NIEUWS Predikbeurten zondag 22 september 1963 DIAKENEN BIJ DE JANSSENS 3. Een groet en wens van beterschap en van bemoediging aan de zieken en ouden. 4. Had misschien nog iemand een Jaar boekje Geref. Kerken willen hebben Ik heb nog 1 exemplaar. J. H. B. Oosterland. 1. Na de vacantie ga ik ook hier weer opduiken. We brachten reeds enkele bezoeken en hopen die voort te zetten. 2. D.V. zullen we ook enkele middag beurten onder u waarnemen op de e.k. zondagen. 3. Ook aan u, zieken en ouden in Ooster land, zenden we langs deze weg een groet. God geve genade. En tot ziens. J. H. B. UIT DE KERKEN Beroepen te Amsterdam-West (vac. J. Wiersinga): F. J. van der Wal te Zwolle te Amersfoort (vac. G. Veeneman): H. J. van Duinen te Zwijndrecht te Anjum F. v. d. Bos te Scheemda te WeterborkW. H. Gispen te Schagen te HaulerwijkJ. van Wijngaarden te Treebeek. Aangenomen naar Vroomshoop (vac. K. libels): E. C. Kim te Reitsum, die bedank te voor Bodegraven (vac. L. Loosman) en voor Oudewater naar EdamM. Meijering, kand. te Noordeloos, die be dankte voor Enumatil, Neede, Oosthem c.a., Tweede Exloërmond, Vlagtwedde, Zoutkamp en voor Zwaagwesteinde naar Dokkum (vac. G. Oppedijk): W. Stuursma te Stadskanaal. Bedankt voor Haamstede W. B. v. d. Meulen te Sprang. Beroepbaar. Ds. H. J. Koffrie, leger- predikant te Doorn, is beroepbaar. Zijn adres is Kampweg 72, Doorn. Afscheid en intrede. Na bevestiging door ds. B. Oosterhoff aldaar met Jes. 40 9, deed ds. M. Grashoff, gekomen van Bleiswijk, intrede te Sliedrecht met Ef. 222. Ds. H. Dijkslag is voornemens 20 oktober afscheid te nemen van Meeden, om 3 november d.o.v. intrede te doen te Spijk. Ds. G. v. Halsema te Berkel-Roden- rijs is voornemens met de Maasdam, ver trekkend op 16 oktober uit Rotterdam, als boordpredikant een reis heen en terug te maken naar New York. Prof. dr. K. Runia, hoogleraar aan de Theol. School van de Ref. Churches of Australia te Geelong, is voornemens om streeks de kerstdagen met verlof in Neder- 1 land te arriveren. Prof. Runia, die te Oude- schoot geborden werd en in ons land de kerken van Marknesse en Dokkum diende, vertrok in 1957 naar Australië. Ds. J. Wilschut te Amsterdam-West mocht tot verder herstel thuis het zieken huis weer verlaten, waarin hij vier weken werd verpleegd. Grafsteen ds. H. Haspers» Op de laatste rustplaats van ds. H. Haspers te Koudekerk a. d. Rijn, welke gemeente hij 22 jaar heeft gediend, is een grafsteen ont huld en aan de familie overgedragen. De pastor-loci, ds. H. Makkinga, droeg met een toepasselijk woord de steen over. De heer O. Haspers dankte namens de familie voor de eer aan de nagedachtenis van fijn vader bewezen. De steen bestaat uit een hardstenen staande steen in de vorm van een kruis. Zij draagt naast de personalia de tekst uit Job 1925,,Ik weet, dat mijn Verlosser leeft". Examens. De classis Dordrecht heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer mr. B. C. Carp, kand. te Bloemen- daal en beroepen predikant te Brussel. Preekconsent. De heer M. N. Grei- danus, die aan het Calvin Seminary stu deerde en thans aan de V.U. doctorale studie is begonnen, heeft van deputaten voor correspondentie met buitenlandse kerken toestemming ontvangen in de ere dienst een stichtelijk woord te spreken. Zijn adres is Tjerk Hiddestraat 16, Zand- voort. Arnhem. De kerkeraad besloot met de gemeente ruil van grond aan te gaan betreffende de strook aan de Julianalaan met die aan de Rozendaalseweg, waarop de Opstandingskerk gebouwd zal worden. De commissie van beheèr slaagde er in aan het z.g. Lange Water terrein te reserveren voor pastoriebouw voor de wijk Presik- haaf. De kerkeraad machtigde de commis sie met de plannen voort te gaan. De ge meentezangcommissie heeft wegens verschil van mening met de commissie van beheer ontslag genomen. Eerstgenoemde meent dat de prioriteit van de te bestellen kerk orgels gaat boven het beschikbare bedrag. De commissie van beheer meent dat ge zien de financiële toestand van de gemeen te moet worden vastgehouden aan een li miet van 95.000,a 100.000,per orgel, resp. voor de Opstandings- en de Bethaniëkerk. De kerkeraad ging met deze zienswijze accoord. Hij droeg de commis sie op twee orgels te bestellen voor de totaalprijs van 94.800,per instrument, waarvan het orgel voor de Opstandings kerk eind 1964 en dat voor de Bethanië kerk omstreeks mei 1965 zal geleverd wor den. Voor restauratie van het orgel in de Salvatorkerk voteerde hij een bedrag van 28.000,—. Hazerswoude. De kerkeraad besloot geen hoorcommissie in te stellen nu de ge meente vacant komt, maar zelf predikanten te gaan beluisteren. De gemeente mag wel namen opgeven. De kerkeraad zal geen predikant beroepen die nog geen drie jaar in zijn eerste of nog geen vier jaar in zijn volgende gemeente staat, terwijl ook geen beroep zal uitbrengen op een predikant, die reeds een beroep onder zich heeft. Een dubbeltal achtte de kerkeraad ook niet wenselijk. Rotterdam-Lombardijen. Ds. J. Nie- mantsverdriet heeft de eerste paal geslagen voor de nieuwe kerk, die verrijzen zal op de hoek van de Catullusstraat en de Pli- niusstraat. In de bijeenkomst die daarna in de houten noodkerk gehouden werd spra ken woorden van gelukwens de heren ds. M. C. Kersten van Ysselmonde namens de classis Barendrecht, ds. A. J. Janssens van Rotterdam-Zuid wijk namens de Raad van kerkelijke ontwikkeling en de classis Rot terdam, ds. H. Hogenhuis, namens de kerk van Rotterdam-Zuid, A. M. v. d. Linden van Utrecht namens S.S.K., pastoor J. G. v. Dijk namens de R.K. parochie en C. Schrijver namens de kerkvoogdij van de Herv. gemeente. De kerk krijgt 704 zit plaatsen, waarvan 160 in een bijzaal, die door een vouwwand van de kerk kan worden gescheiden c.q. er bij betrokken. Met de kerk zal ook de pastorie gereed zijn. De kerk krijgt een z.g. getrapt dak en onder het hoogste gedeelte daarvan het liturgisch centrum. De kosten worden ge raamd op 765.000,totaal, het orgel op 50.000,Men hoopt de kerk in augus tus 1964 gereed te hebben. Ouderlingenconferentie. De 30e prov. ouderlingenconferentie in N. Holland zal 28 september a.s. in restaurant Brinkman te Haarlem worden gehouden. In de mor genvergadering zal het le kamerlid, prof. mr. I. A. Diepenhorst refereren over ,,De wereld in de huiskamer" en in de middag vergadering dr. A. Verkuyl, eerste genees heer van het revalidatiecentrum ,,De Hoog straat" te Leeusum over „Verantwoorde gezinsvorming geen eenvoudig pro bleem". Van de wieg naar de kansel. Ds. W. Tom van Alphen a. d. Rijn-N. is voor nemens 6 oktober a.s. kand. E. Boswijk te Amsterdam te Jutrijp-Hommerts in het ambt te bevestigen. Toen ds. Tom nog predikant was in Sappemeer (19241929) heeft hij kand. Boswijk gedoopt. Later deed kand. Boswijk bij hem ook openbare be lijdenis. Eindhoven. Het zielental van de ge meente is thans de 6000 gepasseerd. 55 jaar geleden werd de gemeente geïnstitu eerd met 49 leden. In 1919 telde de ge meente 200, in 1922 500, in 1926 1000, in 1928 1400 en in 1929 2100. In 1941 steeg het zielental op 3000, in 1953 tot 4000 en in 1959 5000. Barchem. De predikant der gemeente heeft van vrienden een witte stola ten ge schenke ontvangen en die droeg hij toen hij vorige week voorbereiding hield voor het H. Avondmaal. De andere zijde van de stola is groen en wordt gedragen tussen Pinksteren en Advent om de hoop levend te houden. PROPAGANDE-ACTIE VOOR HET PROTESTANTS CHRISTELIJK ONDERWIJS. Met eenvoudig sprekende raambiljetten en frisse, duidelijke folders zet de Unie „Een School met de Bijbel" een nieuwe propaganda-actie in. Zij weet zich zo tot steun van vele schoolbesturen, die nu op een indringende wijze de ouders kunnen stimuleren hun kinderen te zenden naar de Christelijke school. Daarnaast rekent zij ook op de hulp van een ieder, die het Protestants Chris telijk Onderwijs ter harte gaat. Voor nadere informaties kunt u zich wenden tot het bureau van de Unie „Een School met de Bijbel", Johan van Olden- barneveltlaan 103 te 's-Gravenhage. Tele foon (0 70) 55 41 00*. INGEZONDEN STUKKEN AFSCHEID VAN ZEELAND. Bij voorbaat neeem ik aan, dat redactie en uitgevers zo vriendelijk willen zijn dit ingezonden stuk op te nemen in de „Zeuw- se Kerkbode". Ik heb er behoefte aan op een of andere wijze uitdrukking te geven aan mijn grote dankbaarheid, dat ik in deze provincie een zestiental jaren mocht dienen. Soms werd het verblijf hier zo vanzelf sprekend, dat de geboorte in Friesland en het jeugdverblijf in ZuidHolland geheel op de achtergrond geraakten. De verbindingen in de kerkelijke en in de persoonlijke sfeer zijn door de vele ja ren talrijk geworden. Allereerst noem ik dan de plaatselijke kerken van Baarland, Lewedorp en Zierik- zee. Maar daarnaast en daardoor ontstonden vele contacten met vele kerken en perso nen in de provincie. Mij heeft bijzonder getroffen de „ge woonheid" in alle bevolkingslagen en dat maakte vooral het leven hier tot een on gedwongen bestaan. Hoe bijzonder aantrekkelijk waren de ouderlingen- en diakenen-conferenties, waarbij de pauzes altijd te kort waren. Broeders en zusters, ik wil me niet laten verleiden tot het schrijven van „herinne ringen", ik wil U mede namens mijn vrouw heel hartelijk danken voor uw vriendschap pelijkheid in vele vormen en onder allerlei omstandigheden. Het moge U goed gaan in de tegen woordigheid van Hem, aan Wien alle macht gegeven is in hemel en op aarde. Y. J. TIEMERSMA, Binnensingel 71, Vlaardingen. De Janssens zijn wel niet schatrijk, maar bepaald geen mensen die 't ooit van de diakonie zouden moeten hebben. En toch hebben ze de diakenen op be zoek gehad, niet voor de gezelligheid, niet om een extra gift voor dit of dat, maar omdat zijdiakonale steun nodig hadden. Ze zitten bij de Janssens namelijk een beetje met hun zoontje. Een aardige, pientere knaap, dat wel, maar 't leren op school schijnt maar niet te willen. Waar kan dat aan liggen Dom is de jongen toch niet, en je kunt hem toch niet zomaar de straat op sturen De Janssens hebben met de diakenen over de kwestie gepraat en 't gevolg is dat een medisch-opvoedkundig bureau in geschakeld is. Met resultaat. Hoe kwamen de diakenen er toe daarover met de Janssens te gaan pra ten Kijk, we kunnen nu allemaal wel weten dat het diakonaat in deze tijd van vergaande overheidszorg nog drin gend nodig is, zelfs nog omvangrijker is geworden. De rijksdaalder voor de arme en de soep voor de zieke hebben plaats gemaakt voor zorg aan die ge meenteleden die bezwaren hebben tegen het aanpakken van overheidssteun; voor „inspringen" in die gevallen waar geen of te weinig beroep op de overheid kan worden gedaan voor regelingen met crediteuren als een gemeentelid onver- CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra, Voorbereiding H. Av. 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Van Til. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Boonstra. Collecte Ver. voor Gezinsverzorging te Middelburg Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 9.30 en 2.30 uur Ds. Oegema, Voorber. H. Av. Domburg 10 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur Ds. Boot. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Hogenhuis te Rotterdam. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. de Jong, Vlootpredikant Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meyer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. Westkapelle 9.30 uur Ds. Boot, 2.30 uur Ds. v. d. Bom CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Grashoff te Sliedrecht. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 uur 3 uur Ds. Van Hattem. Hoek 10 en 2.30 uur Dhr. Blokland te Roosendaal. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Ytsma te Rotterdam. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Van Strien te Delft. Oostburg 10 uur Ds. Van Hattem, 5 uur Ds. Van Mechelen, Afscheid. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Steenhuis te Gent. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 2.30 uur Ds. Pestman te Klundert, Voorbereiding H. Av. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2.30 uur Ds. Tiemersma, Vlaardingen Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. Booy. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Erdmann te Gouda. 5 uur Ds. Kats, Zondag 12a. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Erdmann. Collecte voor de geestelijke verzorging van Zee-, Land- en Luchtmacht. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Jansen. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen, Bed. H. Av. en Dankz. Kamperland 9.30 en 4 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek te Hoek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. de Craene. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Van Kapel te Rhoon. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Richel te Heemstede. Vrijdag 27 sept. 2.45 uur Ds. Booy, Huwelijksbeves tiging. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Cand. Sloot. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Verschoor, Vlissingen Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 3 uur Ds. Coumou te Haarlem. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Boerma, Jeugdzondag. Voormiddag Voorbereiding H. Av. Nieuwerkerlc 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Becker. Scharendijke 10 (Jeugdpreek) en 2.30 u. Ds H. Scholing Zierikzee 10 en 5 uur Ds. de Vries te Aardenburg. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. den Heeten.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1963 | | pagina 3