r kleine wesson Predikbeurten zondag 30 oktober 1960 m Officiële berichten Nieuws uit de Kerken Het begint af en toe gevaarlijk te worden op m'n jachtveld Men legt de jager zelf strikken en graaft valkuilen. Een trouw lezer is tenminste niet bijster over me te spreken. Hij ziet namelijk zo'n monster in mijn hof, dat hij me hoofdschuddend toevertrouwd ,,U kunt mijn dominé niet zijn En dat nog wel een broeder van 't eiland Walcheren, waar ik alle dorpen en steden op een prik ken. Straks durf ik me daar bijna niet meer te vertonen, want ik blijk een „on waardig" ambtsdrager te zijn, om geen sterker woorden van mijn verontwaar digde Broeder aan te halen. Nu is 't zo, dat een Evangeliebedienaar zich steeds niet-waardig zal achten, als reeds Johannes de Doper, de grootste, die van vrouwen geboren is, zich on waardig achtte de riem van de schoe nen van Jezus los te maken. Toch mag ik als oudere mijn wellicht- ook-oude Broeder wel „zachtkens" te recht wijzen en hem attent maken op een vos in zijn eigen tuin, die in 't ker kelijk verkeer dikwijls veel onheil sticht ,,'t stokpaardje rijden", waarbij een mens ook op hol kan slaan. Immerst wat heb ik gedaan, dat niet door de beugel kan en waardoor onze vriend aan de haal gaat Immers nauwelijks had onze lezer 't bandje van de kerkbode gescheurd en even in mijn rubriekje geneusd of hij AGENDUM vergadering Classis Middelburg te houden WOENSDAG 9 NOVEMBER 1960 in de Hofpleinkerk te Middelburg. Aanvang 9 uur voormiddag. 1. Opening door de roepende kerk van Grijpskerke. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Constituering der vergadering. 4. Notulen vorige vergadering. 5. Mededeling van gevoerde correspon dentie. 6. Ingekomen stukken. 7. Instructies. 8. Rapporten a. Kerkvisitatie b. Zending c. Evangelisatie. 9. Rondvraag art. 46 K.O. 10. Persoonlijke rondvraag. 11. Vaststelling volgende vergadering. 12. Korte notulen. 13. Sluiting. In opdracht van de roepende kerk, van Grijpskerke, Ds. J. C. STREEFKERK. Moderamen Ds. A. Verschoor, Praeses. Ds. P. van Til, Assessor. Ds. J. C. Streefkerk, Scriba I. Ds. C. van Ulden, Scriba II. Eventuele stukken voor het agendum opzenden naar de scriba der classis, Ds. J. C. Streefkerk te Veere. roept „Mina ondersteld, dat hij een dochter heeft Mina, geef me de pen, inkt ik moet die dominé eens afstraffen" en hij adresseert „aan Do miné Toeval" aan de binnenkant van de brief dan. Er kwam namelijk 't woord „toeval lig" in voor en dat vindt onze Broeder zó verschrikkelijk, dat hij mij in ge dachte en op papier als dominé afzet Maar, goed Vriend, U moet eerst goed lezen en dan ziet U, dat 't woord „toevallig" tussen kommatjes staat en dat betekent, dat het in bepaalde zin gebruikt wordt. Hebt U nooit gelezen, dat de Hei land zelf dit woord gebruikt in Lucas 10 31 „Bij geval" kwam daar een priester voorbij, terwijl de Heiland ons leert, dat er geen haar van ons hoofd valt, zonder de wil van onze Hemelse Vader". Lees ook nog even Ruth 2 3, waar Ruth „bij geval" terecht komt op 't land van Boaz, uit welk „toeval" een huwelijk ontstaat tussen Boaz en Ruth, uit welk huwelijk eenmaal de Christus geboren is. En zo is er nog wel een tekst, maar genoeg. En nu, beste Broeder, roep nu maar gauw„Mina, geef de pen, inktik moet die „dominé toeval" nog eens schrijven, ik zat op m'n stokpaardje" en sloeg op hol ik heb die man toch wel een beetje al te hard aangepakt Mina schiet op KORT VERSLAG van de vergadering der classis Goes, gehouden op woens dag 12 oktober 1960 in de Westwal- kerk te Goes. 1. Namens de roepende kerk van Hein- lcenszand opent Ds. Heiner de vergade ring. Gezongen wordt Ps. 111 6, gelezen Ps. 111, Ds. Heiner gaat voor in gebed. 2. De credentiebrieven worden nage zien door de kerk van Kruiningen. 3. De notulen van de vergadering van 13 juli worden gelezen. 4. Rapport over de credentiebrieven alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. 5. Het moderamen neemt zitting Ds. Koolstra, praeses Ds. Mintjes, assessor Ds. v. d. Leek, scriba I Ds. Oegema, scriba II. 6. De praeses heet de aanwezigen wel kom. Hij memoreert het beroepingswerk van de kerk van Baarland en wenst de kerkeraad zegen op dat werk. Ds. Mintjes wordt gelukgewenst met de uitbreiding van zijn gezin. 7. De gelezen notulen worden vastge steld en getekend. 8. Lezing van gehouden corresponden tie Er valt niets voor te lezen. 9. Ingekomen stukken a. Van de commissie tot regeling van de kinderbijslag in de classes AxelGoes Zierikzee, inhoudend enkele voorstellen over deze regeling, welke voorstellen een afwijking betekenen van de Synode-richt lijnen. De classis blijft bij haar mening, dat in principe de richtlijnen van de Sy node dienen te worden nagestreefd. b. Van het comité Zeeuwse Ouderlin genconferenties, met het verzoek aan de classis om aandacht te willen besteden aan dc zaak van de opleiding van ouderlingen, En dan reik ik van 't eiland Tholen de broederhand aan m'n Vriend op 't eiland Walcheren over de Oosterschel- de heen en zeg als ik „bij geval" nog eens in de buurt preek, dan zult U horen, dat ik Zondag 10 terdege ken en onderstreep. En zet nu dat stokpaardje maar op stal, het is nukkig en onbestuurbaar! Uit het oude-Vossenland. P.S. Daar ontving ik een ontstellend bericht uit Frankrijk Dominé Ri chard, U weet nog wel, die zo'n mooie dankbrief schreef over „de raven van Elia" en zo heel hard om hulp verlegen was in z'n pastorie en die Uw gaven zag als verhoring op z'n gebed och, deze Broeder is verongelukt bij een verkeersongeval En nu laat hij Vrouw met acht kinderen achter Weet U, wat ik dadelijk dacht Dit gezin moeten we, als Zeeuwen, adopte ren, voorlopig. Ik heb nog 300,— staan, dat moet er dadelijk heen 1500,— is reeds verdeeld onder col lega's van Richard, want ze hebben 't allen moeilijk. Zou ik er een punt achter durven zetten U toch ook niet Welaan dan, aan de Zeeuwse boom, zo vol ge laden, mist men één, twee pruimpjes niet. M'n hart is vol meedogen, als ik het op eigen zegeningen, bij zo groot verdriet in zo grote nood Dus „schreit" no. 220659 om onze hulp, gelijk die reeds door zovelen is betoond Giro 220659 van Ds A. Koning te Oud-Vossemeer. zoals wordt gesuggereerd in het rapport over de stand van het geestelijk leven. Een commissie om deze zaken nader te bezien, wordt benoemd, t.w. de brs Bal kenende, Kapelle, De Bijl, Goes, Katsman, Wolphaartsdijk, alsmede Dr. Stam, Goes. Samenroeper br. Balkenende. c. Van deputaten voor de aanvullende opleiding van a.s. predikanten, met ge gevens over de voorgestelde inrichting van die opleiding. d. Van de kerk van Yerseke over re dactie en inhoud Zeeuws Dagblad. Wordt aangehouden tot de behandeling van de instructie van de kerk van Kapelle. e. Van de Stichting Verpleeg- en Rust huizen Midden-Zeeland, met de medede ling dat candidaat voor het bestuur zijn gesteld de heren Bouwman, Grijpskerke en Dregmans, Koudekerke. 10. Instructies De kerk van Kapelle verzoekt de clas sis uitspraak te willen doen inzake de re dactie en de inhoud van het Zeeuws Dag blad, en daarvan bericht te willen doen aan het Z.D. Uitgesproken wordt, dat er voor de classis ten dezen geen taak en geen mogelijkheid ligt. 11. Dhr. Fossen van Goes krijgt het woord over de financiën van de classis en over het beleid in het afgelopen jaar. Als omslag voor 1960 wordt gevraagd 1500,en hetzelfde bedrag voor 1961. Br. Fossen vraagt en verkrijgt toezegging van controle van de boeken. De kerk van Goes neemt dit op zich. De quota-cijfers zijn, in verband met het toetreden van de kerken van Noord-Beveland tot de clas sis, opnieuw vastgesteld. Br. Fossen ont vangt de dank van de classis voor zijn beleid. 12. Rapporten. Over kerkvisitatie in twee kerken wordt gerapporteerd door Ds. Jansen. Ds. v. d. Leek geeft enkele aanwijzingen over de Zendingsgelden. 13. Vacaturebeurten voor het tweede kwartaal 1961. Worden als volgt toege zegd Baarland Di. Booy, Goedendorp, Radder. Borssele Di. v. Aller, Koolstra, Goeden dorp. Colijnsplaat: Di. Heiner, Mintjes, Oegema. Driewegen Di. Booy, Jansen, v. d. Leek. 's-GravenpolderDi. v. Aller, Goeden dorp, Heiner, Mintjes, Oegema, Rad der, Stam, v. d. Veen. Hoogerheide Di. Koolstra, De Ruyter, v. d. Veen. WissenkerkeDi. Jansen, v. d. Leek, De Ruyter. 14. Aanwijzing roepende kerk Kapelle. Volgende vergaderingwoensdag 25 ja nuari 1961. Moderamen: Ds. Mintjes, praeses Ds. Oegema, assessor Ds. v. d. Leek, scriba I Ds. Radder, scriba II. 15. Persoonlijke rondvraag br. Fraan- je van Borssele vestigt de aandacht op een verzoek van zijn kerkeraad om, wanneer naar verwachting een classisvergadering slechts de morgenuren in beslag zal ne men, deze vergadering des avonds te hou den. Dit verzoek vindt geen bijval. 16. Lezing en vaststelling van de korte notulen. 17. Ds. Koolstra eindigt met dankzeg ging en sluit de vergadering. In opdracht van de classis, S. OEGEMA. ZUIDERZENDING Van de heer F. Rhebergen, hoofd van de Geref. Ulo-school te Middelburg, ont vingen wij een bedrag van 175,ge spaard door de leerlingen voor de Zuider zending. Heel hartelijk dank, jongelui Beroepen te Arum, P. J. Westerneng, kand. te Edam te Dordrecht (vac. C. M. van der Loo), C. W. de Vries te De venter te 's-Gravenmoer, J. van Drie, kand. te Leusden te Leiderdorp, A. Reen te Alkmaar te Londen, P. Popma te Laren (N.H.) te Blacktown (Ref. Church), H. L. Hoving te Hamilton, Nieuw-Zeeland (voorheen kand. te Gro ningen) te Koog aan de Zaan, C. H. Koetsier te Amsterdam te Andel en Oostvoorne, J. v. Drie, kand. te Leusden. Tweetal te IJmuiden (vac. J. van Leeu wen), A. Corporaal te Edam en R. Siert- sema te Aalten. Aangenomen naar Doorn, J. Kuiper te Abcoude. Bedankt voor Lemmer, M. N. de Wolf te Klazienaveen voor Rheden-De Steeg en voor Zoetermeer, J. Kuiper te Abcoude. Examens. Geslaagd voor het zen dingsexamen aan het Zendingsseminarie te Baarn, Ir. L. W. Hessel te Hilversum. De classis Sneek heeft peremptoir geëxa mineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer E. Groenenberg, kand. te Ommen en beroe pen predikant te Oppenhuizen. Afscheid en intrede. Na bevestiging door Dr. Ph. J. Huyser aldaar met Ps. 126 5 en 6, deed Ds. H. Moll, gekomen van Berkel-Rodenrijs, intrede te Werken dam met 2 Tim. 4 13a. Kand. E. Groenenberg te Ommen is voornemens a.s. zondag intrede te doen te Oppenhui zen, na bevestiging door Ds. S. v. d. Lin de van Opperdoes. Ds. J. A. Wapenaar is voornemens 20 nov. afscheid te nemen CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra, Zondag 30. Bevestiging ouderlingen. 2.30 uur Ds. Ytsma. 5 uur Ds. Van Til. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Ytsma. 5 uur Ds. Boonstra, Zondag 30. (Kerkgebouw Ned. Herv. Gem. 't Zand) 8.45 uur Ds. Van Til. Collecte Evangelisatie in N.-Brabant en Limburg. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Ribberink, Overschie. Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Elshout. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Vlaardingerbroek. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Van Heesen. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Hofland te Rotterdam Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. van Ulden. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Bohlmeijer. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. A. Verschoor. (Interkerkelijk Avondgebed iedere zaterdagavond, half acht, in de Engelse Kerk aan de Paul ICruger- straat.) Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Van der Wal. Westkapelle 9.30 uur Ds Van der Bom, 2.30 uur Ds. Van Til. CLASSIS AXEL Aardenburg 9.15 en 3 uur Ds. de Vries. 31 oktober avond 7 uur in de Ned. Herv. Kerk te St. KruisKerkhervorming. Axel 10 en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Breskens 10.45 uur Ds. de Vries, 4.30 uur Ds. Van Mechelen. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld te Sou burg. Terneuzen 10 en 3 uur Ds. Van Hattem. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. van Mechelen. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Verbeek. CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds. Koolstra. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Van der Veen. Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Van der Beek te Arnhem. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 42. (Oosterkerk) 9.15 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Van der Beek. Collecte voor de Evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. de Wit te Rotter dam. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Heiner. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. G. Bouwmeester te Rotterdam. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Oegema, Bed. H. Av. en Dankz. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp, Bed. H. Av. en Dankz. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. De Ruijter. Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Haverkamp. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. Grafe, Breskens. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.30 en 4 uur Ds. Maaskant te Leiden. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. v. d. Klaauw. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds. Koning. Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds van Eg- mond. Rilland-Bath 10 uur Ds. Hegger te Kortenhoef, 2.30 uur Ds. Stoffels. Tholen 10 en 5 uur Ds. van Egmond. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Cand. Vergeer te Woerden. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Wielemaker. Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. van Aller. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Boerma. 2 nov. (Dankdag) 10 uur Ds. Tiemersma, 7.30 uur Ds. Boerma. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds. Radder. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. 2 nov. (Dankdag) 10 uur Ds. Becker, 5 uur Ds. Melse. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Krabbe te Hillegom. 2 nov. (Dankdag) 10 -en 2.30 uur Ds. Vrolijk te Rotterdam. Renesse (Evangelisatiegebouw) 7 uur Ds. Melse. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Kamper. 2 nov. (Dankdag) 10 uur Ds. Kamper, 2.30 uur Ds. Wielemaker. Wissenkerke geen opgave ontvangen. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Tiemersma. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds. Melse.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3