Uit de Gemeenten Officiële Berichten NIEUWS Predikbeurten zondag 3 november 1963 van een jeugdig neefje, oud 4 jaar, die in 't waterrijke Waarder verdronk En nu de sterkste tegenstelling, die haast denkbaar is In Oud-Vossemeer werd begraven een lid van de gemeen te, oud 91 jaar, en op diezelfde dag moesten we uitdragen een achter-ach terneefje van mij, oud ±91 uur. Die broeder was een onverwoestbaar wer ker, bijna tot zijn dood toe. Wat heeft die landman een werk verzet met zijn onvermoeibare handen Steeds gezond, steeds vol arbeidslust. En dan te zien, hoe een jongetje van enkele dagen, als eersteling, aan zijn jonge ouders werd ontrukt. Gezond, ogenschijnlijk, geboren, een lief, blo zend zuigelingetje en een hartgebrek deed het pasgeboren leven ophouden Ongeveer 91 uur op de aarde, terwijl die ander, 91 jaar precies, alle levens dreiging en -gevaar kon weerstaan Maar nu liggen ze beiden in de schoot der aarde. Het bijzondere voor mij was boven dien, dat dat jongetje, een achter-klein zoon van mijn broer, dus een achter achterneefje van mij, werd uitgedragen uit 't huis, waarin ik geboren ben. Dus, dat zijn vijf geslachten Mee geteld mijn grootmoeder, die ik nog goed gekend heb, zijn dat zes geslach ten, die ik meemaakte. En, ware ik niet bijna de jongste thuis, dan had ik m'n overgrootvader gekend, die 99 jaar is geworden. Dat zouden dan zeven ge slachten geweest zijn Dan komt men wel diep onder de in druk van het woord der Schriftijdel- heid der ijdelheid, ja, de mens is niet meer dan een damp, die even verschijnt en weer optrekt en verdwijnt. Hoe kan een mens toch zo dwaas zijn om te bouwen op het leven, op zijn ge zondheid, op zijn geld, op zijn naam Op die begrafenis, die overigens zich in alle stilte voltrok, sprak ik in 't ouder lijk huis over de bezorgdheid over eten en drinken en kleding, terwijl het voor- naaste is 't zoeken van het onverganke lijk Koninkrijk Gods, waarin alles be sloten ligt. 'k Hoop, dat die jonge ouders door hun zwaar verdriet en door hun groot verlies rijk mogen worden in het onver derfelijk, onbevlekkelijk, onvergankelijk goed, dat rijk maakt tot zaligheid Of we nu 91 jaar worden of 91 uur maakt in 't licht der eeuwigheid weinig verschil, alleen brengt een lang en ge zond leven te groter verantwoordelijk heid. Want wat baat het een mens, zo hij 100 jaar oud werd en ,,'t goede" niet zag, een kind van 91 uur oud is beter dan hij. Vertrooste de Here al deze bedroef den, wier leed wij meedragen in onze gebeden. Aan de oevers van de Oude Rijn. Nieuwerkerk. 1. Woensdag 6 november: dankdag. Laat ons deze dag afzonderen, omdat we de Here bijzondere lof en aanbidding hebben te bren gen. Niet alleen de gewone dankzeggingen op elke zondag en voor elke dag, maar speciaal voor gewas en arbeid. Óm 10 uur en om 7 uur. En brengt Gode uw offeranden der dank zegging. Laat ons dit allen tonen in op komst, gebed en gaven. 2. Zr. OverbeekeBom is voor de wintertijd weer vertrokken naar de kinderen in Den Haag, temeer waar zo de ouderdom, zeg maar de hoge ouderdom komt (met gebre ken). De Here zegene en beware. J. H. B. Oosterland. 1. Gelukkig mocht br. Stuy terugkeren uit het ziekenhuis. Wel blijft ons gebed en meeleven met hem en de zijnen nodig. God sterke u allen, oud en jong. J. H. B. UIT DE KERKEN Beroepen te Bedum (vac. D. Kuiper) en te Purmerend (2de pred. pl.C. H. van den Berg te Lollum te Heeg H. J. Koffrie, legerpredikant te Doorn te Oostburg, Oud-Vossemeer en te Domburg: H. Eikelenboom, kand. te Sleeuwijk te 's-Gravenhage-West (vac. wijkgemeen- te V): H. M. Dercksen te Rotterdam- Charlois te Bodegraven (vac. L. Loos man): R. van den Berg te Bergen (N.H.) te Wormerveer H. Dijkstra te Rotter dam-Zuid (Katendrecht) Aangenomen naar Uithuizermeeden W. B. van der Meulen te Sprang-Waalwijk naar 's-Gravenhage-Escamp (vac. A. W. Meeder): A. C. Kersten te Utrecht-West, die bedankte voor Amsterdam-West (vac. J. Wiersema). Bedankt voor Spijkenisse (2depred.pl.): Th. P. van Belzen te Mariënberg voor Wieringerwerf J. van Drie te 's-Graven- moer voor Doezum W. B. van der Meulen te Sprang-Waalwijk. Examens. Aan de Theologische Ho geschool te Kampen is geslaagd voor het propaedeutisch examen de heer I. N. Dek ker te Lewedorp. Aan de Joh. Calvijn- akademie te Kampen slaagde voor het doc toraal examen theologie de heer H. Dijk stra te Potchefstroom. Aan de V.U. slaagde voor het doctoraal examen theo logie de heer V. G. Geurkink, Wheaton, Illinois (U.S.A.). Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Drachten nam ds. K. Ubels afscheid van Vroomshoop met Joh. 3:4. Na bevestiging door ds. J. Bos, em. predikant te Emmeloord, deed ds. G. M. W. Steen, gekomen van Marknesse, intrede te Har- denberg met Hand. 18 10b. Na beves tiging door ds. J. Wiersema aldaar met Joh. 17 17b, deed ds. J. Nieuwsma, geko men van Oude-Pekela, intrede te Apel doorn met Joh. 8:31 en 32. Ds. S. S. van Dijk, laatstelijk predikant bij de Ev. Chr. kerk van Nieuw-Guinea, deed intrede te Buenois Aires, na bevestiging door ds. W. H. van Halsema aldaar. Ds. J. Na- wijn is voornemens 5 nov. afscheid te ne men van Schiedam, om 20 nov. d.o.v. in trede te doen te Amsterdam-Zuid, na be vestiging door ds. C. J. Sikkel aldaar. Ds. A. Prins te Wormerveer is voornemens 22 dec. intrede te doen te Dokkum, na bevestiging door ds. L. J. Boeijinga van Rijswijk (Z.H.). Ds. D. Ringnalda te Overveen, die binnenkort met emeritaat gaat, is voor de tijd van 5 jaar benoemd als evangelisatie predikant van de classis Middelburg. Hij zal als zodanig ds. G. J. Pontier, em. pre dikant te Vlissingen, die dit werk tien jaar gedaan heeft, opvolgen. Ds. Ringnalda werd 5 februari 1899 te Schiedam, waar zijn vader, de latere Haagse predikant ds. D. Ringnalda, toen stond geboren, studeer de aan de V.U. en werd in 1923 predikant te Leimuiden. Hij diende de kerken van Middelburg, Weesp, Drachten, Amsterdam en Makassar en verbond zich in nov. 1951 aan die van Overveen. Ds. Ringnalda gaat nu weer in zijn oude gemeente Middelburg wonen. Veenendaal. Nu de stichting „Evan gelisatie en Industrie" in ds. A. Terlouw, tevoren Herv. predikant te Feyenoord, een eigen industrie-predikant gekregen heeft, heeft de kerkeraad besloten dat ds. Terlouw vier maal per jaar in de Geref. kerk diensten zal voorgaan. De stichting Kifrg kent, kent ook dat heerlijke verkwikkende gevoel, dat elk tablet onmiddellijk geeft. Neem King, bereid uit het zuivere natuur product en ga de dag tegemoet met frisse moed en frisse mond. De natuurzuivere -(Ingezonden mededeling) heeft aan de kerkeraad daartoe een ver zoek gedaan en deze heeft dat met alge mene stemmen ingewilligd, nadat de classis Amersfoort, eveneens met algemene stem men, daarin had bewilligd. Ds. Terlouw zal dinsdag 5 nov. a.s. op een geref. ge meentevergadering over zijn werk spreken. Zaandam. De kerkeraad voor alge mene zaken heeft besloten over te gaan tot de vestiging van een vijfde predikants plaats. De gemeente telt nu bijkans 4700 zielen. Verhoging van de financiële bijdra gen zal nodig zijn, maar men acht de ves tiging van de nieuwe plaats haalbaar. Geestelijke verzorging der militairen. De kerkeraad van Rijswijk (Z.H.) heeft n.a.v. een schrijven van de hoofdlegerpre- dikant, ds. B. A. Bos, aan ds. L. J. Boeijin ga toestemming verleend om tijdelijk ge deeltelijk op te treden als geestelijk ver zorger van het militair hospitaal te 's-Gra- venhage. Als de dominé afscheid preekt. Ds. A. W. Meeder te 's-Gravenhage-Escamp heeft een beroep aangenomen naar de kerk van Ooltgensplaat en het voornemen was, dat hij j.l. woensdagavond afscheid preken zou. Daarbij wenste hij geen belangstelling uit nieuwsgierigheid. Reden waarom hij in het kerkblad mededeelde, dat hij zijn afscheidspreek zondag 27 okt. in de dub bele morgendienst in de Salvatorkerk zou houden wat intussen wegens lichte on gesteldheid niet doorgegaan is en dan woensdagavond 30 okt. in de Vredekerk. Ds. Meeder wijst er op, dat die afscheids- diensten vaak veel drukker bezet zijn dan de doorsnee-opkomst bij de betrokken predikant. „Men zou bijna gaan denken, dat het laatste ineens veel goed moet ma ken. Indien een menselijk vriendelijkheids- gebaar daaraan ten grondslag ligt, mag er toch wel eens gezegd worden, dat dit niets aan winst oplevert voor de eeuwigheid. Ik hoop tenminste voor zulke schijnver toningen bewaard te blijven. Geen mense lijke gevoelsoverweging aan de oppervlak te, maar slechts bekering in hart en leven is de Here aangenaam. Er is een trouw deel in de wijk, dat is blijven komen on der een prediking, die af en toe nogal om streden is geweest. En met die trouwe broeders en zusters wil ik graag in de laat ste kerkdiensten het woord des Heren overdenken. Aan belangstelling, die louter berekend is op nieuwsgierigheid en sensa tie heb ik totaal geen behoefte." Kerk en wereld. In de „Velpse Cou rant" kwam een adverentie voor in be trekking tot een dansschool in het Geref. Jeugdhuis. De kerkeraad gaf als zijn oor deel te kennen, dat deze dansschool in het jeugdhuis niet thuishoort en hij instrueerde dienovereenkomstig de jeugdhuiscommissie. Fotograferen in trouwdiensten. We lezen in het officiëel verslag van de ker keraad voor algemene zaken te Hilversum, dat het fotograferen tijdens trouwdiensten slechts plaats vinden mag na overleg met de betrokken predikant. „Van de fotogra fen wordt soberheid en eerbied verwacht van de predikant soepelheid." ORGANISTENVERGADERING. Op 15 oktober 1.1. hield de Geref. Orga nistenvereniging in de Oosterkerk te Goes een bijeenkomst. Drs. K. de Jong behandelde het onder werp „De kenmerken van het kerklied aan de praktijk getoetst". Een kerklied moet zijn gegrond op de Bijbel wat de tekst betreft. Geen individualisme, maar het moet door de gemeente gezongen kun nen worden. Eveneens moet de melodie lopen en niet te grote sprongen maken. In de bespreking kwam natuurlijk de bundel „Stemmen des Heils" ter sprake, waaruit in veel van onze kerken voor de dienst gezongen wordt. De conclusie moet zijn, dat deze bundel wel tal van religieuze liederen bevat, die geen kerkliederen zijn. AGENDUM vergadering Classis Middelburg op donderdag 14 november 1963 des ochtends om negen uur in het Gereformeerd Jeugdgebouw, Singelstraat 15, Middelburg. 1Opening. 2. Nazien credentiebrieven. 3. Constituering der vergadering. 4. Vaststellen agendum. 5. Notulen. 6. Verslag gevoerde correspondentie. 7. Ingekomen stukken. 8. Instructies. 9. Vaststelling vacaturebeurten. 10. Rapporten a. Kerkvisitatie. b. Zending. c. Evangelisatie. d. Commissie Predikanttractementen. 11. Benoemingen. 12. Rondvraag art. 48. 13. Persoonlijke rondvraag. 14. Vaststelling volgende vergadering. 15. Korte notulen. 16. Sluiting. Namens de roepende kerk, Ds. J. BOONSTRA, praeses h.t. B. H. LAVOOIJ, scriba. Moderamen Ds. J. H. MEYER, praeses. Ds. G. S. OEGEMA, assessor. Ds. J. C. STREEFKERK, scriba I. Ds. A. G. KORNET, scriba II. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. v. Wilgenburg 2.30 uur Ds. Joosse te Barendrecht. 5 uur Ds. Tissink te Bodegraven. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Joosse. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Tissink. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. CollecteGeestelijke verzorging zeevarenden Koopvaardij- en Kustvaart en Jeugdcent. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 9.30 en 2.30 üur Ds. Oegema. Domburg 10 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur Ds. Gommer. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Boonstra. Koudekerke 9 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Brink te Katwijk aan Zee. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Bed. H. Av. en Dankz. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Ds. Gommer, 2.30 uur Ds. v. d. Bom. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 uur Ds. Van Houten, Aalsmeer. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 10 en 3 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Zaamslag 10 en 3 uur Ds. den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Meijnen te Utrecht. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. de Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Verschoor te Vlissingen. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 15. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 14. Collecte voor het eigen Emeritaatsfonds. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Rós te Harderwijk. Kruiningen 10 uur Ds. Koolstra, 2.30 uur Ds. Jansen. Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heyden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. 6 nov. 7.30 uur Ds. v. d. Stoel, Dankstond. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Haverkamp. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. den Heeten. 6 nov. 10 uur Ds. den Heeten, 7 uur Ds. Becker. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Boerma. 6 nov. 10 uur Ds. Scholing, 7.30 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. 6 nov. 10 uur Ds. Becker, 7 uur Ds. den Heeten. Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. den Heeten 6 nov. 10 en 2.30 uur Ds. Wouters te Dordrecht. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. 6 nov. 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1963 | | pagina 3