r NIEUWS Predikbeurten zondag 15 oktober 19G1 Zoals een deksel op de pan, past in de redactiede nieuwe man Ko is weg, jullie weten het. Hij geniet, voorzover de diensttijd dat toelaat, van de schone Veluwe. Maar wij zitten er mee. Intermezzo" zonder heer erbij is toch ondenkbaar. Zeg zelf. Na kloek speurderswerk (we kloppen onszelf wel een beetje op de borst), vonden we, om het nu eens officieel te zeggen, de heer J. Goedbloed uit Mid delburg bereid de vacante plaats in te nemen. Jan, heel hartelijk welkom Als onze voorgevoelens ons niet bedriegen, hebben we een waardig opvolger van Ko gevonden. Succes, Jan, met de zware taak, die bij deze op je tengere, doch mobiele schouders gelegd wordt En nu even serieus Ga je wel eens naar de bioscoop Ja En wanneer dan Als er een goede film draait, zegt er één. Als er een leuke film is, vindt een ander. Ik ga zo maar, als ik eens een keer zin heb. Ik zie dan wel, wat er komt. Vaak is het dan niet veel bijzonders, maar ja, dat kan je gebeuren, als je op de bonnefooi gaat... Misschien is er een enkeling, die nooit of hoogstzelden de bioscoop binnen gaat. Laat zo één echter niet menen, dat de meeste gereformeerden zo doen als hij. ,,Voor de loketten der bioscopen staan wekelijks duizenden gerefor meerde jongeren", luidde een zinsnede uit de kaderschets van het Gerefor meerd Jeugdcentrum van dit seizoen. Enquêtes wijzen ook uit, dat velen gaan, vaak of minder dikwijls, ze gaan. Tot op heden namen de meeste christelijke dagbladen geen filmbesprekingen op. Is dat juist Of is het een vorm van struisvogelpolitiek Het is niet een voudig op deze vragen één, twee, drie antwoord te geven, maar wel achten we het belangrijk, dat er goede, betrouwbare filmvoorlichting komt. Want op wiens oordeel gaat men nu meestal af Een film, die ,,goed" genoemd wordt, kan wel zeer in strijd zijn met de gereformeerde ethiek en een leuke" film kan wel een onbenullig, stijlloos lach-geval zijn. Het Gereformeerd Jeugd centrum heeft zich, zij het in zeer besloten kring, onlangs op het vraagstuk van de filmvorming en -opvoeding beraden. Natuurlijk werd op die vergadering ook breedvoerig gesproken over de Cefa. Men was er van overtuigd, dat het publiek te weinig eisen stelt aan dit orgaan. Soms komt men, als de Cefa .ergens" een film geeft, men betaalt zijn contributie en daarmee uit. Maar waar blijft de afdeling, die alleen of met andere, van de Cefa vraagt Stel ons goede films ter beschikking, geef ons voorlichting en advies. Want ook daar is onze Christelijke Filmactie voor. Let op, over filmvorming is het laatste woord nog niet gesproken. En aan gezien deze vorming een zaak is, die bovenal ons jongeren aangaat, zullen wij extra gespitst blijven op het vraagstuk van de film. Mochten er ,,Intermezzisten" zijn, die over genoemd onderwerp in de pen willen klimmen, schrijf aan het adres Redactie „Intermezzo", De Ruyter- straat 61, Middelburg. UIT DE KERKEN Beroepen te Spijk(Gron.): K. L. van Stegeren te Eén (Dr.) te Monniken dam M. van der Heiden, kand. te Sas- senheim te Giessendam G. J. van den Burgh te Lexond te TielC. J. van der Meulen te Heerjansdam. Aangenomen naar Amsterdam-Sloter- meer-Geuzenveld F. Vroon te Rotterdam naar Rotterdam-FeyenoordC. de Ruyter te Wemeldinge naar Giessen- Rijswijk (N. Vr.): M. Berg, kand. te Sappemeer, die bedankte voor Hijum-Fin- kum, Mildam (Fr.) en voor Zaltbommel. Bedankt voor de benoeming tot lextor aan het Calvin College te Grand-Rapids (U.S.A.): Dr. F. H. von Meyenfeldt te Hilversum. Examens. Aan de V.U. zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen theologie de heren P. Gilhuis te Amsterdam, C. den Heeten te Rotterdam, C. van Noort te Rotterdam en E. Th. Thijs te Veenendaal. De classis Franeker heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer J. J. Brinkman, kand. te Heerde en be roepen predikant te Minnertga. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Harkema-Opeinde nam Ds. W. J. de Ruiter afscheid van Idskenhuizen met Hand. 2032. Wegens vertrek naar Waarder nam Ds. C. W. de Bruijne af scheid van Vries (Dr.) met Filipp. 4:4 en 5. Na bevestiging door zijn vader, Ds. C. B. Bavinck van Watergraafsmeer, deed Ds. H. J. Bavinck, gekomen van Loenen aan de Vecht, intrede te Heem stede met Luk. 9 60. Ds. C. W. de Vries te Deventer is voornemens 29 okt. intrede te doen te Eindhoven, na beves tiging door zijn vader, Ds. Mr. W. S. de Vries van Voorburg. Kand. J. J. Brinkman te Heerde is voornemens a.s. zondag intrede te doen te Minnertga, na bevestiging door Prof. Dr. H. N. Ridder bos van Kampen. Ds. H. J. Bavinck is verhuisd van Loenen aan de Vecht naar Meer en Bos- laan 20 te Heemstede. Ds. A. Corporaal is verhuisd van Edam naar Eikenlaan 36 te Zeist. Ds. W. Fijn van Draat is verhuisd van Amstelveen naar Gerbe am See, Overaegeri, Zwitserland. Ds. H. Lijesen te Krimpen aan de Yssel, mocht hersteld het ziekenhuis ver laten en zijn arbeid hervatten. Dr. F. H. von Meyenfeldt te Hilver sum heeft voor een benoeming tot lector aan het Calvin College te Grand-Rapids (USA) bedankt. Ds. J. Oussoren te Beekbergen moet zich op medisch advies in zijn arbeid be perken. Ds. J. Wilschut is verhuisd van Zeist naar Erasmuslaan 34 te Dordrecht. Meliskerke. De heer W. Geschiere heeft als voorzitter van de commissie van beheer de eerste steen gelegd voor de te bouwen nieuwe kerk aan de Bergstraat. In een daarna in ,,Ons Huis" gehouden bijeenkomst hebben verschillende sprekers het woord gevoerd, w.o. de pastor-loei, Ds. M. E. van Heesen, de burgemeester, de heer G. A. A. Adelaar. De nieuwe kerk waarvan men hoopt, dat ze in het a.s. voorjaar gereed zal zijn, zal 400 zit plaatsen tellen, welke getal met een 70 is uit te breiden. Er komen een vergader-, een recreatie- en een consistorieruimte, die door een hal met de kerk verbonden wor den. De kerk krijgt een 3.5 m. hoge klok- kestoel, waarop een kruis geplaatst zal worden. In de gevel komt het Christus monogram. De kerk krijgt oliestook-ver- warming en de bouw wordt begroot op 160.0Ö0, Oude-Pekela. In de feestelijk versier de kerk heeft de gemeente haar eeuwfeest gevierd. De pastor-loci, Ds. J. Nieuwsma, hield een gedachtenispreek over 2 Cor. 5:18, dezelfde tekst waarover wijlen Ds. J. J. Pepping honderd jaar geleden preek te. Woorden van gelukwens werden ge sproken door de heren Ds. W. Wier- singa van Winschoten namens de classis Winschoten, burgemeester J. v. Burg na mens het gemeentebestuur, Ds. L. C. ten Bruggenkate, Herv. predikant, namens de plaatselijke zusterkerken, Ds. M. Ham ming van den Helder, namens de oud-pre dikanten der gemeente. Een zangkoor ver leende medewerking. Scribaten. Als scriba is opgetreden van Beverwijk J. W. Lijesen, Boogaard laan 21 De Bilt Dr. L. Koelmans, le Brandenburgerweg 75 's-Gravenmoer H. v. Eersel, Hoofdstraat 33a Hengelo (O.) W. H. J. Jansen, Siriusstraat 29 Lochem A. de Vries, W. de Zwijgerlaan 7 Moor drecht W. de Jong, Sluislaan 15 Nieu wer-Amstel-N. A. Zeegers, Buitenveldert, v. Boshuizenstraat 561, post Amsterdam-Z. IINieuwleusen A. Siefers, Zandspeur 38, den Hulst (O.). Ouderlingenconferentie. De Zeeuw se ouderlingenconferentie zal 21 oktober in het jeugdgebouw achter de Geref. kerk te Vlissingen worden gehouden. Als refe rent zal optreden Prof. Dr. K. Dijk van Driebergen met het onderwerp,,De ouderling, de preek en de predikant". Het oecumenisch avondmaal. De kerk van Terneuzen heeft de classis Axel gevraagd of het niet op haar weg ligt de kerkeraad van Amsterdam-Z. haar ver ontrusting kenbaar te maken over het door deze raad gehouden oecumenisch avondmaal met leden van een werkkamp van de Wereldraad van kerken. De clas sis besloot de kerkeraad van Terneuzen te verzoeken in Amsterdam-Z. nadere inlich tingen in te winnen en daarvan de kerke raden in haar ressort mededeling te doen, voodat de zaak op de volgende classicale vergadering dienen zal. Giften en legaten. Te Raamsdonk werd een gift van 500,ontvangen voor kerkrestauratie. Geref. opleidingen nieuw behuisd. Baarn. Staatssecretaris drs. C. G. Stubenrouch heeft in Musis Sacrum te Baarn het openingswoord gesproken ter gelegenheid van de ingebruikneming der vernieuwde panden waarin zijn onderge bracht de beide inrichtingen van de stich ting Gereformeerde Opleidingen: de school voor maatschappelijk werk De Nijenburgh en de opleiding voor jeugdwerkleiders De Jelburg. De Nijenburgh heeft inmiddels het semi-permanente gebouw aan de Regen- tesselaan betrokken. En De Jelburg is zijn cursus begonnen in de ingrijpend verbouw de panden Amsterdamsestraatweg 39 en 41. De staatssecretaris heeft in zijn ope ningswoord de geschiedenis van De Nijen burgh gememoreerd. Hij komt voort uit particulier vooroorlogs initiatief en heette toen de GOZE, gereformeerde opleiding voor zending en evangelisatie. De gravin van Limburg Stirum vond destijds dat er te weinig vrouwen in het kerkewerk be trokken werden en begon met dit vor mingswerk, waarvan de „gevormden" toen nog geen functies vonden, die ze konden vervullen. Na de oorlog is dat anders geworden. De Nijenburgh verhuisde uit het gelijk namige grafelijke huis in Arnhem naar Baarn, waar het onder de vleugelen kwam van het evangelisatiecentrum der Gerefor meerde kerken. In 1957 werden de eisen voor een echte school van maatschappelijk werk zó strin gent, dat men de keus had tussen opheffen of volgens de eisen tewerk gaan. Dat be tekende namelijk, dat kerkelijk maatschap pelijk werk alleen gesubsidieerd zou wor den wanneer het werd verricht door be voegde krachten. Uit deze omstandigheid is de stichting Gereformeerde Opleidingen voortgekomen, die in 1957 niet alleen de vernieuwde Nijenburgh opende, maar ook De Jelburg. Thans vallen deze scholen nog onder de nijverheidswet, en is De Nijenburgh te vergelijken met een HTS en de Jelburg met een UTS, maar dan in het sociaal- pedagogische. Wanneer straks, aldus de staatssecreta ris, de mammoetwet het Staatsblad heeft bereikt, dan zal De Nijenburgh behoren tot het hoger sociaal-pedagogisch onder wijs en De Jelburg tot het middelbaar soc.- pedagogisch onderwijs. De heer Stubenrouch trok een vergelij- CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Kunst te Amsterdam. 2.30 uur Ds. Kunst. 5 uur Ds. Boonstra, Zondag 10. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Til, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Van Til, Dankz. H. Av. (Nederlandse Hervormde Kerk, 't Zand) 8.45 uur Ds. Boonstra, Zondag 10. Collecte Evangelisatie in eigen stad {]/2 collecte), Geestelijke verzorging IJsselmeergebied (J^ coll.) Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Schaafsma, Rotterdam Domburg 10 uur Ds. Streefkerk, 2.30 u. Ds. v. d. Bom Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot Bed. H. Av. en Dankzegging. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Vlaardingerbroek. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 11 en 4 uur Ds. Van Heesen. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St, Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Bohlmeijer. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. De Vries te Aardenburg. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Wal. Westkapelle 9.30 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur Ds. Streefkerk. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds.'Pontier te Vlissingen. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 uur Ds. Grafe. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Bottenburg. Terneuzen 9.30 en 3 uur Ds. Van Hattem. Bed. H. Av. en Dankz. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Van Hattem. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Hommes te Rotterdam. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur geen opgave ontvangen. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. De Ruijter. Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds. Zijlstra te Aerdenhout, Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Bed. H. Av. en Dankzegging. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 4. (Oosterkerk) 9.15 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 5. Collecte voor door oorlogs- en stormschade getroffen kerken, en voor steun aan Hongaarse studenten en vluchtelingen, ieder voor de helft. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Heiner. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Leek. In beide diensten Bed. H. Av. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Plug te Roosendaal. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Tiemersma, Zierikzee. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Namiddag Voorber. H. Av. Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Kats. Wissenkerke 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Jansen. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Van Kapel te Rhoon. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Cand. Pilon te Hilver sum, Voorber. H. Av. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds. Koning. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 u. Ds. De Jong, 's-Gravenhage Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Visscher te Zwijndrecht. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker, Voorb. H. Av. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Nagelkerke te Rotterdam. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Offers te Sittard. Zierikzee 10 en 5 uur geen opgave ontvangen. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1961 | | pagina 3