Uit de Gemeenten NIEUWS "VA. Predikbeurten zondag 2 december 1962 rapport over het andere wordt uitge steld tot de volgende vergadering. d. Particuliere Synode Rapporteur Ds. van Wouwe verwijst naar de aan de kerkeraden gezonden acta en geeft enkele toelichtingen. e. Predikantstractementen Br. de Bruijne geeft een overzicht van de fei telijke situatie op dit moment en advi seert de algemene salarisverhogingen 1962 ook over de predikantstractemen ten door te trekken in overeenstemming met de schriftelijk aangegeven reeks II. 10. Benoemingen: tot secundi visi tatoren Di van Heesen en Elshout. Tot examinatoren dogmatiek Di Ver schoor en Brederveld. Verder werden de vorig jaar benoem de deputaten herbenoemd. 11Rondvraag art. 48 K.O. Arnemuiden nodigt classis bij de in tree van Ds. Oegema op 20-1-'63. Gapinge en Sint Laurens danken voor classicale hulp tijdens afwezigheid der predikanten. Souburg dankt voor afvaardigingen bij het afscheid van Ds. Bohlmeijer, en vraagt een beoordeling van de nieuwe psalmberijming. Besloten wordt elke kerk plm. 10 psalmen ter beoordeling te zenden, hetgeen geleid en gecoördineerd zal worden door een daartoe benoemde cie, bestaande uit Ds. Brederveld, samenroeper en de brs Bisschop en Van Noppen. Vlissingen vraagt het oordeel der kerken over het schrijven van de zgn. ..Woudschotengroep" in het meren deel der kerken blijkt dit terzijde ge legd door kerkvisitatoren zal een con cept schrijven hierover aan de Part. Synode ter goedkeuring aan de volgen de classisvergadering worden voorge legd. 12. Persoonlijke rondvraag Ds. van Ulden meldt zijn vreugde over terug keer. 13. Vaststelling volgende vergade ring dinsdag 12 februari 1963 in het Geref. Jeugdgebouw te Middelburg. Moderamen Drs. A. Elshout, praeses: Ds. G. D. L. Brederveld, assessor Ds. J. C. Streefkerk, scriba I Ds. M. Boot. scriba II. 14. Korte notulen worden gelezen en vastgesteld. 15. Sluiting door praeses na dankge bed door de assessor. F. L. VAN DER BOM. h.t. scriba II. CLASSIS GOES. Het Comité, door de Classis ingesteld tot het organiseren van Classicale Ouder- lingenconferenties laat weer van zich ho ren. En het is goed nieuws. Op de ver gadering van de Classis is al eens ge vraagd „Gaat het weer door Nu, het gaat door en de ouderlingen binnen de Classis worden dan ook hartelijk opge wekt, om de te houden vergaderingen bij te wonen. Wij twijfelen niet, of er valt veel te leren. Trouwens het elkaar zien en elkaar ontmoeten is op zichzelf al een ver kwikking. En bovendien zijn de referenten het waard om naar te luisteren. Hier is het program vrijdag 7 dec. Ds. E. Jansen „De zin van het ambtelijk huisbezoek" februari 1963: „Gesprekstechnieken bij het huisbezoek". Preciese datum en preciese inleider nog onzeker 24 april 1963 Ds. Jac. Boonstra van Mid delburg „De psychische kant van het huisbezoek". De vergaderingen worden gehouden in de bijgebouwen van de Westerkerk te Goes, 's avonds 7.30 uur. Namens de Classis, J. VAN DER LEEK, actuarius. De originele pepermuntplant! De originele KING pepermunt! Ingezmededeling AMBON. Zuid-Molukse Evangelische Kerk. De komende dagen zullen voor de leden van de Zuid-Molukse Evangelische Kerk in Middelburg en Souburg belangrijk wor den. Het interkerkelijk comité Ambon zag haar bemoeienis öm de protestantse kerken van Walcheren op te wekken tot een extra gift met succes bekroond. In het voorjaar werd n.l. een beroep op deze kerken ge daan om een gift te schenken tot de vor ming van een fonds, waaruit het gereed schap voor de eredienst bekostigd kon worden ten behoeve van de beide nieuwe kerkgebpuwen, welke aan de Ambonesen in bruikleen geschonken werden door de Overheid. Zaterdag a.s. zal dit gereedschap ten dienste van de Woordverkondiging tot de bediening van de H. Doop en de viering van het H. Avondmaal aan de kerkeraden worden overhandigd in tegenwoordigheid, naar wij hopen, van vertegenwoordigers van vele kerkeraden van Walcherse ge meenten. Zondag a.s. heeft de kerkeraad der Herv. Gemeente Middelburg de Nieuwe Kerk afgestaan voor een interkerkelijke eredienst, welke dus gehouden zal worden zondag 2 december, des avonds om 7 uur. In deze dienst zullen voorgaan Ds. v. Til, Geref. pred. te Middelburg en Ds. Tutua- rima, voor Middelburg geen onbekende. Aan deze dienst zal ook medewerken het zangkoor en het fluitorkest der Ambonnese gemeente. Naast de gebruikelijke collecten zal aan de uitgang gecollecteerd worden voor het werk ten behoeve van die leden der Am bonnese gemeenschap, die in zorg verke ren. En dat zijn er niet weinigen Dit werk strekt zich veel verder uit dan onze naaste omgeving. Mij is gebleken ik wist dit tot voor kort óók niet dat deze zorgen vele zijn, heel vele Vandaar dat ons comité een beste collecte erg goed van pas zou komen. Enfin, nu begrijpt U de rest zelf wel... Hartelijk welkom zondagavond a.s. 7 uur in de Nieuwe Kerk. L. H. W. Theunissen, em. pred. Nieuw erker k. 1. Let u nog even op de tijd van aanvang 's morgens, een half uur later? De dienst 's middags begint tot nader aankondi ging om 3 uur. Och, wanneer de dienst des Heren ons alles waard is. dan schikken we ook alles, met liefde en met vreugde zelfs wat korter koffie drinken, wat vroeger eten, enz. Als ik door dat weinige de naaste kan dienen en de Here kan lo ven 2. De eerste adventszondag nadert Lie felijke periode in het kerkelijk jaar, met de prediking van Hem, die het licht der wereld is welzalig, die gelooft. Gemeen te, hoor heilbegerig naar die prediking, uitlopende op de Kerstprediking. De apostel Paulus schreefBroeders, bidt voor ons, dat het woord des Heren zijn loop hebbe... zult gij dat ook doen? Tenslotte wens ik hun die ziek zijn, sterkte, Jezus helpt. En God wil Zijn heerlijkheid openbaren in onze noden... Dr. J. H. B. Oostcrlacd. 1. De kerktijd is wat verschikt, n.l. om 9 uur, om te helpen. Een beetje vroeg Zeker. Maar als het is om God te ont moeten Dan denk ik aan David te middernacht sta ik op om U te loven, zegt hijD.V. tot ziens, brs en zrs. 2. Catechisatie voor maandag 2 decem ber in de bijbel de antwoorden op zoeken van les 29, paragraaf 13. Met een groet aan de zieken eindig ik. Dr. J. H. B. Beroepen te DieverH. Makkinga te Wilsum (O.) te Lewedorp, Rilland- Bath en te Vrouwenpolder N. Schelhaas, kand. te Amsterdam-Noord te Broek onder AkkerwoudeJ. Baayens, kand. te Goes te Goënga H. Hoeksema, kand. te Kampen te Spijkenisse (2de pr. pl. R. J. Beukema te Ermelo te Den Helder (4de pred. pl.): G. de Zeeuw te Ezinge te Coevorden (2de pred. pl.): J. Tevel te Zwaagwesteinde te Barchem, Heinkens- zand en te ScharendijkeH. J. Huyser, kand. te 's-Gravenhage te 't Zandt (Gron.): W. Molenaar te Schoonoord te Zuidwolde (Dr.) (2de maal): W. M. de Bakker te Groningen-Heldpman, die dit beroep ook aannam te Souburg B. Wentsel te Oudewater. Aangenomen naar MarkenG. W. J. van Bleek te Woubrugge naar Oss 2de pred. pl.): M. E. van Heesen te Melis- kerke naar Oudehorne J. Hoekstra te Pieterburen naar Appingedam (vac. H. Pestman): F. de Jong te Bakkeveen. Bedankt voor Castricum D. Barten te Appelscha voor HardegarijpTh. P. van Belzen te Mariëberg voor Nieuw- Vennep H. B. Weyland te De Lier voor Rotterdam (vac. F. Vroon): A. C. Kersten te Utrecht-West. Benoemd tot hulpprediker te Buiten post Ds. Joh. Spoelstra, emeritus predi kant van Genemuiden. Geen verdere beroepen. De heren H. J. Huyser, kand. te 's-Gravenhage en N. Schelhaas, kand. te Amsterdam-Noord verzoeken ons mede te delen, dat zij geen nieuwe beroepen in overweging kunnen nemen. Afscheid en intrede. Ds. N. J. Goris te Barchem is voornemens 9 dec. intrede te doen te Geldelmalsen, na bevestiging door zijn vader, Ds. J. R. Goris, em. pre dikant te Apeldoorn. Ds. C. Mak is voornemens 12 december afscheid te ne men van Maassluis, om 23 december d.o.v. intrede te doen te Hengelo (O.), na be vestiging door Ds. W. Baas aldaar. Kand. M. Hiensch te Haarlem is voorne mens 6 januari intrede te doen te Nieuw- koop-Woerdenseverlaat. Ds. J. Spoel stra is voornemens 20 januari afscheid te nemen van Tilburg wegens vertrek naar Boskoop. Ds. J. J. Dijk is voornemens wegens bekomen emeritaat 10 februari af scheid te nemen van Leiderdorp. Prof. Dr. J. Verkuyl, die sedert 1939 de zending van de Geref. Kerken in In donesië heeft gediend, zal 23 december a.s. definitief repatriëren. Hij was eerst op Midden-Java werkzaam als miss. predikant en na de oorlog in het lectuurwerk, dat de gezamenlijke kerken in Indonesië heb ben opgezet en dat uitging van de raad van kerken in Indonesië. Hoewel Prof. Ver kuyl recht heeft op acht maanden verlof, zal hij er maar twee opnemen, want 1 maart a.s. treedt hij op als algemeen secre taris van de Ned. Zendingsraad. Daarom kan hij onmogelijk vóór 1 maart preek- of spreekbeurten vervullen. Ds. S. S. van Dijk, voorheen predi kant bij de Ec. Chr. Kerk te Sorong, is in ons land teruggekeerd en heeft zich metterwoon gevestigd Prins Hendriklaan 18 te Ermelo. Hij zal uiteraard niet meer naar Nieuw-Guinea terugkeren. Ds. K. A. Schippers, laatstelijk pre dikant te Ermelo, die als docent werkzaam was aan de Theol. Opleidingsschool op Nieuw-Guinea zal repatriëren en 8 dec. in ons land arriveren nu hij door de ver anderde omstandigheden zijn arbeid in Nieuw-Guinea niet meer kan voortzetten. Gemeente-toerusting. De classis Ber- gum heeft n.a.v. een vraag van de kerk van Garijp over het schrijven dat de stich ting gemeentetoerusting tot de kerken deed uitgaan uitgesproken meer te voelen voor een Geref. vormingscentrum in Friesland. Abonneert U op de Zeeuwse Kerkbode CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Kreuzen te Delft. 2.30 uur Ds. Feenstra te den Haag. 5 uur Ds. Boonstra. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Feenstra. 5 uur Ds. Kreuzen. (Nederlandse Hervormde Kerk, 't Zand) 8.45 uur Ds. Boonstra. Collecte Evangelisatie Noodgebieden. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Van Til. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Bom, Bed. H. Av. en Dankz. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Verschoor. Koudekerke 10.30 en 7 uur (Ned. Hervormde Kerk) Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Heesen. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerkc 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. Bed. H. Av. en Dankz. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Hoornstra te Hoofddorp Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Hommes te Rotterdam. Vrouwenpolder 10 en 2.30 u. Ds Donner, Scheveningen Westkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Pontier. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 uur Ds. de Vries, 3 uur Ds. v. Mechelen Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 uur Dhr. Blokland te Roosendaal. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Cand. Baayen te Goes. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Zaamslag 10 en 3 uur Ds. den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Brederveld te Souburg. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. Joosse te Barendrecht. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Colijnsplaat 10 en 2.30 u. Ds. Bouwmeester, Rotterdam Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Gcersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen, Voorb. H. Av. 5 uur Ds. Kats, Zondag 39. (Oosterkerk) 9.15 uur Ds. Kats, Voorber. H. Av. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 40. Collecte voorGenerale Deputaten voor de Evange lisatie (bijzondere collecte, met bestemming Evangelisatie-Noodgebieden) 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Van der Leek. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Willemse te Arnhem. Namiddag Voorber. H. Av. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gilhuis te den Haag. Kruiningen 10 en 3.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. v. Egmond, Oosterbeek Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heide. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Heyerman, Kampen Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Jonkhof te Rotterdam. Krabbendijke 10 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds. de Jong te s-Gravenhage. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. Ubels te Amsterdam Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Boerma. Nieuwcrkerk 10.30 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 9 uur Ds. Becker, 2.30 uur Ds. Tiemersma. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Boes te Nieuw-Loos- drecht. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1962 | | pagina 3