kerknieuws PREDIKBEURTEM CLASSIS MIDDELBURG ZONDAG 2 OKTOBER 1960 Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma, Voorb. H. Av. Bevestiging Ambtsdragers. 2.30 uur Ds G. Bouwmeester te Rotterdam 5 uur Ds P. van Til, Zondag 28 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. P. van Til, Zondag 28 Openbare Belijdenis des Geloofs. 5 uur Ds J. Ytsma Kerkgebouw Ned. Herv. Gem. 't Zand8.45 uur Ds G. Bouwmeester, Voorber. H. Av. Collecte Deputaten Emigratie en Jeugdcent. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp 6 okt. 2.30 uur Ds H. K. Poelman, Huwelijksbevestiging Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. van Til. Gapinge 10 en 2 uur Ds M. Boot Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Drs Chr. van Ulden Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer, Voorber. H. Av. Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Interkerkelijk Avondgebed iedere zaterdagavondhalf acht, in de Engelse Kerk aan de Paul Krugerstraat. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds F. L. v. d. Bom CLASSIS AXEL Bed> Hl Av- en Dankz- Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. de Vries Axel 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen Breskens 10 en 2.30 uur Ds G. J. Grafe Hoek 10 en 2.30 uur Ds A. J. Verbeek Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3 uur Ds W. C. van Elattem Oostburg 10 en 2.30 uur Drs A. Verschoor te Vlissingen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds M. den Boer, Voorber. H. Av. Zoutespui 10 en 3 uur Ds M. de Wit te Rotterdam CLASSIS GOES Baarland Geen opgave ontvangen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds v. d. Leek Goes (Westerkerk) 10 uur Ds E. Jansen 5 uur Ds W. Haverkamp te Anna Jacoba Polder, Zondag 39 (Oosterkerk) 9.15 uur Ds W. Haverkamp 5 uur Ds E. Jansen, Zondag 39 s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld te Souburg Heinkenszand (Geref. Kerk) 10 en 2.30 uur Ds J. Boonstra te Middelburg. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds M. de Regt te Nieuwendijk Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman te Arnemuiden Nicuwdorp 10 en 2.30 uur Ds S. Cegema Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds B. Mintjes Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds J. E. Booij CLASSIS THOLEN Voormiddag Voorber. H. Av. Anna Jacoba Polder 9 uur Ds C. A. Wielemaker te Bruinisse 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. van der Stoel Bed. H. Av. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.30 en 4 uur Ds N. H. Heiner te Heinkenszand Krabbendijke 9.30 uur (Zondag 18) en 2.30 uur (Voorber. H. Av.) Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. C. van Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds J. C. van Egmond CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds W. Steunenberg em. pred. te Rotterdam Bruinisse 10.30 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Cand. J. de Jongh van Amsterdam Geevsdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds C. M. Boerma Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Drs J. Spoelstra te Tilburg Renesse (Evangelisatiegebouw) 7 uur Ds C. M. Boerma Scharendijke 10 en 2.30 uur J. Offers te Sittard Wissenkerke geen opgave ontvangen Zierikzee 10 en 5 uur Drs J. Spoelstra te Tilburg Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. A. v. d. Hoorn te Lunteren Beroepen te Muiden. J. Koen te Zijl- dijk (Gron.) te Renkum-Heelsum, W. C. van den Brink te 's-Graven- hage-Oost te Nes (W.D.), G. Cle ments, kand. te Rotterdam te Ex- morra-Allingawier, Tjerkwerk en te Wissenkerke, P. J. Westerneng, kand. te Edam te Twijzel, W. Kats te Tiel te Hengelo (O.) (vac. L. Slof- stra), J. W. Vlaanderen te Delfzijl. Bedankt voor Berlikum (Fr.), W. van der Zwan te Nieuwe Pekela. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Appingedam nam Ds. J. P. Kakes afscheid van Makkum met Gal. 6 14—16. Na bevestiging door Ds. A. v. d. Kooy aldaar deed Ds. C. Ch. Griffioen, gekomen van Voorthui zen, intrede te Woerden met Openb. 6:2. Na bevestiging door Ds. J. Bos aldaar deed Ds. J. C. Schouten, gekomen van Tuindorp-Oostzaan in trede te Emmeloord met Jes. 62 6. Ds. H. A. Starrenburg is voornemens a.s. zondag afscheid te nemen van Kan tens, om 9 okt. d.o.v. intrede te doen te Eefde-Gorssel, na bevestiging door Ds. J. F. de Gier van Westzaan. Kand. C. P. Meijer te Leiden is voor nemens 23 okt. intrede te doen te Val- thermond. Kand. J. Noordhof te Wildervank is voornemens a.s. zondag intrede te doen te Den Bommel? na be vestiging door Dr. O. C. Broek Roelofs van Zuidlaren. Ds. Th. Sj. de Groot is voornemens 9 okt. afscheid te nemen van Oostkapelle, om 23 okt. d.o.v. in trede te doen te Ferwerd, na bevesti ging door Ds. F. de Jong van Bakke- veen. Ds. H. Groeneveld is voorne mens 16 okt. afscheid te nemen van Nes (W.D.), om 30 okt. d.o.v. intrede te doen te Bennekom. na bevestiging door zijn voorganger, Ds. H. v. d. Els- kamp, em. predikant te Bennekom. Ds. J. A. Wapenaar is voornemens 20 nov. afscheid te nemen van Hantum, om 27 nov. d.o.v. intrede te doen te Makkum. Ds. J. H. Baas te 's-Gravenhage- West zal van 7—29 nov. als boord- predikant een reis maken met de Maas dam naar Noord-Amerika. Ds. L. Dorst te Hardenberg moest nadat hij van de kerkeraadsvergadering thuis gekomen was, dezelfde avond nog naar het ziekenhuis worden ver voerd in verband met een acute blinde darmontsteking. Zijn toestand is voor uitgaande. Ds. H. H. Grosheide van Rotter- dam-Charlois is in een bijeenkomst te Baarn door Dr. P. G. Kunst als voor zitter van deputaten geïnstalleerd als evangelisatiepredikant in algemene dienst speciaal voor het vormingswerk. Als nieuw staflid die de verbinding moet leggen tussen het jeugdzorgwerk en de werkers in de evangelisatie werd geïnstalleerd de heer J. v. d. Waals, die als sociaal-paedagoog afkomstig is van de stichting Evangelisch Herstel en Opbouw. Met Ds. Grosheide zal hij aan het vormingswerk leiding geven. Ds. Grosheide sprak na zijn installatie een kort woord. Namens de kerkeraad van Charlois sprak Ds. G. v. Andel. Hij zag zijn gemeente als een reservoir voor de vormingsdienst, want zij heeft in het verleden eerst Dr. H. N. Rid derbos afgestaan als hoogleraar en ver volgens Ds. J. Firet aan de Ned. Ge ref. Jeugdraad, terwijl Ds. J. Thomas die thans predikant in algemene dienst is voor de predikantsopleiding, even eens Charlois als predikant heeft ge diend. Examens. De classis Stadskanaal heeft peremptoir geëxamineerd en toe gelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer C. P. Meijer, kand. te Leiden en beroepen predikant te Valthermond en de classis Gorin- chem de heer A. C. v. Beek, kand. te Woerden en beroepen predikant te Ottoland. Gorinchem. De kerkeraad heeft de pastorie die door Ds. A. C. Mooy werd bewoond aangekocht voor 19.500, om na enkele verbeterin gen te worden bestemd voor de in deze vacature komende nieuwe predikant. Gorredijk. In het uitbreidingsplan zal het nieuwe clubhuis van de stich ting tot geestelijke en maatschappelijke opbouw voor Gorredijk e.o. die aange sloten is bij het Geref. Centrum in Friesland, verrijzen. Er komt een han- denarbeidlokaal, een ontspanningslo kaal, vergaderruimte, keuken, gardero be enz. Het oude clubhuis was geves tigd in een pand aan de Langewal, waarin voorheen een manufacturenbe- drijf gevestigd was. Het nieuwe huis dat montagebouw is hoopt men met en kele weken gereed te hebben. Ds. C. L. Ruben, legerpredikant te Eindhoven en voordien predikant te Helpman, is een auto-ongeluk overko men, doordat hem geen voorrang ver leend werd. Ds. Ruben kwam van het afscheid van Ds. W. v. Boeijen, die van Eindhoven naar Amsterdam-Z. vertrok. Hij werd vrij ernstig gewond en is in een ziekenhuis opgenomen. Nijkerk. De kerkeraad besloot dat op een gunstige plaats in de stad een derde preekgelegenheid zal worden ge bouwd, die tevens als kerkelijk cen trum dienst zal doen zo mogelijk in de omgeving van het station. Omdat de bouw van een kerkelijk centrum en een derde kerk teveel van de draagkracht der gemeente vergen, zo werd besloten dat aan het kerkgebouw in de Veene- straat de noodzakelijkste verbeteringen zullen worden aangebracht. Er komt een kluis, twee commissiekamers en een kerkeraadskamer voor 50 personen. In het komend voorjaar hoopt men hier mede te beginnen. Spijk. De gemeente mocht 25 sept. j.l. haar 125-jarig bestaan vieren. Zij telt thans 670 zielen, waarvan 367 be lijdende leden, en beschikt over een gemoderniseerd kerkgebouw met ruim 600 zitplaafsen. In aug. 1846 kreeg men in wijlen Ds. J. R. Kreulen de eerste predikant. Hij had een tractement van 480,— per jaar. 23 mei 1887 kwam hier ook een gemeente uit de Dolean tie die nog een eigen oefenaar heeft ge had van 1889 tot 1911, toen beide ker ken samensmolten. De jubilerende kerk is de moedergemeente van de in 1946 geïnstitueerde kerk van Godlinze en zij heeft tien predikanten gehad, waarvan de emeriti H. L. Both en J. Visscher nog in leven zijn. De pastor-loci is Ds. G. Sinia, die hier sedert 15 mei 1955 staat. Zijn voorganger was Ds. K. P. v. d. Wel, thans predikant te Assen. Vlaardingen. De kerkeraad be sloot als tijdelijke oplossing in de Westwijk een flat te huren voor de achtste predikant. Warffum. De gemeente heeft j.l. donderdagavond haar 125-jarig be staan gevierd. Zij telt thans 669 zielen, waarvan 340 belijdende leden. Haar eerste predikant die zij in 1841 kreeg diende haar in combinatie met Baflo. In Ds. S. Bosma, die hier sedert 1951 staat, heeft zij haar zevende voorgan ger. Van zijn zes voorgangers zijn Ds. B. Hagenaar, em. predikant te Linscho- ten en Ds. H. de Zwart te Oldekerk nog in leven. Zij gaven door hun aan wezigheid blijk van hun medeleven. Ds. D. v. d. Meulen te N. Amstel- N. ontving een verzoek om les te willen geven aan het Chr. Lyceum te Amstel veen. In de kerkeraad werd deze zaak besproken en kwam het voor en tegen aan het licht. Ds. v. d. Meulen deelde mede, dat zijn persoonlijke beslissing, gehoord de discussie, wel zal gaan in de richting van een afwijzen van het aanzoek. Scribaten. Als scribae zijn opge treden van Krimpen a.d. Yssel F. Streefkerk, Frans Halslaan 17. lltrcht-O., S. Boorsma, Corn. Hout manstraat 28 Wassenaar, P. S. Vo gelaar, Deylerweg 34. De schorsingen. De kerkeraad van Zwijndrecht-Grote Lindt heeft ter vergadering van de classis Dordrecht medegedeeld, dat hij de schorsing van Ds. v. d. Schaft (thans vrijgemaakt predikant te Murmerwoude) en ouder ling J. Turkstra niet meer voor zijn re kening neemt. Het classicale verband. De clas sis "Hilversum heeft het verzoek van de kerken van Oud- en van Nieuw-Loos- drecht om deel te mogen gaan uitmaken van haar ressort afgewezen, wijl het haar niet duidelijk is in hoeverre dit voor deze kerken geestelijk noodzake lijk is, terwijl zij meent dat de kerken van de classis Hilversum niet die hulp en zorg kunnen bieden aan de kerk van Oud-Loosdrecht zoals deze die thans van de classis Amersfoort ont vangt. Ds. R. Groenevelt te Urk heeft via de kerktelefoon van zijn gemeente voorlopig afscheid genomen. Ds. Groe nevelt moet volstrekte rust houden en is daartoe naar elders vertrokken. Harkema-Opeinde. Een gehou den vierde collecte als extra-collecte ten behoeve van een nieuwe verwar ming heeft het belangrijk bedrag opge bracht van 5227,76. De gemeente telt totaal 856 zielen, waarvan slechts 31 belijdende leden. Iiattem. Bij de laatste viering van het H. Avondmaal hebben enkele zie ken via de kerktelefoon, waarmede zij verbonden waren, in hun woning het sacrament kunnen meevieren. De ker keraad heeft nu besloten nog een stap verder te gaan en voor dit doel enkele kleine schalen en bekers aan te schaf fen. Het Idenburgfonds. Naar wij ver nemen heeft het Idenburgfonds, dat be doelt de belangstelling en liefde voor de Surinamezending in de Geref. ker ken te stimuleren van een overleden Ja vaanse dame te 's-Gravenhage een zeer belangrijk legaat ontvangen. Het be stuur van het Idenburgfonds heeft daarvan nu 30.000,—' bestemd voor een meisjesinternaat vanwege de Evan gelische Broedergemeente te Paramari bo. Conferentie van garnizoenskerken. De jaarlijkse conferentie van garni zoenskerken is door deputaten voor cle geestelijke verzorging van zee-, land en luchtmacht uitgeschreven op don derdag 6 okt. a.s. in de Geref. kerk aan de Lieve Vrouwenstraat te Amersfoort. Na opening door de voorzitter Ds. C. F. Hajer van Beilen, zal Ds. J. P. Has pels van Apeldoorn, reserve-legerpre- dikant, ,,Een uur geestelijke verzor ging" geven. Voorts komen aan de orde voorstellen of vraagpunten van de militaire wijkraad te Amersfoort, en de militaire commissies van Enschedé, Haarlem-Noord en- Zuid en Kampen. De militaire wijkraad van Amersfoort heeft een bepaald plan om de thuisker- ken en de gemeenteleden in te lichten over het werk van de garnizoenskerken en is van gevoelen, dat een en ander landelijk geanimeerd zou kunnen wor den. Ds. D. A. Zijlstra, voorzitter van de wijkraad zal ter conferentie een toe lichting geven. De conferentie hoopt de hoofdleger- en de hoofdvlootpredi- kant, Ds. A. T. W. de Kluis en Ds. J. H. Sillevis Smitt, weer als zeer ge waardeerde gasten aanwezig te zien. De conferentie vangt om 10 uur aan.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3