r Officiële Berichten ZENDING NIEUWS Predikbeurten zondag 28 januari 1962 m waren. Enfin, allez, morgen ga je bijtijds naar bed, hoor. Laten wij maar eerlijk tegenover onszelf zijn, het is zo verschrikkelijk makkelijk om het slachtoffer van ons T.V.-toestel te worden. Er zit iets boeiends in al die reportages, die je de illusie geven, er zelf bij te zijn. En het is moeilijk om na afloop van een programma niet even te blijven kijken naar wat het volgende te bieden heeft. En, o, ja, er is wel altijd iemand in de kamer, die dat nu juist graag zien wil. Natuurlijk hou je je kinderen in de gaten, maar altijd hebben zij hun huiswerk af als je ze vraagt, of ze niet naar boven moeten om te werken. Trouwens, wij gunnen onszelf telkens weer zo graag eens een avondje bij de T.V. Je hoeft helemaal niets zelf te doen dan alleen maar rustig te zitten en te kijken. Dat komt een mens toch ook toe. Die vergadering, waar je eigenlijk van plan was om heen te gaan, is nu op dit moment echt niet zo belangrijk en kan best ge mist worden. 'k Ben bang, dat het in een heleboel gezinnen zo gaat. Anders kan ik de reeds vrij veel voorkomende oogaandoeningen, die door teveel T.V.-kijken veroor zaakt worden, niet verklaren, evenmin als die paar andere kwaaltjes, die met de T.V. hun intrede hebben gedaan. Anders moet ik ook al die leraren en onderwijzers ongelijk geven, die klagen over vermoeide, slaperige en onoplettende kinderen, sinds het loerkastje ook in die gezinnen zijn intrede heeft gedaan. Dan moeten ook al die besturen jokken, die klagen, dat de belangstelling voor het verenigingswerk zo aan het tanen is en dat het zo moeilijk is de laatste tijd om een behoorlijk bezochte vergadering bij elkaar te krijgen. De T.V. kijk-rage is nog in volle ontwikkeling en in heel veel gezinnen heeft de T.V. het gehele gezin in zijn ban. Voor mij een beetje onbegrijpelijk gezien het toch eigenlijk nog maar primi tieve gedoe van de T.V. Het beeld komt qua kwaliteit meestal niet uit boven een slechte krantenfoto en is technisch nog verre van volmaakt. Wij kennen allemaal wel het gesneeuw, het geflikker en geflakker enz. enz. En eerlijk ge zegd, wat is dat kastje toch eigenlijk verschrikkelijk klein. Maar desondanks, volksstammen zijn er aan verslaafd en wij zitten er maar mee. T.V. in het gezin. Bron van veel narigheid, wanneer op onverstandige en onverantwoordelijke wijze wij het de kans geven, ons leven te beheersen. Wanneer een groot deel van onze vrije tijd besteed wordt aan dit magische kastje. Wanneer wij niet telkens neen kunnen zeggen, zowel tegen onszelf als tegen onze kinderen. Wanneer het ons niet gelukt om ook een paar T.V.-vrije avonden per week in ons gezin te creëren. Beslist een plezierige aanwinst, wanneer wij er een matig gebruik van weten te maken. Wanneer wij steeds weer een dik potlood bij de hand hebben om in de programma's flink te schrappen. Wanneer wij zelf als ouders sterk genoeg in onze schoenen staan om ons eigen kijk-plezier te kunnen opofferen aan de belangen van ons kroost en ons gezin. Wanneer ons ouderlijk gezag groot genoeg is om ook nog de T.V.-zaken in ons gezin te kunnen beheersen. Veel plezier met Uw T.V. Dr. P. C. KRAAN. Vragen omtrent deze rubriek te zenden aan Ds. A. Elshout, Beatrixlaan 17, Koudekerke. is, dat gedurende deze dag de gelegen heid open staat om in een persoonlijk gesprek met een van de officieren van de sociale dienst in het leger nader te spreken over vragen in verband met burgerbetrekking, kostwinnersvergoe ding, studie, vader's bedrijf, ziekte thuis enz. Om op tijd in de Hofpleinkerk te Middelburg aanwezig te kunnen zijn en nog even te kunnen genieten van de koffie, zijn de volgende verbindingen (o.a.) aangewezen: in Bergen op Zoom de sneltrein van 8.53 uur in Breskens de boot van 8.20 uur en dan de bus via Oost-Souburg van 8.45 uur in Zierik- zee de boot van 7.00 uur en dan in Kats de bus van 7.37 uur en in Goes de trein van 8.15 uur; in Perkpolder de boot van 7.50 uur en dan de bus van 8.10 uur en in Goes de trein van 9.15 uur. De vergadering zal ongeveer half vier gesloten worden. Tenslotte een dringend verzoek aan al die predikanten (en consulenten) die Ds. J. A. C. Rullmann. Het adres van Ds. J. A. C. Rullmann, con-rector aan het Zendingsseminarie in Baarn, is thans Molenweg 23, Baarn, tel. (0 2954) 48 68. Postgiro-rekening 83481. Vier Nederlandse kinderen helpen mee aan de Evangelieverkondiging in In donesië Hoe deze kinderen dat doen, kunt U in woord en beeld gewaar worden in het februari-nummer van Het Zendings blad. Dat blad staat trouwens vol met be richten en artikelen, die U niet alleen met belangstelling zult lezen, maar die U bo vendien met blijdschap zullen vervullen. Of verheugt het U niet te vernemen, dat bijvoorbeeld de Kerk in Pakistan in de laatste 60 jaar 23 keer zo groot is gewor den UIT DE KERKEN mij nog geen bericht stuurden, om maandag a.s. alstublieft even op te bel len op (0 1183) 4 73, hoeveel rekruten (en gasten) ik op de rekrutendag mag verwachten, met het oog op de stapel broodjes Namens deputaten, P. A. BOHLMEIJER. De roepende kerk van Middelburg roept de kerken in de classis Middelburg op ter vergadering op dinsdag 13 februari 1962 om 9 uur in de Hofpleinkerk. Stukken voor het Agendum kunnen tot 6 februari ingezonden worden aan br. B. H. Lavooij, Noordsingel 22, Middelburg. Namens de roepende kerk van Middelburg, Ds. P. VAN TIL, Praeses h.t. B. H. LAVOOIJ, Scriba. ...Beroepen te Vinkeveen J. W. Genuït te Woerdense Verlaat te Middelhar- nis D. H. Borgers te Hoogeveen te Abcoude, Monnikendam, Raamsdonk c.a. en Drimmelen P. K. Pilon, kand. te Hil versum te Klundert H. Pestman te Appingedam te Hijum-Finkum F. Dijk stra, kand. te Leeuwarden te Giessen- dam-Neder-Hardinxveld W. Horlings te Elim (Dr.) - te 's-Gravenhage-West (vac. Joh. Meynen): G. Veeneman te Amersfoort te Rotterdam-Lombardijen A. Reen te Alkmaar te Enschedé (vac. B. J. Aalbers) en te Haarlem-Zuid (vac. C. Goeman)Joh. C. Baumfalk te Ommen. Aangenomen naar Winterswijk (vac. J. E. Hendriks): J. A. van Netten te Groote- gast. Bedankt' voor Boskoop G. F. Hajer te Beilen voor IJmuiden (4de pred. pl.): D. W. Dondorp te Antwerpen. Examens. De classis Hardenberg heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. Jurjens te Ane, Gem. Gramsbergen, kand. aan de Theologische Hogeschool te Kampen. De classis Leeuwarden heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaar de heer F. Dijkstra, kand. te Leeuwarden, die terstond beroep baar is. Aan de V.U. slaagde cum laude voor het kandidaatsexamen de heer H. van Dijk te Hilversum. De classis Tiel heeft peremptoir geëxamineerd en toege laten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer J. Weitkamp, kand. te Hardenberg en beroepen predikant te Zaltbommel. Afscheid en intrede. Ds. B. v. Oeve- ren is voornemens 4 februari afscheid te nemen van Drachten wegens .vertrek naar Utrecht-W. Ds. Joh. Pasveer te Ca- pelle a. d. IJssel is voornemens 15 april in trede te doen te Zeist. Ds. J. Ytsma te Middelburg is voornemens 27 mei in trede te doen te Rotterdam-Kralingen. Kand. J. Weitkamp te Hardenberg is voornemens 4 februari intrede te doen te Zaltbommel, na bevestiging door Ds. L. Dorst van Hardenberg. Ds. P. G. v. Berge, docent aan de theologische school te Makassar is blijkens een bij het Zendingscentrum te Baarn in gekomen bericht nooit gearresteerd ge weest. Het bericht is via een Indonesische woordvoerder te Djakarta in het nieuws gekomen. Ds. K. A. Schippers is van verlof in ons land per vliegtuig weer naar Nieuw- Guinea vertrokken. Hij was reeds eerder door de Geref. Zending ter beschikking gesteld van de Evang. Chr. kerk van Nieuw-Guinea om werkzaam te zijn aan de Theol. Opleidingsschool in Hollandia. Dr. F. de Waal voorheen door de Raad van samenwerking uitgeleend als missionair arts op Celebes is j.l. zondag morgen door de kerk van Wolfheze afge vaardigd als zendingsarts voor het zieken huis te Montgomery. De afvaardiging ge schiedde door de pastor-loci, ds. G. S. Fernhout, die preekte over Matth. 107 en 8 en Matth. 11 :26. Woorden van afscheid werden tot dr. en mevr. de Waal gericht door de heren ds. J. de Lange, zen- dingsdirector te Utrecht namens de Geref. Zendingsbond, die hij met de voorzitter, ds. A. Meiers, Herv. em. predikant te Utrecht, vertegenwoordigde en ds. B. Rich ters, van Baarn, namens de Paruba-com- missie. De dienst werd ook door enkele miss. artsen, met verlof in Nederland, bij gewoond. Dr. en mevr. de Waal zijn voor nemens 30 januari a.s. zich te Genua in te schepen op een Italiaanse bodem, die hen naar Pakistan vervoeren zal. Dokter C. A. v. Walraven, zendings arts van de Geref. kerken, is tijdens een rit met de ziekenhuis-auto door een truck aangereden. Dokter Walraven en een van zijn dochtertjes werden licht gewond. Het andere meisje bekwam een beenbreuk. Amsterdam-Zuid. Zondag 7 januari j.l. heeft vanwege de kerkeraad een huis godsdienstoefening plaats gevonden, waar in ds. W. v. Boeijen voorging. Een ern stige zieke deed in deze dienst belijdenis van haar geloof, terwijl aan haar kinderen de H. Doop bediend werd. Amsterdam-Noord. De kerkeraad heeft het vraagstuk van kerk en industrie aanhangig gemaakt bij het Convent van Prot. kerken, dat de voorbereidende ar beid heeft aangevangen, en zal in februari en maart vier lezingen doen houden over Evangelie en bedrijfsleven. Bergen op Zoom. De gevraagde le ning aan de gemeente groot 45.000, is door haar geheel voltekend. Den Bommel. In de kerk is onder toezicht van de orgelcommissie van de Ned. Herv. kerk een nieuw orgel gebouwd dank zij de hulpverlening van het Natio naal Rampenfonds. Bij de watersnood in 1953 bekwam het oude instrument zoveel schade, dat herstel financiëel niet verant woord was. Het nieuwe orgel is 17 jan. j.l. officiëel in gebruik genomen. Hijlaard, De gemeente heeft haar 75- jarig bestaan gevierd in een bijeenkomst, waarin ds. C. J. Sikkel van Amsterdam- Zuid, zoon van wijlen ds. J. C. Sikkel, onder wiens leiding hier in 1887 de Dole antie plaats vond, voorging. De heer K. de Groot gaf een historisch overzicht. Woorden van gelukwens werden gespro ken door burgemeester mr. L. G. Boelens, die met beide wethouders het gemeente bestuur vertegenwoordigde, ds. Th. Boers- ma van Zuidhorn en afgevaardigden van de classis Leeuwarden en de Herv. ge meente van Hijlaard. Van de oud-predi kanten, ds. P. Visscher, thans emeritus te Hijlaard, ds. H. Numan en ds. J. Slofstra (beide laatsten zijn geëmigreerd), kwamen schriftelijke gelukwensen in. De huidige pastor-loci, ds. P. Wamelink, die tevoren eveneens een herdenkingsrede had gehou den, is de dertiende predikaat van de kerk van Hijlaard. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Ds. Van Til. Bevestiging van ouderlingen. 2.30 uur Ds. Boonstra, Zondag 20. 5 uur Ds. Boonstra, Zondag 20. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Ytsma, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Ytsma, Dankz. H. Av. (Nederlandse Hervormde Kerk, 't Zand) 8.45 uur Ds. Van Til. J4 collecte Gen. Dep. Evangelisatie, y2 collecte Comm. Steunaanvragen van buiten. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Smit te Voorschoten. Voormiddag bevestiging Ouderling. Domburg 10 uur 2.30 uur Ds. Van Til. Gapinge 10 en 2 uur Ds. Groenenberg te 's-Gravenhage Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Vlaardingerbroek. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 11 en 4 uur Ds. Van Heesen. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Visscher te Zwijndrecht Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Bohlmeijer. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Feenstra te Scheveningen. Westkapelle 9.30 uur Ds. Van Heesen, 2.30 uur Ds. Verschoor. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds.- De Vries. Bed. H. Av. en Dankz. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 11 uur Ds. Van Mechelen, 5 u. Ds. De Vries Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Bottenburg. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Van Hattem. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Mantz te Rozenburg. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Den Boer. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Booy. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. Arntzen, 's-Gravendeel Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Homburg te Vlissingen, Zondag 14. (Oosterkerk) 9.15 uur Ds. Homburg. 5 uur Ds. Kats, Zondag 15. Collecte voor de helft voor de geestelijke verzorging van verstrooide Gereformeerden in Frankrijk en voor de helft voor Generale Deputaten voor de Evangelisatie. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Jansen. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Heiner. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Van der Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Oegema. BB Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Bed. H. Av. en Dankz. Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds. Koolstra. Wissenkerke Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerscke 10.45 Krabbendijke. uur Ds. Homburg, 5 uur Ds. Fidder te CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Grafe te Breskens Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Boot te Ossendrecht. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds. Koning. Bed. H. Av. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Van Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. Gilhuis, Amsterdam Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 9 en 3 uur Ds. v. d. Hoorn te Lunteren. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Bed. H. Av. en Dankz. Oosterland 10.30 uur Ds. v. d. Hoorn, 2.30 uur Ds. Tiemersma. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Huyser. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma. Bed. H. Av. en Dankz. Zonnemaire 10 en 2.30 u. Ds. Goslinga, Valkenswaard ma

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1962 | | pagina 3