NIEUWS Predikbeurten zondag 29 oktober 1961 Gehoord, gedacht, gezien, gelezen. de gemeente I 04* Uit een kindermond Pims commentaar op de gelijkenis van de rijke man en de arme Lazarus „Juf, al heb je niet één centje meer, dan ben je toch nog rijk, als je de Here maar liefhebt, hé Waarop Ab inhaakt„En al heb je een miljoen gulden en je houdt niet van de Here Jezus, dan ben je heel erg arm Kinderlijke theorie Of Egbert hoort graag vertellen. Er zijn weinig onderwerpen, die hem niet interes seren. Maar is 't zelf werken geblazen, dan ja dan,,'k Kan m'n pen ner gens vinden. Hé, dat vervelende boek wil niet uit m'n kastje". Je ziet hem den ken Moet 't nou echt gebeuren, dat taai lesje, die sommen Gevolg, nooit 't werk af of op tijd klaar. Maar vanmorgen Juf vertelt. Een ver haal over mieren. Interessant. Dat die kleine beestjes zo hard kunnen werken. Had Egbert nooit gedacht. Wat zegt juf nou De mensen kunnen nog wel wat van die ijverige diertjes leren. Vooral luie mensen. Dat staat ook in de Bijbel„Luie mensen, ga eens naar de mieren kijken. En leer van hen om hard te werken". Dat wordt Egbert te machtig. Z'n repliek „Maar in onze Bijbel staat dat niet, hoor!" Uit „Jeugd en Evangelie" „De mensen zijn net stekelvarkens, die het koud hebben, vond Schopenhouwer. Vanwege de kou gaan ze vlak bij elkaar zitten, maar vanwege de stekels weer zo ver van elkaar, dat ze elkaar niet prikken." Heb je de rede van onze minister-pre sident Prof. de Quaay in verband met de toenemende verkeersveiligheid ook ge hoord of gelezen Wat doen we nu Och, wat zal je doen. We rijden, racen, fietsen, brommen weer verder. Gewoon. Het ver keer eist zoveel levens. Tja In „Trouw" schrijft Flex hierover en kele zeer behartigenswaardige dingen. Enkele zinsneden hieruit „Wellicht kunnen we elkaar nog eens duidelijk maken, dat het oordeel van God niet afhankelijk is van groene of oranje lichten, van het al of niet van rechts ko men, van de aanwezigheid van een ma- ximumsnelheidsbord of ons rijden op de voorrangsweg. God heeft een eigen kijk op de manier waarop we ons in het ver keer gedragen". „De kerken zullen moeten spreken. Wanneer iemand trou wen wil, komen er ouderlingen op bezoek. Het zou niet zo gek zijn, wanneer er ook ouderlingen op bezoek kwamen, wanneer iemand een auto of een scooter kocht." Overgenomen uit „De Rotterdammer", onder het kopje „Dwarsfluisteren" „Via brievenbus, t.v. en bioscoop krij gen wij voorgeschoteld wat we moeten doen in geval van een A-bom-aanval. Ons belangrijkste beschermingsmiddel blijkt daarbij een blikopener te zijn. Wij hebben thuis ook nog een bijbel liggen. Maar dat zal de B.B. wel erg on- practisch vinden." „Vrije vaart", het blad van de Ned. Jeugd Gemeenschap wijdt een heel num mer aan de ontwikkelingsgebieden. Kennen wij onze plicht als jonge wereld burgers al in dezen Op 11 november start de anti-honger-actie 10 X 10. Ik lees „Het uitgangspunt van deze actie is, dat ieder meisje en iedere jongen be reid gevonden moeten worden gedurende 10 weken 10 procent van hun zakgeld af te. staan ten bate van de hongerende medewereld-burgers. Deze weken zullen liggen tussen 8 januari en 17 maart." Tot slot van onze Intermezzo-cocktail nog een citaat uit „J. en E." „.Dienen is niet hetzelfde als „iets voor een ander over hebben." Dienen is ook nog iets anders dan helpen. Het is beschikbaar zijn. Daarin ligt opgesloten, dat je niet zélf uitmaakt wat je doen zult. UIT DE KERKEN Tweetal te Zeist (vac. J. Wilschut): E. H. Nagel te Brussel en H. W. Wierda te Haarlem-Noord. Beroepen te Zijldijk (Gron.): A. J. L. Hoogkamer, kand. te 's-Gravenhage te Vries (Dr.): M. J. Vos, kand. te Over- veen te Idskenhuizen R. der Neder landen te Zuidbroek te Deventer (vac. T. J. Hagen): R. J. Beukema te Ermelo te Deventer (vac. C. W. de Vries) en te Zuidwolde (Dr.): P. C. L. de Jager te Raamsdonksveer te Saö Paulo (Brazi lië): J. J. Oranje te 's-Gravenhage-West te Sidney (Australië) (Ref. Churches): G. de Ruiter te Garijp te Exmorra- Allingawier-Tjerkwerd en te Zaltbommel: J. Weitkamp, kand. te Hardenberg te Oostwold (Old.) met bijzondere opdracht voor Noord-Oost-Groningen, met name Finsterwolde E. Th. Thijs, kand. te Vee- nendaal, die dit beroep ook aannam. Kand. Thijs werd tevens benoemd tot predikant directeur van de stichting clubhuizen ,,'t Schievat" te Finsterwolde te Arne- muiden C. W. de Ruiter te Visvliet. Aangenomen naar Arapoti (Brazilië): L. Moesker te Carambei (Brazilië) (voor heen te 's-Gravenzande) naar Oost- zaan G. J. van Reenen, em. miss. pred. en hulpprediker te Montfoort. Bedankt voor HoofddorpD. Pasman te Hardenberg voor Spijk (Gron.): K. L. van Stegeren te Eén (Dr.). Examens. De classis Harderwijk heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer H. Boswijk, Hertog Ar- noldweg 18 te 't Harde, kand. aan de V.U., die terstond beroepbaar is. De classis Amersfoort heeft praeparatoir ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer E. Th. Thijs, Bergweg 57, Veenen- daal, kandidaat aan de V.U. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Eindhoven nam Ds. C. W. de Vries afscheid van Deventer met Joh. 1 4 en Openb. 1 12. Na bevestiging door zijn zwager, Ds. J. Maaskant van Leiden, deed Ds. H. J. Winter, gekomen van Sens, in trede te Parijs met Hand. 9:31. Na bevestiging door Ds. D. J. Modderaar van Voorschoten, deed kand. A. Verdoorn, ge komen van Voorschoten, intrede te Has selt met Hand. 18:9 en 10. Ds. G. Assies is voornemens a.s. zondag afscheid te nemen van Oostwold (Old.), om 12 nov. d.o.v. intrede te doen te Ymuiden, na bevestiging door Ds. H. Kremer van Giessenburg. Ds. A. Groenewegen is voornemens 5 nov. afscheid te nemen van Wijckel, om 19 nov. d.o.v. intrede te doen te Ulrum, na bevestiging door Ds. H. Steendam van Onnen (Gron.). Ds. W. H. Melles te Kampen is voornemens 3 dec. intrede te doen te N. Amstel-N„ na bevestiging door zijn vader, Ds. P. Melles van Hijken. Ds. J. H. Staal is voornemens wegens bekomen emeritaat 10 dec. afscheid te nemen van zijn gemeente te Doezum (Gron.). Ds. J. G. Marseille is verhuisd van Groningen naar Amsterdam-Slotervaart- Osdorp, Wolbrantskerkweg 52 te Amster- dam-18, tel. (0 20) 19 17 71. Ds. J. J. Oranje te 's-Gravenhage- West. ontving een beroep naar de Prot. kerk te Saö Paulo. Deze kerk omvat on geveer 300 zielen en heeft de H. Catechis mus als grondslag van haar belijdenis. Haar leden behoorden in Nederland tot de Ned. Herv. kerk, de Geref. kerken, de Geref. kerken-vrijgemaakt, de Chr. Geref. kerken, de Evang. Luth. kerk enz. Bij herhaling hebben predikanten uit Neder land hier hulpdiensten verleend Dr. J. J. Stam, Dr. D. K. Wielenga, Ds. H. A. Wiersinga. De kerk heeft thans haar eer ste beroep uitgebracht. Ds. Oranje was vóór hij in sept. 1959 in zijn tegenwoor dige gemeente kwam 19 jaar werkzaam in Djakarta, en tijdens zijn verblijf in Indo nesië op kerkelijk terrein aldaar een voor aanstaande figuur. Ds. J. H. Staal te Doezum is voor nemens in dec. a.s. met emeritaat te gaan. Hij gaat zich metterwoon vestigen te Ha ren (Gron.) De Holten 31. Ds. Staal werd 8 febr. 1892 geboren en aanvaardde 11 dec. 1921 zijn ambt te Wierden. In 1924 vertrok hij naar Garrelsweer, om zich 20 juni 1948 aan de kerk van Doezum te verbinden. Ds. Ph. Stoffels is verhuisd van Ril- De mens zal bij brood alleen niet leven, heeft onze Heer gezegd. Daarnaast heeft Hij ons geleerd om te bidden voor ons dagelijks brood. Wij willen deze week de Here danken voor de zegen van de wel vaart. Veel* zorgen worden ons bespaard. Er is arbeidsvreugde ook in het zien van de zegen. Wij willen ook bidden voor hen die desondanks gebrek hebben. Voor de daklozen die de winter met zorg tegemoet zien, ook al wonen ze mis schien niet in onze directe omgeving. We denken ook aan onze zakenlieden en on dernemers. Vaak staan zij in zekere zin op gevaarlijke plaatsen. Ze hebben een bizondere bewaring nodig in veel verzoe kingen. Bij het herdenken van de Hervormings dag gaan onze gedachten uit naar de ar beid van onze broeders en zusters in het zuiden en in België. En wij bidden om licht, ook voor priesters die nog worste len om tot waarheid te komen. „Geef ons heden ons dagelijks brood." land-Bath naar Laren (N.H.), Kerklaan 39. Hoofddorp. Gedurende de restaura tie van het kerkgebouw, waarmede een paar maanden zullen gemoeid zijn, zal de gemeente ingaande 1 nov. a.s. haar ere dienst houden in de welwillend beschik baar gestelde Herv. kerk. 's Morgens zul len Herv. en Geref. afwisselend om 9 en 10.30 uur bijeenkomen en 's middags om half vier worden de Geref. diensten en 's avonds 7 uur de Herv. diensten ge houden. Rotterdam-Zuid. De kerkeraad heeft zich bezig gehouden met de kwestie van verhuur van het Geref. Jeugdhuis aan be paalde instellingen. Er waren bezwaren ingekomen van gemeenteleden met name tegen verhuur van zalen aan het Ballet studio. Besloten werd, dat deze verhuur op de korst mogelijke tijd zal worden be ëindigd. De kerkeraad zal in betrekking tot het verhuren van de zalen een nadere instructie voor de Jeugdhuiscommissie vast stellen. Waddinxveen. De kerkeraad heeft besloten een financiële basis te leggen teneinde te komen tot de vestiging van een tweede predikantsplaats. De kerk telt thans 1258 zielen. Scribaten. Als scriba is opgetreden van Lichtenvoorde D. J. van Reede, Es- straat 9 van Vorden H. J. Berenpas, Nieuwstraat 41 van Woerdense Verlaat L. Rozenburg, Zevenhovensebuurtweg 2, post Noorden (Z.H.). Kerkinstituering. In de kantine van de Centrale Werkplaats te Drenten (N.O. P.) vond de instituering plaats van de eerste Geref. kerk in de nieuwe polder Oost-Flevoland. Ds. W. H. Melles heeft de ambtsdragers bevestigd en de kerk ge- institueerd op een plaats waar eens de zee was. Ds. A. Dercksen van Harderwijk be diende hierna het Woord uit Openb. 1 1216. Na de dienst spraken Ds. Mel les namens de moederkerk van Kampen, waarbij hij een gift van 100,over handigde voor de toekomstige kerkbouw, Ir. F. L. v. d. Bom namens de dienst Zui derzeewerken, Ds. J. H. Kuiper, em. pre dikant te Ermelo namens deputaten voor de geestelijke verzorging van het Yssel- meergebied, Ds. Jac. Andree van Harder- CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Couvée te Schiedam. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra. 5 uur Ds. Van Til. (Nederlandse Hervormde Kerk, 't Zand) 8.45 uur Ds. Couvée. Collecte Evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Manz te Rosenburg. Domburg 9.30 uur Ds. Van Heesen, 2.30 uur Ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Ytsma. Grijpskerke 10 uur Ds. Vlaardingerbroek, 2.30 uur Ds. Streefkerk. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 11 en 4 uur Ds. Van Heesen. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Verschoor. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Bohlmeijer. Veere 10 uur Ds. Streefkerk, 2.30 uur Ds. Vlaardinger broek. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Bakker te Laren. Vrouwenpolder 10 en 7 uur (afscheid) Ds. v. d. Wal. Westkapelle 9.30 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur Ds. Van Til. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Bed. H. Av. en Dankzegging. Axel 10 uur Ds. Van Leeuwen, 3 uur Ds. Verbeek. Breskens 10 en 3 uur Ds. Brederveld te Souburg. Hoek 10 uur Ds. Verbeek, 2.30 uur Ds. Van Leeuwen. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Bottenburg. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Verbeek. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. De Wit te Rotterdam. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Jansen. Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds. Arntzen te 's-Gravendeel. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 6. (Oosterkerk) 9.15 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 7. Collecte voor de Evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. De Ruyter. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Heiner. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Barkey Wolf, Brummen Lewedorp 9.15 en 2.30 u. Ds. Koning, Oud-Vossemeer Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Cand. Hooykamer te den Haag. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 eri 5 uur Ds. Le Cointre te Amsterdam. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Steunenberg te Rotterdam. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Cand. Pilon te Hilversum. 1 nov. (Dankdag) 10 en 5 uur Ds. Schaafsma te Rotterdam. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Boerma. 1 nov. (Dankdag) 10 uur Ds. Boerma, 7.30 uur Ds. Huyser. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Woensdag 1 nov. (Dankdag) 10 u. Ds. Tiemersma, 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Van Zuylen te Rotterdam. 1 nov. (Dankdag) 10 en 2.30 uur Ds. Beukema te Rotterdam. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Zijlstra, Aerdenhout. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser. 1 nov. (Dankdag) 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1961 | | pagina 3