Uit de Gemeenten NIEUWS Predik fa® u riem zondag 26 mei 1963 nader de betekenis hiervan te doen be seffen. Van de administrateur van de in- terclassicale kindergeldregeling een fi nancieel verslag over het jaar 1962 en een begroting voor het jaar 1963. De classis gaat met beide accoord. g. Van ds. Schouten een dankschrij ven voor de bijdrage uit de classis voor de geestelijke verzorging van zieken huispatiënten en personeel. h. Van de kerk van Haamstede een schrijven waarin zij het oordeel van de classis vraagt met betrekking tot door de kerkeraad van de gereformeerde kerk en de kerkpraad van de Ned. her vormde gemeente voorgestelde gemeen schappelijke kerkdiensten. Ter tafel zijn verder met betrekking tot deze zaak een toelichting bestemd voor de classis en een toelichting zoals deze schriftelijk en van de kansel is ge geven aan de gemeente. Na uitvoerige discussie besluit de1 classis: 1. haar hartelijke blijdschap uit te spreken over de blijken van toenadering tussen de kerk van Haamstede en de Ned. Herv. Gemeente van Haamstede: 2. haar medewerking te verlenen aan het gemeenschappelijk overleg tussen beide kerkgemeenschappen; 3. vooralsnog geen vrijmoedigheid te hebben instemming te betuigen met het voorstel van de kerk van Haamstede over te gaan tot het incidenteel houden van gemeenschappelijke kerkdiensten met de Ned. herv. gemeente ter plaatse: 4. aan te bevelen, dat voor de uitvoe ring van punt 2 bovengenoemd, ge bruik gemaakt wordt van de diensten van de kerkvisitatoren. De begroting voor deze vergadering, groot 800,—, wordt goedgekeurd. Rapporten. a. Over de particuliere synode, die 20 maart j.l. vergaderde, rapporteert ds. Tiemersma, die enkele zaken memoreert welke de bijzondere aandacht verdie nen. Hij deelt mede, dat de verschijning van de acta binnenkort te verwachten valt. b. Dr. Becker deelt mede, dat vol daan is aan de opdracht van de vorige vergadering en een missive met betrek king tot tucht over doopleden verzon den is aan de kerken. c. Over de zending rapporteert in eerste instantie ds. Wentsel dat hij een vergadering van de deputaten bij woonde, waar de heer Hylkema sprak over Ruanda Urundi. De Zuiderzending kende een bijdrage van 3.000,toe voor de opbouw van een christelijke huishoudschool aldaar. Ds. Boerma vervolgt de rapportering en vraagt aandacht voor het „Mission- nair panorama". Hij dringt er bij de kerken op aan tij dig liefst per kwartaal de quota te voldoen. Vervolgens deelt hij met betrekking tot de zendingsmeeting het volgende mede: Zendingsmeeting 2e Pinksterdag Haamstede aanvang 10.30 v.m. Medewerkers: ds. K. F. Ie Grand, Jeugdkoor „Het Ankerduo". Samen zang o.l.v. J. Schouls. Einde: 12.30. Consumptietent aanwezig. Extra busdienst. Op een desbetreffende vraag ant woordt de rapporteur, dat het niet on mogelijk is dat vanuit Amerika krachten worden ingeschakeld voor het zendings werk op Sumatra. d. Over de geestelijke verzorging van doofstommen rapporteert ds. den Hee- ten in het bijzonder vermeldend de ac tiviteiten van ds. Firet. Benoemingen. In verband met de tijdelijke afwezig heid van ds. Huyser verzoekt de clas sis aan dr. Becker voorlopig waar te nemen het deputaatschap voor de ver kondiging van het evangelie in Israël en het lidmaatschap van de classicale percentagecommissie. Tot consulent voor de kerk van Zon- nemaire wordt aangewezen, met ingang van 15 mei 1963 tot op de dag, dat ds. Huyser weer thuis is, ds. Wentsel. Rondvraag 'naar artikel 48 k.o. De kerk van Scharendijke vraagt een afvaardiging van de classis bij de in trede van ds. H. Scholing op zondag 1 september 1963. Ds. Wentsel zal de classis vertegenwoordigen. Regeling vacaturebeurten. De classis besluit, in verband met het legerpredikantschap van ds. Huyser, aan de kerk van Zonnemaire toe te ken nen één vacaturebeurt per maand tot 1 september a.s. en vanaf 1 september twee vacaturebeurten per maand tot de terugkeer van haar predikant. De regeling wordt nu als volgt: 1963: Oosterland: juli -ds. Boerma; augustus ds. den Heeten; september ds. Becker; oktober ds. Tiemersma; november - ds. Wentsel; december ds. Scholing. Scharendijke: juli ds. Wentsel; augustus ds. Huyser Zonnemaire: mei ds. Becker; juni ds. Went sel; juli ds. Tiemersma; augustus ds. den Heeten; september ds. Boer ma en ds. Scholing; november ds. Becker en ds. den Heeten; december - ds. Tiemersma en ds. Wentsel. Voor 1964: Oosterland: januari ds. Becker; februari ds. Boerma; maart ds. den Heeten; april ds. Scholing; mei ds. Tiemersma; juni ds. Wentsel. Zonnemaire: januari ds. den Heeten en ds. Tiemersma; februari ds. Scholing en ds. Wentsel; maart -ds. Tiemersma en ds. Becker; april ds. Wentsel en ds. Boerma; mei ds. Becker en ds. den Heeten. Algemene rondvraag levert geen bij zonderheden op. Volgende vergadering vindt plaats op woensdag 25 september 1963. Samenroepende kerk: de kerk van Oosterland. Nazien credentiebrieven: de kerk van Scharendijke. Tijd van aanvang 9.30 uur v.m. Moderamen: praeses: ds. Becker; as sessor ds. Wentsel; scriba: ds. Tie mersma. De assessor dankt de praeses voor diens leiding en wenst hem en zijn vrouw de bijzondere bijstand van God in verband met de ernstige ziekte van mevrouw Wentsel. De praeses gaat hierna voor in dank gebed en sluit de vergadering. In opdracht van de classis, Y. J. TIEMERSMA, ass. KORT VERSLAG van de classis Tholen der Geref. Kerken, gehouden op donderdag 2 mei 1963 in één der zalen van de Geref. Kerk van Bergen op Zoom. Nadat de praeses, Ds. v. d. Stoel de ver gadering heeft geopend op wat we noemen de gebruikelijke wijze, leest hij voor Johannes 11 17-27, een gedeelte van de geschiedenis van de opwekking van Lazarus. Hierover houdt hij een korte meditatie met name over de woorden: Ik ben de Opstanding en het leven, wie in Mij gelooft zal leven, ook al is hij ge storven. Er is er maar één die alles wat dood is en in ontbinding verkeert weer tot het leven terug kan brengen: Jezus Christus. Wat zijn er een dode gezinnen, dode levens, dode huwe lijken. De grote vraag is echter: geloven wij dat Geloven wij ook als ambtsdragers bij alle teleurstellingen in Jezus' macht Verwach ten we het ook werkelijk van Hem alleen In zijn verder openingswoord memoreert hij het feit dat Ds. van Egmond enige beroepen mocht ontvangen, waarmede hij hem namens de classis feliciteert; er aan toevoegend, dank baar te zijn dat hij gelukkig nog voor onze clas sis behouden is gebleven. Nog altijd hebben de kerken van Rilland-Bath en Oud-Vossemeer een vacature, zodat nu al bijna een jaar 2 van de 6 predikantsplaatsen in onze classis onbezet zijn. Hierna volgt volgens de agenda voorlezing van de notulen. Dat ook bij een kleine classis veel woorden kunnen worden gesproken, moge blijken uit het feit dat met het aanhoren hier van nagenoeg 40 minuten zijn gemoeid. Bij een dergelijk nauwgezet en uitvoerig verslag is het haast ondenkbaar dat ze onvolledig zouden zijn. De notulen worden dan ook ongewijzigd vast gesteld. Het aantal ingekomen stukken was slechts gering. Deze werden voor kennisgeving aange nomen behoudens een van het secretariaat van S.S.K. was een schrijven binnengekomen, waar na werd uiteengezet dat de oorspronkelijke doelstelling van haar actie is verruimd. Het blijkt nu dat de Stichting overal probeert te helpen waar t.a.v. noodzakelijke kerkbouw van een noodsituatie kan worden gesproken. Zo zal ook de kerk van Tholen, behorend tot ons classicaal ressort, steun ontvangen bij haar res tauratieplannen. Alle kerkeraden zijn nog bezig zich een oor deel te vormen over de zo langzamerhand be kende proeve nieuwe berijming. De bedoeling is dat ze van hun bevindingen kennis zullen geven aan de daartoe aangewezen commissie, adres Dr. Kunst, Amsterdam. Terwijl we ondertussen door de kosteres voorzien werden van thee, hield de classis zich hierna bezig met het geven van advies aan een tweetal kerkeraden in zake een geval van ker kelijke tucht. Hoewel hierover natuurlijk uit voerig is gesproken, zult u begrijpen dat er in dit persverslag verder over moet worden ge zwegen. Nadat Ds. Fidder nog heeft bericht dat de gemeenschappelijke dienst die in Krabbendijke is gehouden samen met de Ned. Herv. kerk een goed verloop heeft gehad en dat er van beide zijden hierover een verheugende belangstelling bestond en de voor de volgende classisvergade- ring te houden kerkvisitatie nader is geregeld, kan de praeses te plm. 5.30 uur de vergadering sluiten na dankgebed van de assessor. Rest nog te vermelden dat deze vergadering voor het eerst in de middag is gehouden, met name op verzoek van de kerkeraadsleden, werkzaam in de landbouw. Aangezien het ge wijzigde vergaderen veel instemming ontmoet, wordt besloten ook de e.k. classisvergadering op 11 september te doen aanvangen op 2 uur n.m. Op last der classis. W. HAVERKAMP, Assessor. Nieuwerkerk 1. De band-recorder is in gebruik genomen. Het ingekomen bedrag was, op enkele gul dens na, juist de prijs van dit apparaat. Moge het voor hen die aan bed of huis gebonden zijn, tot rijke zegen strekken. 2. Pinksteren. Wij gaan al weer heen naar dit feest. U denkt wel om de diensten, die om 9 uur en 5 uur zijn. We wensen u allen, gezond of ziek, ge zegende dagen toe. Sommigen zullen uit zijn, van gemeente of kerkeraad, anderen zullen juist weer hier logeren. Wat hebben we allen de nabijheid en de werkingen van de Geest Gods nodig. Geest der kennis, Geest der waarheid, der genade, der ge- beên. 3. Zending. Op Pinksterdag gedenken we in het bijzonder de zending En, brs en zrs, laat de Pinkstercollecte de Zendingscollectc zijn, die de grote stoot geeft voor ons quotum over 1963. Dat quotum bedraagt f980,—. Mag ik deze collecte dan bijzonder bij u aanbevelen Verblijd ook daardoor de zen dingscommissie en allen die aan het zen dingsfront arbeiden. Op de 2e Pinksterdag zal er weer een zen dingsbijeenkomst worden gehouden in Haam stede, in de openlucht. Spreker: een zen dingsman, Ds. Ie Grand, van Palembang. Met zang van een duo, enz. Vorig jaar goed geslaagdNadere berichten volgen, over vertrek autobus, enz. UIT DE KERKEN Tweetal te Drachten (5de pred. pl.): J. Dijkstra te Klazienaveen en K. Ubels te Vroomshoop te Groningen-Helpman (vac. W. M. de Bakker): L. Dorst te Hardenberg en Dr. M. Feitsma te Emmen te 's-Gravenhage-West (wijkgem. V): J. Banga te Leiderdorp en Joh. Dijkstra te Klazienaveen. Beroepen te Oude- en Nieuwe Bildtdijk en te Uithuizermeeden J. A. A. de Boer te Schiermonnikoog te Oud-Vossemeer, Siegerswoude en te Vlagtwedde H. Reen ders, kand. te Katwijk aan Zee te Broek onder Akkerwoude, Emmer-Compascuum, Lewedorp en te Rilland-Bath G. Manen- schijn, kand. te Amsterdam te Coevor- den (2de pred. pl.): G. de Jong te Neede te Drachten (5de pred. pl.): K. Ubels te Vroomshoop te Emmeloord (N.O.P.) (vac. J. C. Schouten): E. Jansen te Goes te WormerG. J. Terlaak, kand. te Scheveningen te Helpman (vac. W. M. de Bakker): L. Dorst te Hardenberg te Curagau als koopvaardijpredikantJ. Bak ker te Midsland op Terschelling te Harmeien C. W. de Ruiter te Visvliet te Pernis (vac. J. H. van Halsema): A. van Leeuwen te Axel. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra. 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Vlaardingerbroek te Ermelo. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Vlaardingerbroek. 5 uur Ds. Boonstra. Collecte Evangelisatie in eigen stad. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. v. d. Bom te Domburg. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Scholing, Culemborg. Domburg 9.30 en 2.30 uur Ds. v. d. Bom. Bed. H. Av. en Dankz. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10.15 en 2.30 uur Ds. Vlaardingerbroek. Koudekerke (Ned. Herv. Kerk) 9 en 7 uur Ds. Elshout Meliskerke 10 uur Ds. De Jongh, 2.30 uur Ds. Jansen te Goes. Oostkapelle 10 uur Ds. Gommer, 2.30 uur Ds. v. Ulden Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 uur Ds. v. Ulden, 2.30 uur Ds. Gommer Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Ribberink te Overschie. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Lammens te Heemstede. Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds. Pontier. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 u. Cand. Brouwer, Amsterdam Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Pestman te Klundert. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Van Leeuwen. Zaamslag 10 en 3 uur Cand. Pieterse te Voorburg. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Den Boer. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Verschoor te Vlissingen. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Kats. Colijnsplaat 10 en 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. Goedendorp. Geersdijk 10 uur Ds. v. Aller, 2.30 uur Ds. v. d. Heiden Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Greving te Wildervank 5 uur Ds. Jansen, Zondag 5. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Greving, Zondag 6. Collecte voor ons eigen Jeugdverband. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Oegema te Arnemuiden. Heinkenszand 10.30 uur Ds. Jansen, 2.30 uur Ds. Greving te Wildervank. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. de Regt, Nieuwendijk. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Moolhuizen te Leiden. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 uur Ds. v. d. Heiden, 2.30 uur Ds. v. Aller. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Kouwenhoven te Vlaardingen. Hoogerheide Schapendreef) 21) 9.45 en 4 uur Ds. Maaskant te Leiden. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Cand. Reenders te Katwijk Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Keur te Scheveningen. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Donner te Scheveningen. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Donner. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. den Heeten. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1963 | | pagina 3