Officiële Berichten Uit de Gemeenten NIEUWS Predikbeurten zondag 15 september 1963 wie weet wat een wonden het leven hier heeft geslagen Maar dit is stellig een heerlijke belofte dat we kunnenpleiten op Gods hulp en heil in onze oude dag; dat Hij ons in onze grijsheid zal sterken en tot een Licht zal zijn, als de gloed en glans van ons leven gaat tanen. Ja(j 't kan soms zo echt verkwikkend zijn een bezoek aan 't Bejaardencentrum, want dan zien we. dat de Here niet ver laat, wat Zijn hand begon. Aan de oevers van de Oude Rijn. KORT VERSLAG van de op donderdag 29 augustus 1963 gehouden vergade ring van de Classis Goes. Om de gang van zaken te vergemakke lijken, is deze Classisvergadering als voort zetting van de vorige beschouwd. Het mo- deramen, bestaande uit ds. E. Jansen, ds. W. Kats, ds. M. v. d. Heiden en ds. v. Rheenen de laatste als plaatsvervan ger van ds. J. Koolstra kan dan ook terstond zitting nemen. Ds. Jansen als praeses laat zingen Ps. 846, gaat voor in gebed en leest Jac. 1 5—12. In zijn openingswoord begroet hij ver volgens alle zongebruinde en uitgeruste af gevaardigden, roept een speciaal welkom aan de in verband met het examen aanwezige provinciale deputaten, t.w. ds. Y. J. Tiemersma, ds. P. van Til en ds. J. B. van Mechelen, betuigt zijn medeleven met de ziekte van ds. Koolstra, feliciteert Nieuwdorp met het blijven van ds. Goe- dendorp en wenst Heinkenszand en Ka- pelle-Biezelinge zegen op hun beroepings- werk. De notulen blijven staan tot de volgende maal en men kan nu beginnen met het hoofdthema van deze vergaderinghet peremptoir examen van kandidaat W. E. Hoekstra, beroepen te Lewedorp. Diens preek over Rom. 6:8 tot 10 (of 11) wordt uitvoerig besproken en levert geen bezwaar op het examen voortgang te doen vinden. Het daarop volgende, 2 uur durende onderzoek naar kennis en inzicht van deze kandidaat in de 9 examenvakken verloopt goed, zodat de praeses hem tenslotte uit aller naam toegelaten kan verklaren tot de bediening des Woords en der Sacramen ten, welke verklaring hij vergezeld doet gaan van gelukwensen en zegenbede. Na dat aan kandidaat Hoekstra Ps. 1343 is toegezongen, verlaten hij en de deputa ten de vergadering. De classis houdt zich daarna nog bezig met een ingekomen schrijven van br. Bo- gaards over de K.B. regeling. Deze ver zocht daarin om terwille van admini stratie en goede gang van zaken de bestaande regeling te continueren t.m. 31 december van dit jaar en achterstand in de termijnbetaling der quota z. sp. m. aan te zuiveren. De classis wil graag haar medewerking geven aan een vlotte afwikkeling van deze zaak en besluitdat de kerken in haar res sort de betaling van de quota der K.B. regeling zullen voortzetten tot 1 januari 1964, met dien verstande, dat daarna over heel 1963 een verrekening zal plaats vin den. Betreffende een ander verzoek van br. Bogaards een (inter)classicale omslag regeling voor de jaarlijkse verhogingen der predikantstractementen besluit de clas sis de mening der kerken te vragen en die in haar oktobervergadering te bespre ken. Deze vergadering zal D.V. gehouden worden op donderdag 10 oktober, aanvang 1 uur roepende kerk Geersdijk praeses ds. J. Koolstra, assessor ds. E. Jansen, Scriba ds. M. v. d. Heiden, 2e Scriba ds. B. Mintjes. Rondvraag de afgevaardigden van Le wedorp en Wolphaartsdijk danken classis en consulenten voor de ontvangen hulp. De praeses eindigt met gebed en sluit de vergadering. AGENDUM vergadering Classis Zierikzee op woensdag 25 september 1963, voor middag 9.30 uur in lokaal Gerefor meerde Kerk, St. Domusstraat, Zie rikzee. 1. Opening door de samenroepende kerk: Oosterland. 2. Nazien der credentiebrieven door de kerk van Scharendijke. 3. Constituering van de vergadering en het moderamenDr. J. H. Becker, Praeses DsScriba Ds. B. Wentsel, Assessor J. M. de Waal, Actuarius. 4. Vaststelling der notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies en voorstellen. 7. Rapporten. 8. Benoemingen. 9. Rondvraag naar art. 48 K.O. 10. Regeling der vacaturebeurten. 11Hoofdelijke rondvraag. 12. Aanwijzing van de samenroepende kerk. 13. Vaststelling van de datum der vol gende vergadering. 14. Persverslag. 15. Sluiting. Namens de samenroepende kerk van Oosterland, C. J. ZOETER, Praeses. A. J. ROTTE, wnd. Scriba. Tijdens de vergadering zal er een be spreking plaats vinden met een vertegen woordiger, namens de Stichting Steun Kerkbouw. Nieuwerkerk. 1Grote jeugd-appèlals u dit kerkblad ontvangt op vrijdag 13 september, denk er dan aan 's avonds is het verzamelen geblazen voor en met de Geref. jeugd van Schouwen «Duiveland, N.H. Ver.- gebouw, 't Vrije, te Zierikzee, half acht. Spreker, zang, film, enz. Dit alles als start voor het jeugdwerk. God zegene de avond. 2. Kleine jeugd-appèl, in eigen gemeente. Is in voorbereiding. Kijken jullie vast om naar een mooie voordracht, ernstig of luimig En wie wil een Bijbels opstel maken, want dat gaat voorop. Datum omstreeks eind september D.V. 3. Oogst-zondag naar gebruik eerste helft september. Nu: 15 september. Maar onder wat voor omstandigheden De radio-berichten en de kranten melden hethoop van akkerbouwers vervlo gen dezer dagen. Veel graan rot weg. Produktis veevoer geworden. Extra kosten. Inwendig schreit het hart van de akkermanEn dan toch oogstzondag Met van ouds er bijbe horende collecte Broeders en zusters laten we deze zondag houden, maar, die stellen in het teken van liet gebed. 4. Kerk van Scharendijkewij willen ook van deze plaats deze kerk gelukwensen, nu haar nieuwe predikant, ds. H. Scho ling, intrede deed. Wij danken herder en gemeente voor de vriendschappelijke uitnodiging om de bevestigingsdienst te leiden. God zegene en stelle tot een ze gen, leraar en gemeente. 5. Het huisbezoekis deze week begon nen. Voorlopig, en misschien wel steeds, in onderlinge afspraak. Laten wij er allen naar streven, naar de eis Gods, er het beste van te maken. Door eens wat af te steken naar de diepte, en naar het persoonlijke. Wat is op al het woord Gods ons antwoord Is het een amen J. H. B. Scharend ij ke. Afwisseling van de wacht. Zondag j.l. werden de brs. Z. Nieuw- boer als ouderling en J. Frederiks als dia ken bevestigd in hun ambt. De brs. N. J. Viergever en Jac. Lemson traden af als ouderling en br. C. J. Oosse als diaken. Br. Viergever had gedurende de vakante periode de leiding van de kerkeraad en br. Lemson was scriba. Zij hebben de kerk van Scharendijke bij herhaling mogen die nen als zodanig. En ze hebben dit gedaan met toewijding en liefde. Tevoren hadden zij op de vergadering van de kerkeraad afscheid genomen en de predikant heeft hen namens kerkeraad en gemeente dank gebracht voor het vele werk, dat zij ieder op eigen wijze hebben verzet. Dit zelfde geldt ook voor br. Oosse, die dan een eerste ronde als diaken heeft volbracht. Nu de vakature vervuld is zal de ker keraad voortaan bestaan uit 5 ouderlingen en 4 diakenen. We wensen de nieuw ge kozen broeders toe, dat zij in hun dienst mogen ondervinden de kracht en zegen des Heren. En de Koning der kerk make ons allen getrouw tot het werk in de dienst van Zijn heerlijk Koninkrijk. Adreswijziging: Geref. Kerk te Scharendijke Alle stukken voor de kerkeraad sture men voortaan aan Ds. H. Scholing, Geref. Pastorie. Als scriba van de kerkeraad fun geert dhr. D. M. de Jonge, Inlaag 4, Scha rendijke. En het adres van de boekhouder is niet meer Frederikstraat 74, doch Frede- rikstraat 2. Telefoonnr. van Ds. H. Scho ling is: (0 1117) 3 95. H. S. UIT DE KERKEN Tweetal te Amsterdam-West (vac. J. Wiersema): A. C. Kersten te Utrecht- West en F. J. van der Wal te Zwolle. Beroepen te Uithuizermeeden C. Bril- an te Treebeek te Elim (Dr.) en te Zweeloo J. Geel, kand. te Amsterdam te Meppel (vac. J. van Tuinen): K. Snoey te Maasdijk te Luttelgeest-Kuinre W. Haverkamp te Anna Jacoba Polder te Oud-BeijerlandChr. van Ulden te Sint Laurens. Aangenomen naar Schoondijke E. Hoo- gerwerf, kand. te Baarn, die bedankte voor Bozum, Dalfsen, Heinkenszand en voor Midsland op Terschelling naar Nieuw- veen-Zevenhoven H. Meinders, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Bedum (vac. D. Kuiper): A. S. Timmer te Rotterdam. Examens. Aan het Zendingsseminarie te Baarn slaagden voor het zendingsexamen de heren Dr. P. Born en Drs. H. Thomas. Beide heren zullen binnenkort naar Pa kistan vertrekken en werkzaam zijn als docent aan het Murray College te Sialkot. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Hoogeveen nam ds. W. Struys af scheid van Vriezen veen met Hebr. 13 14. Na bevestiging door ds. J. P. Haspels van Apeldoorn met 1 Cor. 4:1, deed ds. W. Rijksen, gekomen van Apeldoorn, in trede te Rotterdam-Hillegersberg-Terbreg- ge met 1 Cor. 4 9 en 10. Ds. W. ten Kate te Holwerd is voornemens a.s. zon dag intrede te doen te Huizen (N.H.), na bevestiging door zijn vader, ds. L. ten Kate van Stedum. Ds. J. C. W. van 't Hoff te Zweelo is voornemens a.s. zondag in trede te doen te Haarlem-Zuid, na beves tiging door zijn voorganger, ds. L. Hoor weg, em. predikant te Leersum. Ds. H. van Benthem is voornemens 10 november afscheid te nemen van Leeuwarden wegens vertrek naar Apeldoorn. Ds. K. Ubels te Vroomshoop is voornemens 3 november intrede te doen te Drachten. Ds. D. Ringnalda te Overveen heeft tegen 1 januari a.s. emeritaat aangevraagd. Ds. Ringnalda werd 5 februari 1899 te Schiedam, waar zijn vader predikant was, geboren. Hij studeerde aan de V.U. en werd 25 november 1923 te Leimuiden in het ambt bevestigd. Ds. Ringnalda diende de kerken van Middelburg, Weesp, Drach ten, Amsterdam en Makassar en verbond zich 18 november 1951 aan zijn tegenwoor dige gemeente. Ds. K. A. Scheeres te Lutjegast heeft van de classis Grootegast om gezondheids redenen vervroegd emeritaat ontvangen. Ds. Scheeres die 4 april 1897 werd gebo ren aanvaardde 7 september 1930 zijn ambt in zijn eerste en enige gemeente. Synodalia. Dr. F. L. Bos te Vlaar- dingen, lid van de generale synode, vertelt in de „Kerkbode van Vlaardingen" ,,De eerste week-etappe van de najaarsmarathon van de synode zit er op. Is me dat ver gaderen Van negen tot negen, dag aan dag. Met soms nog een commissievergade ring achterna. Elke pauze afgeteld, heb ik dertig volle uren op een harde kerkstoel ge?eten voor zover ik niet achter de mi crofoon stond om mijn stellingen te ver dedigen of die van mijn medebroeders aan te vallen. Had ik, als sommigen, ook maar een speklaagje aan mijn acherste delen Neen, 't viel echt niet mee dat harde be drijf vol te houden". Ja, we begrijpen wat de pastor be doelt Uit een verhaaltje, dat we lezen in het „Veluws Kerkblad" in de rubriek van de kerk van Heerde „Van afbraak ge sproken. Er staat naast de kerk ook nog een schuurtje uit de oude tijd. Een deel van dat gebouwtje is voor een bijzonder doel ingericht, zoals voor vele broeders onder de kerkgangers niet onbekend is. Maar nu zal dit schuurtje onder slopers handen moeten vallen, en wat nog erger is, ook dit kleine opvangcentrum, als u begrijpt wat ik bedoel. De kerkeraad bleek een open oog te hebben voor de behoeften der gemeente en hij meende in de nood te kunnen voorzien door broeders die zich gedrongen mochten gevoelen tot een stil ogenblik de daartoe ingerichte vertrekken in „Het Trefpunt" ten gebruike aan te bieden. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. v. Wilgenburg 2.30 uur Ds. Oosterhoff te Sliedrecht. 5 uur Ds. Kornet te Vlissingen. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Oosterhoff. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Kornet. 5 uur Ds. v. Wilgenburg. Collecte Ned. Bijbelgenootschap. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. de Craene te Baarland. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Pontier, Honselaarsdijk Domburg 10 uur Ds. Dondorp te Zutfen, 2.30 uur Ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Herlaar te Rockanje. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meyer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Bouwknegt te 's-Gravenhage-Moerwijk. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Verschoor. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. H. A. Wiersinga, Baarn. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Visscher te Zwijn- drecht. Westkapelle 9.30 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur Ds. Dondorp te Zutphen. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Cand. Gesink te Amsterdam. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. De Vries. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Den Boer. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Scheele te Hollandse Rading CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2.30 uur Ds. de Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Boonstra te Middelburg. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. Radder. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Jeugdzondag) (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 11. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 12a. Collecte voor het eigen Jeugdverband. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Bed. H. Av. en Dankzegging. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Keur te Scheveningen Namiddag Voorbereiding H. Av. Kamperland 9.30 en 4 uur Ds. Brederveld te Souburg. Kapelle 10 en 5 uur Cand. Zuidema te Amstelveen. Kruiningen 10 uur Ds. Koolstra, 5 uur Ds. Visser te Hardinxveld. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Jansen. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Steenhuis te Ermelo. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Fidder. Poortvliet 10 en 2.30 uur Ds. Van Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Visser te Hardinxveld Tholen 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Ds. den Heeten. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Boer te Woerden. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker, Oogstcollecte. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Donner te Scheveningen. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee «10 en 5 uur Ds. Tiemersma. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Steunenberg, Rotterdam

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1963 | | pagina 3