NIEUWS Predikbeurten zondag ld- en zondag 21 april 1963 NIEUWERKERK Voor dc Bandrecorder is reeds binnenge komen op dit ogenblik de mooie som van f 293.75. De rondgang duurt nog voort. Naar de suggestie van enkelen is niet dc weg van verkoping enz. ingeslagen, maar dc weg van directe geldinzameling. Dat heb ik terstond overgenomen, want als iets gemakke lijker gaat. moet je het niet moeilijk doen (met veel werk)! We zullen inmiddels informeren naar prijzen. Passie en Pasen. Mooie dagen voor de kerk des Heren. Waarom is dc Goede Vrijdag goed En kent ge de blijdschap van Pasen Laat ons op deze vragen het antwoord zoeken en vinden, in deze dagen. Dc Koning der Kerk geve aan zijn Kerk hoogtijdagen, ook aan hen die niet kunnen op gaan, door ziekte, zwakheid of ouderdom. Maar wat een voorrecht als wc kunnen UIT DE KERKEN Beroepen te Hardenberg G. de Jong, Neede. Beroepen te Vrouwenpolder: J. Bosman, kand. te Amsterdam. Beroepen te Rotterdam (vak. F. Vroon): H. Heule te Leiden. - Te Coevorden (2de pred. pl.C. A. Verhoog te Winsum (Fr.). -- Te Assen (4de pred. pl.): L. W. Muns te Utrecht-Zuid. -Tc Delft (7de pred. pl.): K. Welbedacht te 's-Gravenhage-Oost Tc Per nis (vak. J. H. van Halsema): J. Melse te Oen- kerk. Te Woubrugge: A. Borman, kand. te 's-Gravenhage. Aangenomen naar Nijkerk (vac. W. Grif fioen): J. Nierop te Haulerwijk. Aangenomen naar Amsterdam-Zuid (vak. wijlen J, M. Mulder): J. P. Haspels te Apel doorn. Naar Bakkeveen: G. J. Brinkman, kand. te Leeuwarden, die bedankte voor Grijps- kerke en voor Heinkenszand. Naar Amster dam-Zuid (nieuwe predikansplaats)J. Nawijn te Schiedam. Naar Haarlem-Zuid (vak. L. Haarweg): J. W. C. van 't Hoff te Zweeloo. Bedankt voor Hecrde (vak. G. W. H. Ped- dcmorsl en voor Oost- en West-Souburg (vak. P. A. Bohlmeier)L. C. Rietveld te St. Pan- cras. Bedankt voor Meppel (vak. J. van Tuinen): J. Nieuwsma te Oude-Pekcla. Be dankt voor Vlaardingen (vak. H. Zandbergen): C. Klapwijk te Apeldoorn. Afscheid en intrede. De bevestiging en intrede van Ds. H. Hortensius van Ommen te Nijkerk is nader bepaald op 23 juni. Examens. Aan de Joh. Calvijn-academie te Kempen slaagde voor het doctoraal examen theologie de heer A. Dekker te Rotterdam. Aan de V.U. slaagden voor het doctoraal exa men theologie de heer L. A. Vos te Grand- Rapids (Michigan, U.S.A.) en voor het kan didaatsexamen theologie de heren Mr. B. C. Carp te Haarlem, R. Fernhout te Zwolle (cum laude), H. G. A. Mcinders te Amsterdam, D. Sloot te Amsterdam en G. J. Terlaak te Sche- veningen. De classis Almelo heeft praeparator ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. Bosman. Charl. dc Bourbonstraat 23 huis te Amsterdam-West, die thans een eventueel be roep gaarne in overweging nemen zal. Wat is dansen. Bij de kerkeraad van Meppel kwam een schrijven in van een lidmaat met de vraag of al of niet dansen slechts een kwestie is van de zede, dan wel een die uit gemaakt wordt door Gods gebod. Daarbij dacht de schrijver aan het zevende gebod, waarin God verbiedt alle onkuise daden, gebaren, woorden, gedachten, enz. De kerkeraad besloot de vrager schriftelijk van antwoord te dienen. Bidden en voetballen. De kerkeraad van Zuidland besloot de e.k. vergadering van de classis voor te stellen in overleg te treden met de Kon. Ned. Voetbalbond, ter voorko ming van moeilijkheden betreffende de vastge stelde tijd voor het biduur voor het gewas. De bedoeling zal wel zijn te voorkomen, dat dit biduur niet samenvalt inct een voetbalwed strijd. Laat ons dc dingen maar stellen zoals ze zijn! Ds. H. Makkinga te Wilsum, die de laatste maanden ook nog al eens hoorcommissies had, heeft een beroep aangenomen en hij geeft in zijn kerkblaadje daarvan voor het forum der gemeente rekenschap. Hij wijst er op, dat de kerk die hij nu gaat dienen Koudekerke aan de Rijn al twee en een half jaar vakant is en dringend een predikant nodig heeft. Maar ook: ..ander werk, een nieuwe omgeving, hoger salaris, het zijn aantrekkelijke dingen. Dat laat ste mag óók eerlijk gezegd worden Inder daad en daarom geven we het door. Men zou het ook een verademing kunnen noemen om een beslissing ook eens een keer nuchter te horen motiveren, vrij van alle mogelijke dier baarheden en stichtelijkheden waarop meer dan een „worstelende" dominé ons voor en na pleegt te komen verrassen. Ds. A. Nijhuis te Mont Evelyn en vóór Bij in 1956 repatrieerde predikant te Gouda, is voornemens 19 april a.s. met zijn vrouw en jongste dochter op Schiphol te arriveren ten einde in ons land een vakantie van drie maan den door te brengen. Knappe prestatie. Dc heer G. J. ter Laak te Scheveningen, thans 46 jaar oud. die in de Badhuisstraat aldaar een winkel drijft in zeeppoeder en aanverwante artikelen, is na een studie van veertien jaar aan de V.U. geslaagd voor zijn kandidaatsexamen theologie. Na zijn Mulo-examen ging de heer Terlaak in de han del. 's Avonds ging hij naar een lyceum, waar hij 8'/2 jaar studeerde voor zijn staatsexamen gymnasium a. Vervolgens heeft hij 5% jaar college gelopen aan de V.U. 's Morgens trok hij er met zijn wagen op uit en de middag- en avonduren waren voor de studie. Daarbij gaf hij aan .5 middelbare scholieren en studenten les en aan een van hen onderwijs in het He breeuws. 2 mei zal de heer Terlaak voor de classis 's-Gravenhagc zijn pracparatoir examen doen en bij slaging daarvan beroepbaar worden gesteld. Rotterdam. Omdat de betrokken instan tie het zaaltje niet wilde gebruiken voor een besloten samenkomst, heeft dc kerkeraad met algemene stemmen de verhuur daarvan in het gebouw „Atrium' aan de prot. chr. werkge meenschap in de Partij van de Arbeid gewei gerd. De werkgroep had voor de betrokken vergadering niet minder clan 1300 convocaties verspreid, ook onder de leden van dc Geref. kerken. Het zaaltje heeft 40 zitplaatsen en wordt ook wel aan andersdenkenden, o.a. aan een Quakergroep, verhuurd. Maar de kerke raad is niet bereid om medewerking te verlenen aan propagandistische activiteiten als waarvan hier sprake was. Rottcrdam-Charlois. De kerkeraad heeft besloten de Immanuelkcrk aan de Dorpsweg te verkopen aan liet Apostolisch Genootschap voor een bderag van f 500.000,-—. De kerkeraad zal daartegenover een zalen complex van het genootschap aan de Slotboom straat, het v.m. Clemenshuis, huren voor drie jaar, voor een huurprijs van f 3600,— per jaar. De overdrachtskosten bij dc verkoop worden door elk der partijen voor de helft gedragen. De kerkeraad zal de vragen rondom hte so ciologisch rapport mede in verband met even tuele zelfstandigheid van de kerk in Pendrecht weer in studie nemen en gaf aan de commissie voor bedoeld rapport opdracht om de kerkeraad zo spoedig mogelijk van advies te dienen. Zij ontving armslag om zich zo breed mogelijk te oriënteren. Het kerkelijk gesprek. Ds. C. H. Ap- pelo heeft bij de kerkeraad van 's-Gravenhage- Loosduinen een schrijven ontvangen waarin gewezen wordt op de onbevredigende wijze waarop de besprekingen met dc Hervormden tot dusver gevoerd zijn. Ds. Appelo noemt als oorzaken daarvan: tekort aan grondige voor bereiding: een te groot aantal gesprekspartners: De originele pepermuntplant! De originele KING pepermunt! (Ingez. mededeling) een te onduidelijke opgave van de bedoeling van het gesprek. Daarbij voegde hij dan nog het besluit van de centrale kerkeraad van de Haagse Herv. gemeente om dc drie voorgan gers van dc afdeling van dc Ver. van Vrijz. Hervormden een legale plaats te geven. Dit besluit heeft de geref. partners niet alleen ge schokt, maar ook de vraag bij hen doen rijzen of voortzetting van het gesprek nog wel zin heeft. De kerkeraad besloot na brede bespre king: a. het gesprek voort te zetten: b. de be doeling van het gesprek nader te omschrijven en wel zó, dat gesproken zal worden over za ken die beide partijen ter harte gaan en over gevaren die beiden bedreigen: c. van de bedoe lingen met het gesprek mededeling te doen aan de centrale kerkeraad van de Herv. Gemeente. De kerkeraad oordeelt, dat de bede uit het hogepriesterlijk gebed om eenheid voor allen, die in Jezus geloven, aldoor moet worden be tracht. Naar de Generale Synode. Dc part. synode van Noord-Brabant-Limburg heeft ge kozen als primi afgevaardigden naar de gene rale synode dc predikanten Ds. P. Visser te Tilburg en Ds. D. A. Vogel te Geleen: de CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Couvée te Bennekom. Noorderkerk) 10 uur Ds. Boonstra. 5 uur geen dienst. ..Ontmoetingskerk", Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Couvée. 5 uur Ds. Van Til. Paascollecte Gen. Dep. Evangelisatie. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Kornet te Vlissingen. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Namiddag Openbare belijdenis. Domburg 11 uur Ds. Boot. 2.30 uur Ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Cand. Strikwerda, Sneek. Goede vrijdagavond 8.30 uur Ds. Gommer. Koudekerke (Ned. Herv. Kerk) 9 en 7 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 uur Ds. Dc Jongh, 2.30 u. Ds. Verschoor Oostkapelle 10 uur Ds. Gommer, 2.30 u. Ds. v. Wouwe Goede vrijdagavond 7 uur Ds. Gommer. Serooskcrke 10 cn 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Namiddag Openbare belijdenis. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld, Voorb. H. A. Goede vrijdagavond 7.30 uur Ds. Brederveld. Vecre 10 uur Ds. Streefkerk. 2.30 uur Cand. Pieterse. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor, Voorb. H. Av. Vrouwenpolder 10 uur Cand. Pieterse te Voorschoten 2.30 uur Ds. Streefkerk, Openbare belijdenis. Westkapcllc 9.30 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur Ds. v. Til CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Voormiddag Openbare belijdenis. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 uur Ds. Goslinga te Amsterdam. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terncuzcn 10 en 4.30 Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelcn. Voorber. H. Av. en Openbare belijdenis. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Van Hattem. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Openbare bel. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Richel te Heemstede. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2.30 uur Ds. De Craenc. Borssele 10 uur 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 uur Ds. v. d. Veen, 2 uur Ds. Kats. Geersdijk 10 cn 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Wcsterkerk) 10 uur Ds. Kats. Openbare belijdenis en Voorber. H. Av. 5 uur Ds. Jansen. Oosterkerk) 9.15 uur Ds. Jansen. Openbare belijdenis en Voorber. H. Av. 5 uur Ds. Kats. Collecte voor Generale Dep. Evangelisatie. 's-Gravenpolder 8.30 uur Ds. Kats, 2.30 uur Ds. Jansen Heinkenszand 10 en 2.30 u. Ds. Donner, Scheveningen Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lcwcdorp 9.15 uur Ds. Goedendorp, Openbare bel. 2.30 uur Ds. Kornet. Nieuwdorp 10 uur Ds. Kornet te Vlissingen, 2.30 uur Ds. Goedendorp namiddag Openbare belijdenis. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wisscnkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Elskamp te Bennekom. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. Voorm. Openbare belijdenis en Voorber. H. Av. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheicle (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Tissink te Noord-Scharwoude. Krabbendijkc 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Feringa te Lllfcnhout. Poortvliet 10 en 2.30 uur Ds. Van Egmond. Goede vrijdag 5 uur Ds. Koolstra te Kruiningen. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Bouwmeester te Rotterdam. Tholen 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds. Van Egmond. Maandag 10 uur Paaszangdienst. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentzcl. Bed. H. Av. en Dankz. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. den Heeten. Haamstede 9, 10.30 en 5 uur Ds. Boerma. Namiddag Voorber. H. Av. Nieuwerkerk 9 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10.30 u. Ds. Becker, 2.30 u. Ds. den Heeten Scharendijke 10 en 2.30 u. Cand. Schuman, Amsterdam Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Hamming te den Helder. 2.30 uur Ds. Le Cointre te Amsterdam. 5 uur Ds. Ringnalda te Overveen. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Lc Cointre. 5 uur geen dienst. ..Ontmoetingskerk' Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Ringnalda. 5 uur Ds. Hamming. Collecte Stichting Raad voor Geref. Sociale Arbeid. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 9.30 2.30 uur Ds. Kornet. Gapinge 9.30 cn 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Cand. Strikwerda, Sneek. Koudekerke (Ned. Herv. Kerk) 10.30 en 7 uur Ds. Elshout. Meliskerke Oostkapelle 10 cn 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskcrke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Souburg 9.30 cn 2.30 uur Ds. Brederveld. Bed. H. Av. en Dankz. Vecre 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk, Bed. H. Av. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Cand. Hartholt te Grootegast. Westkapcllc 9.30 en 2.30 uur Ds. v. d. Bom, Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds. Verbeek, Voorber. H. Av. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 uur Dhr. Blokland te Roosendaal. Hoek 10 cn 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Tcrneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Torenbeek, Ter Apel. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Verschoor te Vlissingen Bed. H. Av. en Dankz. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Torenbeek. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer te Uithuizen. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Van Otterloo, Amsterdam. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Egmond te Tholen Borssele 10 cn 2.30 uur Ds. Van Til. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Wcsterkerk) 10 uur Ds. Kats, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Ros te Harderwijk, Dankzegging. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Ros, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Kats, Dankzegging. Collecte voor Algemeen Chr. doeleinden. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Heinkenszand 10 en 2 uur Ds. De Craene. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Cand. Van Santen te Schipluiden namiddag Voorber. H. Av. Nieuwdorp 10 cn 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wisscnkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Jansen. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Van der Linden te Rotterdam. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. v. d. Stoel, Bed. H. Av. erf Dankz. Krabbendijkc 9.30 en 2.30 uur Ds. Besselaar te Eind hoven. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Terhaak. Puttershoek. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 u. Ds. v. d. Elskamp Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. Bosma Tholen 10 en 5 uur Ds. v. d. Elskamp te Bennekom. Voormiddag Voorber. H. Av. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. de Feyter te Nieuw Lekkerland. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. den Heeten. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Boerma, Bed. H. Av. cn Dankz. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds. Keur te s-Gravenhage. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Zelle te Leeuwarden. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Vos te Wassenaar, Voorbereiding H. Av. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser. ouderlingen W. Blokland ie Roosendaal en L. van 't Sant te Sleeuwijk en de diaken B. Veen- stra te Breda en als secundi de predikanten Ds W de Graaf te Almkerk en Ds. J. M. Bloemkolk te Eindhoven; de ouderlingen H. W. Dekkers te Kaartsheuvel en H. Koerst te 's-Gre- velduin-Capelle en de diaken C. C. v. Mas- trig t te Moerdijk. Naar Indonesië. Prof. Dr. H. Bergenia, zendingshoogleraar en Ds. B. Richters, directeur van het Zendingscentrum te Baarn, zullen deze zomer met een aantal leden van de Kontinentale Kommission für Kirche und Mission in Indonc- siën een bezoek brengen aan Indonesië. Het archief van dc Theol. Hogeschool. Wijlen Ds. C. Lindeboom te Amsterdam en wijlen prof. dr. T. Hoekstra te Kampen hebben 4 januari 1933 nagelaten papieren en bescheiden van hun vader, resp. schoonvader, prof. L. Lin deboom, ondergebracht in het archief van dc Theol. Hogeschool met de uitdrukkelijke bepa ling er bij, dat deze archivalia pas 30 jaar na het overlijden van prof. Lindeboom voor raad pleging en historisch onderzoek mochten worden vrijgegeven. Deze met opzet zeer ruim genomen termijn is dus thans verstreken, zodat de be scheiden, die o.m. gaan over 1892 en 1902 belangrijke jaren in de geschiedenis der kerken thans voor historici toegankelijk zijn. Cura toren besloten het H. de Cockarchief over te brengen naar het algemeen kerkelijk archief. BELIJDENIS-FOTOBOEK Bij de uitgeverij W. D. Meinema, N.V. te Delft verscheen onder de titel ,,JA", Llw belijden Uw leven, een fotoboek, dat bestemd is als belijdenis geschenk. Het boek bestaat afwisselend uit kunstdrukpapier waarop de foto's gereproduceerd zijn cn lichtgrijze blad zijden, waarop de tekst gedrukt is. De naam van deze papiersoort kennen we niet, maar de structuur is dezelfde als wat men in postzegelkringen „papier vergée" noemt. Het boek wil iets bekends bieden in een nieuwe vormgeving, namelijk spre kende woorden maar nu met sprekende beelden. Nu is dit op zichzelf zeer te waarderen, maar het blijft altijd een waagstuk, wanneer men foto's van di verse kunstenaars van een bijschrift gaat voorzien. Soms zijn deze bijschrif ten raak en pakkend, een andere maal denk je: hè, hier had ik wat anders bij gezet. Het ideaal voor zo'n boekje zou zijn: één schrijver, die in nauwe samen werking met één fotograaf een dergelijk werkje tot stand brengt. Dit neemt echter niet weg, dat we deze eerste uit gave van een fotoboek als belijdenis geschenk een geslaagde proef noemen. Aardig om te geven en fijn om te ont vangen. Een los inlegvel voor aanbie ding van kerkeraadswege is bijgevoegd. Toch geloven we -bij alle waarde ring niet, dat dit een boekje is om door de kerkeraad te worden uitgereikt. Daarvoor zouden we liever uit andere werken een keuze doen. Als persoon lijk geschenk is het echter zeer aan te bevelen. Rest ons nog te vermelden, dat de compositie en de teksten van Ds. G. Aalsbersbcrg te Vlaardingen zijn. vH. Van de firma Bosch en Keuning te Baarn ontvingen we enige nieuwe uit gaven. Als eerste noemen we het deeltje van de B.K. Boekenkring „Het meisje van de Veenhoeve" door Selma Lager- löf. een keurig uitgegeven boekje voor weinig geld. Wie dit prachtige, ont roerende werkje nog niet kennen mocht bevelen wij het van harte aan. In de B.B.B.-serie verscheen als nr. 28 van de hand van dr. A. F. Klijn „Edessa, de stad van de apostel Tho mas". Schrijver voert ons mee naar de stad Edessa, het centrum van het Sy- risch christendom, een zeer lezenswaar dig en leerzaam werkje tegen de ach tergrond waarvan het Evangelie van Thomas in 1946 in Egypte gevonden apocrief geschrift beter begrepen wordt. Aanbevolen! Naast de bestaande B.B.B.-serie is de uitgeefster thans ook overgegaan tot het uitgeven van een serie foto-pockets. De eerste twee nummers van deze reeks Hier heeft God gewoond en Paulus, een apostel van Jezus Christus, beiden door de auteur Paul Bruin en de fotograaf Philipp Giegel mogen er qua uitvoering zijn. De foto's zijn met zorg gekozen en komen goed tot hun recht. De tekst van de boekjes is kennelijk met veel overtuiging neergeschreven, naar onze mening echter daar waar uit de overlevering geput wordt het teveel overtuiging. Op sommige punten zal men dus de tekst met een korreltje zout moeten nemen. Toch schromen wij niet om deze mooie plaatwerkjes van harte aan te bevelen. vH. (Nagekomen advertentie) VACANTIE. Gevraagd woning of gedeelte voor 2 a 3 weken door ge zin (m. 15, j. 12) tussen eind juli eind aug. op Walcheren of Z. Vlaan deren. Eventueel gaarne geneigd te ruilen met ons huis in villawijk in bosrijke omgeving. D. van Staaldui- ne, Hamelakkerlaan, Wageningen, tel. (0 8370) 25 38.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1963 | | pagina 3