Uit de Gemeenten "A NIEUWS Predikbeurten zondag 13 me! 1962 KLEINE VOSSEN MET ELKAARVOOR ELKAAR'N JAAR. Zo luidt de titel van de folder, die de interkerkelijke commissie voor het diakonale jaar ons via Ds. van Hattem toezond. Het diakonale jaarverschillenden van jullie zullen zich nog wel her inneren, dat we bijna een jaar geleden over dit onderwerp schreven, o.a. naar aanleiding van reacties van jullie zijde. Nu de folder voor ons ligt, willen we jullie graag gegevens verschaffen. Kom je straks van school Wil je wel eens iets anders Wie weet, is een jaar ,,diah" (Diaconaal help(st)er) zijn voor jou de aangewezen weg Ter zake Je moet tenminste 17 jaar oud zijn, als je een meisje bent. voor jongens is 18 de minimumleeftijd. Ook naar boven is een grens gesteld 30 jaar. Diploma's zijn niet nodig, wèl liefde, begrip, toewijding, handigheid. Wanneer begint het Dit jaar start de nieuwe groep te Rotterdam op 27 augustus. Je wordt niet meteen het werk ingestuurd, zonder enige voorberei ding. Je krijgt eerst een vormingsweek in het centrum ,,Oud Poelgeest" té Oegstgeest. Dan word je tewerkgesteld in ziekenhuis, kinderhuis, bejaarden centrum enz. Daar ben je intern. Er zijn ook plaatsen in het sociale jeugdwerk. Wat verdien je Je hebt kost, inwoning en eventueel uniform gratis. Voor de gebruikelijke sociale voorzieningen wordt op normale wijze gezorgd. Ook is er een vakantieregeling. Verder krijg je 50,— per maand. Geen bedrag om een auto van te kopen, maar een zakcentje, waarop een militair nog jaloers zou kunnen zijn, is het wel. (Of is dat inmiddels ook veranderd Doch dit terzijde.) Word je zo maar ergens geplaatst Nee, de plaatsing geschiedt in overleg met de diah. Ook is het niet zo, dat je persé in Rotterdam terecht komt. Plaat sing in een andere gemeente is mogelijk. Waar kun je meer inlichtingen krijgen en je opgeven Bij Mej. K. C. Hage, Suze Groeneweglaan 325, Rotterdam-3, telefoon (0 10) 3 60 31. Welke kerken zijn verenigd in de interkerkelijke commissie De Baptisten Gemeente, de Christelijke Gereformeerde Kerken, de Doops gezinde gemeenten, de Evangelisch Lutherse Kerk, de Gereformeerde Kerken, de Nederlands Hervormde Kerk, de Oud-Katholieke Kerk, de Remonstrants Gereformeerde Gemeenten en de Vrije Evangelische Gemeenten. En nu Voel je er in principe wel wat voor Aarzel dan niet, overleg met je ouders en schrijf of bel Mej. Hage ..Weest dan navolgers Gods, als geliefde kinderen en wandelt in de liefde, zoals ook Christus u liefgehad heeft C. van Zw. van A. Nieuwerkerk. 1. Ik wil nu reeds uw aandacht vestigen op de zendingssamenkomst in de openlucht (bij gunstig weer anders in de N.H. kerk) op de 2e Pinksterdag te Haamstede, 's mor gens half elf tot half één. Met spreker en zang. Nadere gegevens volgen nog, maar wilt nu elkander vast opwekken er heen te gaan. Ook de jongeren Bij voldoende opgave gemeenschappelijk vervoer (althans heen)Geeft u op aan de Zendingscom missie. 2. „Gezond gezin", dat is een nieuw tijdschrift, waarvan No. 1 verscheen. Ook op het ge bied van het sexuele leven, huwelijksleven, gezinsleven moet gevraagd worden wat zegt de Schrift, wat vraagt de Here van mij. Dat wil de Prot. Stichting bevorderen (P.S.V.G.), met deze periodiek. Nergens heb ik ooit een volmaakte vereniging of instituut gezien. Het christelijke er van moet ook gezocht en bewaard, biddend en onder zoekend. Maar in een vereniging, die niet vraagt naar dq norm van Gods Woord horen wij niet. Abonn. kost 2,50 per jaar. Proefnummers aan te vragen Prins Hen drikstraat 53, Den Haag, of bij mij. 3. Een hartelijke groet tenslotte aan de zieken, hetzij thuis of in het ziekenhuis. Beterschap, als de Here het geven wil, maar vooral uitzicht op de rust, die er overblijft voor het volk van God. Ik wil in deze wens be grijpen Nieuwerkerk zowel als Oosterland. Dr. J. H. B. (vervolg van pagina 2) welijk geweest, zij hadden samen een lief gezinnetje opgebouwd, zij hadden het goede uit Gods hand mogen ont vangen, maar toen kwam de lijdensweg. Stap voor stap was het terugtreden en loslaten en de afbraak tekende zich al scherper af. Maar in al dat lijden werd de band der liefde steeds sterker en op de dag van de begrafenis moest zij het mij verklaren ,,wij hebben het altijd goed samen gehad, het was een geluk kig huwelijk, maar het laatste halfjaar was het mooiste". Misschien zal iemand zeggen „maar dan zal de scheiding daardoor juist des te pijnlijker zijn geweest". Logisch laat zich dat ook misschien beredeneren, maar de logica klopt niet altijd op het leven. Want deze weduwe was het juist tot grote vertroosting. Wat was het haar een liefelijke her innering. dat zij juist in dat laatste halfjaar zo dicht naar elkaar waren toe gegroeid. toen zij samen a.h.w. elke dag een schrede nader kwamen tot de open hemel. Zij heeft er de liefde Gods in ge proefd. Het was haar echt een fonds, waaruit zij heeft kunnen putten, als zij het ook wel eens erg moeilijk had. Ook op deze wijze kan er een straal van het licht van Gods genade vallen in het verslagen hart. Want het tegendeel is ook waar. Als de verhouding minder prettig was en de band wel eens knellend, dan zou men logisch kunnen zeggen ,,dan zal de losmaking een bevrijding zijn", maar het komt mij voor, dat juist dan het hart geen rust vindt, terwijl die rust mogelijk met bittere tranen wordt ge zocht. K.-B. v. d. L. Het is niet ondienstig, wanneer het schip van eigen zieleleven eens op de helling wordt gezet. Dit overkwam me niet zo lang geleden en was ik zelf het lijdend voorwerp. Gewoonlijk is een do- miné leidend onderwerp, hoewel de roep gaat, dat men niet zuinig is met het be- en veroordelen van de predi kers. Maar nu eens werkelijk onder handen genomen te worden door be vriende, liefhebbende beoordelaars, die ons het portret voorhouden, zoals zij ons hebben gezien en getekend, dan is dat louterend, wanneer men tenminste niet in vinnige zelfgenoegzaamheid zich handhaaft. Waarover 't nu ging, valt moeilijk aan 't publiek prijs te geven, maar het was nuttig en dus nodig. Men zeide 't dan ook openlijk en eerlijk nu zullen we bij de vossenjager zelf, op zijn eigen terrein, eens loeren of daar niets te van gen valt. En, ja hoor, de vangst was lonend, ze waren er zeer over content. We zullen maar niet zeggen, wat al zo de vosjes waren, die men wist te ver schalken, maar ik kan U vertellen, dat er kanjers onder waren zou ik de na men van de geschoten exemplaren noe men, dan zou ik nog gaan pronken met de buit en dat zou toch wel een ondier zijn, dat geen naam mag hebben. In elk geval, er werd schoonmaak ge oefend en achteraf zijn we er blij om, dat er wat opgeruimd is. wat we zelf niet gemakkelijk weggooien. Ja, daar moet soms een buitenstaan der aan te pas komen om te zeggen zeg, moet je dit nu ook nog bewaren, gooi weg, wat heb je er aan, je moet het elk jaar maar weer poetsen en weg zetten. Nu zijn er van die zaken, van die oude meubelen, prenten, platen, kleine prulletjes, die je toch niet wil missen, omdat er de reuk van het verleden om heen hangt. Een ander kan dat niet waarderen en gaat er roekeloos en on eerbiedig mee om. Maar uiteindelijk moet 't dan toch gebeuren, b.v. bij ver huizing of dat 't toch te vol wordt. Zo zijn er in ons zielehuis, in onze levenstuin van die veelgekoesterde over tuigingen, gekweekte gewoonten, ge liefkoosde denkbeelden, die inderdaad moeten worden geruimd en daartoe kunnen bevriende handen helpen en bevindt men, dat men er verkleefd aan is geraakt als aan een soort afgoden. Schoonmaak is telkens nodig, al heeft een man er doorgaans een hartgrondige afkeer van. Met tegenzin, in afweer., doet hij af stand van veel, wat in zijn zielehuis niet past. wat misplaatst is en ontsiert. Dus werd het een zelfontdekkende en ver- demoedigende schoonmaak en past hij er voor om hekken en sloten niet te verwaarlozen voor 't altijd bedreigend vossenheir. Uit het oude-Vossenland. P.S. Nu heb ik jets te vertellen," wat me nog nooit overkomen is Een paar weken geleden krijg ik me een brief, zon der naam van afzender, zonder aanteke ning, met de povere aanduiding „voor Hongarije". Ik open 't nog al dik-aandoen- de epistel enm'n mond viel open vind er 20 banknoten van 100,in, dus een som van 2000,Ik heb al heel veel verrassende dingen meegemaakt, maar zo iets nog nooitDe onbekende gever zeer veel dank Voorts ontving ik 2,50 uit coll. van Kamperland L. te O. 5,—J. te S ƒ2,50 J. te S. 10,— Ds. H. ƒ2,50 'Wed. H. te S. ƒ5',— N.N. te C. ƒ20 G. te V. ƒ2,50 V. S. te K. ƒ10,— R te Th. ƒ10 N.N. te G. ƒ10,— Z te O. ƒ5,'t „Zeeuwse zonnetje" straalt weer in volle luister. Eén schreef „Van een ongeleerde voor een Hooggeleerde", dat mag ik wel Met Hongaarse dank van Zeeuwse liefde. Ds. A. Koning, Oud-Vossemeer. UIT DE KERKEN Beroepen te Arnemuiden G. S. Oegema te Smilde te Vianen, Vinkeveen en te Zuidwolde (Dr.): G. van der Maaten, kand. te Doornspijk te Schoonrewoerd C. Warner, kand. te Amsterdam te Mildam en te Vrouwenpolder A. van Zuijlen, kand. te Rotterdam te Klaziena- veen (vac. M. N. de Wolf): D. Barten te Appelscha te Castricum H. J. Koffrie te Leimuiden. Aangenomen naar Utrecht-Zuid (vac. J. van Reeven): R. Siertsema te Aalten naar Amsterdam-Watergraafsmeer (vac. C. B. Bavinck): Th. Ferwerda te Noord- wijk aan Zee naar Heerjansdam P. Homburg te Vlissingen naar Dokkum (vac. H. Hogenhuis): A. van Asselt te Oostwolde (Old.) naar Beekbergen: P. van Oosterhoudt te Krabbendam naar Harkstede-Zuidbroek: J. B. Bel, kand. te Den Helder naar Boskoop G. Ves- seur te Rockanje, die bedankte voor Gel der malsen naar Ommen J. D. B. van der Meulen te Emmer-Compascuum. Bedankt voor Hoogvliet (3de pred. pl. R. Akkerman te Diever (Dr.) voor CLASSLS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Ytsma (Afscheid). 5 uur Ds. Bouwman te Koog aan de Zaan. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Ytsma (Afscheid met afgevaardigden). (Nederlandse Hervormde Kerk, 't Zand) 8.45 uur Ds. Bouwman. Collecte Evangelisatie in eigen stad. Gasthuiskerk (Dienstvoor belangstellenden) 7.30 uur D$. v. d. Bom te Domburg. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Cand. Woltjer te Delft. Woensdagavond 7.30 uur ingebruikneming nieuw kerkorgel. Domburg 10 uur Ds. Steunenberg, 2.30 u. Ds. v. d. Bom Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Gommer. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Boer te den Haag. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 11 en 4 uur Ds. Van Heesen. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Prof. Dr. Dijk. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. De Bruijne, Zandvoort. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 u. Ds. Korfker, Zwijndrecht Westkapelle 9.30 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur Ds. Steunenberg. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 7 uur Ds. Grafe. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Bottenburg. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Den Boer. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Couvée te Schiedam. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. Tiemersma te Zierikzee. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 5 uur Ds. Kats. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Richel te Heemstede. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 23. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Richel, Zondag 24. Collecte voor de geestelijke verzorging van zee-, land- en luchtmacht. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Heiner. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Van der Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 5 uur Ds. Oegema (nam. Afscheid). Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Maaskant te Leiden Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Ds. Pontier te Vlissingen. Krabbendijkc 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds. Koning. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v.'Egmond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 9 en 3 uur Ds. den Heeten. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Mulder te Amsterdam. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Firet te Bergambacht. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Versluijs te Gelder- malsen. Zierikzee 10 en 5 uur Zonneinaire 10 en 2.30 uur Ds. De Wit te Rotterdam.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1962 | | pagina 3