OPROEP r Vacantie-lmpressies en -Expressies NIEUWS Predikbeurten zondag 17 september 1961, Jeugdzondag Hap, slok, kauw, slik en plemp het aan, zodat je later zeggen kuntik heb mijn best gedaan Onzin, deze malle versregels Wacht even, voor mij een schone herinnering aan ons C.J.C.-kamp. Ons tafellied. Aan 't slot van 't vacantie-festijn hebben we dit lied plechtig een nieuwe boshut aangeboden. Ter overwintering. Met ontroerende speeches en zo. Machtig is het toch, zo'n kamp. Fijne fiets- en wandeltochten, speurtochten, 'n knobbelrit. En 's avonds Een plezier dat we hadden. Onze staf was onuitputtelijk in 't bedenken van allerlei creatieve bezigheden, zoals men dat pleegt te noemen. Wat me opviel, sommige stille figuren komen dan juist zo los. Daar had je Mieke. 'n Bedeesde jongedame je wist niet zo goed wat je er aan had. Tot op de avond, waarop we ,,Het betoverd slot" speelden. Zij bleek dè stimulerende figuur. 't Is net of je in zo'n vacantiekamp heel anders tegenover elkaar komt te staan. Veel opener. Wat kom je dan soms ongezocht tot fijne gesprekken. Dat heb je nodig. Ik tenminste wel. Soms kan 't me ergeren dat je in 't dagelijks leven haast geen luis terend oor vindt. Trouwens, laat 'k eerlijk zijn, 'k vind het zelf ook vaak gek om in de eigen vertrouwde omgeving over 't geloof en zo te praten. In zo'n kamp kan het wel, zo maar. De avondsluitingen waren fijn. Die kampvuuravond was ook goed. Dat doet je wat. Veel. Op zo'n vacantieweek kun je teren. Hé, dat tafellied is nog niet eens zo dwaas. We hebben de vacantie geïnhaleerd, met huid en haar in ons opge nomen. Nu liggen alle indrukken opgestapeld. Om verwerkt te worden. Daar zijn we inmiddels mee begonnen, 't Werkt plezierig FRED. De dienst van de Evangelisch Kirche is afgelopen, 'n Klein deel van de gemeente woont slechts in dit Oostenrijkse dorpje Gaschurn. Tien mensen. En dan voor de meesten nog een uur lopen voor je de school, waarin alleen in de zomermaanden dienst gehouden wordt, bereikt hebt. Toch was de zaal goed vol. Veel toeristen. Vooral Duitsers en Nederlanders, waaronder wij. D.w.z. een groep N.C.R.V.-ers. We zijn 't er allemaal over eens een fijne kerkdienst. Men zingt hier veel. En graag. Twee Duitse jongens-jeugdgroepen zetten na de dienst de zang buiten voort. Begeleid met enkele guitaars klinkt het ene geestelijk lied na 't andere. Met overtuiging en enthousiasme. De overige kerkmensen blijven staan luisteren zingen mee. Op eens, een inval. Onze „groepoverste" doet een voorstel aan de jeugdleiders „Heute Abend, singen, Zusammen ,,Gut, ja, sehr gut, in der Schule." De dominee en z'n vrouw komen er ook aan te pas. En, de avond komt in kannen en kruiken. De „Pfarrer" vertelt iets over z'n werk. Meermalen is hij in Nederland geweest. In Middelburg, Westkapelle, Biggekerke heeft ie ,,Bekannten". Ook moeten ze vaak naar Den Haag, i.v.m. een Jugendheim op Nederlandse bodem. Dan gaat een van de jeugdleiders met z'n jongensgroep zingen en musiceren. Overtuigend en zuiver. Allemaal jongens van zo'n jaar of zestien, zeventien. Na-oorlogse jeugd. Verschil lenden van ons zouden wat van hen kunnen leren. Onze reisleider vertelt over het kerkelijk leven in Nederland. De andere jeugdleider leert ons samen een Duitse canon. „Singen Sie mal mit, allen ja Eerst aarzelt en hapert het wat, maar 't gaat. Nu mag Ali iets zeggen. Ten aanhoren van zoveel jeugd, natuurlijk over 't jeugdwerk in Nederland. De dominee treedt als tolk op. Ali leert ons ook een canon. Dat blijkt toch een toer voor die Duitse „Jugend", maar, 't lukt aardig. Er is ook pauze. Met de befaamde appelsap als koele dronk. De tongen komen los. Kent u mejuffrouw Zus of Zo zit ook in 't jeugdwerk. Weet uDe avond vliegt voorbij, 't Is tien uur voor je 't weet. De Pfarrer geeft als slotzang op Lof zij de Heer Gaat dan voor in dankgebed. Vraagt om kracht en liefde om 't jeugdwerk in 't komend seizoen met overtuiging te mogen voortzetten. Bidt ook voor de gespannen Berlijnse toestand. Gedenkt onze mede-Christenen in de Oostelijke zone. Vaak moet 'k terug denken aan deze zondagavond. Jonge mensen van verschillende landen, samen in dienst van de Heer. In de vacantie en er na. RITA. In de meeste plaatsen is het jeugdwerk, na genoten rust, weer gestart. De jeugd- week van 1623 september wil deze start nog eens onderstrepen. Jij bent toch ook present Mogen we eens iets horen van je ervaringen i.v.m. de jeugdweek Hoe deden jullie het Heeft propaganda zin En welk resultaat Het adres waar je kunt spuien (vervolg op pag. 2) Ds. S. van Wouwe is op verzoek van de classis gekomen en spreekt over de bedoeling van de Stichting Gereformeerd Maatschappelijk werk in Zeeland. Een uitvoerige informatie en discussie volgt. De inhoud van uitgegane en ingekomen post wordt medegedeeld. Daaronder zijn berichten uit andere classes dat twee pre dikanten overgekomen van de Vrijgemaak te kerken beroepbaar gesteld zijn in onze kerken, dat een predikant is losgemaakt van zijn gemeente en dat een andere op zijn verzoek uit het ambt ontheven is. De rapporten der kerkvisitaties worden voorgelezen. In verband met de begrafenis van br. van Driel verlaat Ds. van Egmond de vergadering en neemt Ds. Haverkamp de leiding over. De herzening van een regeling der clas sis is in staat van ontwerp ter tafel. De commissie ad hoe wordt herbenoemd. Zij bestaat nu uit de predikanten van Egmond, Haverkamp en Koning en de ouderling Mr. J. J. Versluys. Tot consulenten worden benoemd Ds. Koning voor Rilland-Bath en Ds. Haver kamp voor Krabbendijke, De volgende vergadering wordt vastge steld op woensdag 8 november 1961. Prae- sesDs. Haverkamp, assessorDs. van Egmond. De stukken nodig voor het ontslag van Ds. Stoffels worden nagezien. Het ontslag wordt verleend. Ds. Haverkamp spreekt een woord ten afscheid aan zijn adres. Ds. Stoffels beantwoordt het en neemt af scheid. Hij deelt mede, dat hij afscheid van zijn gemeente hoopt te nemen op zon dag 1 oktober om 7 uur n.m. In opdracht der classis, PH. STOFFELS, assessor. Aan de kerken in de Classis Goes. L. S. De kerk van Nieuwdorp roept de ker ken in de Classis Goes op ter vergadering D.V. op woensdag 11 oktober a.s. in het lokaal achter de Gereformeerde kerk te Goes, Westwalaanvang 9.15 uur. Stukken voor het agendum tot met 23 september aan de eerst-ondergetekende. Namens de roepende kerk van Nieuwdorp, Ds. A. F. GOEDENDORP, Praeses. NIC. BALJÉ, Scriba. UIT DE KERKEN Redactie Intermezzo,. De Ruyterstraat 61, Middelburg. CLASSIS AXEL. AGENDUM voor de classicale ver gadering op dinsdag 19 september '61 in gebouw „Laus Deo", Terneuzen. Aanvang 9.30 uur. Het moderamen voor deze vergadering bestaat volgens art. 9 H.R. uit de brs Ds. J. D. de Vries, praeses Ds. A. J. Verbeek, scriba Ds. M. den Boer, assessor. Orde van werkzaamheden volgens Art. 10 H.R. 1. Opening der vergadering door de praeses. 2. Tekening van de precentielijst. 3. Nazien en rapport der credentialen. 4. Lezing en vaststelling der notulen. 5. Mededeling van gehouden correspon dentie. 6. Behandeling van voorstellen of in- strukties der kerken. 7. Behandeling der ingekomen stukken. 8. Rapporten. 9. Rondvraag naar art. 48 K.O. 10. Benoeming van deputaten volgens deze huishoudelijke regelingen. 11Regeling der consulaatschappen en vacaturebeurten. 12. Afdoening van geldelijke zaken. 13. Aanwijzing van de roepende kerk, vaststelling van plaats, datum en uur van aanvang der eerstvolgende ver gadering. 14. Navraag. 15. Vaststelling van kort verslag. 16. Sluiting. Namens de roepende kerk van Terneuzen, (w.g.) W. C. VAN HATTEM, pr. (w.g.) M. DE JONGE, scr. Tweetal te Zuidwolde (Dr.): C. J. van der Meulen te Heerjansdam en K. L. van Stegeren te Eén (Dr.). Beroepen te Utrecht-West (4de pred. pl.): B. van Oeveren te Drachten - te ZeistH. J. van Duinen te Zwijndrecht te Zuidwolde (Dr.): C. J. van der Meulen te Heerjansdam te Bruchter- veld C. Lugtigheid te Suawoude. Aangenomen naar Krabbendijke B. Fidder, kand. te Emmen, die bedankte voor Mildam (Fr.), Oosternijkerk, Oude- ga Wymbr.)Slootdorp, Vianen en voor Zuid-Beijerland. Bedankt voor Barendrecht (vac. A. C. Scherpenisse): J. Vlaardingerbroek te Grijpskerlce voor TielG. M. W. Steen te Marknesse (N.O.P.). Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Rheden-de Steeg nam ds. F. A. Hof man afscheid van Arnhem met een ge deelte van Ps. 51. Na bevestiging door ds. A. de Bruin aldaar met 2 Tim. 2 9b, deed ds. W. Griffioen, gekomen van Nij- kerk, intrede te 's-Gravenhage-Escamp met Jac. 1 21. Ds. E. A. van Nes is voor nemens a.s. zondag afscheid te nemen van Rotterdam-Hillegersberg, om 24 september d.o.v. intrede te doen te Dubbeldam, na bevestiging door ds. S. Wouters van Dordrecht. Ds. A. Corporaal is voor nemens 1 oktober afscheid te nemen van Edam, om 6 oktober d.o.v. intrede te doen te Zeist. Ds. J. Koppe te Zeist is voor nemens 28 sept. intrede te doen te Nij- kerk, na bevestiging door ds. I. Vergeer van Tzum. Ds. L. de Noöd te Utrecht is voornemens a.s. zondag intrede te doen te Ysselmuiden-Grafhorst, na bevestiging door ds. J. van Reeven van Utrecht-Z. Ds. J. Goumare is voornemens 15 oktober afscheid te nemen van Hilversum wegens vertrek naar Almelo. Kand. A. Ver doorn te Voorschoten is voornemens 14 oktober intrede te doen te Hasselt, na be vestiging door ds. D. J. Modderaar van Voorschoten. Ds. M. Norg te Dinxperlo is in het ziekenhuis te Doetinchem opgenomen, waar hij een operatie moet ondergaan. Ds. H. J. van Oostrum, predikant van de kerk van Assen voor de miss. dienst op Sumba die recht heeft op ver lof, heeft op verzoek van de Sumbanese Chr. kerk zijn vertrek uitgesteld en zal zijn arbeid voor onbepaalde tijd voort zetten. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Brederveld. 5 uur Ds. Boonstra. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Ytsma. 5 uur Ds. Van Til. (Nederlandse Hervormde Kerk, 't Zand) 8.45 uur Ds. Van Wouwe. Yi collecte Evangelisatie in eigen stad 3^2 collecte Jeugd. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Bakker te Laren. Voorber. H. Av. Domburg 10.30 uur Ds. Van Wouwe, 2.30 uur Ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en-2 uur Ds. v. d. Wal. Grijpskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Vlaardingerbroek. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Grafe te Breskens. Meliskerke 11 uur 4 uur Ds. Vlaardingerbroek. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Donner, Scheveningen St. Laurens 11 uur Ds. Vlaardingerbroek, 7 uur Ds. Gommer. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Bohlmeijer. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Brederveld. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Boonstra. Westkapelle 9.30 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur Ds. Van Wouwe. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Richel te Heemstede. Axel 10 en 3 uur Ds. de Vries. Breskens 10 en 3 uur Ds. Elshout te Koudekerke. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. den Boer. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje Nederlands Hervormde Kerk) 7 uur Ds. Van Hattem. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. De Feyter te N.-Lekkerkerk Zoutespui 10 en 3 uur Ds. De Vries. CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. De Craene. Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds. Van Zuijlen, Rotterdam Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats, Zondag 1. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 2. Collecte voor de helft voor het Jeugdcentrum en voor de helft' voor de Contactcommissie voor Mili tairen en Zeevarenden. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Leene, Bodegraven Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Heiner. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Van der Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Oegema. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. De Ruyter. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Cand. Dillingh te Schoon- rewoerd. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. 7 uur Interkerkelijke jeugddienst. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds, Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. Van Egmond. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Besselaar te Eind hoven. Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds. Koning. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. d. Stoel. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Kapteyn, Amsterdam Tholen 10 en 5 uur Ds. Van der Stoel. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Tiemersma. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Scholing te Culemborg. Scharendijke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Van de Weg te Bussum. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Huyser.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1961 | | pagina 3