ZATERDAGAVOND Predikbeurten zondag 12 febuari 1961 OPLOSSING NAAMKAARTJES-PUZZEL Hebben jullie de tien beroepen uit de naamkaartjes kunnen halen Controleer maar even No. 1 was journaliste no. 2 onderwijzer no. 3 veehandelaar; no. 4 wijkverpleegster; no. 5 conducteur no. 6 predikantno. 7 vuilnisman no. 8 garagehouder nó. 9 diëetiste no. 10 sekretaris. Gesprek tussen twee broers Kees, ik ga morgenochtend niet naar de kerk. 'k Blijf eens lekker uitslapen. Hm. Ja, vind je dat zo gek De hele week hard gewerkt ennede zondag is toch zeker niet alleen om naar de kerk te gaan, maar ook om es even op adem te komen Trouwens, wat heb je eigenlijk aan dat kerkgaan van ons A ha, Peter heeft geen zin om naar de kerk te gaan. Daar zit em de knoop. Nou, vind jij 't dan zo leuk om elke zondag twee keer te moeten luisteren naar een preek, waarvan je soms de helft niet snapt Och, wat zal ik zeggen. Je gaat naar de kerk omdat je er bij hoort en, eerlijk gezegd, ik zou ze toch niet willen missen, die kerkdiensten van ons. Nou, ik wel Ik kan me dood ergeren aan al dat vrome gedoe. Moet je broeder" Klaassens zien binnen komen met z'n uitgestreken gezicht. Maar ie houdt er een zondags- en een daags exemplaar op na. En met dat daagse kom ik 'em liever niet tegen Ben je dan altijd zo'n heilig boontje Dat beweer ik niet, maar van een broeder ouderling mag je toch zeker verwachten, dat ie probeert woord en daad met elkaar overeen te brengen. Bovendien, die hele kerkeraad is mij te tam Daarom ben jij zeker zo wild Luister nou es serieusSoms zou 'k m'n hoofd wel overal dwars tegenin willen gooien. Tegen de kerk. op catechisatie, en als we huisbezoek krijgen. Maar dan hou 'k m'n kiezen zéker op mekaar. Wie gaat er nu, wat binnen in je leeft, ronduit zeggen, waar ieder bij zit. Nee, mij niet gezien Broer, 'k wist niet, dat jij zo opstandig was. Nee, dat wist jij niet, hé Maar dan weet je nu, dat ik wel zö uit die kille kerk, gemeenschap der heiligen heet ze toch hé, zou willen weglopen. Niemand is er die je begrijpt, met wie je kan praten, bij wie je je problemen kwijt kunt. Kees, ik voel me soms zo ellendig —Joh, weet je wat je doet Stap eens naar de dominee en praat met hem over al deze dingen. Kun je net denken. Die heeft wel wat anders te doen dan naar mij te luisteren. Enne, op z'n eentje kan ie er toch ook niks an veranderen. Nee, op z'n eentje niet. Dan zullen we allemaal moeten helpen. Jij en ik ook. IkWat kan ik nou doen Hier breekt het gesprek af. Heb je mee geluisterd Dan nu aan ieder van jullie de vraag Hoe sta jij tegenover de kerk Wat verwacht je van haar? Wat betekent die kerk voor jou? Wil én kun je als jongere iets voor haar doen We verwachten op deze vragen veel reacties". Om hier in maart verder op in te kunnen gaan, zien we die reacties graag vóór 24 februari tegemoet op het bekende adres: Redactie Intermezzo, Van Dusseldorpstraat 110, Goes. Volgende week hopen wij een verslag, opgesteld door enige Middelburgse jonge ren, op te nemen over de te Schiedam gehouden oecumenische jeugdbijeenkomst. dan heb ik nu een bewijs, dat deze op m'n ouwe dag nog niet versleten is Daarover licht ik U, waarheidsgetrouw, een volgend maal wel in D.V. Uit het oude-Vossenland. P.S. Januari en februari geven door gaans niet veel zonnedagen. Vooral deze maanden waren somber, nevelachtig, mie zerig. Zo komt 't wellicht, dat ons Zeeuwse zonnetje" er niet kon doorbre- O f 1 o o beriohton WESTKAPELLE De kerkeraad van de Geref. Kerk van Westkapelle betuigt haar hartelijke dank aan alle Kerken in de classis Middelburg voor de kollekte (totaal 2309,62) in genoemde Kerken gehouden, waardoor de financiële last van de verbouw van de konsistorie aanmerkelijk werd verlicht. Namens de kerkeraad, F. ,L- van der Bom, Praeses. M. de Witte, Scriba. ADVIES voor de Classis Goes voor het houden van collecten in het jaar 1961 lc kwartaal Theol. Hogeschool Gen. kas hulpbeh. kerken (]/2 coll.) Gen. depp. Evang. in noodgebieden Geest, verzorg, koopvaardij en kustvaart Verstrooide Geref in het buitenland Kas depp. .Kerkopbouw" Alg. diak. bureau [}/2 coll.). 2e kwartaal Theol. fac. Vrije Universiteit Gen. depp. Evangelisatie (op Pasen) Evangelisatie studerenden Geest, vcrz.rg. ziekenhuispat. en -personeel Geest, verzorging zee-, land- en lucht macht (IJ/2 coll.) Geest, verzorging verstrooide Geref. in Frankrijk {x/2 coll.) Evangelisatie N. Brabant en Limburg Geref. Land. Organ, voor geestelijke ge zondheidszorg. 3e kwartaal Theol. Hogeschool Gen. kas hulpbeh. kerken Gen. depp. Evangelisatie y2 coll.) Geest, verzorg, zee-, land- en luchtmacht Steun Geref. Kerken in Indonesië en N. Guinea Yi coll.)- Kas depp. emigratie Jeugdcentrum {]/2 coll.) 4e kwartaal Theol. fac. Vrije Universiteit Zending onder de Joden (Kerstdag) Evangelisatie in België Geest, verzorg. Ysselmeergebied (J/£ coll.) Door oorlogsschade en stormschade ge troffen kerken Y2 coll.) Kas depp. emigratie Stichting Raad voor Geref. Soc. Arbeid Evangelisch herstel en opbouw. Voorts wordt van de kerken boven de éne coll. voorziekenhuispat. en -personeel nog 5 cent per zielgevraagd. Boven de éne coll. voor studerenden in academiesteden 6 cent per ziel. Voorts beveelt de Synode aan jaarlijks een gift (c.q. coll.) te zenden voor: de geestel. verzorging in de inrichtingen van het Min. van Justitie (gevange nen) de kerkelijke bearbeiding van doofstom men de steunverlening aan Hongaarse studen ten en vluchtelingen de bijbelvoorziening (t.g.v. het Ned. Bijbel Genootschap) het Geref. Sociol. Instituut te Amsterdam (zo mogelijk 4 cent per ziel); ken, al kon 't wel enkele straaltjes laten schijnen. Een lichtbundel als uit Vlissingen en zijn Diaconie ontbrak, maar wat kun nen zachte, liefelijke straaltjes voor onze Franse broeders weldadig zijn Voorheen mochten we troosten door de Zeeuwse Beker", nu verwarmt ,,'t Zeeuw se zonnetje" 't vaak zo kille leven onzer Zuider geloofsgenoten door 't girozonne tje 220659 van Ds. A. Koning van Oud-Vossemeer. het Geref. Traktaatgenootschap ,,Filippus" J. van der Leek, actuaris. VERGADERING van de classis Zierik- zee op 25 januari 1961 te 10 uur in de Gereformeerde Kerk te Zierikzcc. I. Opening door de roepende kerk van Haamstede. II. Nazien van de credentialen door de kerk van Nieuwerkerk. Twee kerken heb ben een diaken afgevaardigd die door de vergadering keurstem wordt verleend. III. Dc vergadering wordt geconstitu eerd. Dr. J. H. Becker, praeses Ds. C. M. Boerma, assessor br. J. M. de Waal, actuarius. IV. Personalia. Staande wordt het over lijden herdacht van Dr. C. Stam, en van de zoon van Ds. en Mevr. A. J. Radder Ypey. Ds. Kamper wordt Gods zegen gewenst met zijn beroep naar Zoetermeer de va cante gemeenten wordt een hart onder de riem gestoken. De praeses memoreert het feit dat voor het eerst de vergadering bijeen komt in de kleine kring van de kerken van Schouwen- Duiveland. V. Dc notulen, nog opgemaakt door Ds. C. A. Wielemaker, worden gelezen en na een kleine wijziging vastgesteld. VI. De begroting wordt vastgesteld op 475,Aan de quaestor, br. J. W. Ca- pelle, wordt i.v.m. zijn ziekte een kleine attentie gezonden. VII. Naar aanleiding van de notulen deelt Ds. Y. J. Tiemersma mee dat alle classicale kassen bij de Scheldebank N.V. te Zierikzee een lopende rekening kunnen, openen. Dit wordt door de vergadering aanvaard, zodat voortaan alle classciale collecten en quota gestort dienen te wor den, met vermelding van bestemming, op postrekening 37235 van de Scheldebank N.V. te Zierikzee. Voor grotere reserves kan eventueel een spaarrekening geopend worden. VIII. Ingekomen stukken 1. Persoonlijk schrijven van Ds. A. J. Radder met dankbetuiging voor de deel neming van de classis bij het overlijden van zijn zoon Kees. 2. Schrijven van de kerk van Kamper land dat de boeken en bescheiden van de kas art. 17 K.O. over het boekjaar 1960 zijn gecontroleerd en in orde bevonden. Het saldo is naar de verhouding 3961 verdeeld over Noord Beveland en Schou- wen-Duiveland. 3. Schrijven over kinderbijslagregeling, toegelicht door Ds. Tiemersma. De classis Tholen overweegt toetreding tot de ge zamenlijke kinderbijslagregeling van de classes Axel Goes en Zierikzee. Wanneer dat gebeurt zal, een nieuwe" berekening noodzakelijk zijn die echter weinig veran dering in de quota zal brengen. Per classis zal een predikant zitting nemen in het de- putaatschap voor kinderbijslagregeling. 4. Schrijven A.K.B. over controle clas sicale gegevens van het Jaarboek der Ge reformeerde Kerken. De actuarius wordt verzocht de gegevens bij te werken naar de huidige stand van zaken. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Boonstra, Zondag 42. 5 uur Ds. Couvée te Bennekom. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra, Zondag 42. Openbare belijdenis. 5 uur Ds. Van Til. (Kerkgebouw Ned. Herv. Gem. 't Zand) 8.45 uur Ds. Couvée. Collecte Evangelisatie in België. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Ytsma. (Interkerkelijk Avondgebed, iedere vrijdagavond 7.15 uur in de Engelse Kerk.) Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Ytsma. Domburg 10 uur Ds. v. d. Bom, 2.30 uur Ds. Poelman. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Vlaardingerbroek. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Heesen. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Cand. Kuiper te Amsterdam Serooskerke 10 uur Ds. Van Wouwe, 2.30 uur Ds. Van Til. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. (Interkerkelijk Avondgebed iedere zaterdagavond, half acht, in de Engelse Kerk aan de Paul Kruger- straat.) Vrouwenpolder 10 én 2.30 uur Ds. v. d. Wal. Westkapelle 10 uur Ds. Poelman, 2.30 uur Ds. v. d. Bom. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Vries. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 uur Ds. Grafe. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Den Boer. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. -Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (zaaltje N.H. Kerk) 7 uur Ds. Van Leeuwen. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. v. d. Kerk te Gorinchem. Zoute3pui 10 en 3 uur Ds. De Wit te Rotterdam. CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Van der Veen. Cclijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. Schenkeveld te Rheden- De Steeg. Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Jansen te Goes. Gecrsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Goes Westerkerk) 10 uur Ds. Robbers te Rotterdam. 5 uur Ds. Morsink te Aalten. (Oosterkerk) 9.15 uur Ds. Morsink. 5 uur Ds. Robbers. Collecte voor de Kas v. Dep. v. d. Emigratie. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Heiner. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Van der Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Keur te Scheveningen. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Oegema te Smilde. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 9.15 en 2.30 uur Ds. De Ruijter. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. Visser te Boven- Hardinxveld. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. Le Cointre te Amsterdam. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.30 en 4 uur Ds. Van der Stoel. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Bouwmeester te Rotterdam. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds. Koning. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 u. Ds. Van Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Stoffels. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Kamper. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Spoelstra te Tilburg. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Boerma. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Spoelstra. Renesse (Evangelisatiegebouw) 7 uur Ds. Boerma. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Offers te Sittard. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma. Zonnemaire 10 en 2,30 uur Ds. Bohlmeijer te Souburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1961 | | pagina 3