PREDIKBEURTEN aan de jonge vrouwen van zeeland officiële berichten kerknieuws ZONDAG 21 AUGUSTUS 1960 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. van Reeven te Utrecht 2.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds K. Dekker te Enkhuizen. Zondag 22 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds J. van Reeven Kerkgebouw Ned. Herv. Gem. 't Zand 8.45 uur Ds K. Dekker, Zondag 22 Collecte Stichting Raad voor Geref. Sociale Arbeid. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Domburg 10 uur Ds M. Boot, 2.30 uur Ds F. L. v. d. Bom Gapinge 10 uur Ds K. Dekker te Enkhuizen 2 uur Ds C. Meijer te Beverwijk Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds Van Nes te Rotterdam Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds J. G. H. Schout te Bant St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds A. A. van der Leer Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds M. W. J. C. de Kluis te Santpoort Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds C. Meijer te Beverwijk Vrouwenpolder 9, 10.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 9.30 uur Ds F. L. v. d. Bom, 2.30 uur Ds M. Boot CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. de Vries Axel 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen Breskens 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Hoek 10 en 2.30 uur Ds A. J. Verbeek Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds W. J. van Otterlo te Amsterdam Terneuzen 10 en 3 uur Ds A. K. Krabbe te Hillegom Oostburg 10 en 3 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds M. den Boer Zoutespui 10.30 en 5 uur Ds J. J. Ritsema te Rijsoord CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuyzen te Numansdorp Borssele 10 en 2.30 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds Wierda te Haarlem Goes (Westerkerk) 10 uur Ds J. D. Koers te 's-Gravenhage 5 uur Ds E. Jansen, Zondag 38 (Oosterkerk) 9.15 uur Ds E. Jansen 5 uur Ds J. D. Koers Collecte voor de geestelijke verzorging voor verstrooide Nederlanders in 't buitenland. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds A. P. Heiner te Ter Aar Heinkenszand (in het Verenigingsgebouw ,,Maranatha") 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10.30 en 3 uur Ds H. Volten Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 9 en 5 uur Ds H. Volten te Rhenen Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds B. Mintjes Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds W. v. d. Bos te Pijnacker CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds W. Haverkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds G. Warnink te Zaandijk Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.30 en 4 uur Ds J. E. Booy te Yerseke Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds M. Ros te Hoofddorp Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. C. van Egmond Rilland-Bath 10? en 2.30 uur Ds J. E Booy Tholen 10 en 5 uur Ds J. C. van Egmond CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur geen opgave ontvangen Bruinisse 10.30 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Candidaat W. de Vries te Nieuwlande Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 9, 10.30 en 5 uur Ds A. van der Kooij te Woerden Kamperland 9.30 en 2.30 uur geen opgave ontvangen Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 3 uur Ds J. G. W. Terhaak te Puttershoek Renesse (Evangelisatiegebouw) 7.30 uur Ds J. D. van Ginhoven Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke geen opgave ontvangen Zierikzee 10 en 5 uur Ds J. D. van Ginhoven te Westervoort Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse looft, niet zal verloren gaan. Waaruit volgt, dat een ieder, die in Hem niet gelooft, wèl zal verloren gaan. Nee, bekommerdheid nemen we niet in bescherming, maar tegen valse ge rustheid hebben we te waken. Het is alles waarlijk niet zo vanzelfsprekend. Alleen door een levend geloof en door persoonlijke band aan de Here Jezus zullen we behouden worden. Wie meent, dat het alles maar zo vanzelf sprekend is, mag wel eens heilig onge rust worden. Zeker, het zal straks een grote schare zijn, die zalig wordt, we zien de poort wijd open staan, maar voor ieder persoonlijk is die poort nauw en wie tot die grote behoren zijn zij, die hun klederen wit gemaakt hebben in het bloed van het Lam, d.w.z. die heel persoonlijk tot de bron van ver geving de toevlucht namen. K.-B. v. d. L. Van de ons geboden plaatsruimte in uw blad, willen wij gaarne gebruik ma ken het volgende onder de aandacht van onze Zeeuwse bevolking te bren gen. Ongetwijfeld zult u bekend zijn met 't bestaan van de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland", die zich ten doel stelt de verpleging van langdurig zieken, zowel lichamelijk als geestelijk en de verzorging van hulp behoevende bejaarden. Onze provincie met haar relatief groot aantal bejaarde personen, heeft daardoor ook een gro ter opnamebehoefte voor mensen, die aan allerlei ouderdomsziekten gaan lij den. De Stichting, die in het land dikwijls ten voorbeeld gesteld wordt voor de vruchtbare wijze, waarop in haar Be stuur samenwerking plaats heeft tussen afgevaardigden van alle protestantse kerkgenootschappen en de burgerlijke overheid, heeft in de loop der jaren getracht door het stichten van verschil lende tehuizen in de opnamebehoefte te voorzien. Helaas zullen wij door een personeelstekort straks gedwongen zijn de bedden te laten leeg staan en niet die hulp te kunnen verlenen, die zo dringend nodig is. Gaarne willen wij dan ook door mid del van uw blad beroep doen op onze Zeeuwse meisjes om zich aan deze mooie taak te geven. Bedenk, dat het straks een van uw naaste familieleden kan zijn, die deze hulp nodig heeft. Behalve dat u door uw werkkracht verlichting brengt in het lijden van onze langdurig zieken, kunt u ook nog een beroep leren. De mogelijkheid be staat n.l. opgeleid te worden voor het beroep van ziekenverzorgster. Voor het volgen van de cursus volstaat een vol ledige lagere-schoolopleiding en een minimum leeftijd van 17 jaar. Tijdens de opleiding verdient u een bruto salaris van 122,15 vrije kost en inwoning. Het 2e cursusjaar wordt dit salaris 139,39 en na het behalen van het diploma 191,— met 8 jaar lijkse verhogingen van ƒ17,— per maand. Beneden 21 jaar wordt voor gediplomeerden een jeugdregeling toe gepast. Wilt u geen cursus lopen, dan is plaatsing als verpleeghulp mogelijk. Het adres van de Stichting is Dam 73, Middelburg, waar u gaarne alle mogelijke inlichtingen worden ver strekt. Jonge vrouwen van Zeeland, wij re kenen op u. (nagekomen advertentie) Heden ontsliep in het Gasthuis te Middelburg, na kortstondig lijden, onze geliefde Man, Pleeg vader en Oom PIETER BERNARDUS TAZELAAR, eerder weduwnaar van Sea Buys in de ouderdom van 92 jaar. Psalm 92: 14—16 (onberijmd) E. Tazelaar-Buys S. Warmenhoven- Tazelaar R. Warmenhoven L. Baan Neven en Nichten Middelburg, 17 aug. 1960 Brakstraat 32. De begrafenis zal plaats hebben op maandag 22 augustus a.s. Vertrek vanaf Brakstraat 32, om 12 uur. Liever geen bezoek. PARTICULIERE SYNODE DER GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND» Het Moderamen van de laatstgehou den Particuliere Synode roept de afge vaardigde predikanten en ouderlingen (niet de diakenen) op tot de voortge zette zitting, waartoe de Synode van 1 juni 1960 besloot. Deze voortgezette zitting zal plaats vinden D.V. donderdag 8 september 1960 te 9.30 uur v.m. in de Westerkerk te Goes. AGENDUM 1Opening. 2. Appèl-nominaal. 3. Ingekomen stukken. 4. Behandeling van de ontwerp-over- eenkomst inzake de Zeeuwse kerk bode". 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Namens het Moderamen bovengenoemd, Y. J. TIEMERSMA, h.t. scriba I. Zierikzee, 1 augustus 1960. VERGADERING van de classis Tholen der Geref. Kerken, te .houden woens dag 7 september 1960, des voormid dags te 9 uur in de Gereformeerde Kerk te Bergen op Zoom. Agendum: 1. Opening. 2. Nazien der credentiebrieven en instructies. 3. Notulen. 4. Zaken uit de notulen. 5. Mededeling en behandeling van ingekomen stukken en gevoerde correspondentie. 6. Behandeling instructies. 7. Behandeling rapporten, o.a. Par ticuliere Synode, kerkvisitatie. 8. Rondvraag naar art. 48 K.O. 9. Inning en verantwoording van collecten en quota. 10. Algemene rondvraag. 11. Vaststelling volgende vergadering 12. Lezing persverslag. 13. Sluiting. De scriba. Mr. J. J. VERSLUYS. Beroepen te Baarland, Cand. P. v. d. Beukei te Delft te Blacktower, Reformed Church, rev. H. L. Hoving, te Hamilton in Nieuw Zeeland te Hijum-Finkum, W. Visscher, kand. te Nieuw-Amsterdam. Aangenomen naar Makkum-Kern- werd, J. A. Wapenaar te Hantum naar Ferwerd, Th. Sj. de Groot te Oostkapelle naar Zwijndrecht (vac. J. Visscher), S. van de Veen te Arum naar Tuindorp-Oostzaan (Amster dam-Noord), J. Dijk te Paramaribo (Suriname) Bedankt voor Scheveningen, G. H. Heijerman te Nijverdal voor Doorn, Dr. J. C. Gilhuis te Amsterdam. Afscheid en intrede. Ds. C. de Kruyk Jr. is voornemens 18 sept. af scheid te nemen van Siddeburen, om 2 oktober d.o.v. intrede te doen te Leeuwarden. De bevestiging van Ds. C. Ch. Griffioen van Voorthuizen te Woerden zal op 18 sept. geschieden door Ds. A. v. d. Kooy van Woerden. De bevestiging van Ds. D. Krone- meijer van Oppenhuizen te Maastricht zal plaats vinden op 18 sept. door Ds. J. J. Lamme van Avereest-Balkbrug. De bevestiging van Ds. J. Brouwer te Renkum-Heelsum te Aduard zal op 18 sept. plaats vinden door Ds. Th. Boers- ma van Zuidhorn. -Ds. J. C. Schou ten is voornemens 4 sept. afscheid te nemen van Tuindorp-Oostzaan, om 18 sept. d.o.v. intrede te doen te Emmel- oord, na bevestiging door Ds. J. Bos aldaar. Kand. W. de Vries te Apel doorn is voornemens 11 sept. intrede te doen te O. en N. Bildtzijl, na be vestiging door Ds. G. Y. Vellenga van Apeldoorn. Wegens vertrek naar Weesp nam Ds. J. N. Nammensma af scheid van Roodeschool met Jes. 49:14- 16. Ds. J. H. Kappers is voornemens a.s. zondag afscheid te nemen van St. Jacobiparochie, om 4 sept. d.o.v. intre de te doen te Oegstgeest, na bevesti ging door Ds. Joh. Dijkstra van Kla- zienaveen. Ds. N. Korenhoff is voornemens a.s. zondag afscheid te ne men van Appingedam, om 28 aug. d.o.v. intrede te doen te Amsterdam- Zuid, na bevestiging door Ds. C. J. Sikkel aldaar. Ds. A. J. W. Vogelaar te Almelo is in het Diaconessenhuis aldaar ter verpleging opgenomen. Hij is lijdende aan pleuritis. Ds. C. v. d. Giessen is verhuisd van Tzum naar Drachten, Torenstr. 3. Ds. JKnoppersen, emeritus-pre dikant te Harderwijk is verhuisd naar Stationsstraat 90 te Putten. Ds. E. J. Oomkes is verhuisd van Schiedam naar Leeuwarden, Vredeman de Vriesstraat 29, tel. 29578. Ds. J. D. Pereboom te Pesse is verhuisd naar Hoogeveenseweg 20 al daar. Ds. A. Segger te Zoutkamp heeft zich metterwoon gevestigd Churchill- weg 20 aldaar. Haastrecht. De gemeente hoopt haar nieuwe kerkgebouw in oktober a.s. in gebruik te mogen nemen. In kor te tijd hebben de gemeenteleden daar voor 60.000,'— bijeengebracht. De nieuwe kerk die in het centrum van de gemeente verrijzen zal, zal plaats bie den aan 290 kerkgangers en een kerk ruimte hebben van 18 X 12 m. Boven de kansel komt het orgel, dat uit het oude kerkgebouw wordt overgebracht. De preekstoel is van een vierkant mo del. Op het podium krijgen avond maalstafel en doopvont een plaats. Ds. R. Strijker is verhuisd van Emmeloord naar Dieren, Patrijslaan 24. Giften en legaten. Voor kerk bouw in Noord-Oost te Leiden kwam een gift in van 500,—'.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3