Officiële Berichten Predikbeurten zondag 17 februari 1963 om te trachten de vertraging in te lo pen en de beoogde opening in het voor jaar 1964 te verwezenlijken. Het zal goed zijn om aan het nieuwe ziekenhuis een naam te geven Het bestuur van de stichting zou bij die naamgeving liefst geen platge treden paadjes bewandelen, zou liefst een naam zien met een zinvolle beteke nis, die ook nog kort is, gemakkelijk in het gehoor ligt, aanspreekt en ori gineel is. Dat zijn zo nogal wat wen sen en het bestuur weet al dat de keuze niet gemakkelijk zal zijn. In de be stuursvergadering hebben al namen geklonken, maar tot een beslissing is het nog niet gekomen. Er moeten nog tal van namen zijn, die kenmerkend kunnen zijn voor bijvoorbeeld de plaats van het ziekenhuis, de ziekenhuisar- beid, de oecumenische geest waarin die geschiedt of die bijvoorbeeld uit drukken de noodzakelijke relatie met de grote Heelmeester. De kring van belangstellenden voor het nieuwe ziekenhuis is groot ge bleken. Het bestuur van het zieken huis wil die belangstellenden graag inschakelen ook bij de naamgeving. Als lezer van dit blad behoort Gij ongetwijfeld ook tot die kring. Aan u en alle andere lezers van kerkelijke bladen wordt daarom bij deze het vriendelijk verzoek gericht om u mede te bezinnen op een passende naam voor ons ziekenhuis. De door u gevonden naam, met ver melding van de betekenis welke u daarin ziet, gelieve u in te zenden vóór 20 februari 1963 aan het secretariaat van de Stichting Protestants Christe lijk Streekziekenhuis; Ravelijn de Groene Jager no. 1 te Goes. Aan de auteur van de naam, die uit eindelijk na serieuze en zo deskundig mogelijke beoordeling van de inzen dingen zal worden gekozen, zal een boekenbon ter waarde van f 25,— worden gegeven. Is de verkozen naam door meerderen ingezonden, dan zal het Bestuur bindend vaststellen aan wie de bon zal worden verstrekt, waarbij gelet zal worden op datum van inzending en omschrijving van de be tekenis van de naam. Het bestuur v. d. Stichting Prot. Chr. Streekziekenhuis. VACATUREBEURTEN CLASSIS AXEL Breskens: 17 februari: Ds. van Leeuwen. 10 maart: Ds. den Boer. 31 maart: Ds. van Mechelen. 7 april: Ds. Verbeek. 28 april: Ds. van Leeuwen. 12 mei: Ds. de Vries. 26 mei: Ds. van Hattem. 9 juni: Ds. van Hattem. 30 juni: Ds. de Vries. 15 september: Ds. van Hattem. 29 september: Ds. den Boer. 27 oktober: Ds. van Leeuwen. 24 november: Ds. Verbeek. 29 december: Ds. van Mechelen. Zoutespui: 24 februari: Ds. de Vries. 31 maart: Ds. van Hattem. 28 april: Ds. Verbeek. 26 mei: v Ds. den Boer. 23 juni: Ds. van Leeuwen. 29 september: Ds. van Mechelen. 27 oktober: Ds. de Vries. 24 november: Ds. van Hattem. 29 december: Ds. Verbeek. A. J. VERBEEK, deputaat. VERSLAG CLASSIS CONTRACTA, gehouden te Middelburg, op vrij dag 18 januari 1963. 1. De praeses, Ds. J. Boonstra, opent met gebed. 2. Aanwezig zijn de kerken van Middelburg, Sint Laurens, Souburg en Arnemuiden. 3. Nagezien worden de stukken, betrekking hebbend op het beroep van G. S. Oegema naar Arnemuiden. De benodigde stukken zijn aanwezig. 4. De praeses spreekt namens de classis der kerk van Arnemuiden toe. De kerk van Arnemuiden brengt de classis dank. 5. De korte notulen worden gelezen en vast gesteld. 6. De praeses sluit de vergadering. Namens de classis-contracta, Chr. VAN ULDEN. VERSLAG van de vergadering van de classis Tholen, gehouden op 6 februari 1963 te Bergen op Zoom. 1. De praeses, Ds. W. Haverkamp opent de vergadering, laat zingen Ps. 89 1. 7. gaat voor in gebed, en leest Mt. 25 14-30, naar aanleiding waarvan hij zijn openingswoord spreekt. 2. De credentiebrieven worden nagezien door de afgevaardigden van de kerken van Poortvliet en A. J. Polder en uiteindelijk in orde bevonden. Het blijkt, dat de kerke- raad van Rilland-Bath een instructie heeft. 3. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 4. N.a.v. de notulen deelt Ds. Van der Stoel mee, dat het stichten van universiteiten op Oost- en Midden-Java momenteel helaas een niet geringe stagnatie ondervindt. 5. Stemming vindt plaats i.v.b. de afvaardi ging naar de Part. Synode van Zeeland. De uitslag daarvan is de volgende: Als primi afgevaardigden worden verkozen van de predikanten: Ds. Van der Stoel (secun dus: Ds. Fidder) en Ds. Haverkamp (se cundus: Ds. Van Egmond). Van de ouder lingen: Mr. J. J. Versluys, primus met als secundus L. Tissink, en F. W. de Schipper (primus), met als secundus N. van Rijswijk. Van de diakenen worden afgevaardigd: H. Uyl, Tholen als primus, met als secundus, C. Hoekman (Krabbendijke). 6. Gevoerde correspondentie en ingekomen stukken: a. Een schrijven van de Gen. Synode, waarin wordt meegedeeld, dat als uit eindelijke datum, waarop commentaar kan worden ingezonden op de „Proeve van een nieuwe berijming" der Psalmen, is vastgesteld 1 april 1963. b. Een schrijven van de Stichting Steun Kerkbouw, dat niet de heer Spoelstra ter classis zal komen om de werkzaam heden van S.S.K. nader toe te lichten, maar de heer Van der Linde. c. Een schriftelijk verzoek van de kerk van Bergen op Zoom om de vaststelling van de percentagecijfers, zoals die door de percentage-commissie zijn opgesteld, opnieuw aan de orde te stellen. Wordt afgewezen en naar de genoemde com missie verwezen. d. Aan de hand van de ingekomen collec- telijsten worden verschillende kerken op gewekt de door hen nog niet afgedragen collecten over te maken. e. De Gen. Deputaten voor de geestelijke verzorging in de ziekenhuizen wekken de kerken op voor deze werkzaamheden een extra gift te geven. f. Schrijven inzake de interclassicale kin derbijslag-regeling van de desbetreffende commissie, die voorstelt de huidige re geling voorlopig niet te wijzigen, maar de behandeling van deze materie in de Gen. Synode af te wachten. Wordt aangenomen. g. Schrijven behelzende het voorstel om evenals de kinderbijslag ook de jaar lijkse verhogingen der predikantstracte- menten provinciaal, event, landelijk te regelen. Wordt voor kennisgeving aan genomen, daar de kerken daarover ook een schrijven ontvangen hebben met het verzoek hun mening hierover uit te spreken. h. Verzoek van de kerk van Bergen op Zoom uit de kas voor de classicale evangelisatie een bijdrage van 200,— te mogen ontvangen. Wordt ingewilligd. Tevens zal aan de Part. Synode gunstig worden geadviseerd t.a.v. de aanvrage van genoemde kerk bij de Part. Synode. i. Schrijven inzake de beproeving van de nieuwe psalmberijming. Alle kerken zul len tien psalmen aan een nader onder zoek onderwerpen. Besloten wordt, dat de kerken hun bevindingen zullen mel den aan de interkerkelijke commissie voor de psalmberijming en daarvan tevens mededeling zullen doen op de mei-classis. 7. De heer Van der Linde geeft, nadat hij is gearriveerd en welkom geheten, een over zicht van de werkzaamheden en de be steding der gelden S.S.K. Hij zet o.a. uit een, waardoor de aanvankelijke doelstelling van de S.S.K. later werd gewijzigd en ver breed. In een S.S.K.-courant, die in maart zal verschijnen, zullen de kerken een uit voerige uiteenzetting krijgen. Er volgt een levendige bespreking. 8. Behandeling van de instructie van de kerk van Rilland-Bath betreffende het aanvangs- tijdstip der classisvergaderingen. Besloten wordt voorlopig de mei- en septemberclas- ses te doen aanvangen op 14.00 uur, maar de aanvangstijden van de nov.- en febr.- classes niet te wijzigen. 9. Ds. Van der Stoel brengt rapport uit over het Zendingswerk. O.a. wordt nog herin nert, aan het classisquotum, dat voor het eerste halfjaar 1963 ƒ4041,— bedraagt, maar voor het tweede halfjaar moet worden verhoogd in verband met de uitzending van 2 docenten naar Pakistan, de ziekenhuis- ervaring het overgrote merendeel van de kwalen zijner patiënten kan onder- i1 kennen, op hun waarde schutten en cureren. Bovendien is hij voldoende op de hoogte van der mogelijkheden, welke de verschillende specialismen bieden en aan hem de keu-ze, hier een verstandig gebruik van te maken, de patiënt door te zenden voor nader specialistisch onderzoek c.q. behandeling. Al die i' specialistische gegevens komen dan weer bij hem binnen en worden opge borgen in zijn karthoteek. De bij de specialist als het ware in stukjes en brokjes uiteengevallen mens wordt bij hem weer tot synthese gebracht. Hij is de man, waar de totaliteit van de mens veilig geborgen is. (j De specialist zal van deze wetenschap een dankbaar gebruik maliën. Steeds weer zal hij bij onderzoek en behandeling contact houden met de huisarts en i hem daar intensief bij betrekken opdat hij, op zijn terrein het optimale geven 1 kan. Met talloze voorbeelden zou ik u kunnen illustreren, hoe juist door een goed samenspel van huisarts en specialist de beste resultaten werden behaald, ja dikwijls zelfs levensreddend werk kon worden gedaan. Er is nog een ander aspect aan de zaak. De huisarts zal ook op de hoogte zijn van de geestelijke gesteldheid en de religieuze geaardheid van zijn patiënt. Daardoor zal het vooral hém mogelijk zijn ter juiste tijd de predikant of de pastoor te hulp te roepen. Mag een samenspel van specialist en predikant dikwijls nodig zijn, het samenspel van predikant en huisarts is een gebiedende eis. Ook dit kan voor de patiënt rijke vruchten afwerpen. Bij dit alles zwijg ik nog maar van de grote betekenis, die de huisarts heeft bij het gehele complex van de praeventieve geneeskunde, de epidemiologische onderzoekingen enz. enz. Dit alles hier te bespreken zou echt te ver voeren. Wil het tot nog toe besprokene echter werkelijk tot zijn recht komen en geen fata morgana blijken te zijn, dan is het absoluut nodig dat de samen- werking patiënt-huisarts, ook van de kant van de patiënt, goed is. ledereen dient zijn huisarts met zorg te kiezen, niet zoals hij zijn bakker of slager kiest, maar bewust van de gedachte, dat de juiste keuze nu misschien straks over dood en leven beslist. Is de keuze eenmaal gemaakt, dan dient alles in het werk te worden gesteld om de relatie met de huisarts zo goed mogelijk 1 te maken. Dit eist van de patiënt het geven van vertrouwen en dit vertrouwen J ook uit te spreken en te tonen. Dit alles heeft tijd nodig wil het allemaal i goed uitgroeien. Daarom geen geren van de ene huisarts naar de andere, 1 zodra de huisarts ook maar iets doet, wat u niet bevalt. Wees geduldig, eerlijk en openhartig. Betracht ook in uw relatie tot uw huisarts de christelijke naastenliefde. Heeft u al eens voor hem gebeden Alleen zo kan uw huisarts uw vertrouwensarts worden. En als het eenmaal i zover is, wees dan zuinig op die relatie. 1 Een behandeling, die steeds weer begint bij de huisarts, uw huisarts, de Vertrouwen, het is het begin en het einde van elke medische behandeling. centraleonschatbare figuur bij alle ziekte en alle kwaal die u overkomen mag. 1 Houdt hem in ere. Dr. P. C. KRAAN. Vragen omtrent deze rubriek te zenden aan Ds. A. Elshout, Beatrixlaan 17, Koudekerke. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Dondorp te Heemstede. 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Van Munster, em. pred. van Gorinchem. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Dondorp. (Nederlandse Hervormde Kerk, 't Zand) 8.45 uur Ds. Van Munster. Collecte Algemene Diakonale Arbeid. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Van Munster. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 9.30 uur Ds. Elshout, 2.30 uur Ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 uur Ds. Gommer, 7 u. Cand. Dimmingh Koudekerke 9 en 7 uur (Ned. Hervormde Kerk) Ds. Verschoor. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Nes te Rotterdam. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Boonstra. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. De Jongh, vlootpredikant Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Zwanenburg, Groningen. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Van Heesen. Westkapelle 10 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 u. Ds. Elshout CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Axel 10 en 3 uur Ds. Groenenberg te 's-Gravenhage. Breskens 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Cand. Warnink, Zaandam Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Van Hattem. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Scheele, Hollandse Rading. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen, Zondag 47. 5 uur Ds. Van der Veen te Delft. (Oosterkerk) 9.15 uur Ds. Van der Veen, Zondag 48 5 uur Ds. Jansen. Collecte voor de hulpbehoevende kerken in Classis en Provincie. 's-Gravenpolder 10 uur Ds. Mintjes, 2.30 u. Ds. Jansen Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Donner, Scheveningen Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Cand. Dillingh te Schoonre- woerd. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Brederveld, Souburg Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Joosse te Barendrecht. CLASSIS THOLEN. Anna Jacobapolder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Van der Heiden te Wissenkerke. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 u. Ds. Besselaar te Eindhoven Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. Boswijk, Amsterdam Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Den Heeten Scharendijkc 10 en 2.30 uur Ds. Tiemersma. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Van der Leer te Purmerend Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1963 | | pagina 3