Officiële Berichten Uit de Gemeenten Predikbeurten zondag 28 oktober 1962 dragen. Maar er voltrekt zich in enkele tientallen jaren een revolutie, waarbij alle sporen van vroegere afgeslotenheid worden uitgewist door het dichten van grachten, het slopen van oude straten, het trekken van brede verkeerswegen dwars door steden en dorpen, het uit zetten van vroegere grenzen door aan bouw van hele nieuwe wijken en ontel bare straten, waarvan alleen al de na men zelfs door de oude stadsbevolking niet meer worden gekend. Alles is in grondige vernieuwing en het aantal be woners is vaak verdubbeld, verdrievou digd en meer. Vroeger telde Woerden slechts 4 a 5000 inwoners en nu is 't inwonertal reeds gestegen tot 17 a 18.000. En dit is nu maar een klein stadje Als ik zo rondom me zie, dan gevoel ik me als een vreemde oude eend temid den van dartel gevogelte van diverse pluimage want 't zijn veelal jonge ge zinnen, temidden waarvan we als twee ouderen zijn neergestreken. Wat staat ons nu te doen Ons stil letjes terugtrekken en nog wat genieten van de nazomer, zo God die ons schenkt Moeten we nu de hengel maar neer leggen en onze netten laten beschimme len, of hebben we ons werk als visser voort te zetten Ik ben immers emeri tus Maar nu heb ik nooit gehoord of ge lezen van .emeritus-christenen", zomin als van rentenierende of werkeloze christen. Gelukkig had de kerkeraad al- AGENDUM vergadering Classis Middel burg te houden op donderdag 8 no vember 1962 in het Geref. Jeugdge- bouw, Singelstraat 15, Middelburg. Aanvang 9 uur voormiddag. 1 Opening. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Constituering der vergadering. 4. Vaststelling agendum. 5. Notulen vorige vergadering. 6 Mededeling van gevoerde correspon dentie. 7. Ingekomen stukken. 8 Instructies. 9. Rapporten a. Zending b. Evangelisatie c. Kerkvisitatie. 10. Benoemingen. 11. Rondvraag art. 48 K.O. 12. Persoonlijke rondvraag. 13. Vaststelling volgende vergadering. 14. Korte notulen. 15. Sluiting. Namens de roepende kerk van Middelburg, B. H. LAVOOIJ, Scriba. Moderamen G. D. L. Brederveld, Praeses. M. Boot, Assessor. J. C. Streefkerk, Scriba I. F. L. v. d. Bom, Scriba II. hier me al dadelijk ontdekt en heeft me aan 't werk gezet, doordat men mij be noemde tot ouderling, inzonderheid voor 't werk onder de bejaarden, die vooral hun laatste woning hebben be trokken in het .Bejaardencentrum" al hier. Heel gaarne heb ik nu deze be noeming laten welgevallen, ja, vond ik het een voorrecht om dit werk te mogen verrichten. Zondag 1.1. heeft de bevesti ging in dit ambt plaats gehad. Niet in 't minst gevoelde ik deze omschakeling van dominé tot ouderling als een soort degradatie, al ging er wel die avond een zeker vlijmend gevoel door 't hart, dat ik m'n mensen te Oud-Vossemeer heb moeten loslaten om nu m'n krach ten te geven aan anderen, die me goed deels nog vreemd zijn, terwijl oud en jong te Ö.V. me nog zo na aan 't hart liggen, niet het minst de zieken en ouden onder hen. Heerlijk is 't, van 's Heren wege. zich nog tot visser geroepen te zien, al is 't dan niet meer op onstuimige wateren, maar zo stilletjes aan zwak-bewogen vijvers, al gaan daarbij veelal de ge dachten terug naar de Zeeuwse stro men, die Walcheren en Tholen om spoelen. Van de oevers van de Oude Rijn. P.S. Men verzoekt mij dit adres voor kleding en zeep Com. „Hulp Hongarije", Idenburglaan 14, Rijswijk (Z.H.). Vriendelijk groetend, A. Koning, giro 220659, Goudenregenstraat 7, Woerden. KORT VERSLAG van de vergadering van de Classis Goes, gehouden op 17 oktober 1962 in de Westerkerk te Goes. Ds. M. V. J. de Craene van de roepende kerk van Baarland opent de vergadering met het laten zingen van Psalm 98 2. Hij gaat voor in gebed en leest Rom. 10:413. De kerk van Borssele ziet de credentie brieven na. Zij worden in orde bevonden. Er zijn 4 instructies bij. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Het moderamen wordt geïnstitueerd en ziet er uit als volgtPraeses is Ds. A. F. Goedendorp, Assessor Ds. M. van der Hei den, le Scriba Ds. J. van der Leek, 2e Scriba Ds. A. J. L. Hoogkamer. De praeses Ds. Goedendorp heet allen welkom. Hij memoreert het ambtsjubileum van Ds. Radder. Deze is zelf niet aanwe zig. Ouderling Leenderts wordt verzocht de hartelijke gelukwensen namens de clas sis aan hem over te brengen. De praeses wenst ook de kerk van Co- lijnsplaat geluk met zijn 100-jarig bestaan. Hij spreekt de hoop uit dat de vacante kerken in de classis spoedig weer een eigen Ds. mogen hebben. Hij feliciteert Ds. de Craene met de geboorte van zijn zoon. Hij heet nog speciaal Ds. Jansen welkom, die voor het eerst na zijn reis naar Canada weer in ons midden is. Tenslotte spreekt hij de hoop uit, dat het examen van cand. Baaijens tot het ge wenste resultaat mag leiden. De stukken van cand. Baaijens zijn in orde. Ds. Jansen brengt verslag uit over de beweegredenen, die cand. Baaijens ge leid hebben tot het begeren van het predik ambt. Het examen neemt een aanvang. Cand. Baaijens leest zijn preek over Luc. 9 57 62. Er zijn geen bezwaren om het examen voort te zetten. Ds. Koolstra examineert O.T. Nahum I. Ds. Booy N.T. 2 Cor. I en Ds. van der Leek Dogmatiek. Het exa men heeft een goede afloop. De classis zingt staande Cand. Baaijens Gezang 29 (gewijzigd) toe. Cand. Baaijens onderte kent de formule voor proponenten. Br. Spoelstra verschijnt ter vergadering. Hij geeft een uiteenzetting over het beleid van S.S.K. in verleden en heden. Ook geeft hij enkele perspectieven voor de toekomst. Verscheiden leden van de classis maken gebruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen. De Quaestor der classis, br. J. C. Fos- sen, komt ter vergadering. Hij brengt ver slag uit over de volgende punten 1De boeken van de zending zijn in ojde bevonden. 2) Hij geeft een overzicht van de clas- sicale financiën. De kerken zullen er reke ning mee moeten houden dat voor 1962 en ook voor 1963 een bedrag van 1500, zal worden gevraagd. 3) Hij stelt voor de classicale vergade ringen te beperken tot een middagverga dering. De proef zal genomen worden. 4) Verschillende collectes zullen ver vallen en omgeslagen worden over de ker keraden. De kerk van Goes zal de boeken ven de Quaestor geregeld nazien. De vacaturebeurten voor het 2e kwar taal 1963 worden toegewezen. De le scriba van de classis, Ds. van der Leek, geeft een verslag van de gehouden correspondentie. Rapporten Ds. van der Leek, classicaal zendingsdeputaat brengt verslag uit. De bijdragen van de kerken moeten met 300,verhoogd. De kerken worden aangespoord de bijdragen steeds op tijd te voldoen. In het Missionair Panorama wordt een overzicht gegeven van alle zen dingsactiviteiten. Deze worden aan de kerken uitgereikt. Verder worden de ker ken verzocht bekendheid te geven aan het werk en het blaadje van de Evangeliever kondiging onder Israël. Ds. Kats brengt verslag uit over zijn vertegenwoordiging van de classis op het afscheid van Ds. Heiner. Bij de kerkelijke rondvraag brengt Ka- pelle-Biezelinge de beproeving van de nieuwe Psalmberijming ter sprake. Er volgt een discussie. Er wordt voorgesteld om er bij de kerkeraden over te spreken en het er toe te leiden dat de nieuwe psalmen vóór de dienst gezongen worden. Even tueel zou dit classicaal te regelen zijn. Instructies. 's-Gravenpolder verzoekt om 7 vacaturebeurten, Heinkenszand om 3, Lewedorp om 6 en Wolhpaartsdijk om 6. Deze verzoeken worden ingewilligd. De volgende vergadering van de classis wordt vastgesteld op 24 januari 1963 ('s middags 1 uur). Als roepende kerk wordt aangewezen de kerk van Borssele. Het moderamen zal als volgt zijn samenge steld Praeses Ds. M. van der Heiden Zo langzamerhand zijn ook de belijde nis-catechisaties weer begonnen. Opnieuw worden jongeren en ouderen onderwezen in het allerheiligst geloof om zo mogelijk in het voorjaar openlijk hun belijdenis uit te spreken. Sommigen zullen dan ook de heilige doop ontvangen. Wij omringen hen met onze voorbede. AssessorDs. A. J. L. Hoogkamerle Scriba Ds. J. van der Leek 2e Scriba Ds. E. Jansen. Tenslotte dankt Ds. de Craene mede namens zijn vrouw voor de gelukwensen van de classis bij de geboorte van hun zoon. Ouderling A. de Muijnck vraagt naar de ouderlingencursus. Deputaten krijgen de opdracht opnieuw deze cursus te organise ren. Ds. Jansen, teruggekeerd van een reis naar Canada, geeft enkele indrukken van de geestelijke verzorging aan boord en van het kerkelijk leven aldaar. De praeses sluit de vergadering en gaat voor in dankgebed. Nieuwerkerk. Uit dc kerkeraad van 18 oktober 1962 1Toctsing van dc nieuwe psalmberijming psalm 114. Leerzaam en tot zegen om zo eens intens bezig te zijn met psalm en bijbeltekst. Onderscheidene notities werden gemaakt, om die aan de classicale commis sie door te geven. a. In de n. ber. is soms de indeling beter. Zo zijn door enige bekorting in psalm 1 (1 couplet minder), dé zwakke plekken van „pad der deugd'' en „rein van ze den" niet meer te vinden. b. De oude ber. is vaak wat preciezer, maar de elementen uit de tekst zijn in de n. ber. meestal wel verwerkt. c. In de n. ber. is vaak het streven om gewonere taal te gebruiken. d. Een enkele maal wordt een uitdrukking minder juist geacht, of wat vreemd (het geen uiteraard ook van de oude ber. wel eens kan worden gezegd). Ook dit zal worden doorgegeven. Kortom wie van deze dingen meer wil we ten, kan de gegevens uit ons rapportje ver nemen. De volgende vergadering zal zich bezig houden met psalm 15 tot 20. Een en ander zal dienen op de classis van 14 no vember a.s. 2. Namens de kerkeraad zal in november br. Bij de Vaate de jeugdver, bezoeken. 3. Wat de huisbezoeken betreftdeze vinden voortgang, en gerapporteerd wordt slechts, wat de gehele kerkeraad aangaat. Zo zal aan zr. S. v. d. Sluisv. Stein, Erling Steenstraat, zij het node, een bewijs van lidmaatschap worden verstrekt, daar zij, wegens huwelijk, besloot over te gaan naar dc N.H. Kerk. Tot zover een greepje uit de kerkera.d Vol gende vergadering donderdag 1 nov., half 8. Met blijdschap mogen wij terugzien op de Zangavond van de B.H.V. Een woord van dank, ook van deze plaats, aan de zanger Kees Deenik, en aan allen, die meewerkten. Er ga ven zich op als leden, en de collecte was goed. Dr. J. H. B. Oosterlancl. 1. In overleg met de brs. zal ik als consulent ook hier zo nu en dan een berichtje plaatsen. Ter versterking van de onderlinge band, daar ook verscheidenen in Oosterland het kerkblad lezen. 2. In een kleine gemeente (van nog geen 70 leden, groot en klein) zien we al heel scherp toe op gaanden en komenden. Zo vertrok t.z.t. het gezin van Davidse (8 personen). God zegene hen in Hengelo. Maar gelukkig kwamen ook inbr. en zr. Caljouw. En nu ook Kees Leendertse, die we allen alsnog hier verwelkomen. God zegene ook u. 3. De catechisatie is weer begonnen. Met een groepje van 8, groot en klein tezamen. Le ren voor maandag 29 oktoberles 25 O.T. 4—6. Dr. J. H. B. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Van Munster, em. pred. van Gorinchem. 5 uur Ds. Dijkstra te Rotterdam. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Munster. 5 uur Ds. Van Til. (Nederlandse Hervormde Kerk, 't Zand) 8.45 uur Ds. Dijkstra. Collecte: Evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Boot te Gapinge. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Greving te Wildervank Domburg 10 uur Ds. Visser te Suameer, 2.30 uur Ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Brunsting te Baarn, Bed. H. Av. en Dankz. Koudekerke 8.45 en 7 uur (Ned. Herv. Kerk) Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Heesen. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden, Bed. H. Av. en Dankz. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Van Ginhoven te Westervoort. Wcstkapelle 9.30 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur Ds. Visser. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. de Vries, Bed. H. A# en Dankz. 31 okt. 7.30 uur in de Doopsgezinde Kerk Inter kerkelijke samenkomst (Kerkhervorming). Axel 10 en 3 uur Ds. Meijnen te Utrecht. Breskens 10 en 3 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 6 uur Ds. Gispen te Schagen. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Den Boer. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 2.30 uur Ds. Van Leeuwen. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. Dc Craene. Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Verschoor. Colijnsplaat 10 en 5 uur Ds. Moolhuyzen, em. pred. te Leiden. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 33. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 34. Collecte voor de Evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Kapteyn te Amsterdam. Heinkenszand 10.30 uur Ds. Jansen, 2.30 uur Ds. Kats Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Van der Leek. Kruiningcn 10 en 2.30 uur Ds. Ribberink te Overschie. Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds. v. d. Hoorn te Lunteren, Bed. H. Av. en Dankz. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Van Kapel te Rhoon. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke geen opgave ontvangen. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Egmond te Oosterbeek. Ycrsckc 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Torenbeek te V rijhoeve-Capelle. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Fidder. Krabbcndijkc 10 en 2.30 uur Ds. Jonkhof, Rotterdam. Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds. v. d. Stoel. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Visser te Zwijndrecht. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Haamstede 10 en 3 uur Ds. Lindeboom te Zwijndrecht Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker, Voorb. H. Av. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Boerma. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Den Heeten. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma, Bed. H. Av. en Dankz. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1962 | | pagina 3