Officiële Berichten NIEUWS Predikbeurten zondag lO november 1963 „Wat heeft die man zegt de do- miné. Mevrouw ruimt de kopjes op. Ze staat wat voorover. Haar man kan haar ogen niet goed zien. ,,Wat-ie heeft Een beste sigaar van jou." „Meer niet „O, jawel, veel meer. Twee koppen koffie en een hart van goudEn sterkte met de preekjij en ik heb ben een preek over zondag 33 wèl no dig." Die zelfde avond laat heeft br. L(as- tig) in de stilte van zijn binnenkamer van Jezus geleerd, dat Hij zachtmoedig is en nederig van hart. Bennekom, S. de Vries. (Uit Kerkblad Classis Arnhem) AGENDUM vergadering Classis Axel op dinsdag 19 november 1963, des och tends om 9.30 uur in het Geref. jeugd- gebouw „De Poort" te Zaamslag. 1. Opening. 2. Nazien credentiebrieven. 3. Constituering der vergadering. 4. Vaststellen agendum. 5. Notulen. 6. Verslag gevoerde correspondentie. 7. Ingekomen stukken. 8. Rapporten. 9. Rondvraag art. 48. 10. Persoonlijke rondvraag. 11. Vaststelling volgende vergadering. 12. Korte notulen. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk, M. DEN BOER, praeses. J. PASMAN, scriba. Moderamen Ds. W. C. VAN HATTEM, praeses. Ds. A. J. VERBEEK, scriba. Ds. M. DEN BOER, assessor. AGENDUM vergadering van de Classis Zierikzee van de Gereformeerde Ker ken in Nederland, D.V. woensdag 13 november 1963, lokaal Geref. Kerk, Zierikzee, St. Domusstraat, des voor middags 9.30 uur. 1. Opening door de samenroepende kerk: Scharendijke. 2. Nazien der credentiebrieven door de kerk van Zierikzee. 3. Constituering van de vergadering en het moderamen Ds. C. M. Boerma, Praeses Dr. J. H. Becker, Assessor Ds. B. Wentsel, Scriba br. J. M. de Waal, Actuarius. 4. Vaststelling der notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies en voorstellen. 7. Rapporten. 8. Benoemingen. 9. Rondvraag naar art. 48 K.O. 10. Regeling der vacaturebeurten. 11Hoofdelijke rondvraag. 12. Aanwijzing van de samenroepende kerk. 13. Vaststelling van de datum der vol gende vergadering. 14. Persverslag. 15. Sluiting. Namens de samenroepende kerk van Scharendijke, Ds. H. SCHOLING, Praeses. D. M. DE JONGE, Scriba. Om half twee hoopt Ds. Huyser, leger- predikant, iets te vertellen over zijn arbeid onder de militairen. KORTE NOTULEN van de vergadering der Classis Goes op 10 oktober 1963. 1Namens de roepende kerk van Geers- dijk opent Ds. van Aller de vergadering. Hij laat zingen Ps. 25 7, leest Ef. 4 14 21 en gaat voor in gebed. 2. De credentiebrieven worden nage zien. Alle kerken blijken vertegenwoordigd. In het moderamen nemen zitting Ds. Mintjes, praeses Ds. Jansen, assessor Ds. van der Heiden, le scriba en Ds. Rad der, 2e scriba. 3. De praeses spreekt zijn blijdschap er over uit, dat Ds. Koolstra na zijn ziekte weer tegenwoordig kan zijn, verwelkomt Ds. Hoekstra, die voor het eerst als predi kant van de classis aanwezig is, wenst de kerken van Heinkenszand en Kapelle-Bie- zelinge Gods zegen toe op het beroepings- werk en feliciteert de kerk van Wol- phaartsdijk met het feit, dat haar predikant uit het militaire leven weer in eigen ge meente is teruggekeerd. 4. Na vaststelling van de notulen wor den de ingekomen stukken behandeld. Aan de generale deputaten voor de verkondi ging van het evangelie onder Israël zal worden meegedeeld, dat Ds. van Rheenen benoemd is tot classicaal deputaat. Br. Bo- gaards verzoekt de kerken, die achterstal lig zijn, zo spoedig mogelijk de bijdragen voor de interclassicale kinderbijslagregeling over te maken. Het besluit van de Generale Synode van Groningen inzake de predi kantstraktementen geeft aanleiding tot een brede bespreking. De classis dringt er bij de kerken op aan de door de synode ge geven richtlijnen na te leven. Zij besluit tevens de interclassicale regeling voor de kindergelden niet te handhaven in 1964, ook niet voor de eerste twee kinderen. In meerderheid voelt zij er ook niet voor de periodieke verhogingen der predikantstrak tementen over de kerken om te slaan. 5. De kerk van Lewedorp vraagt per instructie het oordeel van de classis over het houden van een kerkdienst samen met de Ned. Hervormde kerk van Nieuwdorp op eerste Kerstdag. De classis geeft, ge hoord de toelichting van de afgevaardig den van de kerken van Lewedorp en Nieuwdorp, daartoe toestemming. 6. De vacaturebeurten voor het tweede kwartaal 1964 worden als volgt geregeld BorsseleDi Kats, Van Rheenen en Hoogkamer. Driewegen Di Goedendorp, Jansen, Mintjes en Hoekstra. 's-Gravenpolder: Di Goedendorp, Hoog kamer, Van der Veen, Hoekstra, Van Al ler, Koolstra en Mintjes. Hoogerheide Di Booy, Van der Heiden en Van der Veen. Kapelle-Biezelinge Di De Craene, Van der Heiden en Radder. 7. Ds. Jansen brengt verslag uit van de zending. Hij wekt de kerken op de zen- dingsbijdragen op tijd te storten en beveelt de lectuur van de rapporten over het zen dingswerk, die aan de kerken toegezonden worden, aan. 8. Bij de kerkelijke rondvraag verzoekt de kerk van 's-Gravenpolder Ds. Jansen tijdelijk als consulent aan te wijzen, wat geschiedt. 9. Roepende kerk voor de eerstvolgende vergadering D.V. op 16 januari 1964, 's middags om 1 uur te houden, is Goes. Moderamen Ds. Radder, praeses Ds. Mintjes, assessor Ds. van der Heiden, le scriba en Ds. van Rheenen, 2e scriba. 10. Na vaststelling van de korte notu len gaat de praeses voor in dankgebed en sluit de vergadering. Op last der classis, A. J. RADDER, h.t. 2e scriba. UIT DE KERKEN Beroepen te Anjum en te Oudewater C. H. van den Berg te Lollum te Haam stede, Oldemarkt, Oosthem en te West- kapelle-Domburg H. Eikelboom, kand. te Sleeuwijk te Vreeswijk en te Wijckel S. E. Wesbonk, directeur maatschappelijk werk in Friesland, te Leeuwarden te Zierikzee A. C. van Beek te Ottoland te Assen (4de pred. pl.R. Reitsma te Steenwijk te Terneuzen W. H. Gispen te Schagen. Aangenomen naar Dordrecht (vac. S. R. Smilde): A. Nagelkerke te Overschie naar Emmeloord (vac. J. C. Schouten): J. Kuiper te Zevenhuizen (Gron.) naar Hardenberg (vac. D. Pasman): A. J. van Gorcum te Beetsterzwaag naar Luttel- geest-Kuinre C. Houtman, laatstelijk pre dikant te Zwolle, die bedankte voor Em- mercompascuum en voor Gorredijk-Korte- zwaag. Bedankt voor Schiedam (vac. J. Na- wijn): H. A. Starrenburg te Eefde-Gorssel voor Leiderdorp (vac. J. Banga): Th. P. van Belzen te Mariënberg voor Utrecht- Noord (vac. T. Spilker)S. van Bekkum te Monster - voor Amsterdam-Slotervaart (vac. N. Korenhoff): A. C. Hofland te Rotterdam-Charlois voor Rotterdam- Zuid (vac. Joh. Heule): D. Bouwknegt te 's-Gravenhage-Moerwijk. Benoemd tot evangelisatiepredikant in de classis MiddelburgD. Ringnalda, a.s. emeritus predikant te Overveen, die deze benoeming aannam. Geen verdere beroepen. Kand. H. Eikelboom te Sleeuwijk kan geen verdere beroepen in overweging nemen. Examens. De classis Utrecht heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer S. O. Veenendaal, Utrechtsestraatweg 9, Vreeswijk. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen slaagden voor het kandidaatsexamen de heren G. Heitink te Rheden en R. van den Berg te Emmeloord voor het propaedeu- tisch examen slaagde de heer C. Dalebout te Vlaardingen. Aan de V.U. slaagde voor het doctoraal examen theologie de heer J. D. Tangelder te Oshaux, Ontario, Canada. Voor het kandidaatsexamen slaag de de heer J. W. Bats te Amsterdam en voor het propaedeutisch examen theologie de heren P. Brouwer te Katwijk aan Zee, W. H. Duker te Sexbierum, T. M. Middel koop te Den Haag en J. H. Schravesande te Rotterdam. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Ooltgensplaat nam ds. A. W. Meeder afscheid van 's-Gravenhage-Escamp met 2 Cor. 13 12b. Na bevestiging door ds. F. Vroon van Amsterdam-Slotermeer-Geu- zenveld, deed kand. H. J. Zeldenrust, ge komen van Utrecht, intrede te Schiermon nikoog met 2 Cor. 6 1 en 2. Dr. J. Rin- zema te Aalten is voornemens 8 maart in trede te doen te Leeuwarden. Ds. L. Ringnalda te Bussum, die stu dentenpredikant wordt in Amsterdam en 17 nov. afscheid neemt van zijn gemeente, heeft in Amsterdam nog geen huis en daar om heeft de kerkeraad van Bussum hem aangeboden in zijn pastorie te blijven wo nen als dat nodig blijkt tot 1 februari a.s. Ds. Ringnalda is met zijn arbeid op cate chisatie en in de kringen te Amsterdam met goedvinden van de Bussumse kerke raad reeds 4 nov. j.l. begonnen. Amersfoort. Regenten van het St. Pieters- en Bloklandsgasthuis hebben de Gasthuiskerk alhier aan de gezamenlijke kerken aangeboden voor bepaalde doelein den. Elke zondagmorgen wordt om 9 uur in deze kerk het z.g. morgengebed gehou den. Aan de geref. predikanten is verzocht in deze diensten ook te willen voorgaan. Wijl elke dienst staat onder eigen verant woordelijkheid van iedere kerk en voor ganger, heeft de kerkeraad uitgesproken, tegen deze vorm van samenwerking geen bezwaar te hebben. Surhuisterveen. De gemeente krijgt een nieuwe kerk, die verrijzen zal vóór het verenigingsgebouw „Dentearne" aan de Groningerstraat-Jan Binneslaan. De plannen zijn al tien jaar oud. In 1957 kwam de pastorie gereed en in '58 het vereni gingsgebouw voor welke objecten de ge meente 250.000,bijeen bracht. Voor kerkbouw is 140.000,ingezameld, de vaste bijdragen zijn met 55.000,ver hoogd per jaar en S.S.K. zegde een bedrag toe van 50.000,De nieuwe kerk krijgt 900 zitplaatsen en wordt opgetrokken in gele steen. Aan de achterzijde komt een garderobe, die 1 meter beneden de vloer komt te liggen en die de kerkgangers ge legenheid biedt bij slecht weer zich van hun natte kleding te ontdoen. In de kelder komen de centrale verwarming, toiletten en een stoelen bergplaats. Via de hoofd ingang kan men door een ruime hal con sistoriekamer, predikantenkamer en wacht kamer bereiken. De toegang tot de kerk- zaal komt links. Rechts en links bevinden zich trappen naar de galerij, die 140 plaat sen biedt en naar het orgel.. De kansel komt aan de oostzijde. Het liturgisch cen trum komt voor de kansel. De kerk die aan de voorzijde een plein zal hebben, krijgt ook een klokketoren van 18 meter hoog, die tevens dienst zal doen als schoor steen voor de centrale verwarming. De kerk krijgt een fietsenberging voor 300 rijwielen. Voor het nieuwe orgel is een fonds dat 10.000,bevat. Geestelijke verzorging strijdkrachten. De predikanten ds. A. Vellema te Assen en ds. L. J. Boeijinga te Rijswijk (Z.H.) zijn belast met de geestelijke verzorging van de militaire hospitalen, resp. te Assen en te Den Haag. Hun kerkeraden hebben hen daar voor één dag per week afgestaan. Kerk en wereld. De commissie voor het dansvraagstuk heeft aan de kerkeraad van 's-Gravenhage-Loosduinen rapport uitgebracht. In de commissie is een meer derheid die van oordeel is, dat de vraag of de moderne parendans voor de geref. christen acceptabel is, noch met ja noch met neen kan worden beantwoord. De praktijk van het leven wijst uit, dat in be paalde gevallen de moderne parendans aanleiding kan geven tot ontsporing en on christelijk gedrag, maar dat ook bij zuive ring van het milieu voor. de één zonde kan zijn, wat het voor de ander niet is. De verantwoordelijkheid moet gelegd worden op ouders en opvoeders. Er is een minder heid, die zich aansluit bij en verwijst naar CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.3Ö uur Ds. Ytsma te Rotterdam-Kralingen. 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Boonstra. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Ytsma. Collecte Evangelisatie in eigen stad. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Ytsma. Arnemuiden 10 en 7 uur Ds. Oegema. Domburg 10.15 uur Ds. Boonstra, 2.30 u. Ds. v. d. Bom Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Geesink te Amsterdam Koudekerke 10.30 uur Ds. Streefkerk, 7 uur Ds. Elshout Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 11.15 uur Ds. Verschoor, 7.3Q uur Ds. Bosman. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Baas te Rotterdam. Veere 10 uur Ds. Elshout, 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 uur Ds. De Vries, 7 uur Cand. Geesink te Amsterdam. Dankdag voor het gewas. Axel 10 en 3 uur Cand. Straes te Haarlem. Breskens 10 en 3 uur Ds. Van Wilgenburg. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 10 en 3 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 u. Cand. Veenendaal te Vreeswijk Zaamslag 10 en 3 uur Ds. den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Cand. Ubels te Amsterdam. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. de Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. Van Aller. Geersdijk 10 en 2.30 uur Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 16. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 15. Collecte voor het eigen Emeritaatsfonds. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Keur, 's-Gravenhage Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Kornet te Vlissingen. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden, Wissenkerke. Kruiningen 10 uur Ds. Koolstra, 2.30 uur Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. Kersten, Yselmonde. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Stalte te Alblasserdam namiddag Voorber. H. Av. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom Ds. v. d. Brink te Katwijk aan Zee. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. v. d. Stoel. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. de Regt, Nieuwendijk. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Van Oosterum te Meern. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. den Heeten. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Adema te Rotterdam. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Huyser te Zonnemaire. Zonnemaire 10 en 2.30 uur geen opgave ontvangen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1963 | | pagina 3