Officiële Berichten NIEUWS Pr@sHkBs®urten zonsiï®g 23 Jesns 1933 vervoerende schepen van opslag naar opslag varen en daarmee maar zelden op de bewoonde aarde terecht komen. Maar waar ter wereld vindt men zulk een goede gelegenheid om hen, die dit soort schepen bemannen, op te zoeken als juist hier. Hier houdt de zee in haar holle hand per dag tot tien van zulke reuzen-olievaarders tegelijk vast en biedt u toegang er toe, zo gemakkelijk, dat men 's avonds nog even een tanker kan pakken en dat bij wijze van avond wandeling. Curagao is maar een klein eiland, een .stofje' in de oceaan; maar voor de ar beid, zoals wij die bedoelen is het een uitgezochte plaats en ik mag wel dank brengen aan de kerk hier, die geholpen door de kerken in Nederland, nu al zoveel jaren meer dan enige plaatselijke kerk haar krachten en aandacht, geeft aan een wereld die voor velen thuis er maar een van horen zeggen is. We zeiden hierboven, dat de zee een hand, welgevormd en aan inhoud rijk tot ver in Curasao uitstrekt en dat Cu rasao deze hand greep en vasthoudt. We kunnen ook zeggen, dat van kerks- wege een hand werd uitgestoken naar de bewerkers der zee. Met een enkel voorbeeld hiervan willen we ons artikel besluiten. Op Paasmorgen heel vroeg al voe ren per klein schip een aantal leden van verschillende kerken uit. Hernnhutters van de Surinaamse broedergemeente, engelssprekende Methodisten, Leger des Heils en Gereformeerden waren eendrachtig samen om de opvarenden der schepen de bekende paasliederen toe te zingen. Men voer het Schottegat in, van schip naar schip, en .loste' al zingend, nu niet van de wal af maar van de waterkant uit, de kostbare la ding: het Woord van Pasen, het evan gelie van de dag. Het Schottegat met zijn uitlopers en daaraan grenzend, zijn lage heuvelrug gen moge dan vergeleken worden met een soort strijdperk; op deze paasmor gen konden de zeelieden in de banken gaan zitten. Schip en heuvelrug werd tot een plaats van toeschouwers en luis teraars. En de zang die opsteeg heeft, ons zeker, herinnerd aan dat zingen der vroege christenen, die in de arena staand, hetzelfde lied eens zongen van de dood en de overwinning daarover. Men zoekt hier weer een nieuwe pre dikant en naar ik hoorde, is er reeds een beroepen. We hopen, dat de arbeid, die a.h.w. vanzelf gegroeid is, meer en meer moge uitgroeien, en dat voor hen, die de zee bevaren, Curasao moge blij ven, wat het sinds eeuwen is: Een ver versingsplaats voor vreemdelingen, ook geestelijk. Pred. van de Koopvaardij, J. WRISTERS. ZEEUWSE PREDIKANTENCONFERENTIE De jaarlijkse conferentie der Zeeuw se predikanten wordt ditmaal gehou den op woensdag 26 juni in Hotel Cen traal te Goes. Aanvang 9.30 uur. Dr. H. M. Kuitert zal spreken over „De mensvormigheid Gods". Deelnemers aan deze vergadering worden verzocht zich op te geven bij Ds. A. F. Goedendorp, Dorpsplein 17, Nieuwdorp, vóór uiterlijk 22 juni. Men kan daarbij gebruik maken van de aan de convocatie bevestigde strook. Namens het moderamen: Dr. A. G. v. d. Stoel, praes. "Ds. A. F. Goedendorp, secr. UIT DE KERKEN Beroepen te Rilland-Bath, Warns en Scharl, Wijckel en te Zoutkamp P. van den Berg, kand. te 's-Gravenhage te Krimpen a. d. IJsselG. J. Terlaak, kand. te Scheveningen te Katwijk aan Zee (3de pred. pl.): Joh. Dijkstra te Klaziena- veen te Delft (7de pred. pl.): G. Oppe- dijk te Dokkum te Hoofddorp J. D. de Vries te Aardenburg te Emmer- Compascuum E. Boswijk, kand. te Am sterdam. Aangenomen naar Ede (5de pred. pl.): J. Banga te Leiderdorp, die bedankte voor Amsterdam-West naar 's-Gravenhage- Zuid (vac. Dr. P. van der Spek): J. Win ter te Jutrijp-Hommerts naar Apeldoorn (vac. J. P. Haspels): H. van Benthem te Leeuwarden naar Vlaardingen (vac. H. Zandbergen): Y. J. Tiemersma naar Apeldoorn (vac. G. W. Rijksen): J. Nieuwsma te Oude-Pekela naar Oude- en Nieuwe Wetering C. A. Verhoog te Winsum, die bedankte voor Anjum. Bedankt voor 's-Gravenhage-West (wijk- gem. V): Joh. Dijkstra te Klazienaveen voor Hardenberg (vac. D. Pasman): A. A. Klapwijk te Bovensmilde. Beroepbaar. Kand. E. Boswijk, Nassau- kade 98II, Amsterdam-West, zal gaarne een eventueel beroep in overweging nemen. Geen verdere beroepen. Kandidaat P. van den Berg te 's-Gravenhage kan geen verdere beroepen in overweging nemen. Examens. De classis 's-Gravenhage heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer J. W. K. Kel der, Noorderbeekstraat 183, 's-Graven hage, kandidaat aan de V.U., die terstond beroepbaar is. Afscheid en intrede. Kand. A. Bor- man te 's-Gravenhage is voornemens a.s. zondag intrede te doen te Witmarsum, na bevestiging door Ds. W. v. d. Linden van 's-Gravenhage-West. Kand. D. v. San ten, gekomen van Schipluiden, deed intrede te Suawoude, sprekende over Ps. 50 23, na bevestiging door Ds. H. Boswijk van Paesens. Ds. G. van Wilgenburg te Huizen (N.H.) is voornemens 30 juni in trede te doen te Middelburg. Ds. H. de Valk te Katwijk a. d. Rijn is voorne mens 4 augustus intrede te doen te Stad aan het Haringvliet, na bevestiging door Ds. A. Langeler van Valkenburg (Z.H.). Ds. W. H. J. de Boer te Heerenveen is uit het ziekenhuis, waar hij een ingrij pende operatie onderging, tot verder her stel thuisgekomen. Ds. H. Olde te Dalfsen zal dit jaar in het verband van de Presb. Church in Amerika naar India worden uitgezonden. De classis Ommen zal de regeling van de positie van Ds. Olde op de Part. Synode van Overijssel aan de orde stellen. Ds. J. Ubels. Te Bennekom is in de ouderdom van 72 jaar plotseling overleden Ds. J. Ubels, em. predikant van de Geref. kerken in wier midden hij met name in zijn Indische jaren een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Ds. Ubels werd 30 dec. 1890 te Assen geboren. Hij huwde met een dochter van wijlen Ds. J. J. Miedema te Groningen en ving evenals zijn schoonva der zijn ambtelijke loopbaan aan te Wit marsum. Hij diende de kerken van Varsse- veld en Heemstede en was van 19271947 predikant te Djakarta. Na zijn terugkomst was hij hulpprediker te Nijkerk, Almelo en Baambrugge. Ds. Ubels heeft veel levens leed doorgemaakt en moeilijke jaren in een Japans concentratiekamp gekend. Maar zijn blijmoedigheid mocht hij behouden. De verdiensten van de ontslapen voorganger werden erkend in zijn benoeming tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau. De uitvaart vorige week in Bennekom waar zoveel oud-gemeenteleden aanwezig waren, was een indrukwekkende gebeurtenis en een ontroerend getuigenis van wat Ds. Ubels in veler leven mocht betekenen. Ds. H. Volten te Rhenen is door ziekte verhinderd zijn arbeid te verrichten. Prof. Dr. G. B. Wurth, hoogleraar te Kampen heeft in een der Haagse zie kenhuizen een ingrijpende operatie onder gaan. Zijn toestand is thans alleszins be vredigend. Beroepbaar. De classis 's-Gravenhage heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. W. K. Kelder, Noor derbeekstraat 183, den Haag, die terstond beroepbaar is. De classis Rotterdam examineerde praep. en stelde beroepbaar de heer H. R. Juch, Charl de Bourbonlaan 33c, Rotterdam-16. Kand. Juch kan wel de kerken dienen, maar voor mei 1964 geen eventueel beroep in overweging nemen. Dokkum. In de kerkeraad heerst geen eenstemmigheid over de vraag wanneer het eerste gedeelte van het Avondmaalsformu- lier moet worden gelezen op de voorbe- reidings- dan wel op de avondmaalszondag. De kerkeraad erkent wel de belangrijk heid van classicale ouderlingenconferenties, maar acht het een groot bezwaar de ambts dragers nog meer avonden uit hun gezin nen te halen. Wildervank. De kerkeraad wil gaar ne een begrafenisdienst zien als een amb telijk geleide kerkdienst, wat echter niet inhoudt dat zulk een dienst ook persé in het kerkgebouw moet gehouden worden, indien de familie daartegen bezwaar mocht hebben of het maar een zeer kleine begra fenis geldt. Nieuw-Buinen. Wijl geen der inge diende namen bij de kerkeraad bepaald aansloeg, werd in de vergadering voorge steld om het nieuwe verenigingsgebouw zonder meer de naam van „Ons Gebouw" te geven. Met de jeugd zal terzake nog nader worden overlegd. 't Zandt. De kerkeraad besloot dank zegging en voorbede in de eredienst alleen te doen plaats vinden, wanneer de betrok kenen dit vragen. Het blijkt telkens, dat men aan verdriet of blijdschap geen be kendheid geven wil en dat behoort te wor den gerespecteerd. Rotterdam-Lombardijen. De kerke raad herinnerde de classis Rotterdam aan de hem gedane belofte na de instituering van de gemeente een bedrag van maximaal 50.000,te voteren voor kerkbouw. De classis heeft deze zaak commissoriaal ge maakt teneinde advies te ontvangen hoe deze belofte moet worden ingelost. De verhouding tot de vrijgemaakten. De kerkeraad van Rotterdam—Charlois besloot de Generale Synode van Gronin gen te verzoeken de Geref. kerken (vrij gemaakt) opnieuw tot een samenspreking uit te nodigen. De procedure-kand. J. H. Schilder. Ter vergadering van de kerkeraad van Poortugaal heeft een der gemeenteleden een door hem met anderen ingezonden schrijven aan de Generale Synode verzoe kend terug te komen op de in 1944 tegen de toenmalige kandidaat (thans hoogleraar) H. J. Schilder genomen tuchtmaatregelen toegelicht. De kerkeraad zal het schrijven aan de Generale Synode doen toekomen met een begeleidend schrijven, waarin hij met dit verzoek instemming betuigt. Evangelisatiecentrum. Het adres van de evangelisatiepredikant in algemene dienst Ds. P. B. Suurmond is Smutslaan 10 te Baarn en zijn tel. no. 51 10 en niet 23 29, zoals abusievelijk in het jongste Jaarboek vermeld wordt. Giften en legaten. Op het Zendings centrum te Baarn kwam nu reeds een be drag van meer dan 200.000,in aan giften voor de zending, terwijl dit in 1962 123.000,was. De opbrengst van de Pinkstercollecte voor de zending ligt reeds 10% boven die van 1962. De kerk van 's-Gravenzande ontving een legaat groot 6519,29. Voor de derde kerk werd in Almelo een gift ontvangen van 500, EEN WOORD VAN DANK! De voedselinzameling voor onze mede- Christenen achter het IJzeren Gordijn, die op 31 maart j.l. gehouden werd, is een geweldig succes geworden. De opbrengst heeft onze stoutste verwachtingen ver overtroffen. Meer dan 2000 kilo levens middelen van uitstekende kwaliteit hebben wij mogen doorzenden. Aan giften en col lecten ontvingen we bovendien nog het schitterende bedrag van 1567,63, terwijl ons de opbrengst van nog 4 collecten is beloofd U begrijpt, dat we voor zoveel spontane medewerking bijzonder dankbaar zijn. Graag zouden wij U, ter afsluiting van deze actie, willen vragen Uw gemeente leden via kansel of kerkblad van het re sultaat van deze inzameling op de hoogte te brengen en hen hartelijk te danken voor alle gaven. Tenslotte mogen we ook LI, predikant en kerkeraad, heel dankbaar zijn voor het feit, dat U aan deze actie bekendheid hebt willen geven. De Oecumenische Jeugdraad, Mej. Joh. de Nood, secretaresse. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Munnik, em. predikant te Zwolle. 2.30 uur Ds. Visser te Boven-Hardinxveld. 5 uur Ds. Munnik. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Visser. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 10.15 uur Ds. Boonstra, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Boonstra, Dankz. H. Av. Collecte Evangelisatie in eigen stad. (Geref. Rusthuis, Branderijmolengang) 10.15 uur Ds. Elshout, Bed. H. Av. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Dhr. van Leerdam te Serooskerke. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema, Voorb. H. Av. Domburg 9.30 uur Ds. v. Til, 2.30 uur Ds. v. d. Bom. Gapinge 9 uur Ds. v. Wouwe, 7 uur Ds. Kornet."" Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Kornet. Koudekerke (Ned. Herv. Kerk) 9 en 7 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Besselaar te Eindhoven Oostkapelle 10.30 uur Ds. Bosman, 7 uur Ds. Oegema. Serooskerke 10 uur Ds. Van Wouwe, 2.30 uur Ds. Van Ulden. St. Laurens 10 uur Ds. v. lilden, 2.30 u. Ds. v. Wouwe Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. v. d. Horst te Randwijk. Vrouwenpolder 9 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur Ds. Van Til. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Oosteren te Baarn. Breskens 10 en 3 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Gispen te Schagen. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Verbeek. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen, Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. de Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Jansen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Couvée te Bennekom. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 7. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Couvée, Zondag 8. Collecte voor eigen Evangelisatie. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Kats. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Joosse te Barendrecht Kamperland 9.30 en 4 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Van der Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Cand. Hoekstra, Wassenaar Nieuwdorp 10.30 uur Cand. Hoekstra, 5 uur Ds. Van Til te Middelburg. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Feringa te UI venhout, Voorber. H. Av. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 u. Cand. Leene, Amsterdam Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Goedendorp te Nieuwdorp. Krabbendijke 9.30 en 2.30 u. Ds. den Heeten, Bruinisse Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. v. d. Veen, Driewegen Poortvliet, 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Swierts. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. Land te Grootegast. Tholen 10 en 5 uur Ds. Swierts te Enkhuizen. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Donner te Scheveningen, Voorber. H. Av. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Bouwmeester te Rotterdam, Bed. H. Av. en Dankz. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Snoey te Maasdijk. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Becker, Bed. H. Av. en Dankzegging. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Terhaak, Puttershoek. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Melse te Voorthuizen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1963 | | pagina 3