KOU LIJDEN r ZENDING Predikbeurten zondag 7 januari 1962 (vervolg van pagina 2) Abcoude, Monnikendam, Oosternijkerk en voor Schoonrewoerd naar Dronten (Oostflevoland): B. J. Aalbers te Ensche dé naar Rotterdam-Kralingen J. Ytsma te Middelburg naar Bruinissekand. den Heeter naar Ermelo J. Vlaardin- gerbroek te Grijpskerke. Bedankt voor Groningen-Noord (vac. J. G. Marseille): A. Reen te Alkmaar. Aangenomen de benoeming tot gees telijk verzorger van „Beatrixoord" te Ap pelscha P. J. Lambooy, emeritus predi kant te Enschedé. Examens. Ds. J. Firet, directeur van de Geref. Jeugdraad, slaagde aan de V.U. cum laude voor het doctoraal examen the ologie. Aan de Theologische Hoge school te Kampen slaagden voor het kan didaatsexamen de heren J. Jurgens te Gramsbergen en H. Reenders te Bedum (cum laude) en voor het propaedeutisch examen slaagden de heren J. van der Klis te Oudewater en R. S. Elgersma te Leek. Aan de V.U. slaagden voor het pro paedeutisch examen theologie de heren J. P. Dondorp te Heemstede, J. Ridderbos te Amsterdam en L. van Rijswijk te Sant poort. Ds, D. C. van Lonkhuijzen, Geref. predikant te Castrolanda in Brazilië, is met verlof in Nederland. Zijn adres is Prinsestraat 29 te Katwijk aan Zee. Ds. van Lonkhuijzen was voor hij emigreerde predikant te Bolnes. De voortgezette zittingen van de synode der Gereformeerde Kerken. Het moderamen deelt mee, dat de sy node van Apeldoorn D.V. in voortgezette zitting hoopt samen te komen op maandag 8 januari 1962, 's middags 2 uur, in de Brinklaankerk, Brinklaan 48 te Apeldoorn. Gaarne voldoet het moderamen aan de van verschillende zijden geuite wens een kort overzicht te geven van de zaken, die in deze voortgezette zitting nog aan de orde moeten komen. Allereerst zijn dat enkele punten, die nog niet geheel werden afgehandeld, zoals de plaats der diakenen in de meerdere ver gaderingen, de voorgestelde concepten voor een nieuw doopsformulier, een aan vullend rapport van de deputaten voor de psalmberijming, de vraag op welke wijze informatie over en namens onze kerken zal kunnen geschieden, en de kerkelijke positie van de predikant-leraar godsdienst onderwijs. Vervolgens staan nog open op het agen dum diverse deputatenrapporten, hande lend o.m. over de aanvullende opleiding art. 36 van de Nederlandse Geloofsbelij denis het vraagstuk van de doop naar adoptie de zelfstandigwording van de Gereformeerde Kerken in Zuid-Amerika het contact met de Ned. Chr. Sportunie de zaken betreffende art. XVII K.O. (eme- ritaatsvoorzieningen enige financiële rapporten. Andere belangrijke punten, die nog be sproken moeten worden zijn de bezwaren, die werden ingebracht tegen de uitspraken van de synode van Assen (1926) over Ge nesis 3 de wijzigingen, die gewenst wor den in het besluit van de synode van Utrecht (1959) inzake de Vervangings formule en de vragen rondom het houden van gemeenschappelijke kerkdiensten, in tercommunie en studentenavondmaal. Uiteraard is bovenstaande opsomming niet volledig. Zij bedoelt slechts een alge mene oriëntering te geven, waardoor men zich van de werkzaamheden, die de sy node te wachten staan, enigszins een in druk kan vormen. Ds. F. L. v. d. Bom te Domburg kwam met zijn scooter in botsing met een textielgoederenwagen, waarbij hij een ge broken linkeronderbeen bekwam. Beide voertuigen kregen belangrijke schade. De predikant is ter verpleging in het zieken huis te Middelburg opgenomen. Ds. N. Willemse, de nestor van de predikanten van de kerk van Arnhem, moet op medisch advies enkele weken rust houden. Zijn toestand is niet verontrus tend. Prof. Dr. R. Schippers, hoogleraar aan de V.U. is afgetreden als hoofdredac teur van het weekblad „Belijden en Bele ven". Hij wordt opgevolgd door Ds. Jac. Overduin te Veenendaal, terwijl Ds. B. Slingenberg te Ede als redactie-secretaris zal optreden. Badhoevedorp. De desbetreffende commissie heeft de kerkeraad gerappor teerd van gevoelen te zijn dat bouw van een tweede kerk niet noodzakelijk is, maar dat het wel aanbeveling verdient een twee de predikantsplaats te stichten. Ook is verbetering van het interieur van de kerk zeer gewenst. De kerkeraad besloot onder de gemeenteleden een enquête te houden teneinde hun gevoelen over deze zaken te vernemen. Aan de leden zijn thans vragen lijsten gezonden handelen resp. over a. het kerkelijk leven b. de financiën en c. het jeugdwerk. De twee eerste lijsten zijn bestemd voor de belijdende leden en de doopleden vanaf 18 jaar en de derde lijst voor jongeren van 1624 jaar. Dussen. De kerkeraad heeft van de commissie voor de ruilverkaveling „Het land van Altena" bericht ontvangen, dat zij geen bezwaar heeft dat de kerk op de zelfde plaats als het oude bedehuis wordt herbouwd. Een schetsplan voor de bouw is bereids ingezonden. Bouwcommissie, kerkeraad en architect zullen in een ge meenschappelijke vergadering de plannen nader bespreken en men hoopt te kunnen komen tot het verlenen van een opdracht voor nadere uitwerking van de plannen. Hoogvliet. In verband met de groei van de gemeente in het Oudeland besloot de kerkeraad zijn college met vier ouder lingen en één diaken uit te breiden. Huizum. Naast de bouw van de Parkkerk, de verbouwing van de oude pastorie aan de Schrans tot een modern vergadercentrum en aankoop en moderni sering van de pastorieën zal het bouw programma van de kerk nu worden afge rond met een restauratie van de kerk aan de Schrans die dateert van 1910. Deze kerk telt 950 zitplaatsen. In 1920 werd het kerkgebouw uitgebreid met twee vleu gels en galerijen. De kerk die in 35 jaar niet geschilderd werd zal thans met het meubilair een verfje krijgen, waarmede een bedrag van 75.000,zal gemoeid zijn. De vloeren worden hersteld, de paneel deuren door vlakke deuren vervangen, het podium gewijzigd, de kansel gemoderni seerd, nieuwe stoelen geplaatst, vloerbe dekking en plafondverlichting vernieuwd, terwijl er ruimere trapopgangen komen en bij de kansel een passende avondmaals tafel en doopvont geplaatst worden. Ook wordt de hoofdingang van de kerk ver groot en het meubilair van de beide ver gaderzalen vernieuwd. Rhoon. De gemeente mocht haar nieuwe kerkgebouw officiëel in gebruik nemen. 88 jaar kwam zij in het oude bede huis bijeen. De heer G. J. Smouter droeg als voorzitter van de bouwcommissie de sleutel aan de kerkeraad over die het ge bouw aanvaardde bij monde van de pas tor-loci, Ds. H. H. v. Kapelle, die het met een dankbaar hart aanvaardde en tevens tal van geschenken in ontvangst mocht nemen. Daarvan noemen wij een avond- maalsstel, doopvont, gebrandschilderd raam en een door het damescomité bijeen gebracht bedrag van 27.000,Het woord werd gevoerd door de heren archi tect J. Warnaar van Maasland, burgemees ter J. Bos, H. H. Spoelstra namens S.S.K., die 50.000,subsidieerde, Dr. J. C. A. v. Loon van Delfshaven namens de classis Rotterdam en Ds. J. C. Brokken namens de R.K. parochie en de Herv. gemeente. De kerk draagt de naam van Maranatha- kerk en verrees aan de Kleidijk. Rijswijk (Z.H.). In Steenvoorde heeft de gemeente een noodkerk aan de Kleiweg in gebruik genomen. Het woord werd ge voerd door de heren Ds. H. J. Spier als praeses van de kerkeraad, J. de Koning, voorzitter van de bouwcommissie, R. Krol namens S.S.K., burgemeester drs. A. Th. Bogaardt, pastoor F. J. Bank namens de R.K. parochie, K. de Koning namens de Herv. gemeente, Ds. A. A. Boonstra leidde hierna de eerste dienst, sprekende over Openb. 21 22. Na afloop deed de bur gemeester koffie serveren. Het Zendingscentrum bouwt een kapel. Het Zendingscentrum van De Gerefor meerde Kerken te Baarn gaat bij het reeds bestaande gebouwencomplex een kapel bouwen. Van verschillende kanten is hier op aangedrongen. Het gevaar was niet denkbeeldig, dat men op en rondom het Zendingscentrum zou verdrinken in de veelomvattende organisatie van het werk op het thuisfront. Steeds groter werd de behoefte aan geestelijke bezinning en con centratie op het werk, zoals dit gedaan wordt op het Zendingscentrum zelf, in het kader van verschillende commissies van de zending en op de vele zendingsconfe renties, die in Baarn worden gehouden. Zo hoopt men in staat te zijn het even wicht te bewaren of te hervinden tussen de zo nodige zakelijke organisatie en gees telijke bezinning op het werk. Het is de bedoeling om de bouw voor het grootste gedeelte uit giften te finan cieren. Tot nu toe is een bedrag van plm. 25.000,aan giften ontvangen. Er ont breekt nog ongeveer 20.000,aan de bouwsom. De ruimte onder de kapel zal worden gebruikt om de accomodatie van het conferentie-oord uit te breiden. Architect is de heer J. H. van der Zee te Hilversum, die lid is van de Raad van Toezicht op het Zendingscentrum. Met de bouw zal half februari worden begonnen. „WIJD ALS DE WERELD" Het Zendingscentrum te Baarn vestigt de aandacht op een bijzondere uitzending in de N.C.R.V.-rubriek „Wijd als de we reld" op 12 januari a.s. Dan zullen name lijk gesprekken worden uitgezonden met leidende figuren uit de Indonesische Ker ken over getuigenis, eenheid en dienst van de christelijke gemeenten in hun land. Men zal stemmen kunnen horen van Ds. Probowinoto, Ds. Hartojo, Mej. Mr. Tine Fransz, Ds. Wenas, Ds. Sihombing, Ds. Paul Rompas en jeugdleider Mangara Mangunsong. De samenstelling van deze uitzending is in handen van Dr. J. Blauw en Herman Felderhof. Het Interkerkelijk Comité voor Ambo- nezen „Iccan" treft nog steeds gezinnen aan waar veel nodig is. Er is gebrek voor al aan dekens en warme kleding voor de kinderen, maar ook voor de oudere man nen en vrouwen, die in ons Hollands kli maat dubbel van de koude te lijden heb ben. Wie kan spoedig onze Ambon broeders en zusters helpen Goederen of geld of bericht sturen aan: Ds. Ytsma, Hofplein 11, Middelburg, A. BattenPaarlberg, Sprencklaan 3, Middelburg, Jongstra, Seislaan 24, Middelburg. Voor de jeugd. Ditmaal riep uw recenseent hoera toen een nieuw pakket van de firma Kok open ging. Reden Het derde deel van de Ed ward Smit-serie Raadsels om de draken- bergen bleek tot de inhoud te behoren. Ook dit weer een reuze jongensboek van Johan Hidding en, zoals u wel begrepen hebt, vader geniet mee. Geef uw jongens dit boek! (12 jaar en ouder, geen grens naar boven). Van Niek van Noort verscheen bij de zelfde uitgever Miesje van de kleine poes, een alleraardigst boekje voor de kleine ren, van harte aanbevolen. Voor de oudere meisjes verscheenen eveneens bij Kok Mary Baardman Drie meiesjes en een boot. Gezellige avon- tusen tijdens een zeilvacantie op het water, die beleeft worden door de onderwijzeres in spe Gerry Nieuwkoop en haar vrien dinnen Martie en Anneke, een gezonde meisjesroman. Regina van der Hauw Veltman Ook voor jou bloeit een bloem. De geschiedenis van een meisje dat graag naar de kweek wil, maar waar door hui selijke omstandigheden niets van komt. Wat er wel allemaal gebeurt We zouden willen zeggen ga dat zelf eens lezen. De meisjes zullen er geen spijt van hebben. Jo van DorpYpma schreef het tweede deel van Annelies de Lange, de titel van dit deel heet Bon Noel, wie „het begon met een soldaat" gelezen heeft zal zeker naar dit boek grijpen. En wie dit deel leest zal niet rusten voor zij het eerste deel ook gelezen heeft. Een meesterlijk boek In de Gouden Poort Reeks verscheen de vijfde druk ja het staat er, de vijfde druk van de roman van mevr. Gera Kraanvan den Burg Brandende harten. We kunnen niet anders zeggen, dat het een goede gedachte van de uitgever ge weest is om deze schitterende roman in deze reeks op te nemen, opdat een nog groter lezerspubliek er van kennis kan ne men. Onze hartelijke gelukwensen gaan naar schrijfster en uitgever nu van dit werk de vijfde druk verschenen is. KALENDERS ALMANAKKEN VISITEKAARTEN KANTOORBOEKEN bij Boekhandel FANOY NIEUWE BURG 26-28 TEL. 2114, MIDDELBURG CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Homburg te Vlissingen. 2.30 uur Ds. Tissink te Bodegraven. 5 uur Ds. Maaskant te Leiden. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Tissink. 5 uur Ds. Homburg. (Nederlandse Hervormde Kerk, 't Zand) 8.45 uur Ds. Maaskant. Collecte Theol. Hogeschool te Kampen. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Bohlmeijer. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Lindeboom te Zwijn- drecht. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. Steunenberg, Rotterdam. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Bohlmeijer, Voorb. H. Av. Grijpskerke 9.30 uur Ds. v. Heesen 2.30 uur Ds. Homburg. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 11 uur Ds. Van Heesen, Voorber. H. Av., 4 uur Ds. Van Wouwe. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Vlaardingerbroek. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld, Voorb. H. A. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 uur Ds. Verschoor, 5 uur Ds. Vlaar dingerbroek. Vrouwenpolder 10 uur (bev. ambtsdragers) en 2.30 uur Ds. v. d. Leek te Kapelle. Westkapelie 10.30 en 2.30 uur Ds. Maaskant, Leiden. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 uur Ds. Grafe, Voorber. H. Av. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Bottenburg. Voorm. Bev. Ambtsdragers, nam. Voorber. H. Av. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Van Nes te Rotterdam, bevestiging Ambtsdragers. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 9-30 uur Ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. Richel te Heemstede. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. Van der Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 12b. .Oosterkerk) 9.15 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 13a. Collecte voor de Theol. Hogeschool, 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. v. Til te Middelburg Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10.30 uur Ds. Kats, Voorber. H. Av., 2.30 uur Ds. Jansen. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Oegema. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Krabbe te Hillegom. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 uur Ds. v. d. Berg te Sassenheim, Bevestiging, 5 uur Ds. v. d. Heiden, Intrede. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. Voormiddag Voorber. H. Av. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Groenenberg te 's-Gravenhage. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds. Koning. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Van Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Kapteyn, Amsterdam Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 9 en 3 uur Ds. Tiemersma. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel, Oudewater. Scharendijke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Wouters te Hoorn. Zonnemaire 10.30 uur Ds. Tiemersma, 5 u. Ds. Becker

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1962 | | pagina 3