INTERMEZZO Uit de Gemeenten NIEUWS ZVAh Predikbeurten zondag 23 september 1962 GEEF JE HART. Leve de vacantie Maar 't is voor de meesten van ons lang en breed voorbij. Heb je genoten Van de natuur in eigen èn in buitenland van je vacantie-job Eens even iets anders doen dan anders. In contact komen met andere jongelui, andere mensen. Zo iets doet je goed, is verruimend en ver rijkend, vind je niet Wat jij geen vacantie gehad Ben je al maanden ziek Dat is wel een hele teleurstelling. Want natuurlijk, ook jij, juist jij, had er graag eens uit gewildWeet je wel, dat er tussen die ogenschijnlijk zo gezond-gebruinde mensen heel wat zieken rondlopen Je hebt het niet in de gaten, direct. Maar, door de meestal open sfeer op de camping en aan het strand, kom je soms zo maar aan het praten. Dan ontdek je ze, de mensen, die midden tussen honder den anderen leven en toch zo alléén, zo diep éénzaam zijn. Niemand hebben, die ooit echt naar je luistert of die ook maar probeert je te begrijpen. En God dan Dat is juist het meest verdrietige, dat men met het zieke hart niet aan klopt bij de Vader, Die met grote bewogenheid wacht op al deze zieken. Die jouw en hun ziekte kent en naast ons staat in Zijn Zoon, Erg, dat zoveel dui zenden in ons land Hém, onze Heer en Heiland, niet meer kennen. Is dat niet mijn schuld. En die van jou, of je nu ziek bent of gezond. Is het niet mee de schuld van duizenden „gezonde" kerkmensen Wat kan de kerk, wat kunnen jij en ik als jonge leden van die kerk, doen voor die ander in nood Eh jij bent lid van een g.j.v. Of, misschien ook niet (als je enigszins kunt, word het dan In elk geval, het gonst op 't ogenblik van jeugdactivi- teiten. In allerlei plaatsen zijn in deze afgelopen jeugdweek startavonden ge organiseerd. Met veel enthousiasme, spontaan. En nu gaan we volop aan de slag nu gaat het er op aan komen, of we met ons jeugdwerk daadwerkelijk in dienst van onze Heer willen staan. Allereerst, door in die jeugdvereniging samen te luisteren naar Zijn Woord. Hierdoor ga je soms veel dingen anders zien. Als je goéd luistert, merk je, hoe vaak je zelf fout bent, terwijl je 't mis schien juist zo goed bedoelt. Het gaat niet om jouw mening, om wat jij allemaal denkt en meent te weten. Het gaat om Gods opdracht Hem liefhebben boven alles enonze naaste als onszelf. Tja, dat vergeet ik nog wel eens... Ik ben zo graag zelf aan 't woord. Dat die jongen naast me ook wel eens wat zeggen wilof dat meisje tegenover. Nou ja, die Ligt hier soms één van onze grote fouten dat we op de eigen vereniging (èn in de eigen kerk) nog niet eens het a. b. c. van de naastenliefde geleerd hebben. Roddelen over elkaar, daar zijn we goed in. Maar, om elkaar dénken, elkaar helpen, iets zijn voor je naaste vlakbij daar komen we maar al te weinig aan toe. Hoe kan er dan van veel van onze g.j.v.'s, ook, van veel van onze 'kerken, ooit iets uitgaan, iets uitstralen naar buiten Naar die wereld, dié mens in nood. Je trainen in de dienst van de Heer, is juist, denken om die ander, dichtbij en veraf. Natuurlijk, we doen mee aan de hulpactie voor 't zwaar getroffen Perzië. En ,,Heb het hart eens", is voor jou en mij geen vaag begrip. Maarre, héél onze dagelijkse levenspractijk moet ééns getuigenis worden van de liefde van en vóór onze Heer. Als we zo gaan werken op onze verenigingen in ons werk, als leden van de kerk, danAls wij de Heilige Geest smeken om Zijn bijstand, dan zal Gods zegen niet uitblijven. God roept ons, jeugd van 1962, tot Zijn werk, op de vereniging èn daarbuiten F. A. G. N. zodanige kerken, ter inleiding of af sluiting van tijdelijke bijzondere acties, die een sterk publiek karakter dragen, zoals het houden van een zaaiweek of van een evangelisatiecampagne ge durende het badseizoen, met deze ker ken een gemeenschappelijke dienst, van bedoelde acties zelf onderschei den, kunnen houden, uiteraard, wan neer daarbij ten volle wordt voldaan aan de voorwaarden, die voor het houden van zodanige diensten door de generale synode van Apeldoorn 1961/ '62 (acta, art. art. 399) zijn gesteld". c. Enkele rapporten worden uitgesteld tot volgende vergadering wegens afwezig heid van betrokken personen. 6. Bij de rondvraag informeert Souburg naar Stichting Prot. Chr. Samenwerking in Zeeuws-Vlaanderen. Ds. Bohlmeijer spreekt een enkel woord tot de classis wegens zijn aanstaand ver trek, hetgeen door de praeses wordt be antwoord. Ds. van Heesen wordt nu primus depu- taat geestelijke verzorging militairen en Ds. Boot secundus. 7. De volgende vergadering wordt vast gesteld op donderdag 8 november met in het moderamen de predikanten Brederveld, Boot, Streefkerk, v. d. Bom. 8. Na dankgebed door Ds. v. d. Bom sluit de praeses de vergadering. Namens classis, P. A. BOHLMEIJER. Wegens overvloed van kopij moesten enkele stukken overstaan. Red. Nieuwerkerk. 1. Vrijdag 21 sept. '62 (heden: jeugdappèl in Zierikzee, N.H. Verenigingsgebouw, 't Vrije, half 8. 2. Ingekomen met bel. attestaties br. en zr. L. M. SteketeeBras, met hun 4 kinderen: Anna Cornelia (10 jaar), Cornelis en Arendina Johanna (beide 8 jaar) en Paulina Kornelia (6 jaar). Adres V. N. A. straat 44. We heten dit gezin hartelijk welkom in de gemeente. God zegene en stelle u tot een zegen. 3. Op de classis kwam ter sprake (onder meer) a. Nieuwe psalmberijming elk van de 8 kerken zal een deel voor haar reke ning nemen ter toetsing. Nieuwerkerk psalm 120. Op de volgende classis komen de ingebrachte rapporten ter sprake. Dit alles ontheft ons niet van de per soonlijke roeping deze nieuwe berijming te toetsen, en opmerkingen daarover toe te zenden aan de Synode, vóór 1 januari 1963. Voor een ieder is dit boekje te koop a 2,50 (bij Gebr. Zo mer en Keuning uitgegeven), via de boekhandel, 't Is nog een leerzame be zigheid ook, vertaling en berijming te vergelijken. Eenmaal zal de synode moeten beslissen over invoering, ja dan neen. b. Kerkvisitatie aan de onderscheiden kerken. Voor Nieuwerkerk D.V. dins dag 25 september, 8.15 uur, vergader lokaal. Leden der gemeente hebben gelegen heid, bij voorkeur mondeling, vragen of bezwaren in te brengen, maar moeten daarvan vooraf kennis geven aan de kerkeraad. Visitatoren zijn gerechtigd bovendien schriftelijke opgave te vorderen. Zo is afgekondigd, volgens de bepalin gen van de regeling voor kerkvisitaties in de cl. Zierikzee. 4. Aan alle zieken, in het ziekenhuis of thuis, een extra groet, en wens van herstel en van de nabijheid Gods. Dat laatste is het allerbeste. want beter dan dit tijd'lijk- leven, is Uwe goedertierenheid. Ds. J. H. B. Beroepen te Vlissingen (vac. P. Hom burg): A. G. Kornet te Oude- en Nieuwe Wetering. Aangenomen naar Arnemuiden G. S. Oegema te Smilde (nadere beslissing) naar Langeslag J. Stienstra te 't Zandt (Gron.) naar Driebergen (vac. J. H. Post): R. Akkerman te Diever (Dr.). Benoemd tot hulpprediker te 's-Gra- venhage-Moerwijk (vac. R. de Vries): I. Groenenberg aldaar, laatstelijk predikant te Nieuweroord (Dr.), die voor deze be noeming bedankte. Examens. De classis Alkmaar heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer A. C. van der Horst, kand. aan de V.U. Hij is terstond beroep baar. Zijn adres is Zeswielenstraat 5, Alk maar. Aan het zendingsseminarium te Baarn slaagde voor het zendingsexamen de heer A. Hofman te Leiden. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Scherpenzeel, nam ds. J. Firet af scheid van Bergambacht met Hand. 20:32. Wegens vertrek naar Roosendaal nam ds. P. v. d. Veen afscheid van Sibculo met Ef. 3 1417. Kand. A. v. Zuylen te Rotterdam is voornemens a.s. zondag intrede te doen te Tjerkwerd-Exmorra, na bevestiging door zijn vader, dr. W. H. v. Zuylen van Rotterdam-Zuid. Ds. A. Reen is voornemens 7 oktober afscheid te nemen van Alkmaar, om 21 oktober d.o.v. intrede te doen te Rotterdam, na bevesti ging door ds. C. von Meyenfeldt van Alk maar. Ds. G. ter Steege is voornemens 7 oktober afscheid te nemen van Amster- dam-N., om 21 oktober d.o.v. intrede te doen te Leeuwarden, na bevestiging door ds. H. v. Benthem aldaar. Kand. J. D. A. de Zwart te Zuidlaren is voornemens 21 oktober intrede te doen te Bennebroek. Ds. H. J. Koffrie is voornemens in ver band met zijn benoeming tot legerpredikant 28 oktober afscheid te nemen van Leimui- den. Ds. C. Mak is voornemens 30 sept. afscheid te nemen van Vreeswijk in ver band met zijn benoeming tot legerpredi kant. Dokter Paula Elshove te 's-Graven- hage, die als longarts de zending in Indo nesië diende, gaat nu zij in dat land geen emplooi meer vinden kan, als zodanig in Pakistan werken. Dr. J. FL Becker te Nieuwerkerk heeft een beurs ontvangen van de v. Coe- verden-Adrianastichting voor het maken van een studiereis naar een buitenlandse universiteit naar keuze. De stichting die nauw gelieerd is aan de V.U. stelt elk jaar een beurs beschikbaar voor een tot doctor gepromoveerd predikant. Ds. A. Wijngaarden, de nestor van de predikanten in de stad Groningen, die in december a.s. 70 jaar hoopt te worden, heeft tegen 1 januari emeritaat aange vraagd. Ds. Wijngaarden, die in Dokkum geboren werd en korte tijd onderwijzer was, aanvaardde in november 1923 zijn ambt te Baarland, vertrok in 1926 naar Bedum en kwam in januari 1934 in Gro ningen. Ds. G. W. H. Peddemors te Heerde heeft zowel voor het beroep naar Hooge- veen als naar Nieuw-Vennep bedankt. De beslissing ook om in principe niet te zul len weggaan zolang de tweede predikants plaats nog niet is vervuld. De kerkeraad bood hem als bewijs van erkentelijkheid een electrische straalkachel aan. Ds. K. L. v. Stegeren, laatstelijk pre dikant te Een, nam een benoeming aan als stafmedewerker ,aan het bureau Kerkop bouw te Utrecht. De classis Assen nam een instructie aan van de kerk van Een aan deputaten Kerkopbouw te verzoeken zich tot de generale synode te wenden met de vraag over de status van deze pre dikant een uitspraak te doen op grond van artikel 16 K.O. Heemstede. De gerestaureerde kerk aan de Koediefslaan de Opstandings- kerk zal 19 oktober in gebruik genomen worden. Drie predikanten zullen in de bijeenkomst voorgaan. De gemeente krijgt ook weer een voorlezer. De kerk kreeg een nieuw interieur, een nieuwe vloer, nieuwe banken, galerij, lampen en een nieuwe kansel. Er is een liturgisch centrum gemaakt met een aparte vloerbedekking, waarop doopvont en een zware palisander- houten tafel van 3.25 m. Damesleden uit sectie A. willen gelden bijeenbrengen voor vier antependia (getijdenkleden)waar voor een bedrag van 900,benodigd is. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Ringnalda te Overveen. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Van Til. (Nederlandse Hervormde Kerk, 't Zand) 8.45 uur Ds. Ringnalda. Collecte Evangelisatie in eigen stad. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Hindriks te Rotterdam, Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Cand. Reinders te Katwijk aan Zee. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Heesen. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. De Groot te Ferwerd. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Boon. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Bohlmeijer. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Cand. Pieterse te Voorschoten. Westkapelle 9.30 en 2.30 uur geen opgave ontvangen. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Van Bottenburg. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Breskens 10 en 3 uur Ds. Steunenberg te Rotterdam. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. De Vries. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Couvée te Bennekom. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Verbeek. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Masselink te Rotterdam. Zoutespui 10 en 2.30 uur Ds. Van Leeuwen, Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Colijnsplaat 10 en 5 uur Ds. Tiesenga te Amsterdam. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. Van der Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Tiemersma, Zierikzee. 5 uur Ds. Verschoor te Vlissingen. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Verschoor. 5 uur Ds. Tiemersma. Collecte voor algemeen Chr. doeleinden. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 u. Ds. Stolte, Alblasserdam Heinkenszand 10 en 5 uur Ds. Heiner (5 uur Afscheid) Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Van der Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Cand. Bormann, Den Haag. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Wissenkerke geen opgave ontvangen. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Roosjen te Bussum. Zendingszondag. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Den Heeten te Bruinisse. Donderdag 27 sept. nm. 3 uur Ds. Booy, Huwelijks bevestiging. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Booy te Yerseke. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Donner, Scheveningen Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Cand. F. W. Dillingh te Schoon- rewoerd. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Becker. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Offers te Sittard. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Jonkers te Delft. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1962 | | pagina 3