwijs. Wat 'n voorrecht, als dit gebracht wordt, en dan op deze wijze en dat in een harte lijke samenwerking, van onderscheiden kerken, maar hierin één in christelijk nationaal onderwijs (C.N.S.). God ze- gene en bestendige zulk een samenwer king. Laat er veel gebed voor opgaan Alles moet opgedragen worden aan 's Heren bewaring. En dagelijks is die bekwaammaking door Hem nodig 7. Zo juist vernemen we in het ziekenhuis, dat br. Fonteyne is heengegaan, ruim 75 jaar. Wat leefde hij in de dingen van God, geloof, kerk, Koninkrijk Gods. Opgewekt. Blijmoedig. Deze broeder heeft wederkerig anderen gesterkt, ook mij. Voor de weduwe, zwager, en de familie een slag, omdat het zo erg on verwachts is. Herstellende in het zie kenhuis, en toch in een oogwenk heen gegaan naar Christus. De Here sterke en trooste weduwe en familie. J. H. B. Oosterland. Kerkvisitatiein het vorige kerkblad, n.l. in het persverslag stond dit al vermeld visitatie D.V. op woensdag 11 december a.s., 's avonds 7.30 uur, door de Di. Boer- raa en Wentsel. Dat het bezoek tot rijke zegen van de gemeente van Oosterland moge zijn, wens ik u toe. Voorts sterkte van Boven voor zieken en ouden. J. H. B. KORTE NOTULEN van de vergadering van de Classis Middelburg op donder dag 14 november 1963. 1. Nadat gezongen is Psalm 25 2, leest de praeses Psalm 2516, waarna hij voorgaat in gebed. Het beroepingswerk van enkele kerken wordt gememoreerd. 2. De kerken van Vrouwenpolder en Westkapelle zien de credentiebrieven na. Als alle kerken wettig vertegenwoordigd blijken te zijn, wordt de vergadering ge constitueerd. Het moderamen is als volgt samengesteld Ds. J. H. Meyer, praeses Ds. G. S. Oegema, assessor Ds. J. C. Streefkerk, scriba IDs. A. G. Kornet, scriba II. 3. De notulen van de vergaderingen van 11 sept. en 16 okt. worden zonder wijzi gingen vastgesteld. 4. Ingekomen stukken a. Door S.S.K. wordt verzocht iemand aan te wijzen, die zich kan belasten met de regionale leiding van de Actie 1964. Hier voor zal worden gevraagd br. J. L. van Veeren te Vlissingen. b. Naar een samenkomst te Overveen, ter gelegenheid van het 40-jarig ambts jubileum van Ds. D. Ringnalda, a.s. evan gelisatie-predikant in onze classis, wordt afgevaardigd Ds. A. Verschoor. Indien mogelijk zal ook Ds. Meyer daar aanwe zig zijn. c. Schrijven van de Generale Synode over het dreigend tekort aan predikanten. De kerkeraden worden opgewekt dit onder de aandacht van de gemeenteleden te bren gen. In de discussie wordt o.a. gesproken over een taak-omschrijving voor de predi kanten, en de mogelijkheden voor verdere studie. Er wordt een commissie benoemd, die zal bestuderen, welke practische maat regelen in de classis genomen kunnen wor den, in verband met bovengenoemd schrij ven van de synode. Op de februari-classis zal hierover gerapporteerd worden. d. Schrijven van de Generale Synode over het houden van gemeenschappelijke kerkdiensten met kerken van andere for matie. Een kerkeraad zal tot zulke gemeen schappelijke diensten niet overgaan, dan nadat hij de gemeente daarover naar be horen zal hebben onderricht en de classis haar toestemming heeft verleend. e. De stukken in verband met het a.s. vertrek van Ds. v. d. Bom worden in orde bevonden. f. Ds. v. d. Bom zal op zondag 1 dec. afscheid nemen van Westkapelle en Dom burg. De classis zal in Westkapelle (2.30 uur) vertegenwoordigd worden door Ds. Kornet en in Domburg (7 uur) door Ds. Meyer. g. Br. A. Pouwer te Middelburg, die vele jaren het beheer der financiën betr. Art. 17 K.O. heeft verzorgd, vraagt en verkrijgt ontheffing van deze taak per 1 jan. 1964, onder dankzegging voor de wijze, waarop hij deze taak vervuld heeft. In diens plaats wordt voorgedragen Br. B. H. Lavooij als secundus Br. L. de Visser te Middelburg. h. Namens de kerkeraad van Middel burg zijn nageziende boeken van de quaestor v. d. classis, v. d. penningmees ter van depp. hulpbeh. kerken in de clas sis, v. d. penningmeester depp. hulpbeh. kerken in de provincie en v. d. depp. clas- sicale collecten over 1962. Deze boeken zijn in orde bevonden. Kerkeraad en com missie worden bedankt, in 't bijzonder br. B. H. Lavooij, die hieraan veel tijd en zorg heeft besteed. 5. Instructies a. De kerken van Domburg en Westka pelle vragen een consulent. Ds. G. J. Pon tier zal Westkapelle als zodanig dienen Ds. J. H. Meyer wordt consulent van Dom burg. b. De kerken van Westkapelle en Dom burg krijgen op hun verzoek enkele vaca turebeurten extra toegewezen. c. De kerk van Domburg stelt voor, de notulen gestencild aan de kerken toe te zenden, i.v.m. de steeds wisselende afvaar diging. De classis besluit hierop niet in te gaan, maar meer aandacht te vragen voor het samenstellen en lezen van de korte notulen. Tevens besluit de classis jaarlijks na te gaan, welke besluiten er zijn geno men, en of deze zijn uitgevoerd. d. De kerk van Koudekerke vraagt en verkrijgt verlenging van de steun voor de geestelijke verzorging in de verpleeg- en rusthuizen op haar terrein. e. De kerk van Koudekerke vraagt en krijgt toestemming om, in de tijd dat de Gereformeerde Kerk gastvrijheid verleent aan de Ned. Herv. gemeente aldaar, enkele malen een gemeenschappelijke dienst met de Ned. Herv. gemeente te houden. f. Op voorstel van de kerk van Koude kerke wordt een studie-commissie benoemd, ten einde de wenselijkheid en de mogelijk heid te onderzoeken van de aanstelling van een ziekenhuispredikant voor de classis. 6. Rapporten a. Br. M. de Bruyne rapporteert namens de commissie predikantstractementen. De voorstellen van de commissie worden aan vaard. Wat betreft de kindertoelage advi seert de classis de door de synode gegeven richtlijnen te volgen. b. Ds. A. Verschoor rapporteert over de kerkvisitatie te Westkapelle, Domburg, Meliskerke, Middelburg, Koudekerke en Oost- en West Souburg. Ds. A. Elshout rapporteert over de visitatie te Vlissingen. c. Ds. J. C. Streefkerk rapporteert over de zending. Opgemerkt wordt, dat het door het zendingscentrum uitgegeven boekje ,,De zending in 1962" zo weinig belangstelling van de gemeenteleden heeft. Op het „Missionair Panorama", dat uitgegeven wordt voor deputaten en kerkeraden, kun nen ook andere gemeenteleden zich abon neren. d. Ds. G. D. L. Brederveld rapporteert over de evangelisatie. Zoals reeds bekend kan zijn, is tot evangelisatie-predikant in de classis Middelburg benoemdDs. D. Ringnalda, a.s. emeritus-predikant van Overveen. In verband met deze benoe ming wordt een aanvullende begroting in gediend, die door de classis wordt goed gekeurd. In de plaats van Ds. v. d. Bom wordt Ds. Meyer tot deputaat benoemd. In de nog bestaande vacature van Ds. Ytsma wordt Ds. van Wilgenburg be noemd. Ook voor het volgende seizoen zal aandacht besteed worden aan het strandpastoraat. 7. Benoemingen. Behalve de reeds genoemde werden de volgende benoemingen gedaan tot examinatoren dogmatiek: Ds. G. D. L. Brederveld en Ds. A. Verschoor voor contröle archiefDs. J. Bosman tot kerkvisitatoren (Primi): Di. A. Els- hout G. S. Oegema J. C. Streefkerk en S. van Wouwe tot kerkvisitatoren (Se cundi): Ds. G. D. L. Brederveld en Ds. P. van Til. 8. De praeses spreekt woorden van dank en afscheid tot Ds. v. d. Bom, die, in een korte toespraak, afscheid neemt van de classis. Ook Ds. Pontier wordt door de praeses toegesproken. 9. Rondvraag Art. 48. De kerkeraad van Gapinge houdt zich bezig met het organiseren van een ouder lingen-cursus. De kosten komen voor re kening van de classis, tot een maximum van 100, 10. Als datum voor de volgende classis- vergadering wordt vastgesteld dinsdag 11 febr. 1964. Het moderamen zal dan als volgt zijn samengesteld Praeses Ds. P. van Til AssessorDs. J. H. Meyer Scriba I Ds. J. C. Streefkerk Scriba II Ds. G. S. Oegema. 11. Nadat Ds. Oegema is voorgegaan in dankgebed sluit de praeses de vergade ring. In opdracht van de classis, A. G. KORNET, Scriba II h.t. UIT DE KERKEN Beroepen te Maasdijk v>. L. Timmers te Amstelveen te Katwijk a. d. Rijn C. H. van den Berg te Lollum te Sel- lingenP. M. Brouwer te Wommels te Dresden (Ontario, Canada): Dr. L. Praamsma te Grand-Rapid (U.S.A.) (voor heen te Groningen) te Terzooi c.a. B. Smilde te Grootegast. Aangenomen naar TerneuzenW. H. Gispen te Schagen naar Heinkenszand H. Eikelboom, kand. te Sleeuwijk, die be dankte voor Haamstede, Neede, Olde- markt, Oostburg, Oosthem, Oud-Vosse- meer, Wapenveld en voor Westkapelle- Domburg naar Bodegraven (vac. L. Loosman): R. van den Berg te Bergen (N.H.) naar Overveen F. H. Veen- huizen te Goor naar Vreeswijk S. E. Wesbonk, directeur van het Geref. Cen trum voor geestelijk en maatschappelijk werk in Friesland, te Leeuwarden, die be dankte voor Vlagtwedde en voor Wijckel. Bedankt voor Hoogvliet (3de pred. pl.): J. D. te Winkel te Vorden. Benoemd tot koopvaardijpredikant te Amsterdam voor één dag per week G. W. J. van Bleek te Marken. Examens. De classis Drachten heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer K. Zijlstra, Burg. Wuite- weg 37, Drachten, kandidaat aan de V.U., die in verband met de voortzetting van zijn studie nog geen beroep in overweging ne men kan. Aan de Theologische Hoge school te Kampen is geslaagd voor het proijaedeutisch examen de heer C. Terp stra te Kampen. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Apeldoorn nam ds. H. v. Benthem afscheid van Leeuwarden met Mattheüs 17 1423. Hij deed in zijn nieuwe ge meente intrede, sprekende over Mattheüs 1:17, nadat zijn zwager, ds. B. G. de Valk van Heerenveen hem bevestigd had met Ex. 17 11. Wegens vertrek naar Delft nam ds. G. Oppedijk afscheid van Dokkum met Hebr. 13 8. Na bevestiging door ds. C. J. Sikkel aldaar met 1 Tim. 3:15, deed ds. J. Nawijn, gekomen van Schie dam, intrede te Amsterdam-Zuid met Ez. 2:1a. Ds. Joh. de Boer is voornemens wegens bekomen emeritaat 29 dec. afscheid te nemen van zijn gemeente. Prof. dr. G. B. Wurth f. In het Rode Kruisziekenhuis te 's-Gravenhage is na een ernstig lijden in de ouderdom van ruim 65 propaedeutisch examen de heer C. Terp leraar aan de Theol. Hogeschool te Kam pen. Met hem is aan deze School, alsook aan de Geref. kerken, een figuur van be tekenis ontvallen. Geboren 29 april 1898 studeerde en promoveerde de ontslapene aan de V.U. Hij was hulpprediker te Bloe- mendaal en predikant te Oost- en West- Souburg en te Rotterdam-Z. In september 1946 werd hij hoogleraar in de evangelis- tiek te Kampen. Prof. Wurth was een vruchtbaar publicist en een zeer gezocht spreker op conferenties van evangelisatie en ethisch leven. Hij heeft de Geref. ker ken bij herhaling in het buitenland verte genwoordigd en voor haar ook verschil lende deputaatschappen vervuld. De Ver. van predikanten van de Geref. kerken in Nederland diende hij als bestuurslid. Zijn verdiensten vonden erkenning in zijn be noeming tot ridder in de orde van de Ned. Leeuw. Woensdagmiddag hebben de stu denten hem naar de dodenakker te Yssel- muiden uitgedragen, na een rouwdienst in de aula van de Theol. Hogeschool, waar zijn stoffelijk overschot opgebaard stond. Boechout. De kerk van Boechout zal zaterdagmiddag 7 dec. haar nieuwe bede huis, de Evangelische kerk aan het O.L. Vrouweplein, officiëel in gebruik nemen. Het ingebruiknemen van nieuwe kerkge bouwen komt ook in geref. kring bij her haling voor, maar voor Boechout is dit wel een zeer bijzonder feit. Elf jaar gele den werden hier 16 volwassen en 26 doop leden gevonden en nu is er een gemeente CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. v. Wilgenburg 2.30 uur Ds. Homburg te Heerjansdam. 5 uur Ds. Boonstra. (Noorderkerk! 9.30 uur Ds. Homburg. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. CollecteGen. Dep. v. d. Evangelisatie, bijzondere collecte met bestemming Ev.-noodgebieden Jeugd- cent. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Firet te Scherpenzeei. Domburg 11 uur Ds. Van Wilgenburg, 7 uur Ds. v. d. Bom, afscheid. Gapinge 9.30 en 2 uur geen opgave ontvangen. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Boot. Koudekerke 9 uur Ds. Elshout, 2.30 uur Ds. v. Ulden Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 uur Ds. Van Ulden, 2.30 u. Ds. Elshout Souburg 9.30 uur Ds. Streefkerk, 2.30 u. Ds. Brederveld Veere 10 uur Ds. Brederveld, 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 10 uur 2.30 uur Ds. v. d. Bom, afscheid CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 uur Ds. De Vries, 3 u. Ds. Hoogerwerf Axel 10 en 3 uur Cand. Zuidema te Amstelveen. Breskens 10 en 3 uur Ds. Groenenberg, 's-Gravenhage. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 10 uur Ds. v. Hattem, 3 uur Ds. De Vries. Terneuzen 10 uur Ds. Hoogerwerf, 3 uur Ds. v. Hattem Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Oostrum, De Meern. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Cand. Pieterse te Voorschoten. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. de Craene. Borssele 10 en 2.30 uur geen opgave ontvangen. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. Hoogkamer. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats, Voorber. H. Av. 5 uur Ds. Jansen, 2Sondag 17. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen, Voorber. H. Av. 5 uur Ds. Kats, Zondag 18. Collecte voor Gen. Deputaten voor de Evangelisatie, bijzondere collecte (met bestemming Evangelisatie- Noodgebieden). 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10.30 uur Ds. Janse, 2.30 uur Ds. Kats. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Oegema te Arnemuiden. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Richel te Heemstede. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. De Jongh, Vloot- predikant te Vlissingen. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heijden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. v. d. Hauw te Roosendaal. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur geen opgave ontvangen. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 uur Ds. Den Heeten, 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Herdenking 150-jarige onafhankelijkheid. Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Den Heeten Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 2.30 uur Ds. Erdmann te Gouda. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Brink te Katwijk aan Zee.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1963 | | pagina 3