Predikbeurten zondag 22 en zondag 29 aprii 19G2 NIEUWS HET WOORD IS AAM DE SECRETARIS Onder deze titel zou een boekje uitgegeven moeten worden, b.v. in de Wekker-serie, waarin de schrijver tot zijn misnoegen constateert dat de kunst van notuleren sterk achteruit gaat. Het zou zich fel moeten keren tegen „toen", „nadat' en „vervolgens". Het zou moeten pleiten voor een frisse aanpak, een nieuwe methodiek, en grondige herscholing van notulen door middel van kader cursussen. Wellicht kon de schrijver uit de duizenden notulenboeken die hij dan ongetwijfeld zou doornemen enkele lichtende voorbeelden halen. Mag ik, vooruitlopend op de uitgave, dames en heren notulenten onder de lezers, enkele zinsneden laten volgen uit een notulenboek van een Zeeuwse j.v. op g.gTer navolging „De voorzitter verhief lijf en stem om ieder onzer de geruststellende mede deling te doen dat hij welkom was" „de zich in het zweet pratende lieden werd de mond gesnoerd door het moe dige ingrijpen van de voorzitter" „het welkomstwoord bevatte een klemmende oproep aan de leden om van deze avond een goede te maken" „vriend P. sprak over de zin van het leven en de zin van de geschiedenis. Over beide onderwerpen sprak hij tezamen wel vijf minuten" „vriend K. stond op en begon uit allerlei blaadjes een inleiding bij elkaar te praten" „men ging uiteen. Bezwaard en weinig verrijkt" „apart dient vermeld de profetie van fan, dat de jazz geen lang leven be schoren is. We leggen dit even vast, dan kan het nageslacht dit kontroleren." Het wordt weer een mooie dag, de toogdag in Goes tweede paasdag. We beginnen om 2 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Wcstwal. Er wordt veel gezongen, voornamelijk door de bekende bas David Holle- stelle. en onder zijn leiding zingen we samen. Ds. Spilker uit Utrecht komt spreken over „Onze wereld, onze tijd. Gods wereld, Gods tijd". Om 7 uur in de aula van de l.t.s. „Achter de toog(dag)", een cabaret- programma waarin bij tijd en wijle een blad van voor de mond genomen wordt. Medewerking verleent ook Middelburgs Jeugdorkest „Melodia". Zo je ziet een bijzonder aantrekkelijk programma. Laten we afspreken tot ziens op de toogdag (vervolg van pagina 2) memoreert met dankbaarheid de aanwezig heid van Ds. v. d. Leek. die van ziekte herstelde. Bijzonder welkom geheten wordt ds. Hoogkamer van Wemeldinge. Colijns- plaat wordt sterkte toegewenst nu het weer teleurgesteld is door het bedanken van een candidaat op wie een beroep werd uitgebracht. Ds. Heiner wordt wijsheid toegewenst nu hij door de kerk van Roo sendaal beroepen is. Hartelijke woorden worden gesproken tot ds. Mintjes en ds. •Oegema, die beiden voor 't laatst in ons midden zijn, daar zij het leger en de vloot gaan dienen (de eerste tijdelijk, de laatste in lang verband). Notulen der vorige ver gadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld en getekend. Ingekomen stukken worden behandeld. 1. inzake aanvullende pred. opleiding; 2. bericht van de Class. Warffum, dat Ds. F. Boonstra die overkwam van de Geref. Kerken Art. 31, beroepbaar is 3. verzoek van Gen. deputaten voor de geestel. ver zorging van ziekenhuispatiënten enz. om extra bijdrage van 0,05 per ziel. Wordt aanbevolen in de aandacht der kerken 4. kennis wordt genomen van het verslag der Gen. deputaten voor de arbeid onder doofstommen 5. rapport van br. Boo gaards betreffende kinderbijslagregeling. Wordt met dank voor kennisgeving aan genomen. In deze commissie komt in de plaats van Ds. Oegema, Ds. Hoogkamer 6. verantwoording A.K.B. van ontvangen collecten 7. verzoek van de Stichting voor het Prot Christ, ziekenhuis om drie leden voor het bestuur voor te dragen. Hieraan wordt voldaan 8. rapport van br. Boogaards inzake periodieke verhoging der pred. tractementen. In verband hier mee zal de classis instemming betuigen bij de Part. syn. met het besluit van de classis Zierikzee, die deze materie bij genoemde meerdere vergadering aanhangig zal ma ken 9. Gen. deputaten voor evangelisatie onder studerenden vragen boven de col lecte voor 1 jaar, op 6 ct. per ziel. Van harte aanbevolen 10. Bezwaarschrift van het schrijven van de Geref. Stichting voor Maatschappelijk werk in Zeeland gericht tot de Part. syn. betreffende de instelling van het diaconale jaar. De classis gaat er volkomen mee accoord, dat deze belang rijke zaak op de Part. syn. .wordt aange pakt. Verkiezing afgevaardigden naar de Part. Synode Primi Ds. Booy, Ds. v. d. Leek. Secundi Ds. Kats, Ds. Radder. Als ouder lingen worden afgevaardigd de broeders Baljé en De Kam (primi), De Munck en Rouw (secundi). Als diakenen de broe ders Schreudcr (primus) en Nagelkerke (Secundus). Instructies van 5 kerken worden behan deld. Die van Baarland, Driewegen, 's-Gravenpolder, Wolphaartsdijk houden verband met vacaturebeurten. Lewedorp verzoekt i.v.m. vertrek van Ds. Oegema om een consulent, krijgt Ds. Goedendorp toegewezen, ontvangt tevens de gevraagde toestemming om met het beroepingswerk een aanvang te mogen maken, vraagt vac. beurten aan voor het 4e kwartaal. Rapport van Ds. Booy met betrekking tot steunverlening aan hulpbeh. kerken. Ter sprake komen de kerk van Driewegen die verhoging ontvangt, terwijl de gemeen te van Geersdijk dezelfde steun wordt toe gezegd als vorig jaar. Benoemingen. In de plaats van Ds. Oegema wordt Ds. Kats aangewezen als examinator Kerkrecht. Ds. Hoogkamer wordt als evangelisatie-deputaat dc op volger van Ds. de Ruyter. Vacaturebeurten worden geregeld. Borssele de Craene, v. d. Heiden. Heiner. DriewegenGoedendorp, Hoogkamer, v. d. Leek, Radder. HoogerheideHoogkamer, Jansen, v. d. Leek. 's-Gravenpolderallen, behalve Booy. Goedendorp, v. d. Veen. Lewedorp Booy, v. d. Heiden, v. d. Veen. Wolfaartsdijkv. Aller, Booy, Goeden dorp. Jansen, Kats, Koolstra, v. d. Veen. Bij de rondvraag bedankt Ds. v. d. Leek voor de wijze waarop de classis meeleefde tijdens zijn ziekte. Ds. Booy vermeldt de classis te hebben vertegenwoordigd bij de intrede van Ds. Hoogkamer voor welke vertegenwoordiging de kerk van Wemel dinge bedankt. Op een vraag van br. Hansen over samenspreking met de Herv. Kerk („Van Kerken tot Kerk") wordt van verschillende zijden opgemerkt, dat reeds pogingen daartoe werden ondernomen. Ds. Oegema spreekt enkele woorden ten afscheid. De zegen van God wordt hem door de classis toegezongen, nadat de praeses hem eerst nog hartelijk en waarderend heeft toegesproken. Ds. Goe dendorp zal bij het afscheid van Ds. Oege ma op 13 mei de classis vertegenwoordi gen. Voor de vergadering van 10 juli a.s. wordt Yerseke aangewezen als roepende kerk. Het moderamen zal bestaan uit Ds. de Craene, praeses Ds. Goedendorp, as sessor Ds. v. d. Leek, le scriba Ds. v. d. Heiden, 2e scriba. Na lezing en vaststelling der korte no tulen sluit dc praeses met dankgebed de vergadering. In opdracht van de classis, Ds. A. F. GOEDENDORP, 2e scriba CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg Hofpleinkerk) 10 uur Ds. Boonstra. 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Ytsma. (Noorderkerk) 10 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Boonstra. (Concertzaal, Singelstraat) 10 uur Ds. Ytsma. Collecte Generale Deputaten voor de Evangelisatie Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Ytsma. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Cand. Hoeksema. Domburg 10 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur Ds. v. I Ieesen Gapingc 9.30 en 2 uur Ds. Verschoor. Grijpskerkc 10 en 2.30 uur Cand. v. d. Loo te Sneek Koudekerkc 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Voorm. Bel. des Geloofs nam. Voorber. H. Av. Meliskerke 11 uur Ds. Feenstra te Scheveningen, 4 uur Ds. Van Heesen. Oostkapcllc 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerkc 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwc. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Bohlmeijer. Openbare belijdenis en Voorber. H. Av. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Vcere 10 uur Ds Van Heesen, 2.30 uur Ds. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Homburg. Vrouwenpolder 10 uur Ds. Streefkerk, Openb. bel.. 2.30 uur Ds. Feenstra. Wcstkapellc 9.30 uur Ds. Van Heesen, 2.30 uur Ds v. d. Bom. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Voormiddag Openbare belijdenis. Axel 10 en 4.30 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 uur Ds. Grafe. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Bottenburg. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Van Hattem. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Van Dijk te Krommenie. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Borssele 10 uur Ds. v. d. Veen, 2.30 uur Ds. Jansen. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. Donner. Scheveningen Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats 5 uur Ds. Jansen. Bel. des geloofs en Voorb. LI. Av. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen, Bel. des geloofs en Voorber. H. Av. 5 uur Ds. Kats. Collecte voor Generale Deputaten voor de Evangelisatie. 's-Gravenpolder 8.45 uur Ds. Koolstra, 2.30 uur Ds. Kats. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Heiner. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Oegema. Namiddag Voorber. H. Av. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Namiddag Openb. belijdenis en Voorber. H. Av. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wisscnkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. Namiddag Openb. belijdenis en Voorber. H. Av. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 uur Ds. Koning. 6.30 uur Ds. Van Egmond. 23 april 10 uur Paaszangdienst. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Koning. Maandag 23 april geen dienst. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Steunenberg te Rot terdam. Tholen 10 uur Ds. Van Egmond, 5 uur Ds. Koning. Maandag 23 april 10 uur Zangdienst. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 9 en 3 uur Ds. den Heeten. blaamstede 10 en 5 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 9 en 5 uur Ds. Becker. Oostcrland 10.30 uur Ds Becker, 2.30 u. DsTiemersma Scharendijke 10 en 2 30 uur Ds. Snel te Nieuwveen Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma, Voorb. H. Av. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser. Voormiddag Openb. belijdenis en Voorber. H. Av. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Reeven te Rotterdam-Hillegersberg. 2.30 uur Ds. Ringnalda te Ovcrveen. uur Ds. Rullmann te Hoek van Holland. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Ringnalda. 5 uur Ds. Van Reeven. (Nederlandse Hervormde Kerk. 't Zand) 8.45 uur Ds. Rullmann. CollecteSteun aan de Kerken in de Emigratie- gebieden. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Homburg. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Van Heesen. Domburg 10 uur Ds Popma te Londen. 2.30 uur Ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 uur Grijpskerkc 10 en 2.30 uur Ds. Scheelc, cm. pred. Koudekerkc 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Bed. H. Av. en Dankz. Meliskerke 11 en 4 uur Ds. Van Til. Oostkapcllc 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerkc 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Bohlmeijer. Bed. H. Av. en Dankz. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Homburg. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Baas te den Haag. Westkapelle 9.30 uur Ds v. d. Bom, 2.30 uur Ds. Popma te Londen. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Ringnalda te Bussum. Voormiddag Voorber. H. Av. Axel 10 en 3 uur Ds Gispen te Schagen. Breskens 10 en 3 uur Ds. Grafe. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Warnink. Zaandam. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Ytsma te Middelburg. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Verbeek. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Maan te Maasbracht. Voorbereiding H. Av. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. De Vries. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Stoel te Bergen op Zoom. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van /vlier. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Maaskant te Leiden. Bed. H. Av. 5 uur Ds. Jansen, Dankz. H. Av. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. Bed. H. Av. 5 uur Ds. Maaskant. Dankz. H. Av. Collecte voor de Kerk. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Booy te Utrecht. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruininger. 10 en 2.30 uur 1 Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Oegema Bed. H. Av. en Dankz. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Bed. H. Av. en Dankz. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wisscnkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. v. Zuylen te Rot terdam. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Swierts, Enkhuizen Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Radder te Kamperland. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Offers te Sittard. Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds. Koning. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. Bosma, Amsterdam Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinsse 9 en 3 uur Ds. den Heeten. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10.30 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10.30 uur Ds. den Heeten, 6.30 uur Ds. Huyser. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Visser te Boven- Hardinxveld. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma. Bed. H. Av. en Dankz. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser, Bed. H. Av. en Dankz. AGENDUM vergadering van de Classis Zierikzee van de Gereformeerde Ker ken in Nederland, D.V. woensdag 2 mei 1962, St. Domusstraat, Zierikzee, des avonds 7.15 uur. 1. Opening door de samenroepende kerk: Zonnemaire. 2. Nazien der credentiebrieven door de kerk van Brouwershaven. 3. Constituering van dc vergadering en het moderamen Ds. C. M. Boerma, Praeses Dr. J. LI. Becker, Assessor Ds. B. Wentsel, scriba br. J. M. de Waal, Actuarius. 4. Vaststelling der notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies en voorstellen. 7. Rapporten. 7a. Verkiezing afgevaardigden naar de Particuliere Synode van Zeeland. 8. Benoemingen. 9. Rondvraag naar art. 48 K.O. 10. Regeling der vacaturebeurten. 11. Hoofdelijke rondvraag. 12. Aanwijzing van dc samenroepende kerk. 13. Vaststelling van de datum der vol gende vergadering. 14. Persverslag. 15. Sluiting. Namens de samenroepende kerk van Zonnemaire, Q. HUYSER, Praeses. N. J. VIERGEVER. Scriba. EVANGELISATIE-ZOMER WERK Alle Evangelisatie-Commissies in de Classis Middelburg worden bij dezen uit genodigd aanwezig te zijn op de vergade ring met de Deputaten voor de Evangeli satie, te houden zaterdag 12 mei, n.m. half drie, in het Prot. Militaire Tehuis. Zuid singel 126, Middelburg, ter bespreking van het ?,Zomerwerk". Namens Deputaten, G. J. PONTIER, Ev. pred. UIT DE KERKEN Beroepen te Hoogvliet (3de pred. pl. R. Akkerman te Diever - te Utrecht- Zuid (vac. J. van Reeven): R. Siertsema te Aalten te Dokkum (vac. H. Hogen- huis): A. van Asselt te Oostwold (Old.) te Amsterdam-Watergraafsmeer (vac. C. B. Bavinck): Th. Ferwerda te Noord- wijk aan Zee te Zuidbroek-Kielwinde- weer J. L. Bel, kand. te Den Helder te Beekbergen P. van Oosterhoudt te Krabbendam te Schildwolde S. G. Bloem te Hoogezand-Sappemeer. Aangenomen naar Nieuwolda (Old.): P. van Loo, kand. te Sneek naar Ab coude E. P. Bosma. kand. te Amsterdam, die bedankte voor Mildam, Raamsdonk c. a., Scharendijke en voor Vinkeveen. Bedankt voor Den Helder (4de pred. pl.): L. J. Wolthuis te Oosterend (Fr.). Benoemd tot pastorale medewerkers voor twee vacante wijken te Rotterdam Ds. G. Clements te Lekkerkerk en Ds. F. J. Jonkhof, emeritus predikant te Delfs- haven. Examens. De classis Harderwijk heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. van der Maaten te Doornspijk, kand. aan de Theologische Hogeschool te Kampen. Aan de V.U. is geslaagd voor het doctoraal examen theologie de heer L. Sweetman te Zoeter- meer. De classis Dokkum heeft peremp toir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer P. K. Pilon, kand. te Hilversum en beroepen predikant te Ooster-Nijkerk. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Kampen nam Ds. G. Heijerman af scheid van Nijverdal met Hand. 20 32. Kand. P. K. Pilon te Hilversum is voor nemens 6 mei intrede te doen te Oosternij- kerk, na bevestiging door zijn vader, Ds. H. J. Pilon van Hilversum. Ds. W. Bos is voornemens 27 mei afscheid te nemen van Bennebroek, om 15 juni d.o.v. intrede te doen te Zaandam. Dr. Y. Feenstra, laatstelijk predikant te Rotterdam-Charlois, is thans naar Ca- meroun vertrokken, waar hij in dienst van de Evangelische kerk aldaar als docent werkzaam zal zijn aan dc Theol. School in Ndoungué. De Zending van de Geref. kerken heeft hem in overleg met de Raad voor de Zending van de Ned. Herv. kerk daarvoor afgestaan. De arbeid van Dr. Feenstra te Ndoungué is van tijdelijke aard, aangezien hij een benoeming heeft aanvaard als hoogleraar aan de nieuwe theol. faculteit in Èlisabethville. Omdat de politieke toestand in de Congo oorzaak werd, dat de plannen voor deze faculteit nog niet konden worden verwerkelijkt, kan Dr. Feenstra voorlopig zijn werk aldaar nog niet beginnen. Het adres van Dr. Feen stra is Ecole de théologie Ndoungué. C. F. N Cameroen. Dordrecht. De wijkraad van Ds. A. J. Jelsma heeft besloten, enkele malen per jaar huisgodsdienstoefeningen met avond maalsviering te beleggen voor langdurige zieken en ouderen die niet meer ter kerk kunnen komen, maar nog wel in staat zijn te voet of per auto een kleine afstand af te leggen. Zondagmiddag 29 april zal om 3 uur ten huize van een gemeentelid in de Joz. Israëlstraat zulk een dienst gehouden worden. Eindhoven. De kerkeraad besloot over te gaan tot het beroepen van een zevende predikant voor de Noorderwijk. Hij heeft daartoe een beroepingscommis sie van zes personen, n.l. een zuster en vijf broeders. In de commissie heeft geen predikant zitting. Van enkele predikanten zijn de wijken gewijzigd.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1962 | | pagina 3