r Officiële Berichten NIEUWS Predikbeurten zondag 20 oktober 1963 UIT DE KERKEN Tweetal te Rotterdam-ZuidS. van Bekkum te Monster en D. Bouwknegt te 's-Gravenhage-Moerwijk, van wie laatst genoemde is beroepen. Beroepen te ZwartemeerH. E. Smid te Lemele-Lemelerveld te Wieringer- werf J. van Drie te 's-Gravenmoer te Dordrecht (vac. S. R. Smilde): A. Nagel- kerke te Overschie te 's-Gravenhage- Escamp (vac. A. W. Meeder): A. C. Ker sten te Utrecht-West te Hardenberg (vac. D. Pasman): A. J. van Gorcum te Beetsterzwaag te Uithuizermeeden W. B. van der Meulen te Sprang-Waalwijk. Aangenomen naar AxelJ. Th. Heems kerk te Oldemarkt naar Hazerswoude A. Brink te Joure. Bedankt voor BeilenJ. van Dalen te Uithoorn voor WesterborkW. H. Gispen te Schagen voor Ermelo (vac. R. J. Beukema): E. J. Wassink te Zwolle voor Oude-Pekela C. H. van den Berg te Lollum voor Maassluis (vac. C. Mak): W. Dekker te Noordwijk-Binnen. Examens. Aan de Theologische Ho geschool te Kampen slaagde voor het kan didaatsexamen de heer J. A. Koster te Voorburg. De classis Enkhuizen heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer H. G. Verhaagen, kand. te Delft en beroepen predikant te Opperdoes. De classis Woerden heeft peremptoir ge ëxamineerd en toegelaten de heer H. G. A. Meinders, oud R.K. priester en beroepen predikant te Nieuwveen-Zevenhoven. Ds. W. M. Ie Cointre, em. predikant en oud-predikant in algemene dienst voor de geestelijke verzorging van zee-, land en luchtmacht, zal enkele dagen per week als pastoraal medewerker optreden in de wijk van dr. P. G. Kunst te Amsterdam. Hij is in de gelegenheid de kerken zondags te dienen. Deputaten voor de geestelijke verzorging van zee-, land- en luchtmacht zullen aan ds. W. M. Ie Cointre bij diens emeritaat en heengaan als predikant in algemene dienst op zaterdagmiddag 2 nov. in de Westduinkerk te Amsterdam een afscheids receptie voor allen die bij het werk van de geestelijke verzorging in de strijdkrach ten betrokken zijn. Ds. H. van Heijst, em. predikant van Zwartemeer heeft zich aan de kerk van Krimpen a. d. Lek verbonden als hulppre diker, sprekende over Ef. 6 19, nadat ds. H. Leysen van Schoonebeek, voorheen te Krimpen, hem in het ambt van ouderling bevestigd had. Ds. F. H. von Meyenfeldt te Alk maar, die zijn vacantie wegens ziekte moest afbreken, is enige tijd in het zieken huis te Harderwijk verpleegd en vertoeft thans tot verder herstel te Nunspeet. Ds. F. L. v. d. Bom, sedert 1960 pre dikant te Domburg-Westkapelle, zal zijn werk in de gemeente neerleggen, wijl hij met ingang van 1 dec. a.s. zal optreden als vlootpredikant. in 'De Poort' te Zaamslag moderamen ds. van Hattem, prases ds. Verbeek, scri ba ds. den Boer, assessor ds. de Vries, scriba II. Op last van de Classis, W. C. VAN HATTEM, h.t. scriba II. COMITÉ ZEEUWSE GEREFORMEERDE OUDERLINGEN-CONFERENTIES. Het comité ter voorbereiding van de Zeeuwse ouderlingen-conferenties nodigt U hierbij vriendelijk uit tot bijwoning van de najaars-conferentie, welke gehouden zal worden op zaterdag 2 november a.s. Plaats van samenkomstJeugdgebouw achter de Geref. Kerk, Paul Krügerstraat te Vlissingen. Aanvang 2,45 uur n.m. Als referent hoopt op te treden Ds. W. Kats, Geref. predikant te Goes. Hij zal „Vragen rondom de Liturgie, o.a. het éne offer" behandelen. In verband met dit onderwerp nodigt het comité dit keer niet alleen de ouderlingen en predikanten uit, maar hoopt zij op 2 november ook een groot aantal diakenen te kunnen verwelkomen. Het comité hoopt, dat veel kerkeraads- leden en belangstellende gemeenteleden op deze najaarsconferentie acte-de-présence geven. Namens het comité, D. J. Rouw, voorzitter. J. P. Balkenende, sekretaris. De kerkeraad van de Geref. Kerk te Oud-Vossemeer roept de kerken van de Classis Tholen op tot een vergadering op woensdag 6 november, des voormiddags te 9 uur in de Geref. Kerk te Bergen op Zoom. Stukken voor deze vergadering bestemd worden voor 26 oktober ingewacht. De Scriba II, J. J. VERSLUYS. KORT VERSLAG van de voortgezette vergadering der Classis Axel op 1 ok tober 1963 in 'Pro Rege' te Terneuzen. Nadat de vergadering van de Classis Axel op 17 september provisorisch gesloten was in verband met het aangevraagde pe remptoir examen van candidaat Hoger- werf, beroepen predikant te Schoondijke, kwam op 1 oktober de classis in voortge zette vergadering bijeen voor het afnemen van dit examen. De praeses ds. M. den Boer opende vergadering, liet zingen Psalm 121 1, las deze Psalm onberijmd voor en ging voor in gebed. De kerken van Breskens en Zoute spui bleken geheel afwezig te zijn. De kerk van Breskens met, die van Zoutespui zon der kennisgeving. Deputaten ad art. 53 waren aanwezig. Nadat de stukken van de candidaat door de kerken van Axel en Terneuzen waren nagezien en in orde bevonden kon het exa men een aanvang nemen. De prediking werd gehouden over Romeinen 13:11b. Na de prediking bleken er geen bezwaren te zijn om het examen verder voort te zet ten, waarna br. Hogerwerf in de verschil lende vakken geëxamineerd werd. Het examen had een gunstig verloop en de praeses kon dan ook de candidaat van har te welkom heten in de uitgedunde kring van predikanten van de classis. Na voor lezing en ondertekening van het formulier zong de classis br. Hogerwerf Psalm 134:3 toe. Bij de rondvraag vroeg de kerk van Schoondijke vertegenwoordiging der Clas sis bij de intrede van ds. Hogerwerf op 13 oktober a.s. Op dezelfde dag zal ds. A. van Leeuwen wegens vertrek naar Pernis in Axel afscheid preken, ook hier zal de classis vertegenwoordigd worden. Praeses dankte ds. van Leeuwen voor het werk door hem in de classis verricht en gewaag de van de vriendschap en samenwerking die er altijd geweest is. In zijn dankwoord wees ook ds. van Leeuwen daarop, dank baar voor het vele goede, dat hij in de Classis Axel mocht ontvangen. De volgende vergadering van de Classis wordt vastgesteld op 18 november, D.V. L.S. De vergadering van de Kerken in de Classis Zierikzee zal D.V. worden gehou den op woensdag 13 november e.k. te Zierikzee. Stukken voor het agendum te zenden aan de eerst-ondergetekende vóór 27 okt. 1963. Namens de roepende kerk van Scharendijke Ds. H. SCHOLING, praeses. D. M. de JONGE, scriba. I WIE I King kent, kent ook dat heerlijke verkwikkende J gevoel, dat elk tablet onmiddellijk geeft. l Neem King, bereid uit l het zuivere natuur- l product en ga de dag tegemoet met frisse moed en frisse mond. De natuurzuivere (Ingezonden mededeling) KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Zierikzee van „de Gere formeerde Kerken in Nederland", gehouden op woensdag 25 september 1963, lokaal Geref. Kerk, Zierikzee, Broeder diaken C. J. Zoeter van Ooster- land opent namens de kerk die tot taak had deze classis in vergadering bijeen te roepen, die van Oosterland, deze om 9.45. Hij verzoekt te zingen Psalm 65 1, het geen onder begeleiding van orgelspel ge schiedt. Daarna leest hij 21 verzen uit hoofdstuk 1 van de brief van Paulus aan de Philippenzen. Vervolgens gaat hij voor in gebed om dan aan de kerk van Scharendijke gelegen heid te geven de geloofsbrieven der afge vaardigden te vergelijken met de getekende presentielijst en van haar bevinding te rap porteren. Dit geschiedt bij monde van Ds. H. Scholing die mededeelt, dat van de kerk van Nieuwerkerk Dr. Becker als énige af gevaardigde aanwezig is. Van de kerk van Zonnemaire is er naast de br. oud. één diaken van de kerk van Oosterland zijn er twee diakenen. De kerk van Zierikzee heeft een instruc tie in welke ze de aanwijzing van een con sulent vraagt. Na opheldering te hebben ontvangen omtrent bovenvermelde afvaardigingen neemt de vergadering genoegen met de motivering en kan de vergadering worden geconstitueerd, d.w.z. als wettig samenge steld worden beschouwd. Als moderamen zal optreden Dr. Becker als praeses Ds. Boerma als scriba en Ds. Wentsel als as sessor. Dr. Becker brengt nu enkele personalia naar voren als het overlijden van Mevr. WentselStok de intrede van Ds. Scho ling te Scharendijke het afscheid van Ds. Tiemersma van Zierikzee wegens vertrek. Hij leest een afscheidsbrief van Ds. Tie mersma tot de classis gericht en stelt voor deze te beantwoorden en de dank der clas sis hem te betuigen voor het vele werk ge durende zijn twaalfjarig verblijf in haar midden verricht. Ook wenst hij de kerk van Zierikzee voorspoed toe bij het be- roepingswerk. Eveneens aan de kerk van Haamstede, die straks zijn predikant Ds. Boerma gaat missen wegens vertrek naar Rotterdam. Aan br. de Waal, die intussen weer in het ambt van ouderling kwam te staan, wenst hij Gods zegen op diens ar beid toe. De dienaren Ds. Wentsel en Ds. Becker delen mede, dat ze de classis hebben ver tegenwoordigd respectievelijk te Scharen dijke en Zierikzee in verband met intrede en afscheid aldaar. Voorts doet de praeses nog mededeling van de komst van een vertegenwoordiger van S.S.K. in de middagvergadering. Deze zal twintig minuten het woord krijgen. De notulen worden gelezen en goedge keurd. Naar aanleiding van deze lezing die geruimen tijd in beslag nam, vraagt Ds. Wentsel of deze nu niet op de een of an dere wijze van te voren ter kennis van de kerkeraden en de afgevaardigden kunnen worden gebracht Br. oud. Flikweert on dersteunt deze gedachte. Na enig gesprek hierover neemt br. de Waal op zich naar de mogelijkheid er van te informeren, wijl de vergadering de wenselijkheid algemeen inziet. Hij zal dan het moderamen inlich ten, opdat reeds op de volgende vergade ring dit tijdrovende voorlezen kan worden nagelaten. Na de lezing der notulen van de vorige classicale vergadering worden nu ook nog die van de classis contracta gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken Onder deze bevindt zich als een wel heel gewichtig stuk naar het juist bevonden oordeel van de praeses, een schrijven van de kerk van Haamstede. Weshalve hij voorstelt dit het eerst te behandelen, het geen algemeen instemming vindt. In ver band met de te houden bespreking leest hij nu het rapport voor van het bezoek door kerkvisitatoren op 23 mei aan de kerk van Haamstede gebracht. Na ampele bespre king van het schrijven van Haamstede aan de kerkeraden en classis komt men één- parig tot het volgende besluit (ampel niet te verwarren met amper): „Gelet op het besluit van de Generale Synode van Groningen 1963, verleent de Classis de Kerkeraad van Haam stede, op grond van het nu door hem uitgebrachte rapport, toestemming tot het incidenteel houden van ambtelijk geleide diensten met de Nederlandse Hervormde Gemeente van Haamstede. De Classis verwacht van de Kerke raad een regelmatig rapport over de - stand van zaken en adviseert bij het gesprek met de andere Kerk de dienst van visitatoren in te schakelen". Onder de overige ingekomen stukken zijn lezenswaard een brochure door Dr. Zielhuis, industriepredikant ons toegezon den en ter lezing aanbevolen. Voorts de acta of handelingen van de Particuliere Synode van Zeeland. Deze worden voor kennisgeving aangenomen. (Wordt vervolgd) CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Berkhoff te Glanerbrug. 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Van Til. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg, bevestiging Diaken. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Berkhoff. Collecte Evangelisatie in eigen stad. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 9.30 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg geen opgave ontvangen. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Bom. Bed. H. Av. en Dankz. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerkc 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Bed. H. Av. en Dankz. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur geen opgave ontvangen. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Ds. Brederveld, 2.30 uur CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. de Vries. Bed. H. Av. en Dankz. Axel 10.30 en 3 uur Cand. Geel te Amsterdam. Breskens 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 10 en 3 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Ganzevoort te Hoboken. Oostburg 10 en 2.30 uur geen opgave ontvangen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Zaamslag 10 en 3 uur Ds. den Boer. Zoutespui 9 uur Cand. Geel, 5 uur Ds. Verschoor te Vlissingen. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. Van Rheenen. Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Driewegen 9.30 uur Ds. v. d. Veen, 2 uur Ds. Jansen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Visser te Boven- Hardinxveld. 5 uur Ds. Kats, Zondag 14. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Visser. Collecte voor Algemene Chr. doeleinden. 's-Gravenpolder 10.30 uur Ds. Kats, 5 uur Ds. Mintjes. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Booy. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Boonstra, Middelburg Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Nawijn te Moordrecht. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. ter Hart, Valkenswaard Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra, Voorbereiding H. Av. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp, Bed. H. Av. en Dankz. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heyden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Kersten te Rotterdam- Ysselmonde. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 uur Ds. v. d. Stoel, bevestiging Ambtsdragers, 5 uur Ds. Everaers te Venlo. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 uur Ds. Everaers te Venlo, Bed. H. Av. 4 uur Ds. v. d. Stoel, Bed. H. Av. en Dankz. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Van Egmond. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Halsema. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Halsema te Gorinchem. Voormiddag Voorber. H. Av. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. v. Noort te Nieuwendijk. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. den Heeten. Haamstede Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker, Voorb. H. Av. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Becker. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 5 uur geen opgave ontvangen. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Boerma.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1963 | | pagina 3