INTERMEZZO Predikbeurten zondag SO november I960 AGAPEWAAR LIEFDE WOONT "Y Agape is de naam van het internationale jongerenkamp, waar ik deze zomer een van de gasten mocht zijn. Mag ik jullie er wel even binnenleiden Het is prettig voor mij jullie te doen delen in de aangename herinnering, maar niet alleen dat, ik ontving er iets, wat me bezig blijft houden en wat ik graag doorgeven wil. 't Was een flinke tocht naar Agape. We bevinden ons in het Italiaanse Alpen gebied dicht bij de Franse grens. Een onherbergzame streek, eens het laatste toevluchtsoord van de toenmaals zwaar vervolgde Waldenzen. Meer dan 100 jongens en meisjes, niet alleen uit West-Europa, maar ook uit Polen, zelfs uit Afrika, Azië en Amerika zijn in het kamp Agape bij elkaar. Wat voerde hen hierheen, en, zul je misschien vragen, wat betekent deze vreemde naam Agape Agape betekent liefde en wel in het bijzonder de liefde, die God en Zijn volk aan elkaar verbindt. Het is geen loze spreuk, die de buitenkant van het' kamp moet sieren. De jongeren, die hier samen zijn, hebben ondanks hun zeer grote verschei denheid dit met elkaar gemeen, dat zij trachten zich op een of andere wijze teweer te stellen tegen de voortdurende menselijke twisten, die deze liefde dreigen te verteren. Vóór alles willen zij met elkaar praten over de onenigheid, die juist de mensen, waaraan God Zijn liefde bewees, uiteen doet gaan. Zij hebben zich er met beklemmende ernst rekenschap van gegeven, dat de kerk één moet zijn om waarlijk te leven. Voelen we ons hierin niet met hen verwant Is hun onrust niet de onze Zo komt een gesprek op gang tussen deelnemers van geheel verschillende richting en afkomst. Een meisje uit Polen vertelt van haar kerk, die haar ge tuigenis tot binnen de enge muren moet beperken, omdat ze geen communisme predikt. Jongeren uit Zwitserland komen met hun problemen over een levens moede kerk, waar de gloed van de liefde gedoofd schijnt. Enkele negers stellen de vraag, wat de kerk nu eigenlijk voor hun diep vernederde ras doet. Wat verwacht je van dit gesprek Zullen alle scheidingen in damp opgaan Wordt nieuw leven als bij toverslag gewekt We weten immers beter. Naar mijn mening is de winst van dit samenkomen gelegen in de ontmoeting door het gesprek. Je leert dan de kring ruimer te trekken dan je eigen beperkte gezichtsveld reikt. Scherpe tegenstellingen behoeven niet te worden verdoezeld, zij kwamen vaak in felle discussie naar voren. Maar de weg stond open om ze in de ware zin te doen schuilen onder de mantel der liefde. En de liefde vergaat nimmermeer. (Correspondentie over deze rubriek vóór 2 dec. a.s. aan het bekende adres: Van Dusseldorpstraat 110, Goes.) De instructies staan in het teken van de komende vacatures. Brouwershaven verkrijgt als consulent Ds. Boerma, met ingang van 1 jan. 1961 Zonnemaire verkrijgt als consulent Ds. Kamper, met ingang van 1 febr. 1961 en Bruinisse ontvangt als consulent Ds. Bec ker, ingaande 21 nov. 1960. In antwoord op aanvragen van vacatu rebeurten door de vacante kerken, stelt de classis, dat voorshands niet meer dan één zondag per maand lean worden toe gewezen. Ontslag Ds. Wielemaker. Een commis sie onderzoekt de stukken en rapporteert dat er geen bezwaren zijn aan Ds. Wiele maker het gevraagde ontslag uit de classis te verlenen. Rapporten In verband met de toekomstige begren zing van het ressort der classis is een rapport van de classicale percentage-com missie ter tafel, vermeldende een voorstel tot herziening der cijfers. De classis hecht hieraan zijn goedkeuring. De quaestor dient de begroting in, wel ke wordt vastgesteld op 850, Verder rapporteert Ds. Becker over de zaken betreffende art. 11Ds. Radder aangaande art. 17, Ds. Melse over zijn bezoek aan ,,De Witte hei". Ds. van Al ler deelt namens deputaten ad art. 20 mee, dat collecten voor hulpbehoevende stu denten rechtstreeks overgemaakt dienen te worden op de postrekening no. 17876 t.n.v. de secr.-penningmeester art. 20 K.O., Serooskerke W. Rapport ouderlingencursus. Dit rapport werd gezonden aan de ker ken van Schouwen-Duiveland en ontlokt een uitvoerige discussie. De classis spreekt als haar oordeel uit, dat de commissie uitstekend werk heeft verricht. Zij accen tueert de wens deze cursus vooral prac- tisch te houden en benoemt tot leden van de uitvoerende commissie de brs de Waal, Lemsom en Smilde, met als adviseur Ds. Boerma. Een voorstel tot aanwijzing van een vaste secretaris verwacht de classis van deze commissie. Evangelisatie te Haamstede e.o. In verband met het feit dat het strand werk te Haamstede en omgeving een bij zondere subsidie nodig heeft en een be roep op de collecte noodgebieden van de generale deputaten evangelisatie vroegtij dig binnen moest zijn, dient de kerk van Haamstede een begroting in voor dit sei zoenwerk, dat losgemaakt is van het eigen evangelisatiewerk ter plaatse. De classis hecht haar goedkeuring aan de aanvraag van de volgende bedragen 850,uit de classikale kas, 850, uit de provinciale kas en 900,uit de genoemde kas noodgebieden. De depufaat voor de evangelisatie, Ds. van Aller, vestigt er de aandacht op dat King kent, kent ook dat heerlijke verkwikkende gevoel dat elk tablet onmiddellijk geeft. Neem King, bereid uit het zuivere natuur product en ga de dag tegemoet met frisse moed en frisse mond. De natuurzuivere voor het tweede halfjaar 1960 twee col lecten voor de evangelisatie worden in gewacht. Regeling kasgeldverdeling. Op voorstel van Ds. Radder zullen alle classicale kassen afgesloten worden per 31 december 1960 en zal een verrekening tussen de delen der classis, welke per 1 januari 1961 uiteengaan, plaats vinden vol gens de verdeelsleutel 39 en 61 respectievelijk: Noord-Beveland en Schou wen-Duiveland. Het beheer dezer gelden blijft onder de diverse penningmeesters totdat zij mach tiging ontvangen de bedragen over te ma ken aan de nieuw benoemde quaestoren der classis Zierikzee, wat het aandeel der kerken van Schouwen-Duiveland betreft. De bestemming van de gelden ten gunste van de kerken van Noord-Beveland, zal door deze kerken worden vastgesteld in overleg met de classis Goes. In een later stadium van de vergadering wordt besloten een commissie te benoe men, die zal zorg dragen voor een goede afwikkeling der zaken. In deze commissie hebben zitting de brs W. van den Berg, J. M. de Waal en Ds. Y. J. Tiemersma. Rondvraag art. 41. De kerk van Bruinisse vraagt afvaardi ging van de classis bij het afscheid van haar predikant op 20 november te 17 uur. Ds. Becker zal hier de classis vertegen woordigen. De kerk van Scharendijke vraagt naar het collecterooster 1961. De quaestor van de classis zal hiervoor zorgdragen (zie benoemingen) Persoonlijke rondvraag. Ds. Wielemaker spreekt woorden van afscheid, dankt voor de bijzonder aange name verstandhouding en wenst de ker ken Gods zegen toe. De praeses richt zich tot Ds. Wiele maker en zegt hem hartelijk dank voor de arbeid, die hij in dienst van dit classicale ressort heeft verricht en wenst hem Gods nabijheid op het nieuwe werkterrein. Afscheid van de kerken van Noord- Beveland. Ds. van Aller richt zich, namens de ker ken van Noord-Beveland, tot de kerken van Schouwen-Duiveland, nu het ogen blik is aangebroken, dat aan een langdu rige verbinding een einde komt. Hij brengt in herinnering de zeer goede samenwerking in de loop van vele jaren. Bij alle gebreken hebben we toch samen mogen arbeiden in dienst van het Ko ninkrijk. Hij wenst de nieuwe classis Gods zegen toe wijsheid en licht van de Hei lige Geest. In antwoord op deze afscheidsrede spreekt Ds. Tiemersma, namens de kerken van Schouwen-Duiveland, woorden van dank voor het vele goede dat we in de samenwerking mochten ontvangen. Wij zullen missen dat deel van het inzicht en de wijsheid, welke kwamen uit het midden van de kerken, die nu van ons gaan. Hij verbindt er de wens aan, dat zij op een vruchtbare wijze hun deel mogen bijdra gen aan de opbouw van de kerk van Jezus Christus. Hierna gaat de praeses ons voor in ge bed en beveelt hij de kerken aan in Gods hoede. Het presidium wordt overgedragen aan de assessor I, die de vergadering een ogenblik schorst voor het persoonlijke af scheid, daar de afgevaardigden van Noord- Beveland de vergadering verlaten. Na heropening stelt de praeses aan de orde de benoemingen. Benoemingen. Tot primi-deputaten voor art. 17 Ds. Kamper voor art. 20 Ds. Kamper voor geestelijke verzorging militairen Ds. Boerma voor geestelijke verzorging zee varenden br. van den Berg voor Zen ding Ds. Boerma voor evangelisatie Ds. Boerma (penningmeester); tot kerk- visitator Ds. Kamper voor collecteroos ter br. Capelle tot Actuarius br. de Waal. Vaststelling volgende vergadering. Roepende kerk de kerk van Haamste de. Nazien credentialende kerk van Nieuwerkerk. ModeramenDs. Becker, praeses Ds. Boerma, assessor br. de Waalactuarius. Datumwoensdag 25 januari 1961 te 10 uur v.m. De praeses dankt allen voor de mede werking en sluit de vergadering. In opdracht van de classis, Y. J. TIEMERSMA, h.t. ass. I. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Boonstra, Zondag 34. 5 uur Ds. Vlaardingerbroek. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra, Zondag 34: 5 uur Ds. Van Til. (Kerkgebouw Ned. Herv. Gem. 't Zand) 8.45 uur Ds. Streefkerk. Collecte Evangelisatie in eigen stad. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Ytsma. (Medewerking: Middelburgs Kamerkoor). Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Poelman. Domburg 10 uur Ds v. d. Bom, 2.30 uur Ds. Brunsting te Baarn. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerlce 10 uur Ds. Brunsting te Baarn, 2.30 uur Ds. Vlaardingerbroek. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Heesen. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Van Egmond te Oos terbeek. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10.15 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 uur Ds. Verschoor, 5 uur Ds. Zijlstra. Woensdag 23 nov., av. 8 uur Ds. Homburg. (Dankstond voor gewas en arbeid.) (Interkerkelijk Avondgebed iedere zaterdagavond, half acht, in de Engelse Kerk aan de Paul Kruger- straat.) Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds v. d. Wal. Westkapelle 10 uur Ds. Vlaardingerbroek, 2.30 uur Ds. v. d. Bom. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds. de Vries. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 uur Ds. Grafe. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoonaijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Mechelen. Namiddag Dankuur voor gewas en arbeid. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Ytsma te Middelburg. Sas van Gent (Hotel „Rotterdam") 6.30 uur Ds. Van Hattem. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Zelle te Leeuwarden. CLASSIS GOES Baarland 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Bosch te AJphen a. d. Rijn. Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Jansen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. Booy te Yerseke. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Bosch te Alphen a. d. Rijn. (Oosterkerk) 9.15 uur Ds. Bosch. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 42. Collecte voor het tekort van ,,Ons Kerkblad". 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Heiner. Kapeile 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Oegema. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Bohlmeijer te Souburg. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. de Ruijter. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 en 2.30 u. Ds. Veldhuijzen te Westbroek. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds v. d. Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.30 en 4 uur Ds. v. d. Veen te Driewegen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. J. v. d. Klaauw. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds. Koning. Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds van Eg- mond. Rilland-Bath 10 en 3 uur Ds. Stoffels. Tholen 10 en 5 uur Ds. van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Boerma te Haam stede. Bruinisse 10 uur Ds. Tiemersma. 5 uur Ds. Wielemaker, Afscheid. Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. van Aller. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Meyer te Oud-Beijerland. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Tiemersma Renesse (Evangelisatiegebouw) 7 uur Ds Meyer te Oud-Beijerland. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Kamper. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Cand. Koetsier te Am sterdam. Zierikzee 10 uur Ds. Wielemaker, 5 u. Ds. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Melse.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3