„Eenzaam, maar niet alleen" PRED IKBEURTEN J. G. W. GISPEN prijs 17.&Q, kerknieuws Boekhandel F A Bill T Gevestigds uit de pers vrouwen onder elkaar ZONDAG 4 SEPTEMBER 1960 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til Bevestiging Ambtsdragers. Zondag 24. 2.30 uur Ds H. J. Hegger te Denderleeuw 5 uur Ds J. Ytsma (Noorderkerk) 9.30 uur Ds H. J. Hegger 5 uur Ds P. van Til. Zondag 24 Kerkgebouw Ned. Herv. Gem. 't Zand 8.45 uur Ds J. Ytsma Collecte Geref. Jeugdverband alhier en Geref. Jeugdcent. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Domburg 10 en 2.30 uur Gapinge 10 en 2 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 9.30 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Ds F. L. v. d. Bom Bed. H. Av. en Dankz. Ds M. Boot Drs J. Vlaardingerbroek Drs A. Elshout Ds J. C. Streefkerk Ds Th. Sj. de Groot Ds S. van Wouwe Bed. H. Av. en Dankz. Drs Chr. van lilden Ds G. D. L. Brederveld Ds M. E. van Heesen Ds P. Homburg Ds J. v. d. Wal Bed. H. Av. en Dankz. Westkapelle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. van Til. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 5 uur Oostburg 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui 10 en 3 uur Ds J. CLASSIS GOES Ds W. v. d. Kerk te Gorinchem Ds A. van Leeuwen Ds A. J. Verbeek Ds W. C. van Hattem Ds W. C. van Hattem Ds J. B. van Mechelen Dr P. J. Richel te Heemstede H. Donner te Broek op Langedijk Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes (Westerkerk) 10 uur 5 uur (Ooste'rkerk) 9.15 uur 5 uur Cand. Groenenberg te Ommen Ds J. v. d. Leek Ds J. v. d. Veen Ds J. D. Koers te 's-Gravenhage Voorber. H. Av. Ds E. Jansen, Zondag 39 Ds E. Jansen, Voorber. H. Av. Ds J. D. Koers Collecte voor de algemene christelijke doeleinden. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Heinkenszand (Geref. Kerk) 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. P. van Belzen te Mariënberg Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Dr B. A. Knoppers te Soest Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds B. Mintjes Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.30 en 4 uur Ds B. Wentzel te Ridderkerk Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. C. van Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds J. C. van Egmond Ds W. Haverkamp Ds A. G. v. d. Stoel Beroepen te Eernewoude en te Wes- terlee (Gron.), W. Visscher, kan. te Nieuw-Amsterdam - te Nieuw-Loos- drecht, C. A. Wielemaker te Bruinisse te Gorinchem (vac. A. C. Mooy), H. Hogerhuis te Dokkum -te Berkel- Rodenrijs, A. Corporaal te Edam - te St. Jacobi-parochie, G. Clements, kand. te Rotterdam te Barneveld, H. Hogerhuis te Dokkum. Aangenomen naar Dinteloord, P. v. d. Beukei, kand. te Delft naar Oppenhuizen, E. Groenenberg, kand. te Ommen naar Heemstede, Drs G. N. Lammens te Rotterdam-Kralin gen naar Staphorst-Rouveen, A. M. Lindeman te Twijzel. Bedankt voor Baarland, P. v. d. Beu kei, kand. te Delft. Afscheid en intrede. Ds. A. Vos te Londen is voornemens 4 september intrede te doen te Wassenaar, na be vestiging door Ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. Ds. H. M. Dercksen is voornemens 6 november afscheid te nemen van Barneveld wegens vertrek naar Rotterdam-Charlois. Ds. P. Boes te Tienhoven heeft om gezondheidsredenen tegen 1 nov. a.s. eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Boes werd 27 oktober 1898 geboren en aanvaardde 12 juli 1925 het predik ambt te Bergum. In 1930 vertrok hij naar 's-Graveland, om zich 18 decem ber 1946 aan zijn tegenwoordige ge meente te verbinden. Nu naast Ds. Boes ook Ds. H. Boswijk de classis Breukelen verlaat, aangezien hij een beroep naar 't Harde aangenomen heeft, wordt Ds. P. Melles te Maars- sen de nestor van deze kring. Ds. D. G. A. Brouwer, emeritus predikant te Amsterdam zal zo lang Ds. T. B. van Houte te Aalsmeer als reserve-legerpredikant onder de wape nen is, aldaar hulpdiensten verrichten. Ds. Eleveld is verhuisd van Hijum naar Donkerbroek, Herenweg 87, telefoon 0 5168-232. Ds. J. H. Kappers heeft zich met terwoon gevestigd Willem de Zwijger laan 24 te Oegstgeest, tel. 0 7110— 34735. Ds. J. N. Nammensma is ver huisd van Roodeschool naar Stations plein 9 te Weesp. In 's-konings wapenrok. De Ge reformeerde predikanten Ds. J. Banga te Leiderdorp, Ds. G. W. J. v. Bleek te Woubrugge, Ds. H. A. v. Botten- burg te Schoondijke, Ds. H. Dijkstra te Wieringerwerf, Ds. T. B. v. Hou ten te Aalsmeer, Ds. P. Huisman te Ooltgensplaat, Ds. B. Joziasse te Gies- sendam-Neder-Bardinxveld, Ds. T. S. v. Leeuwen te Molenaarsgraaf-Brand wijk, Ds. A. Moolenaar te Rottevalle, Ds. A. Riddersma te Schettens en Longerhouw, alsmede kand. T. v. d. Hauw te Apeldoorn zijn j.l. maandag als reserve-legerpredikant voor de tijd van één jaar en zes weken in militaire dienst getreden. Epe. In de Geref. kerk alhier is ingebroken en een bedrag van rond 800,— aan collectegelden gestolen. In de consistoriekamer vond de schoon maakster een opengebroken kast waar van de inhoud over de vloer verspreid lag. De ongewenste bezoeker is binnen gekomen door het indrukken van een ruit aan de achterkant, waardoor hij via een raam toegang verkreeg tot de consistoriekamer. Geref. predikanten in Friesland. De vereniging van Geref. predikanten in Friesland zal op 8 sept. a.s. in de (nagekomen advertenties) PRINSES WILHELMINA in gebrocheerd omslag, Verkrijgbaar bij|7 A ft W NIEUWE BURG 26—28 TEL. 2114, MIDDELBURG. POSTREKENING 19522. Arts OOSTERSCHELDESTRAAT 2 MIDDELBURG - TELEFOON 4664 Spreekuur: 8.30—9.30 v.m. 1.00—2.00 n.m. Behalve zaterdagsmiddags Noorderkerk te Leeuwarden bijeen ko men. In de morgenvergadering zal Dr. J. Bloemhof van Giekerk refereren over „Verantwoorde gezinsvorming" en in de middagvergadering zal Prof. Dr. H. N. Ridderbos van Kampen spreken over „De kerk in het Nieuwe Testa ment". De aanmelding voor de door de Stichting Centrum voor Zielszorg op Gereformeerde grondslag te houden studiedagen voor predikanten sluit op dinsdag 6 september I960. Deze studiedagen, gewijd aan pas torale psychologie, zullen gehouden worden op maandag en dinsdag 12 en 13 september a.s. in het „Eijkmanhuis" (Kerk en Wereld) te Driebergen. Tot de genoemde datum kan men zich opgeven bij de administratie der stichting, Frederik Hendriklaan 32, te 's-Gravenhage. Het onderstaande artikel nemen we over uit de "Groninger Kerkbode" Lijkt de aanhef van het artikel wat "uit de tijd", de aangesneden problemen zijn ook nu nog aktueel De vakantie is in zichtIedereen ver langt er hartgrondig naar. Je kunt vrij wel niemand meer spreken of „hij is nodig aan vakantie toe". De volwasse nen hebben een ingespannen jaar ach ter de rug. Spanning in de zaak, op het bedrijf of kantoor. Maar ook daar bui ten, in het politieke leven hebben we heel wat spanning doorleefd de laatste tijd. Ook in het gezinsleven is er voor velen een voelbare spanning geweest de afgelopen periode. Het ene kind moet toelatingsexamen doen, het andere eindexamen. Maar ook het doodgewone overgaan kan in een gezin een gespannenheid met zich mee brengen. Proefwerken haast tot aan de laatste dag voor de vakantie. Aan het eind van de cursus werken de kinderen niet meer zo gemakkelijk en het werken wil niet meer zo vlot als je weet, dat je over een paar weken van een heer lijke vakantie zult genieten. Het lange werken heeft te weinig slaap als gevolg. En daardoor is er weer een extra ge prikkeldheid. Nee, als je zo eens om je heen kijkt, dan is die vakantie voor jong en oud heus niet overbodig. Ik geloof, dat men vroeger zo'n rustperiode wel bijzonder aangenaam vond, maar dat men het toch niet zo echt hard nodig had als in onze tijd. Toen ging alles veel en veel rus tiger en was er ook veel minder aflei ding. Op de scholen wordt ook wel heel veel van de kinderen gevraagd. De eisen worden steeds zwaarder en ze moeten wel een diploma veroveren an ders kunnen ze niets beginnen in deze maatschappij. De kinderen, die dus vroeger niet zo gedreven werden op een school konden een veel rustiger leven hebben. En buiten de school, wordt door radio, krant en televisie het leven ook veel intensiever beleefd. Het advies van de leerkrachten en de doktoren om toch vooral te zorgen dat het tenminste in het gezin rustig is, blijkt in de prak tijk niet altijd zo eenvoudig te zijn. Heb nu bijvoorbeeld maar eens een gezin met een stuk of wat kinderen, die alle maal op een andere school gaan. En dus op verschillende tijden moeten be ginnen en ook weer op verschillende uren naar huis komen. Aan de vereni gingen, die allemaal weer op een an dere tijd zijn vastgesteld. Dat op zich zelf brengt al een onrust in huis. Want juist die maaltijden, die niet gezamen lijk gebruikt worden brengen een on rustige sfeer en een gejaagdheid met zich mee. Voor de huismoeder een hele taak om iedere dag weer uit te knobbelen hoe dit probleem nu het rustigste kan worden opgelost. Zo langzaam aan komen nu de resul taten van de werkprestaties van dit af gelopen jaar op tafel. Dat kan veel zorg en moeite met zich meebrengen. Want we hadden nu toch zo gehoopt dat Hans nog net zou overgaan. Hij verdiende het ook, omdat hij zo intens zijn best heeft gedaan. En nu blijkt, dat hij net een paar punten te weinig heeft. Nu moet hij het hele jaar weer overdoen. Wat een teleurstelling voor het kind én voor de ouders. Of denk nu eens aan Janny. Ze doet die klas nu al voor de tweede keer. De ouders rekenen er op, dat ze met ge mak zo maar over zal gaan. Ze doet het immers voor de tweede maal. Maar wat moeten de ouders nu beginnen als uit het rapport van de vorige gebleken is, dat die klas ook dit jaar te moeilijk voor hun Janny is Het kind is verslagen, omdat ze heel CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10.30 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 3 uur Renesse (Evangelisatiegebouw) Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur duidelijk voelt niet te kunnen presteren wat er van haar verwacht werd. En wat haar klasgenoten wel kunnen. De ouders voelen een verdriet, omdat ze het nu heel duidelijk begrepen hebben, dat hun kind niet beantwoordt aan de verwachting, die zij zich van dit kind hadden voorgesteld. Ach, al die andere kinderen gaan toch ook naar een Mulo of H.B.S., waarom onze Janny dan niet. Die is toch niets minder dan de dochter van de buurvrouw. Als die dat halen kan, dan onze Janny ook. Maar nu blijkt dat hun Janny het niet kan. En dat is nu niet zo leuk om dat te erken nen tegenover de buurvrouw. Maar ook niet tegenover je zelf. Het probleem is nu, zullen we er maar mee ophouden of moeten we toch maar doorzetten. En zo zijn er in deze tijd van het jaar heel veel ouders, die problemen hebben op te lossen. Jan is geslaagd voor zijn Mulo-examen. Hij mag dus nu van school en hij kan een baantje nemen op een magazijn of zo iets. Hij verdient dan Ds J. Nieuwsma te Oude Pekela Ds C. A. Wielemaker Ds W. Steunenberg te Rotterdam Ds H. L. van Aller Drs A. Verschoor te Vlissingen geen opgave ontvangen Dr J. H. Becker Ds A. v. d. Weg te Bussum 7.30 uur Ds H. J. van Duinen te Zwijndrecht. Ds T. Kamper Bed. H. Av. en Dankz. geen opgave ontvangen Ds P. J. Lambooy te Enschedé Ds P. Melse wel niet zo veel, maar dat zal ieder jaar wel beter worden. De ouders zijn al heel dankbaar dat ze hem deze school heb ben kunnen geven. Als ze hem laten doorleren, missen ze zijn verdiensten en moeten nog geld betalen voor een ver dere opleiding. Toch kon die jongen zo best leren en het advies van het hoofd van de school is dan ook verder leren. Wat moet je nu doen Ach en dan hebben we Kees. Wat is dat ook een zorg geweest het hele jaar door. Die jongen kan best leren. Maar hij doet niets anders dan voetballen. Dat is nu zijn lust in zijn leven. Dat leren en dat huiswerk maken is maar bijzaak voor hem. Iedere dag opnieuw moet je hem met de haren bij zijn huiswerk sle pen. En altijd krijgt je maar weer het zelfde antwoord. Of hij heeft geen werk öf hij kent het al. Maar als je dan een steekproef neemt, dan merk je al heel gauw bij het overhoren, dat hij hier en daar wel iets er van onthouden heeft,

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3