Predikbeurten zondag 4 december 1960 Nieuws uit de Keriten Heeft vorige keer een van ons jullie iets verteld over het internationaal oecumenisch kamp „Agapè", thans komt één van jullie zelf aan het woord. We ontvingen namelijk van een intermezzo-lezeres een tweetal gedichtjes, waarvan we er graag één plaatsen. We zijn benieuwd, wanneer de volgende bijdrage van een lezer of lezeres gepubliceerd kan worden Jullie weten toch het adres? Redactie Intermezzo", Van Dusseldorpstraat 110, Goes. Wie zijn inzending (en) graag terug ontvangt, doet er goed aan een postzegel voor antwoord in te sluiten. Nog een verzoek: Willen jullie je gedichten of ver halen insturen op papier, dat slechts aan één kant beschreven is Dat is veel gemakkelijker voor de drukker. Liever nog hebben we getypte bijdragen Het heerlijk avondje is gekomen, als jullie dit nummer van de Kerkbode ontvangt. Eigenlijk is het toch al zo, dat we tegen december al onze plannen van ,,er dit jaar niets aan te doen" overboord zetten en ons ondanks in de Sinterklaassfeer komen. Gelukkig maar Want, zonder met een „probleem gezicht" een zwaar betoog te gaan houden over de tijd, waarin we leven, moeten we toch constateren, dat de behoefte aan een echt-gezellig, huiselijk feest met verrassingen en plagerijtjes nu nodiger is dan ooit. We zijn laat met onze overpeinzingen, maar hebben jullie ook gedacht aan dat oudere echtpaar zonder kinderen, aan die dame-alleen-op-kamers, aan Je kent ze wel, zij die niet op een verrassing rekenen. Zijn de winkels nog open Het kan nog Het hoeft niet veel te kosten. En het beroemde gedicht Och, om je even op weg te helpen de volgende regels: Misschien had U 't niet durven denken, maar Sinterklaas en Zwarte Piet, vergeten ook U dit jaar niet. Ziehier, wat Sint en Piet U schenkenenz. We willen ons kreupelrijm niet vergelijken met het gedichtje van Riet W., dat we hieronder laten volgen. We voeren ook niet de pretentie origineel te zijn. We zijn al dik tevreden als vanavond bij het naar bed gaan een paar mensen, die niet op een attentie van de Sint rekenden, kunnen zeggen: .Ik had echt niet durven hopen, dat Sint ook iets voor mij zou kopen". Op de grond zijn de blaren fluisterend, vragend Op het kerkhof nog schamele planten, hun laatste bloemen drogend. Straks jagen de winden ze uit elkaar, 't Is reeds het leven voor het nieuwe jaar. En dan tot slot het gedichtje van Riet. HERFST Aan de lucht jagen de donkere wolken als een orkaan. In dit wilde woeste drijft rusteloos de maan. De bomentakken kreunen klagend i. Examinatoren: Ds. J. Vlaardingerbroek O.T., Ds. J. C. Streefkerk N.T., Ds. D. Brederveld ethiek, Ds. Bohlmeijer kerk recht. Ds. J. van der Wal kerkgeschie denis, Ds. M. van Heesen, ambtelijke vakken, Ds. P. Homburg inhoud Heilige Schrift, Ds. P. van Til symboliek, Ds. A. Verschoor dogmatiek. Secundus voor dogmatiek: Ds. S. van Wouwe. j. Hulpbehoevende kerken: Ds. A. Els- hout en de brs. B. H. Lavooy, M. de Bruyne, J. Koole en A. Pouwer. k. Regeling vacaturebetirten: Ds. J. C. Streefkerk. m. Inning collecten: de brs. B. H. Lavooy, primus, en M. de Bruyne, secundus. n. Evangelisatie: Ds. D. Brederveld, Ds. A. Verschoor, Ds. H. Ytsma, Ds. Jac. van der Wal, Ds. Chr. van lilden, en de brs. G. Koole en J. Duivekot. o. Zending: primus Ds. J. C. Streefkerk, secundus Ds. P. van Til. Zending onder de Joden: Ds. P. van Til. p. Controleren van het archiefregister: Ds. F. L. van der Bom en Ds. H. K. Poelman. 11. Vacaturebeurten: a. Westkapelle—Domburg: 16 juli Ds. J. Boonstra, 23 juli Ds. D. Brederveld, 13 augustus Ds. A. Elshout, 20 augus tus Ds. M. van Heesen, 10 september Ds. P. Homburg, 17 september Ds. H. K. Poelman. b. Oostkapelle: 8 januari Ds. S. van Wouwe. c. Gapinge: 7 mei Ds. A. Elshout, 14 mei Ds. M. van Heesen, 11 juni Ds. P. Homburg, 18 juni Ds. H. K. Poelman, 16 juli Ds. J. C. Streefkerk, 23 juli Ds. P. van Til, 13 augustus Ds. Chr. van Ulden, 20 augustus Ds. A. Ver schoor, 10 september Ds. J. Vlaardinger broek, 17 september Ds. J. v. d. Wal. 12. Bij de rondvraag ad art. 46 vraagt de kerk van Oost- en West-Souburg aandacht voor het Zeeuwsch Dagblad. Zij acht het pre- dicaat „Protestants-Christelijk" op dit blad niet meer van toepassing. Na bespreking geeft de classis als haar oordeel te kennen dat de primaire taak van de kerken in deze bestaat in het erop toezien dat in de gezinnen een Chr. dagblad wordt gelezen. Over de nadere precisering hiervan kan de classis geen uitspraak doen. 13. Van de persoonlijke rondvraag wordt al leen gebruik gemaakt door Ds. J. Vlaar dingerbroek, die bedankt voor de geluk wensen door de praeses bij het begin van de vergadering tot hem gericht. 14. De volgende vergadering wordt vastge steld op dinsdag 14 februari 1961 a.s. Moderamen: Praeses Ds. J. Vlaardinger broek, assessor Ds. A. Verschoor, scriba I Ds. J. C. Streefkerk, scriba II Ds. P. van Til. 15. De korte notulen worden gelezen en vast gesteld. 16. Na dankgebed sluit de praeses de ver gadering. CHR. VAN ULDEN, h.t. scriba II. Tweetal te Zeist (5de pred. pl.R. J. Beukema te Ermelo en T. J. Hagen te Deventer te den Haag-Loosduinen (7e pred. pl.), G. van Andel te Rotterdam- Charlois en G. Y. Vellenga te Apeldoorn. Beroepen als zendingspredikant voor het werk onder de Javanen in Suriname, W. H. M. Reinders te Hijken, die dit beroep aannam te Delfzijl (vac. J. W. Vlaanderen), R. van Reenen te Klundert te Twijzel, J. ter Horst, kand. té 's-Gra- venhage. Aangenomen naar Hijken, P. Melies te Maarssen naar Bodegraven (2de pred. pl.) in samenwerking met Nieuwerbrug aan de Rijn, C. J. Tissink te Giessen- Rijswijk (N. Br.) naar Bolsward, H. T. van Bochove te Veendam. Benoemd tot hulpprediker te 's-Graven- hage-Oost (wijk I), P. de Jong, emeritus predikant aldaar tot hulpprediker te Onnen (Gron.), F. A. den Boeft, beroep baar predikant te Groningen. Bedankt voor Roermond, A. J. Jelsma te Zaltbommel. Examens. Aan de Joh. Calvijn Aca demie te Kampen slaagde voor het doc toraal examen de heer H. H. Steendam te Groningen. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Renkum-Heelsum nam Ds. W. C. v. d. Brink afscheid van 's-Gravenhage-O. met Openb. 3:7, 8, 10 en 11. De intrede in Renkum-Heelsum is uitgesteld tot 18 dec. Kand. J. van Drie te Leusden is voornemens 18 dec. intrede te doen, na bevestiging door Ds. H. W. Engelkes van Amersfoort. Kand. G. Clements te Rotterdam is voornemens 1 januari in trede te doen te Lekkerkerk. Ds. J. v. d. Klaauw is voornemens 8 januari af scheid te nemen van Krabbendijke, om 22 januari d.o.v. intrede te doen te 's-Gra- venzande, na bevestiging door zijn schoon vader Ds. H. Post Rijnsburg. Ds. P. v. d. Beukei vestigde zich metterwoon Steenbergseweg te Dinteloord. Ds. W. C. v. d. Brink te 's-Graven hage-O. gaat zich metterwoon vestigen Utrechtseweg 122 te Renkum, tel. 08373 392. Hij zal voortaan in de gelegenheid zijn enkele zondagen andere kerken te die nen. Ds. J. Boer is verhuisd van Waarder naar Oudelandseweg 57 te Woerden. Ds. A. M. Lindeboom is verhuisd van Twijzel naar Gemeenteweg C 42 te Staphorst. Ds. K. Ubels te Vroomshoop heeft zich gevestigd Hoofdstraat 4 aldaar. Almkerk. De kerkeraad heeft een commissie benoemd om hem te adviseren over de mogelijkheid in combinatie met Waardhuizen een predikant te beroepen, die ook voor een deel in Almkerk zou kunnen werken. De gemeente heeft rond 1100 zielen en telt één predikant, de kerk van Waardhuizen, die vacant is, telt er 134. De commissie bracht rapport uit en de kerkeraad besloot haar opdracht te geven met de kerkeraad van W. voor lopige besprekingen te voeren en de finan ciële kant van de zaak voor te leggen aan de commissie van beheer, met verzoek, dat deze uitspreke wat de gemeente naar haar oordeel in deze zaak financieel zou kunnen dragen. T.z.t. zal dan een gemeen tevergadering worden belegd, om het oor deel van de leden te kunnen vernemen. Baarn. De kerk heeft een originele actie gevoerd om te komen tot verstevi ging van haar inkomsten. Zij reikte alle kerkgangers een folder uit, waarin voor de heren een sigaret en voor de dames zich een bonbon bevond. Aldus vriende lijk gestemd, kon men thuis eens rustig nalezen wat in de folder op pakkende wijze aan de consciëntie werd gelegd. Het resultaat bleef niet uit er kwam maar eventjes 150.000,uit de bus. De bouw van de Opstandingskerk zal dus wel geen grote problemen opleveren Eindhoven. Het adres van het ker kelijk bureau voor attestaties is thans ge vestigd Verwerstraat 100, tel. 0 4900 64167. Hoogezand-Sappemeer. De kerke raad verenigde zich met het voorstel van de commissie van beheer om met ingang van 1 januari a.s. in de eredienst het ene offer in te voeren. Leeuwarden. De kerkeraad besloot het gemeente-centrum aan de Notenstraat de naam te geven van Knooppunt. Nieuw-Vennep. De financiële rond gang door de gemeente heeft ƒ35.381, opgebracht, waarvan 26.479,50 contant en 8891,50 aan toezeggingen. Rotterdam-Delfshaven. Een verzoek van de heer H. J. v. d. Munnik om de kerkgebouwen namen te geven, werd af gewezen door de kerkeraad, die van ge voelen is dat de situatie waarbij de kerk gebouwen genoemd worden naar de stra ten waaraan ze gelegen zijn nu eenmaal historisch is gegroeid. De diaken op de meerdere vergade ringen. De classis Breukelen sprak uit, dat zij geen bezwaar heeft dat in de meerdere 'A CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. Zondag 35. 2.30 uur Ds. Ytsma. 5 uur Ds. Tissink te Rijswijk (N.Br.). (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Ytsma. 5 uur Ds. Van Til, Zondag 35. (Kerkgebouw Ned. Herv. Gem. 't Zand) 8.45 uur Ds. Tissink. Collecte Evangelisatie in eigen stad en Jeugdcent. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) geen dienst. (NIEUWE KERK) 7.30 uur Interkerkelijke Dienst met de Molukse Kerk. Liturg Ds. Snoep. Sprekers: Ds. Tutuarima en Ds. Ytsma. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Boonstra. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Bom, Bed. H. Av. en Dankz. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Vlaardingerbroek. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds Van Heesen. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Cand. de Craene te Oos terbeek. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. (Interkerkelijk Avondgebed iedere zaterdagavond, half acht, in de Engelse Kerk aan de Paul Kruger- straat. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds v. d. Wal. Westkapelle 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Van Til. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds. v. d. Kerk, em. pred. te Gorcum. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 uur Ds. Grafe. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. de Vries. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Sas van Gent (Hotel „Rotterdam") 6.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds Van Dijk te Krommenie. CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds. Poelman. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Scheele te Assen. (Oosterkerk) 9.15 uur Ds. Scheele. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 43. Collecte voor het Streekziekenhuis. 's-Gravenpolder 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Jan sen, Voorber. H. Av. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Heiner. Bed. H. Av. en Dankz. Kapelle 11 uur Ds. Scheele te Assen, 5 uur Ds. v. d. Klaauw. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. M. Ros te Hoofddorp. Lewedorp 9.15 uur Ds. Goedendorp, 2.30 uur Ds. Oegema. Nieuwdorp 10 uur Ds. Oegema, 2.30 uur Ds. Goeden dorp. Wemeldinge 10 uur Ds. de Ruijter, 2.30 uur Ds. Booy. Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 uur Ds. Booy, 2.30 uur Ds de Ruijter. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. Boerma te Haamstede. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.30 en 4 uur Ds. v. d. Leek te Kapelle. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. v. d. Klaauw. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds. Koning. Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds van Eg- mond. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Stoffels. Tholen 10 en 5 uur Ds. van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Cand. Westerneng te Edam. Bruinisse 10.30 en 2.30 uur Ds. Van Noort te Nieu- wendijk. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. Knauf te Rijsoord. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Van Aller. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Steunenberg te Rotterdam. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Stoel te Bergen op Zoom. Genesse (Evangelisatiegebouw) 7 uur Ds. Steunenberg Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Kamper, Bed. H. Av. en Dankz. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. Homburg te Vlis singen. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Melse.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3