r Predikbeurten zondag 26 en Goede Vrijdag 31 maart 1961 Officiëie berichten Nieuws uit de Kerken „Leer mijo Heer, Uw lijden recht betrachten.'' Zeven weken duurt de lijdenstijd. Het lijkt lang, het is zo kort. Volgende week zondag is het alweer pasen, al weer april, de vierde maand van het schijnbaar nog maar net begonnen 1961. Het lijden van onze Heer betrachten. Hoe moet dat, gesteld, dat wc dat willen doen Vaste regels zijn hiervoor niet te geven, maar dat het te maken heeft met kerkgaan. bijbellezen en bidden, staat toch wel vast. En dan verder Mediteren in een stil hoekje Wie weet, hoe goed dat zou zijn in onze jachtige tijd Maar ook gewoon je werk doen, dankbaar, stil, ernstig, blij. Het voor jaar komt met bloemen en zon. En dan te bedenken, dat voor Hem de doornen waren en dat in het allerbitterst uur de zon Hem niet beschijnen wilde. O, liefde, die om zondaars te bevrijden, zo zwaar woudt lijden Want nu de Heer is opgestaan Wie gebogen heeft voor het kruis, ja, wie er mee aan gestorven is, die mag pasen vieren en zingen, dat de Heèr waarlijk is opgestaan. En waar kun je dat beter doen met andere jongeren samen in de kerk Tweede paasdag, 3 april dus, houdt de gereformeerde Zeeuwse jeugd weer haar jaarlijkse toogdag, ditmaal te Middelburg in de Noorderkerk. De middagbijeenkomst begint om 2 uur. Het programma, dat onder leiding staat van Mej. Frida Groot Nibbelink en de Heer f. P. Balkenende, zit perfect in elkaar. Begonnen wordt met een ge zamenlijke viering van het paasgebeuren onder de titel ,,Want nu de Heer is opgestaan", waaraan ook door jou of namens jou deelgenomen wordt. Ds. G. N. Lammens, voorzitter van de Bond van Gereformeerde Jeugdverenigin gen, spreekt over ,,Er wordt op je gerekend". De Heer J. Kousemaker uit Kapelle leidt de samenzang. Het mannenkoor, dat onder zijn leiding staat, zal enkele liederen ten gehore brengen. 's Avonds komt de Heer Otto Sterman op de hem eigen boeiende wijze ver tellen van het leven van de neger in het programma „Ebbenhout". Wil je komen De jeugdverenigingen ter plaatse weten er meer van. Kaarten verkrijgbaar aan de kerk a 1,- voor het middagprogramma en a ƒ2.voor middag- en avondbijeenkomst. ..De andere Regisseur." Je bent de enige niet, die vaak denkt, dat je van de overwinning op de dood nog niet veel merkt. Talloze Christenen met en vóór jou hebben met dit pro bleem geworsteld. De bijbel weet er ook van. De vragen „Waarom gebeurt het zo Ziet God niets Is Hij er wel komen ook in Gods eigen boek ter sprake. Las je het boek Job wel eens aandachtig Verander enkele typisch- oosterse omstandigheden en Job leeft nu Welnu, dat laatste heeft de begaafde jonge predikant W. H. Gispen Jr. gedaan. Hij heeft een lekespel geschreven, dat hij „De andere regisseur" genoemd heeft. Het gereformeerde jeugdverband van Goes heeft de niet eenvoudige taak op zich genomen dit spel in te studeren en voor het voetlicht te brengen op vrijdag 7 april a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes. Aanvang 8 uur. Wie even ge legenheid heeft, moet dit bijzonder boeiende spel komen mee-beleven. De toe gangsprijs kan voor niemand een bezwaar zijn, want voor twee kwartjes heb je een kaart. Bestel maar per giro bij de Heer A. Kamphuis. M. D. de Groot straat 82, Goes. Girono. 447528. Vermeld op het strookje „Voor toegangs bewijzen voor „De andere regisseur". Doe het vlug, want er bestaat veel be langstelling voor deze avond. Redactie „Intermezzo". Daar staat, dat Jezus buiten de poort geleden heeft, nl. gekruisigd is, en zo het allerzwaarste lijden heeft doorgemaakt. Buiten de poort, zoals op de Grote Ver zoendag een stier geslacht en huid en vlees buiten de legerplaats moesten worden ver brand. Toen Jezus dus tot buiten de poort Zijn kruis had gedragen, was aan het strenge recht Gods voldaan, en kon de Vader aan de Zoon enige verlichting geven, opdat Hij volkomen bewust het laatste lijden zou kunnen doormaken zoals Jezus in de Hof van Gcthsemané door een engel gesterkt was. Maar deze verlichting was tegelijk ook een stuk lijden Ook persoonlijk menen we, dat allerwaarschijnlijkst deze Simon van Cyrene een neger was, zodat de sol daten de spot, de bespotting van Jezus als koning, voortzetten. Zij gaven aan de ko ning een zwarte knecht, die Zijn bagage droeg. Maar daarop valt weer niet de nadruk, want we weten dit niet zeker. Wat we wel zeker weten is dit, dat Jezus, die zelf, als koning, iemand had kunnen vorderen, om Zijn last te dragen zoals Hij bij -de intocht in Jeruzalem het ezelsveulen gevorderd had nu als koning werd miskend aan Jezus werd niet gevraagd, wat Hij als koning wenste men drong Hem dit op, alsof Hij niet in staat was, Zijn eigen last te dragen. Jezus, de Koning, nu in heerlijkheid ge zeten, maakt nu wel van Zijn recht ge bruik en vordert óns op, Zijn smaad te dragen en Hem te dienen met alles, wat wij hebben, en zijn. Maar ook Jezus, de Heiland, die door Zijn lijden buiten de Poort, wil door deze geschiedenis van Si mon van Cyrene ons hiermee troosten, dat wij geen minuut langer, geen stap verder lijden moeten, dan onze Hemelse Vader in Zijn wijsheid en barmhartigheid voor ons heeft vastgesteld. Viissingen. PONTIER. CLASSIS GOES Tweede instructie-avond voor de ouder lingen in de Classis Goes op vrijdag 24 niaart 1961 in de Westerkerk, Goes, aan vang 7.30 uur n.m. Ds. J. Koolstra van Kruiningen spreekt over „Bijbelkennis". Predikanten eveneens van harte welkom. Voor de Comm. ad hoe, J. VAN DER LEEK. CLASSIS ZIERIKZEE De vergadering van de kerken in de Classis Zierikzee zal D.V. worden gehou den op woensdag 19 april 1961, St. Do- rausstraat te Zierikzee, 's morgens 9 uur. Het agendum bevat o.m. per. examen van Cand. Q. Huyser, ber. pred. te Zon- nemaire (men lette dus op wijziging aan- vangsuur!) en herziening reglement voor classis en kerkvisitatie. Stukken voor het agendum te zenden aan eerst-ondergetekende vóór zaterdag 8 april a.s. Namens de roepende kerk van Nieuwerkerk, J. H. BECKER, Praeses. VERSLAG van de vergadering van de classis Goes, gehouden 15 maart 1961 te Goes. 1. De praeses Ds. S. Oegema opent de vergadering, we zingen Psalm 121, de ver zen 1 en 4, hij leest Psalm 121, hij gaat voor in gebed. 2. De praeses verwelkomt allen, in het bijzonder candidaat M. V. J. de Craene. beroepen predikant te Baarland, die op deze vergadering peremptoir geëxamineerd zal worden voorts ook de deputaten ad examina Ds. A. G. van der Stoel en Ds. S. van Woifwe hij feliciteert de kerk van Goes met het feit dat Ds. W. Kats te Tiel het eerste beroep dat zij uitbracht aannam, cn wenst de kerken van Colijnsplaat en Wissenkerke voorspoed op haar beroe- pingswerk. 3. De credentiebrieven worden nage zien alle kerken zijn wettig vertegen woordigd. 4. De stukken van cand. de Craene, die op het examen betrekking hebben, worden nagezien. Deputaten ad examina vragen dat de beroepsbrief alsnog door Alle leden van de kerkeraad van Baarland ondertekend wordt, en dat in de beroeps brief opgenomen wordt dat aan elke groep catechisanten, vanaf begin september, ten minste dertig uur catechisatie gegeven zal worden, volgens de richtlijnen van de synode. Aldus wordt goedgevonden. 5. Cand. de Craene houdt zijn preek- voorstel over 2 Koningen 7 vers 9. Voorts wordt hij geëxamineerd in exegese Oude Testament (Amos 4). exegese Nieuwe Testament (Markus 15), dogmatiek, sym boliek, ethiek, kerkgeschiedenis, kerkrecht, liturgiek en homiletiek, catechetiek en poimeniek en kennis van de Bijbel. De classis en de deputaten ad examina hebben geen enkel bezwaar tegen de toela ting van cand. de Craene tot de dienst van het Woord en de Sacramenten, laten hem integendeel met volle vrijmoedigheid toe. Hij ondertekent de acte van verbin tenis. De praeses wenst hem en de kerk van Baarland van harte geluk. Ook de putaten feliciteren hem hartelijk. Cand. de Craene dankt de broeders en spreekt zijn vreugde uit over zijn toelating. De kerk van Baarland dankt de classis. 6. Ds. van der Leek dankt en bidt. De praeses sluit de vergadering. C. DE RUYTER. scriba II. Beroepen te Bolnes (vac. Th. Vollen hoven), J. Wessel te Rotterdam-Feijenoord te Enschedé (4de pred. pl.) en te Kou dekerk a. d. Rijn (4de pred. pl.), J. P. Dondorp te Hattem te Maarssen, G. Vesseur te Rockanje te Giessen-Rijs- vvijk en te Zuid-Beijerland, P. C. Koster, kand. te Pernis. Aangenomen naar Zand voort, P. J. O. de Bruijne te Zaandam - - naar Dubbel dam, Dr. A. E. van Es te Rotterdam-Hil- legersberg. Bedankt voor Lemmer en voor Ulrum, G. Haaksma te Ee (Fr.). Benoemd tot predikant bij de Hern hutter Broedergemeente voor de Hin- doestaansc bevolking in Suriname A. van CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til (Openbare Belijdenis). 2.30 uur Ds. Boonstra, Zondag 48. 5 uur Ds. Ytsma. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra, Zondag 48. Bevestiging Ouderlingen. 5 uur Ds. Van Til. (Kerkgebouw Ned. Herv. Gem. 't Zand) 8.45 uur Ds. Ytsma. Collecte Evangelisatie in eigen stad. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Boot te Gapinge. 31 maart (Hofpleinkerk) 7.30 uur Ds. Boonstra. (Noorderkerk) 7.30 uur Ds. Ytsma. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Poelman. Bed. H. Av. en Dankz. 31 maart 7.30 uur Ds. Poelman. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. Steunenberg te Rotterdam 31 maart 5 uur Ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds Boot. 31 maart 7 uur Ds. Boot. Grijpskerke 9.30 en 2.30 uur (Openbare Belijdenis) Ds. Vlaardingerbroek. 31 maart 7 uur Ds. Vlaardingerbroek. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds Grafe. 31 maart 7.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van der Wal. 31 maart av. 7.30 uur Ds. Van Heesen. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Cand. Pilon te Hilversum. 31 maart 7 uur Ds. Brouwer te Rotterdam. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds Van Wou we. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Uldcn. 31 maart 7 uur Ds. Van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Openb. Bel. 31 maart 7.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Viissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. 31 maart av. Ds. Verschoor. (Interkerkelijk Avondgebed iedere zaterdagavond, half acht, in de Engelse Kerk aan de Paul Kruger- straat.) Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Van Heesen. 31 maart 7.30 uur Ds. v. d. Wal. Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds. v. d. Bom, Bed. H. Av. en Dankz. 31 maart 7.30 uur Ds. v. d. Bom. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 uur Ds. Van Mechelen. 3 uur Ds. De Vries. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. 31 maart 7.30 uur Ds. De Vries. Breskens 10 en 3 uur Ds. Elshout te Koudekerke. Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 u. Ds. Bohlmeijer te Souburg Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Warmenhoven te Bad hoevedorp. 31 maart 7.30 uur Ds. Van Hattem, Oostburg 10 uur Ds. De Vries, 2.30 uur Ds. Van Mechelen. 31 maart av. 8 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje N.H. Kerk) 7 uur Ds. v. Hattem Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. 31 maart 7 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur geen opgave ontvangen. Borssele 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds. Mintjes. 31 maart 5 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 6 uur Cand. de Waard te Rijsoord. 31 maart 6.30 uur Cand. Stam te Goes. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. 31 maart av. 7 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Homburg te Viissingen. (Oosterkerk) 9.15 uur Ds. Homburg. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 49. Collecte voor de eigen Evangelisatie. 31 maart (Westerkerk) 's avonds 7 uur Ds. Jansen. Collecte voor de geestelijke verzorging van het IJselmeergebied. In de Oosterkerk géén dienst. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 u. Ds. De Wit, Rotterdam 31 maart avond Ds. Koolstra. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Heiner. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Van der Leek. 31 maart 6 uur Ds. Van der Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. 31 maart 7 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Oegema. 31 maart 7 uur Ds. Oegema. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Wemeldinge 9.15 en 2.30 uur Ds. De Ruifer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Cand. v. c!. Laan te Voorburg. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. 31 maart 7.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. Ds. Baaijen, Zuidland 31 maart 7.30 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogcrheide (Schapendreef 21) 9.30 en 4 uur Ds. Pontier te Viissingen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. De Nood te Utrecht 31 maart 6 uur Ds. Koolstra te Kruiningen. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds. Koning. 31 maart 7 uur Ds. Koning. Poortvliet 10 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. Stam te Goes. Tholen 10 en 5 uur Ds. Couvée te Bennekom. 31 maart 7.30 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 uur Ds. Wentsel Sr. Bevestiging. 2.30 uur Ds. Wentsel Jr. Intrede. 31 maart 7 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Joosse te Barendrecht. 31 maart 7.30 uur Ds. Homburg te Viissingen. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Voormiddag Openbare Geloofsbelijdenis. 31 maart 7 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds. Visscher te Zwijndrecht 31 maart 6 uur Ds. Homburg te Viissingen. Renesse (Evangelisatiegebouw) 7 uur Ds. Boerma. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Kamper. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma. 31 maart av. Ds. Tiemersma. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Maan te Maasbracht. 31 maart 7 uur Ds. Van Duinen te Zwijndrecht.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1961 | | pagina 3