ELKE I I DAG PREDIKBEURTEN „DE WEEFSTOEL" kerknieuws ZONDAG 11 SEPTEMBER 1960 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds C. W. Keur te Scheveningen. 2.30 uur Ds J. Ytsma, Zondag 25 5 uur Ds J. Boonstra (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma, Zondag 25 5 uur Ds C. W. Keur Kerkgebouw Ned. Herv. Gem. 't Zand 8.45 u. Ds J. Boonstra Collecte Geref. Gezinsverzorging alhier. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds J. Boonstra Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburgj uur Ds F. L. v. d. Bom, 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Gapinge 10 en 2 uur Ds M. Boot Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Drs Chr. van Ulden Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds P. Homburg te Vlissingen Westkapelle 9.30 uur Ds J. v. d. Wal, 2.30 uur Ds F. L. v. d. Bom CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds J. D. de Vries Axel 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen Breskens geen opgave ontvangen Hoek 10 en 5 uur Ds A. J. Verbeek Schoondijke 9.30 uur Ds W. C. van Hattem 2.30 uur Ds A. Verbeek Terneuzen 10.30 uur Ds M. den Boer 5 uur Ds W. C. van Hattem Oostburg 10 en 3 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds M. den Boer Zoutespui 10 en 3 uur Ds W. H. van Zuijlen te Rotterdam CLASSIS GOES Baarland 9.30 uur Leesdienst, 5 uur Ds B. Mintjes Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds Beukema te Rotterdam Goes (Westerkerk) 10 uur Ds G. van Halsema te Amsterdam Bediening Heilig Avondmaal. 5 uur Ds E. Jansen, voortzetting H. Avondmaal en Dankz. (Oosterkerk) 9.15 uur Ds E. Jansen, Bed. H. Avondmaal 5 uur Ds G. van Halsema Voortzetting Heilig Avondmaal en Dankzegging. Collecte voor de Kerk. s-Gravenpoldev 10 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer te Souburg Heinkenszand (Geref. Kerk) 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds M. W. J. C. de Kluis te Santpoort Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds B. Mintjes Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds J. Koolstra CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds W. Haverkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds J. M. Bloemkolk te Ede Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.30 en 4 uur Ds A. G. van der .Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. C. van Egmond Ril land-B at h 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds J. C. van Egmond CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds J. H. Becker Bruinisse 10.30 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Cand. J. van Drie te Leusden Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Ds C. M. Boerma Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds B. Wentsel te Ridderkerk Oosterland 10 en 3 uur Ds H. Zandbergen te Vlaardingen Renesse (Evangelisatiegebouw) 7.30 uur Ds C. M. Boerma Scharendijke 10 uur Ds T. Kamper, 2.30 uur Wissenkerke geen opgave ontvangen Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse En als nu de verhouding tussen God en zijn kinderen in de bijbel zo vaak vergeleken wordt met het huwe lijk, dan kon het hier ook wel eens zo zijn. Dat God alleen maar liefde vraagt en ook een heel klein .beetje verwon dering. Iets van hethoe is het mogelijk Hoe kan het toch Waar heb ik dat aan verdiend O God, hoe kon U dat toch doen, mij als Uw kind aannemen Verwondering om Jezus' kruis. We hebben soms alle mogelijke vragen en we lopen net zo lang te puzz'len, tot we een bevredigend antwoord gevon den hebben. Maar zoek daar nu eens een antwoord op, op dat kruis. Here Jezus, hoe kon U dat toch doen Dan zal het antwoord zeker wel uit blijven, maar dan staan we ook tegelijk midden in het wonder van Gods ge nade, een wonder, zö onpeilbaar diep en groot, dat we er met ons verstand wel nooit bij zullen kunnen. Hier helpt ons geen redenering, hier komen we met onze theorieën niet klaar, hier klopt niet alles. Hier klopt het nu net niet. Het begin en het eind is er van zoek. Het is één wonder, waar we nooit uitkomen en dat we alleen maar aanbidden kunnen. En zo wil God zijn kinderen zien, niet in hun wijsheid, die alles begrijpt, maar in aanbidding. K.-B. v. d. L. n B I B E zijn ex* momenten waarop Q 8 uw lichaam behoefte heeft aan een extra dosis energie. De opwekkende en ver kwikkende eigenschappen van King pepermunt vol doen aan die behoefte: u g t) voelt u weer fit en fris. B Beroepen te Barneveld, H. Hogen- huis te Dokkum te Andel (N.Br.), Exmorra-Allingawier en te Tzum, I. Vergeer, kand. te Woerden. Aangenomen naar Heemstede (3de pred. pl.G. N. Lammens te Rotter dam-Kralingen naar Staphorst-Rou- veen, A. M. Lindeboom te Twijzel. Ds. van Oostrum, emeritus- legerpredikant te Utrecht, is benoemd tot hulpprediker te Doorn. Ds. Visscher, emeritus predi kant te Zwijndrecht, is benoemd tot hulppred. te Molenaarsgraaf-Brand wijk. Beroepbaar. De heer C. H. Koet sier, kand. te Amsterdam-Slotervaart, Fijnje van Salverdastraat 1, is thans beroepbaar. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Huizum (Fr.), nam Ds. J. Schelhaas afscheid van Exmorra- Allingawier met 1 Petr. 5 7b. Na bevestiging door zijn voorganger, Ds. R. Petersen van Bergum met 1 Cor. 3 10—15, deed kand. G. J. v. d. Pol, gekomen van Nijkerk, intrede te Oude- mirdum met 1 Tim. 1 15. Na be vestiging door Ds. M. J. Mulder van Vlaardingen met Hand. 20 28, deed Ds. C. v. d. Giessen, gekomen van Tzum, intrede te Drachten met 1 Thess. 5 24 en 25. Wegens ver trek naar Amsterdam-Z. zal Ds. W. van Boeijen 14 september afscheid ne men van Eindhoven. Ds. C. de Kruyk is voornemens 18 september af scheid te nemen van Siddeburen, om - 2 oktober d.o.v. intrede te doen te Zo juist ontvangen j Kinderjasjes, lengte 40-45-50 vanaf 16,45 tot 37,85 Rock and Roll-kousen 2,75—4,40 en Maillots 5,98 Langeviele 3, Middelburg. Telefoon 4108 Leeuwarden na bevestiging door Ds. L. F. A. Bötticher van St. Anna Pa rochie. Na bevestiging door Ds. C. J. Sikkel aldaar met 2 Tim. 4 1 en 2a, deed Ds. N. Korenhoff, gekomen van Appingedam, intrede te Amster dam-Zuid met Jer. 1:11 en 12. Na bevestiging door Ds. A. Dragt J.Hzn. aldaar, deed Ds. D. v. d. Meu- len, gekomen van Eefde-Gorssel, in trede te Nieuwer-Amstel-N. met 2 Sam. 12 la en 7a en Joh. 15 16a. Ds. A. G. Baayen te Zuid-Beijerland is voornemens 23 oktober intrede te doen te Zuidland. Provinciale ouderlingenconferen tie. 28 september a.s. zal in het ver enigingsgebouw aan de Valkenhoflaan te Hilversum de 27e provinciale ouder lingenconferentie in Noord-Holland worden gehouden. In de morgenver gadering zal Ds. P. Visser van Tilburg refereren over „Zondagsrust en Zon dagsheiliging". In de middagvergade ring zal Ds. J. Overduin van Veenen- daal een toelichting geven, alsmede enkele conclusies bespreken uit het rap port over de stand van het geestelijk leven. De conferentie vangt om 10 uur aan. Giften en legaten. De kerk van Oostvoorne ontving een gift van 1000,— van buiten de gemeente. De kerk van Schiedam ontving een gift van 1.000,— voor kerkbouw in Nieuwland. De kerk van Velp ont ving een schuldbekentenis van 500,— Ds. D. Ringnalda te Overveen zal in de kerk van Halfweg geduren de de afwezigheid van Ds. L. Berger, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen is, tot begin oktober a.s. hulpdiensten verrichten. Ds. A. D. R. Brussaard te 's-Gra- venhage-Loosduinen, die in zijn vakan tieverblijf met geelzucht te bed ligt is vooruitgaande, maar moet voorlopig nog algehele bedrust houden en zal de e.k. weken nog geen enkele arbeid mo gen verrichten. Ds. K. L. Ie Grand te Palembang (voordien te Twijzel) die met verlof naar Nederland zou komen, ziet dit uitgesteld en komt eerst met december a.s. Ds. Th. Kuiper te Murmerwoude zal door ongesteldheid de e.k. weken zijn arbeid niet kunnen verrichten. Ds. A. J. W. Vogelaar te Alme lo, die sedert enkele weken in het zie kenhuis verpleegd wordt is vooruit gaande, en mag enkele uren per dag op. Hij mag de inrichting echter nog niet verlaten. Ds. G. O. Donner, de nestor van de predikanten van de kerk van Sche veningen, die hij 34 jaar heeft gediend, is thans met emeritaat gegaan. Hij is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De gemeente heeft hem j.l. woensdagavond een afscheids bijeenkomst bereid en hem een televi sietoestel cadeau gedaan. Ds. D. Scheele, de nestor van de predikanten van de kerk van Assen, heeft de dag mogen herdenken waarop hij voor veertig jaar zijn ambt aan vaardde. Na de kerkdienst, waarin hij zijn gedachtenisrede hield, werd Ds. Scheele o.ra. toegesproken door de burgemeester van Assen, Mr. P. Ag- ter en Prof. Dr. G. B. Wurth namens de Theologische Hogeschool te Kam pen, waarvan de jubilaris curator is. Ds. K. P. v. d. Wel heeft hem namens de gemeente een televisietoestel aan geboden. Delfzijl. De gemeente viert 15 september a.s. haar 125-jarig bestaan. Zij werd destijds door Ds. H. de Cock geïnstitueerd. Leden van de gemeente woonden ook te Biessum en Uitwierde. Men vergaderde ten huize van gemeen teleden en had ook te lijden van ver volging van de zijde van de overheid, die bij herhaling zware boeten vorder de. De gemeente telt thans 1955 zielen, waarvan 989 belijdende leden en heeft twee predikanten, n.l. Ds. E. Nawijn en Ds. J. W. Vlaanderen. Voor hen hebben sedert haar instituering zeven predikanten de kerk van Delfzijl ge diend, waarvan Ds. M. Wilschut (thans te Amsterdam-West), Ds. Jac. Andree (thans te Harderwijk) nog in leven zijn. Van de overleden dienaren mogen wij met name noemen Ds. P. Bos en Ds. M. Meijering, die zich op verschillend gebied hebben bewogen. Ds. Meijering heeft bij herhaling deel uitgemaakt van de generale synode. Aan de kerk van Delfzijl is ook ver bonden Ds. P. C. Jongbloed, die kust vaart-predikant is met standplaats Li verpool. Haarlem-Zuid. De kerkeraad be sloot een deputatie af te vaardigen uit zijn midden naar de Avondmaalsdienst van de kerk van Vlaardingen op 9 ok tober a.s. teneinde te kunnen adviseren over aan te brengen wijzigingen in de gang van de avondmaalsdiensten in de gemeente. Hilversum. De kerk had over 1959 een tekort van 36.584,46. Het werd in enkele dagen vrijwel gedekt, want een rondgang bracht 36.007,28 op, dat is 5,28 per ziel. De ontbre kende 500,— zullen ongetwijfeld eveneens op tafel komen. De kerkeraad heeft de gemeenteleden een brief ge zonden, waarin hij hen dankt voor het feit, dat de gehele gemeente in actie gekomen is en niet slechts enkele een offer hebben gebracht. Giften en legaten. Voor kerk bouw werd te Amersfoort een gift van 1000,— ontvangen. In Ermelo kwam een gift in van 500,— voor de diaconie.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3