PREDIKBEURTEN ORGELCONCERT kerknieuws ZONDAG 25 SEPTEMBER 1960 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. Boonstra 2.30 uur Ds P. van Til, Zondag 27 5 uur Dr P. G. Kunst (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Zondag 27 5 uur Ds J. Boonstra Kerkgebouw Ned. Herv. Gem. 't Zand 8.45 uur Dr P. G. Kunst te Amsterdam Collecte]/i collecte Jeugdcentrum, ]/2 collecte Commissie steunaanvragen van buiten. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds J. Ytsma Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 10.30 uur Ds F. L. v. d. Bom, 2.30 uur Ds J. Ytsma Gapinge 10 en 2 uur Ds M. Boot Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot, Voorber. H. Av. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Drs Chr. van Ulden Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 9.30 uur Ds J. Ytsma, 2.30 uur Ds F. L. v. d. Bom CLASSIS AXEL Aardenburg 10 uur Ds J. D. de Vries, 3 uur Ds J. B. v. Mechelen Axel 10 en 3 uur Ds G. J. Grafe Breskens 10 en 2.30 uur Ds A. van Leeuwen Hoek 10 en 2.30 uur Ds G. van Driel te Ouddorp Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds M. den Boer Terneuzen 10 en 3 uur Ds J. van Buuren te Amsterdam Oostburg 10 uur Ds J. B. van Mechelen, 3 uur Ds J. D. de Vries Zaamslag 11 en 5 uur Ds W. C. van Hattem Zoutespui 10 en 3 uur Ds W. C. van Hattem, Bed. H.A. en Dankz. CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 5 uur Cand. Westerneng te Edam Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. E. Booy Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. Koolstra Goes (Westerkerk) 10 uur Ds D. J. Couvée, em. pr. te Bennekom 5 uur Ds D. J. Coumou, em. pr. te Haarlem (Oosterkerk) 9.15 uur Ds D. J. Coumou 5 uur Ds D. J. Couvée Collecte voor de kerkautodienst. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Heinkenszand (Geref. Kerk) 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 .uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Geen opgave ontvangen Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds K. Vegter te Papendrecht Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds B. Mintjes Yerseke 10 en 2.30 uur Ds P. Homburg te Vlissingen 27 sept. 2.45 uur Ds J. E. Booy, Huwelijksbevestiging CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds W. Haverkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. Ds A. G. Baaijen, Zuid-Beijerland Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.30 en 4 uur Ds E. Jansen te Goes Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. C. van Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 u. Ds D. Bouwknegt te den Haag-Moerwijk Tholen 10 en 5 uur Ds J. C. van Egmond CLASSIS ZIERIKZEE Brouwenrshaven 10 en 2.30 uur Ds C. M. Boerma Bruinisse 10.30 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds Ph. Stoffels te Rilland-Bath Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Dr D. van Swigchem te Kampen Kamperland 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds Ph. Stoffels te Rilland-Bath Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker (Oogstcollecte) Oosterland 10 en 3 uur Ds J. Boer te Waarder Renesse (Evangelisatiegebouw) 7.30 uur Ds P. Melse Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg te Vlaardingen Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds A. J. Radder te Kamperland Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse doel had elke schijn in deze te vermij den. De avond was verder gevuld met het uitbrengen van rapporten, o.a. van de gehouden classisvergadering, en het fi- nanciëel verslag van de boekhouder, die ook een deel van de vergadering bijwoonde. Na gehouden rondvraag kon de praeses de vergadering, die om 7 uur begon, om 10 uur sluiten. M. den B. In het kader van de arbeid van de Stichting Orgelcentrum, wordt dezer dagen opnieuw een orgelconcert geor ganiseerd. Deze orgelbespeling wordt gegeven in de serie, die alhier elk jaar wordt voorbereid. Daarbij wordt zorg gedragen voor een gevarieerd program ma. waarbij orgelwerken uit verleden en heden, alsmede uit verschillende or- gelscholen, worden uitgevoerd. Wij geven hieronder de nadere ge gevens Plaats Kapelle kerk Ned. Herv. Kerk organist Jan Bonefaas aan vangstijd 8 uur nam. (deuren open 7.30 uur); datum: maandag 26 sep tember 1960. Beroepen te Baarland, te Paesens en Moddergat, C. H. Koetsier, kand. te Amsterdam te Colijnsplaat, J. van Drie, kand. te Leusden te Bolsward, T. W. Vlaanderen te Delfzijl te Nieuwleusen, C. E. van de Broek te Goënga te Ede, H. Tien te Nij- kerk te Eernewoude, S. de Jong, kand. te Amsterdam te 's-Graven- zande, J. v. d. Klaauw te Krabbendijke. Aangenomen naar Nieuw-Loos- drecht, C. A. Wielemaker te Bruinisse naar Tzum. I. Vergeer, kand. te Woerden, die bedankte voor Andel, Exmorra-Allingawier, 's-Gravenmoer en voor Wissenkerke. Bedankt voor Berkel-Rodenrijs, A. Corporaal te Edam. Examens. De classis Amsterdam heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heren T. Baarda en J. de Jongh, beiden kandidaat te Amsterdam, waarvan laatstgenoemde terstond beroepbaar is. De classis Schiedam examineerde praeparatoir en stelde beroepbaar de heer J. Bovenberg te Schiedam, kand. aan de Theologi sche Hogeschool te Kampen, die ter stond beroepbaar is. De classis 's-FIertogenbosch heeft peremptoir ge ëxamineerd en toegelaten tot de Dienst des Woords en der Sacramenten de heer K. Koekkoek, kand. te Zwijn drecht en beroepen predikant te Heus- den en Meeuwen. -Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Maastricht nam Ds. D. Kroenemeijer afscheid van Oppenhui zen met Matth. 28 20. Wegens vertrek naar Zwijndrecht nam Ds. P. L. Smilde afscheid van Nieuwleusen met Ps. 86 11c. - Ds. J. van Leeuwen is voornemens 16 okt. afscheid te ne men van Ymuiden, om 26 okt. d.o.v. intrede te doen te Zeist. Kand. B. Koekkoek te Zwijndrecht is voorne mens 2 okt. intrede te doen te Heus- den en Meeuwen, na 29 sept. tevoren te Heusden te zijn bevestigd, welke kerk dan na 67 jaar weer een eigen predikant hebben zal. Ds. J. Brouwer is verhuisd van Renkum naar Burg. Seienstraat 56 te Aduard, tel. 0 5903—261. -Drs. A. Elshout heeft zich met terwoon gevestigd te Koudekerke, Bea- trixlaan 17. Ds. C. Ch. Griffioen is verhuisd van Voorthuizen naar Oostdam 4 te Woerden, tel. 0 3480—2285. Ds. D. Kronemeijer is verhuisd van Oppenhuizen naar L. v, Loyenstr. 1 te Maastricht, tel. 0 440049200. Ds. A. J. Noordewier te Stap- horst-Rouveen ontving van de classis Zwolle eervol emeritaat om gezond heidsredenen. Ds. Noordewier werd 10 okt. 1895 geboren en aanvaardde 18 maart 1923 het predikambt te Wester- bork. Deze gemeente verwisselde hij 24 dec. 1950 met zijn tegenwoordige. Appingedam. De gemeente heeft op feestelijke wijze haar 125-jarig be staan herdacht in een bijeenkomst on der leiding van Ds. H. Pestman, waar in Prof. C. v. d. Woude van Leeuwar den de gedachtenisrede hield. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder H. Bulthuis. Ouderling J. Jonker gaf een uitvoerig historisch overzicht, waar na de oud-predikanten Ds. J. F. Co lenbrander, emeritus te Steenwijk, Ds. J. Koppe van Zeist, Ds. E. J. Oomkes van Leeuwarden, Ds. A. J. Janssens van Rotterdam-Zuidwijk en Ds. N. Korenhoff van Amsterdam-Zuid woor den van gelukwens spraken. Na de pauze behandelde een forum onder lei ding van Prof. v. d. Woude een zestal vragen over Afscheiding en Weder keer. De jeugd bood een feestgave aan van 2003,— en de gemeente bracht 26.707,— bijeen. Ds. J. P. Kakes be roepen predikant sprak een slotwoord. Het Evangelisatie-zangkoor luisterde de bijeenkomst op. Coevorden. De kerkeraad besloot aan het verzoek van een aantal vrou welijke lidmaten om op korte termijn hen het vrouwenkiesrecht toe te ken nen op dit ogenblik nog niet te voldoen, al deed de kerkeraad hen wel de toe zegging dat het in orde zou komen. Delfzijl. De gemeente vierde haar 125-jarig bestaan. Ds. E. Nawijn sprak over de kerk in het verleden en Ds. J. W. Vlaanderen over die in de toe komst. Namens de classis Appingedam sprak ouderling J. Jonker van Appinge dam een woord van gelukwens. Het kerkkoor luisterde de bijeenkomst op en voerde o.m. Ps. 150 uit. Dubbeldam. In een gemeentever gadering gehouden in de Rehobothkerk werd over het zelfstandig worden van de gemeente, die thans nog onder de kerk van Dordrecht ressorteert, van ge dachten gewisseld. De overgrote meer derheid sprak zich voor kerkinstituering uit, een enkel had financiële bezwaren. Splitsingscommissie en wijkkerkeraad hebben het voorstel reeds aanvaard en tal van gemeenteleden hebben hun vrij willige bijdrage belangrijk verhoogd. In de bijeenkomst die stond onder lei ding van Ds. A. Donkers van Dor drecht, de wijkpredikant, heeft de heer R. v. Brummen, secr. van de bijdragen- commissie, een overzicht gegeven van de gevoerde actie, die een verhoging bracht van 43 waarom zelfstandig wording financiëel ook verantwoord wordt geacht. Ds. S. Wouters die eveneens aanwezig was, noemde zelf standigwording een grote zegen. Heerenveen. De rondgang door Heerenveen en Joure om te komen tot de bouw van een verenigingscentrum te Oudehaske heeft 2000,- opge bracht. Oegstgeest. De kerkeraad besloot op voorstel van de commissie van be heer een lening aan te gaan voor aan kopen inrichting van twee pastorieën. Oldemarkt. De kerkeraad besloot het interieur van de kerk te doen res taureren. Het houtwerk zal een nieuwe frisse kleur krijgen en de vloerbedek king zal worden vernieuwd. Om de ontbrekende 2000,— bij een te krij gen zal een spaaractie van een halfjaar worden opgezet. De gezinnen zullen alle door twee kerkeraadsleden bezocht worden. Men heeft ongeveer 30, per gezin nodig. Utrecht-O. Als scriba is opgetre den de heer S. Boorsma, Corn. Hout manstraat 28. Watergraafsmeer. De gemeente heeft met een concert j.l. donderdag avond het nieuwe orgel in de Konings- kerk officiëel in gebruik genomen. De heer A. H. B. Beukelaar heeft als voor zitter van de commissie kerkbouw het orgel aan de kerkeraad overgedragen, die het bij monde van zijn praeses, Dr. J. C. Gilhuis, aanvaardde. De heren Adr. C. Schuurman te 's-Gravenhage en Martien Smits en Wim Daim heb ben het nieuwe instrument bespeeld. Het orgel is gebouwd door Mense Rui ter. Zalk. Bij besluit van de classis Zwolle is de kerk van Zalk en Vee- caten opgeheven. De overgebleven ge meenteleden behoren nu tot de kerk van Kampen. Deze kerk werd 8 dec. 1835 geïnstitueerd en behoorde tot een van de oudste gemeenten. De eerste predikant was Ds. W. W. Smitt, die de gemeente diende in combinatie met Zwolle van 1841 tot aan zijn dood in 1846, toen hij heenging op 42-jarige leeftijd. Bekende figuren zijn hier pre dikant geweest. Van de overledenen noemen wij Ds. A. G. de Waal, die er kwam in zijn tiende gemeente, na o.m. de kerken van Amsterdam en Utrecht te hebben gediend. Ds. S. Oudkerk, die zoveel jaren in Kralingen gestaan heeft en Prof. Dr. S. O. Los, die later hoogleraar werd in Pretoria. Van de zestien predikanten die de kerk van Zalk gediend hebben, zijn er nog maar twee in leven, n.l. Ds. J. J. Verleur, thans vrijgemaakt predikant te Lisse en Ds. Joh. Meynen, die in 's-Gravenha- ge-West staat. De gemeenteleden van Zalk behoren nu tot de zuiderwij k in Kampen. In haar bloeitijd telde de ge meente over de 300 zielen. Het over grote deel is met de vrijmaking meege gaan. De vrijgemaakte kerk van Zalk telt 297 zielen. Zeist. De kerkeraad heeft een Irene-flat aangekocht en dit verhuurd aan zijn emeritus-predikant Ds. J. Gil- lebaard. Ouderlingenconferentie. De Ouderlingenconferentie in N.- Holland zal 28 sept. a.s. te Hilversum gehouden worden. Als referenten tre den op Ds. P. Visser van Tilburg, met het onderwerp Zondagsrust en Zon dagsheiliging" en Ds. J. Overduin van Veenendaal, onderwerp „Toelichting en conclusies over het rapport inzake de stand van het geestelijk leven". Zendingsseminarium. De opening van de colleges voor de cursus 1960 1962 zal op donderdag 29 sept. a.s. om half drie plaats vinden in het gebouw van het Zendingscentrum te Baarn, waarbij de rector, Prof. Dr. H. Berge nia zal spreken over „Zending en oecumenische diaconie". Niet op de hoogteIn de Mede delingen van de kerk van Heerenveen lazen wij onder de preekbeurten van zondag 18 sept. j.l., dat daar zou voor gaan die dag Dr. A. Wind, beroepen predikant te Almelo. Dr. Wind staat al reeds sedert enkele maanden in Al melo. Giften en legaten. De kerk van Dedemsvaart ontving een legaat van 800, waarvan 200,— voor de Soembazending. Ds. F. f. Jonkhoff te Parijs is voornemens in 1961 met emeritaat te gaan. Ds. Jonkhoff werd 9 okt. 1905 te Groningen geboren. Hij bezocht de H.B.S. aldaar en deed staatsexamen, waarna hij aan de Theol. Hogeschool te Kampen studeerde. In 1933 kandi daat geworden aanvaardde hij 17 sept. van dat jaar het predikambt te Malang. In 1947 werd hij predikant te Breda en 21 mei 1950 verbond hij zich aan de kerk in de Franse hoofdstad. -Rotterdam-Zuid. In veler tegen woordigheid heeft Ds. A. C. Hofland

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3